Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:01 01.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Ecce Homo  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано09.04.09 00:05



Един вид продължение на темата "Things that make baby Jesus cry"
Снимки на видната шведска фотографка

, показващи Исус като хомосексуалИст или сред хомосексуалисти, транита, фетишисти и хора с ХИВ (егаси как се различават от хората без ХИВ???) Папата е бил силно накърнен, май тоя преди мен, щото изложбата е старичка, тъй че може и да сте попадали на тези снимки в нета (Sorry, ако изложбата вече е била обект на дискусия в по-ранните години на клуба). Това е тема за провокативното, плашещото и "ненормалното" на пръв поглед изкуство - визуално и музикално. Интересно би било и мнението на религиозни и недотам религиозни - бих постнал темата в Християнство, но духовният педераст JoroH ще я изтрие мигом, защото много се плаши от хомо картинки, а и там май все още имам бан от предишните ми конфликти с въпросното създание.

Luke 1:30-31
Then the angel said to her; "Do not be afraid, Mary, for God has been gracious to you; you shall conceive and bear a son, and you shall give him the name Jesus."




Luke 2:7
and she gave birth to a son, her first-born. She wrapped him in his swaddling clothes, and laid him in a manger, ...




Luke 3:21-22
During a general baptism of the people, when Jesus too had been baptized and was praying, heaven opened and the Holy Spirit descended on him in bodily form like a dove; and there came a voice from heaven. "Thou art my Son, my Beloved, on thee my favour rests."




4. Cry of Woe Matthew 23:13
"Alas, alas for you, lawyers and Pharisees, hypocrites that you are! You shut the door of the kingdom of Heaven in men's faces; you do not enter yourselves, and when others are entering, you stop them."




Luke 19:37-40
And now, as he approached the descent from the Mount of Olives, the whole company of his disciples in their joy began to sing aloud the praises of God for all the great things they had seen: "Blessing on him who comes as king in the name of the Lord! Peace in heaven, glory in highest heaven!" Some Pharisees who were in the crowd said to him, "Master, reprimand your disciples." He answered, "I tell you, if my disciples keep silence the stones will shout aloud."




Matthew 26:26-28
During supper Jesus took bread, and having said the blessing he broke it and gave it to the disciples with the words: "Take this and eat; this is my body." Then he took a cup, and having offered thanks to God he gave it to them whit the words: "Drink from it, all of you. For this is my blood of the covenant, shed for many for the forgiveness of sins."




Matthew 26:45-48
"The hour has come! The Son of Man is betrayed to sinful men. Up, lets us go forward; the traitor is upon us." While he was still speaking, Judas, one of the Twelve, appeared; with him was a great crowd armed with swords and cudgels, sent by the chief priests and the elders of the nation. The traitor gave them this sing: "The one I kiss is your man; seize him."




Mark 15:17-20
They dressed him in purple, and plaiting a crown of Thorns, placed it on his head. Then they began to salute him whit, "Hail, King of the Jews!" They beat him about the head with a cane and spat upon him, and then knelt and paid mock homage to him. When they had finished their mockery, they stripped him of the purple and dressed him in his own clothes.




Matthew 27:45-46
From midday a darkness fell over the whole land, which lasted until three in the afternoon; and about three Jesus cried aloud, "Eli, Eli, lema sabachtani?" which means, "My God, my God, why thou forsaken me?"




10. The Pietà John 19:26
"Woman, behold thy son!"




Matthew 28:9-10
Suddenly Jesus was there in their path. He gave them his greeting, and they came up and clasped his feet, fal- ling prostrate before him. Then Jesus said to them, "Do not be afraid. Go and take words to my brothers that they are to leave for Galilee. They will see me there."




Matthew 18:10
"Never despise one of these little ones; I tell you, they have their guardian angels in heaven, who look continually on the face of my heavenly Father."





Редактирано от Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти на 09.04.09 00:11.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано09.04.09 00:34



А теб всъщност защо те вълнува толкоеа много темата Христос?



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано09.04.09 14:47



Ваше светейшество, отговорът е до тебе, но и доста оф...Съзнателно.

Широтата на човешкото възприятие, която съвсем не е by default, а се възпитава и изгражда с много усилия, време, четене и изобщо, с влагане на твърде много интелектуален труд, в крайна сметка се свежда да одно простичко понятие - толерантност и добронамереност.
Веднага ще кажете, че това са две понятия. Не са.
Защото всъщност това понятие е т.н. ЛЮБОВ.
Прословутата любов на Бога към хората (в който ни най-малко не вярвам...) и обратно - вярата и специалната любов на хората към Бога, Исус, Дева Мария и т.н., да не се задълбочавам в детайли.
На мене, лично, ми стига и вместването на понятията толерантност и добронамереност във всеобхващащото понятие Любов (умишлено го пиша с главна буква...).
Но от всичко написано дотук естествено следва един доста гадничък въпросчик : Колко са, аджеба, хората на този свят, респективно в България, които биха могли да се наречат с чиста съвест и напълно осъзнато "толерантни и добронамерени", при това не само към другите човешки същества, но и към всичко, което ги заобикаля?
Сами си отговорете, за да може на доста от вас(нас) да ви стане гузничко и противничко от генерираните мисли и чувства.
Когато някой от много (или малко, то е все едно) години робува на обществени или лични табута и участва в някакъв клуб за хора с много широки възгледи, още повече, ако е оторизиран да решава целесъобразността на отношенията в някакъв такъв клуб, то съвсем неминуемо се появяват конфликтите и закономерните банове, вследствие от това.
Защото, ако Папа_Бенедикт_шеснайсти беше оторизиран за модератор в подобен клуб, едва ли щеше да настъпи Содом и Гомора и пълна анаххия в този клуб, но пък и нямаше да ги има десетки и стотици безсмислени и комплексарски банове, isn't it?
Апропо, повечето от въпросите ми са чисто риторични... (Не визират и "духовни педерасти", някой да не го вземе много навътре...

).
Но, има и други гледни точки...
Колкото и да се бия в гърдите, че съм толерантен и добронамерен, в никакъв случай не бих издържал, ако някой публикува в клуб, който посещавам, примерно, снимки на изтезания и убийства на кучета или котки, независимо, че са завоалирани като високохудожествени инвенции на професионален фотограф...Просто няма как да стане това.
Затова и напълно разбирам реакциите на вярващи (или на тези, които си мислят, че са вярващи) на снимките на техните кумири в малко по-различен от догмите им вид.
По същата логика, ако бях пронацистки настроен, мигом бих баннал Папата за снимката на Хитлер...
Така, че Папата ни най-малко не е виновен, че някой не е поработил навреме и повечко върху собственото си възпитание в толерантност и добронамереност...
P.S. Ваше светейшество, т.н. "народ" твърде отдавна се е изразил по много по-прост начин с поговорката "Не хвърляй камък в рядко лайно, ще те опръска.", което оптимистично говори, че и при 95% отявлени глупаци, винаги има и 5 %, които да кажат нещо мъдро...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.04.09 19:30



Драго ми ПапЕ, я да те погледна от по- близко...



Без сантимент и религиозни предразсъдъци, но Христос е бил ЧОВЕК, проповядващ доброто, справедливостта и любовта между хората във време, когато това е било абсолютно нужно /от самоосъзнаването ни като хора, та чак до последния човек, който ще крачи по Земята, т.е. винаги/...
/Много малка част от литературата по въпроса- З.Сечин "Войната между боговете и хората", "Праевангелието" на Грубер и Циглер, Карл Сейгън и Ан Друян- "Сенките на забравените предци"/...
Христос е квинтесенция за горното при християните, както Буда при будистите, Аллах при мюсюлманите, Брахма при индуистите и т.н. Техни първообрази съществуват от най- древни времена и това е напълно обяснимо- в частност ние винаги ще чувстваме нужда от някой или нещо, което ще бъде опора на съзнанието ни в безбрежността, която ни заобикаля...

Ако прочетеш М. Кремо- "Човешката деволюция", там той посочва десетина константи във Вселената, без които тя не би съществувала във вида и, в която живеем сега. Даже и трилионна част по- различна само една от тях- и ние просто щяхме да си останем в небитието... Подобен набор от случайности според него е почти напълно невъзможен. И цитира физикът Джон Уилър /1996 г./:
"... Това е основната точка на антропичния принцип. Според него даващият живот фактор се намира в центъра на целия механизъм и устройство на света".
Карл Сейгън от своя страна разглежда генома- развитието и мутациите му при живите същества- това е Вселената в умален вид, също толкова сложен и еволюционно невъзможен без основна Първопричина...
Аз не зная коя е Първопричината- дали това е тъй наречения "Бог", или е висш разум от паралелна Вселена, или е нещо друго, което е съвсем невъобразимо за човешкия разум, но съм убеден в едно- няма случайност /дори и такава, която да ни събере тук да дискутираме подобни теми.../
В този смисъл- изобразяването на Христос извън контекста на общоразбираемото и общоприетото /и не само на Христос, разбира се/, води до "мутация" на човешкото възприемане на всичко онова, което ни заобикаля- не в религиозно- догматичен, а в чисто хуманен план...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 09.04.09 20:15.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано09.04.09 20:36



Оставам с впечатлението, че за теб образът на Христос е извън културологичен и е толкова естествено-непоклатим, колкото е разстоянието един парсек. А не е така - сигурен съм, че ако човешката цивилизация продължи да съществува, след няколко хилядолетия името Христос ще предизвиква иронични усмивки, а юдео-християнската култура ще е добре забравено минало. Целта ми беше да проверя доколко самите ние сме способни да си пренесем разбиранията си в етера - там, където няма съпротивление и външни сили не влияят - и да погледнем снимките без натрапчивата горчивина за греховност. Явно не можем или се залъгваме че можем, а разбиранията ни здраво гравитират към религиозното ядро.

По отношение на константите във Вселената и физичните закони - представи си само, че са възможни неограничен брой вселени с всякакви вариации на закони и всякакви безумно неограничени комбинации между тях. Представи си, че нямаш ограничения - никакви и в нищо! Опитай се и тогава помисли колко е тънка нишката на самозаблудата за нашата изключителност, за божествената намеса, за какъвто и да е замисъл и предначертаност. Защото в безкрайността от комбинации и възможности дори и най-малката вероятност е осъществима и се случва.
Ноооо кои сме ние, че да философстваме чак до там - аз лично не се наемам, липсват ми поне 100 IQ единици, инак - с удоволствие





Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано09.04.09 20:55



Най-напред, мисля, че много може да се спори дали описаният в библията Христос е бил историческа фигура.

А сега искам да обърна внимание на нещо друго. За тези константи. Дъглас Адамс най-добре го е казал:

imagine a puddle waking up one morning and thinking, ‘This is an interesting world I find myself in’an interesting hole I find myself in’fits me rather neatly, doesn’t it? In fact it fits me staggeringly well, must have been made to have me in it!’ This is such a powerful idea that as the sun rises in the sky and the air heats up and as, gradually, the puddle gets smaller and smaller, it’s still frantically hanging on to the notion that everything’s going to be alright, because this world was meant to have him in it, was built to have him in it; so the moment he disappears catches him rather by surprise.

...представете си локва, събуждаща се една утрин и мислеща: "Това е интересен свят, където съм се озовала -- в интересна дупка съм се озовола -- доста добре ми приляга, нали. Всъщност тя ми приляга немислимо добре, значи трябва да е създадена, за да съм аз в нея." Това е толкова силна идея, че доката слънцето се покачва в небето и постепенно локвата се смалява, тя продължава до полуда да да се е вкопчила в идеята, че всичко ще е наред, защото този свят е създаден, за да е тя там. И така момента, когато тя изчезва, я поразява като гръм от ясно небе.

Т.е., не можем да така да приемаме, че след като съществува живот, то вселената е създадена специално за него. Може би просто животът се е нагодил към наличните условия. Освен това по-голямата част от вселената, неимоверно, зашеметяващо по-голямата част изобщо не поддържа живота, какъвто го познаваме. Ако имаше един такъв създател, това е жестока и шибана шега с живота. Създай го и след това направи почтиS всичко убийствено за него. Малко като във филмите Saw от 1 до безкрайност.

Такъв един антропоцентричен аргумент е малко като съзерцаване на пъпа.

От друга страна, за малковероятните събития. Ами и те се случват. Ето сега ще ти дам пример. Днес аз видях в 10:00 една жена със зелени очи и руса коса, да кара едно червено БМВ с регистрация AN560G47 на север по улица Цар Симеон. Сега помисли колко малко вероятно е именно днес, точно в 10:00 да съм видял една жена със зелени очи и руса коса, която на всичкото от горе да е карала такава кола с такъв регистрационен номер и в такава посока на тази улица. Разглеждани като независими събития всичко това прави това въпросно събитие много малко вероятно. Това не означава, че то се е случило.

Също така от вероятността да се появи определена 6тица от печеливши числа в тотото е много малка, но всяка седмица има такава.

Е стига толкова. Ако искаш и повече информация може да продължим (може би дори в клуб Математика)

Редактирано от Oberonbg на 09.04.09 20:56.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Sapiens]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано09.04.09 20:55



Проблемът е, че много бавно еволюираме, има и съзнателна еволюция, но милиарди хора по света категорично я отказват и отричат.
Аз не мисля, че религията и по-точно Християнската, още по-малко Ислямът, възпитават в любов. Или ако възпитават в подобни усещания, дваж повече регулират омразата. Това е ключовата дума - Регулация. Ние и идея си нямаме докъде сме регулирани. Това донякъде е добре за една огромна маса, каквато е човешката популация, но влияе пагубно за прогреса, имам предвид съзнателния такъв.
В тази връзка аз си мечтая за абсолютно дерегулирано общество, в което мисълта и съзнанието ще са единствените законови мерки, а единственият затвор - най-жестокият - отново ще е там. Разбира се, напълно съзнавам колко наивно и невъзможно звучи това и ми е известно, че подобни хора, ако някога има, те ще принадлежат на бъдещето и бъдещето ще е тяхно. Но за да ги има, всеки трябва да направи своята малка крачка към една по-различна идеология. На мен този свят ми е писнал



За животните сме на едно мнение - само ще цитирам Лео - който не цени живота, не го заслужава:) Сапи, веге ли си? И аз :)))



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано09.04.09 20:58



Това са много интересни работи от изложбата. Определено ни карат да се замислим над това колко от християнството в частност и религията по-общо е определено от хората и културата на един народ. Всички тези неща в библията са всъщност писани от хора преди всичко, всеки от които е бил(а) със собствените си предрасъдъци.

Много добри работи.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.04.09 21:06



Разбира се, че Христос е извън културологичен образ!
Сичин цитира шумерски клинописи, в които са описани "библейски" истории 2000 години преди да е била написана Библията. Там фигурират дори имена на персонажи, описани в нея десетки векове по- късно...
А Кремо говори за находки на човешки скелети във въглищни пластове от преди милиони години /грижливо "загубени" след 19 век

/...
Хиляди са примерите за транслация на "първобитните" човешки вярвания под една или друга форма до днешните религиозни учения. И нямам нищо против те да са свързани с доброто... Колкото и наивно да е, велико е, че съществува подобно понятие в "...възможни неограничен брой вселени с всякакви вариации на закони и всякакви безумно неограничени комбинации между тях..."

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 09.04.09 21:07.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.04.09 21:31



Абсолютно сигурно е, че по теория за вероятностите човекът не би трябвало да същесктвува- има толкова зависимости, които трябва да са на лице, за да можем тази вечер да си чатиме... /Няма да споря в клуб "Математика"- ще ме заврете в кучи задник...

/
И въпреки всичко спорим дали съществува случайност...

"Библейският код" на Майкъл Дростин- той прави компютърна програма, която открива в Стария завет /на иврит/ описани събития от цялата история на човечеството- технологията, най- общо казано е, че се прескачат определен брой букви и текстът, който се получава, описва и убийството на Кенеди с дата и името на убиеца, и разрушаването на кулите- близнаци и т.н., всичко е подробно описано и подкрепено с илюстрации на текстовете преди и след преминаването им през компютърната обработка... Опитал и с други дебели книги- "Война и мир" и т.н.- нищо не се появило на повърхността... Той смята, че Библията е нещо като холографска плака, която съдържа в себе си познание на много нива, и която никой човек не може да сътвори.
Що се отнася до фантастиката- Станислав Лем в "Звезни дневници" беше посочил класификацията ни в междузвездната енциклопедия- калс "Извратеняци"- раздел "Гнусотници- беснеещи", сътворени от подигравката на двама пияни междузвездни скитници, изляли на Земята /по принцип планета, на която не може да има живот/ прокиснали аминокиселини и други отпадъци от хладилника им, като за гавра и кихнали няколко пъти /затова сме и толкова болнави/...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано09.04.09 21:31



Разбира се, имаш право да се заблуждаваш

Ти сериозно ли четеш такива неща..... Тези книжлета, особено за деволюцията, пак са библии, ама нелегитимирани;)))

Викаш, Исус е извън културата, той е като натрия, алуминия, калая, бирата;)))



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.04.09 21:37



Вярата бе, Папа, вярата, че има нещо по- добро от мен, теб, бирата, циганите, неофашистките организацийки и т.н., да- Исус е извън всичко това, макар че е бил човек...


По последни сведения, водещите астрономи твърдят, че срещата ни с извънземни предстои след около стотина- двеста години... Едно време никой не искаше и да чуе за това...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано09.04.09 21:48



По последни сведения 2012 е краят на света! А вярата за мен е единствено вяра в човешкия дух и в живота. Останалото са религиозен булшит и фашистки помии (замисляли ли сте се колко общи неща имат неонаци идеологиите с истинското 'ристиянство, аз почвам вече да оправдавам адолфчо - той човека просто копирал, плагиат един вид...)





Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано09.04.09 21:53



Сапи, веге ли си? И аз :)))

И аз. :)))
Защо мислиш, че християнството регулира омраза?



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано09.04.09 21:55



замисляли ли сте се колко общи неща имат неонаци идеологиите с истинското 'ристиянство
Колко общи неща имат?



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.04.09 21:58



Хитлерчо е преследвал и църквата...


И ако го оправдаваш за това, трябва да го оправдаеш и за гоненията на хомо... Получава се един порочен кръг...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано09.04.09 22:05



Фьон, много! Наистина, бих изброявал с часове, но пак ще наскърбя много хора, затова категорично отказвам - предишния път получих на лични оплаквания. Просто ако ги изпиша тези неща и след пенис кръстовете, ще ме обявите за антихрист и ще съжалите въобще, че съм отбаннат:)

Лet's agree to disagree det se wika



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано09.04.09 22:08



Немедленно ще те разочаровам...
Не съм веге и няма да бъда, защото освен животните, обичам и растенията...
Плюскам си месце и салатки, като за случаите изпращам съзнанието си на заточение, за да нямам угризения на съвестта и лошо храносмилане от гузна съвест...
Освен това, винаги и принципно съм считал, че всичко крайно и прекалено почти задължително е съпроводено с огромна доза лицемерие, съзнато и търсено или неосъзнато и почти срамежливо...
Аз се гордея единствено с това, че съм човек.

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано09.04.09 22:09



Льовееее, чети горния пост - иска ми се да пиша, но спирам. А адолф е едно следствие от религиозно-бюрократична идеология, дошла на бял свят с много "нормални" и приемливи прийоми.

Все пак, темата беше за провокативното изкуство, не за и против християнството/исляма и пр!

Редактирано от Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти на 09.04.09 22:09.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.04.09 22:10



Вероятно и така може да се рекламира безопасен секс??? /а по- горните снимки на Христос не разбирам какво "рекламират".../





Ако скандалното и будещото недоумение в двата случая е първопричината, съм съгласен...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 09.04.09 22:30.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано09.04.09 22:19



За мен есенцията на християнството се изчерпва с историята за блудницата и първия камък, както и с пасажа от Евангелие на Матея 25:35-40. Какви са аналогиите с нацизма, само на папата се осланям да ми обясни. Туй му е работата все пак. ;)



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано09.04.09 22:31



Дискусията по тези въпроси е безсмислена, след като и двамата знаем, че няма да се убедим взаимно. Моята идея ти се струва абсурдна и това е ок за теб, все пак си вярваща


Само да поясня, за да не стават недоразумения - никъде не казвам, че християнство=нацизъм. Говоря за идейността, за начините на постигане и за контрола. Регулация, контрол, тотално манипулиране на знанието и мисълта.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.04.09 22:45



Папа, не моИ така! Аз лично не съм вярващ /освен в субективното, естествено!/, тук вярата няма нищо общо, а по- скоро доколко всеки един от нас може да приеме света около него, такъв, какъвто е...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Ecce Homoнови [re: Sapiens]  
Автор ros2r (1 тръгващ филер)
Публикувано09.04.09 23:00



Не се стърпях, защото пак си прав. Човек трябва преди всичко да бъде Човек. След толкова много приказки за Толерантността, май значението на тази дума на някои тук им е избягало, а то е толкова простичко : "Приемам и УВАЖАВАМ Различния и не ме интересува, че е такъв..."

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано09.04.09 23:25



Къде пък Хитлер е преследвал църквата. И коя църква е преследвал? Все пак един лозунгите на тогавашната власт е "Gott mit uns"



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано09.04.09 23:33



Не може да се вземат книги на Лем насериозно. Той е велик писател, но на худ. литература.



А за библейския код, това е също толкова налудничаво. Общо взето в една достатъчно дълга книга можеш да намериш горе долу всяко такова едно послание. Това си е отново факт от вероятностите. Да не говорим, че нито едно послание не е интерпретирано преди да се случи. Всичкитакива интерпретации са след съответните събития.

А за математиката. Ами виж сега, когато се говори за вероятности и случайност, това си е математическа теория. Недей да се притесняваш да питаш именно хората, които са запознати с нея. Ако става въпрос за рационални аргументи, няма нужда от страх от миши дупки.

И м/у впрочем не може да се говори "има ли случайност." Винаги има такава. Дори тя да е нула.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.04.09 23:34



Например:



"Борман официално скъсва с църквата през 1936 г. През 1937 г. въвежда забрана за постъпване в NSDAP на "лица с духовно звание". През 1938 г. негово дело е циркуляр, в който се споменава, че "националсоциалистическия мироглед е истинската вяра".

"Самият Борман формулира задълженията си така:
"1. Уреждане на личните дела на фюрера;
2. Участие във всички преговори на фюрера;
3. Доклади пред фюрера за текущите събития;
4. Предаване решенията и мненията на фюрера до имперските министри;
5. Уреждане на споровете и определяне на компетенциите на едни или други министерства и ведомства;
6. Преустройство на град Линц;
7. Наблюдение на резиденциите на Хитлер;
8. Ръководство на групите стенографисти при обсъждането на военното положение."



Попрочети "Окултната магия на Третия Райх", "История на Гестапо" и друга литература- ще разбереш....

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 09.04.09 23:36.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.04.09 23:43



Ти цитира "Галактическият стопаджия", аз Лем...


Ако говорим за налудничавост, би трябвало първо да сме запознати с теорията за нещо си, и чак след това да коментираме... Спомням и, че "видни" учени твърдели при появата на първия влак, че ако развие по- голяма скорост от 20-30 км/ч, пътниците в него щели да умрат от липсата на въздух...
Учил съм висша математика, но беше отдавна, нищо не си спомням от нея...
А ако има случайност- докажи го!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано10.04.09 00:04



Не съм цитирал "Галактическия Стопаджия". Цитирах Д. Адамс. Този цитат не идва оттам. Бил е част от някаква реч. А съм ти дал и още доводи, все пак.

Виж сега както ти ми говориш за влакове, то и аз мога да ти кажа, че в библията пише че пи=3, и че например един ден света може да застане без да се върти, и че той е съставен за 6 дни. (което разбира се е само една от историите за създаване на света...) Това прави ли я по-малко вярна. Хубавато на науката е, че се коригира. Може ли да се изисква перфектност от учените? Ако е така защо не се изисква перфектност от религиозните лидери и т.н?

И все пак ти си този, който казва че "няма случайност." Няма случайност за какво? Защо ти не докажеш това. Но първо дефинирай случайност.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.04.09 01:10



Доводи?
"...много може да се спори дали описаният в библията Христос е бил историческа фигура. "
"...не можем да така да приемаме, че след като съществува живот, то вселената е създадена специално за него.Може би просто животът се е нагодил към наличните условия"
"Ако имаше един такъв създател, това е жестока и шибана шега с живота."
И среща с жена на улицата?



Ако това са доводи, тогава много може да се спори, дали няма Христос, не можем така да приемем, че Вселената не е създадена специално за конкретния живот, както и че създателят ни е голям шегаджия /да отвърна с твоите доводи/...
Що се отнася до фантастиката, и Жул Верн е бил фантаст за съвременниците си, сега си мисля, вече никого не може да впечатли...
За случайността бих използвал парадокса: "Никога не казвай никога!"... Мисля, че има предопределение, съдба, както искаш го наречи, просто каквото и да стане, никой никога не би могъл да докаже, че не е трябвало да стане именно така...
Фактът /макар и ненаучно приет/, че има хора, които могат да предсказват бъдещето, говори именно в тази посока... А такива хора има, 99,9 % съм сигурен...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 10.04.09 01:17.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано10.04.09 11:31



Фактът /макар и ненаучно приет/, че има хора, които могат да предсказват бъдещето, говори именно в тази посока... А такива хора има, 99,9 % съм сигурен...

Баба Ванга, например. Прекалено много са хората, които разказват изумителни истории, свързани с нея, за да можем да отхвърлим всичко с лека ръка. Наистина, има неща, които отказват да се впишат в материалнистичния поглед към света. :) Аз, например, останах силно впечатлена от един документален филм за водата. Японски и руски учени правят един и същи опит: замразяват вода като в процеса на замразяването пускат музика. Когато музиката е мелодична, Моцарт, например, водата замръзва в красиви симетрични форми. Когато музиката е агресивна, например хард рок, формите са асиметрични. Излзиза, че и водата има някакъв вид разум или може би е част от някакъв вид разум, който за нас на този етап е непознаваем.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Фьoн]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.04.09 14:00



Аха... Водата има памет според същите учени, даже когато и говорели приятни или неприятни неща, структурата и след замръзване била различна...

Преди години други учени провели друго изследнане- влиза човек в оранжерия, къса листо от растение и излиза, влиза друг, гали растението и също излиза. Когато влезе отново вторият, елекромагнитните излъчвания на растението са нормални, при влизането на първият настават "писъци"...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 10.04.09 14:15.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано10.04.09 14:23



Фьонка, това за водата са безподобни спекулации и търсене на бик под вола!
За мен понятията хубава и красива музика и груба и тежка са неабсолютни. Освен това какво значи красива форма - замисляла ли си се, че на някое извънземно формата на лира, на перфекнтно оформена снежинка и на красив мъжки задник - могат да му се сторят безкрайно грозни, хаотични, неизвестни и непознати. Освен това кой може да каже, че музиката на Моцарт и Брамс е абсолютно красива и съвършена - това далеч не са природни истини или константи, а субективни, културно внушени усещания. Да преписваме на водата човешки качества, при все, че е молекула масово разпространена в цялата вселена, ми се вижда по детски наивно и лишено от здрава логика.
Въобще, къв е тоя антропоцентризъм дето масово ни тресе, да се изразя като оберонбг?
Я дайте малко по-реално - ние сме тука на задника на вселената, някаква прашинка, а какви грандомани сме станали



Колкото до ясновидците и баба Ванга - не вярвам, че виждат бъдещето, защото времето тече еднопосочно и необратимо - ако виждаш бъдещето, противоречиш на тази аксиома. Не можеш да изпреварваш времепространството, бидейки част от самото него!
Ако познават нещо, то според мен се дължи на някакви необясними нито за мен, нито за тях самите възприятия, различни от усещанията за вкус, цвят, мирис и пр. Това са хора с по-силна сетивност към траектории и явления, за които ние сме слепи. Може би нашето бъдеще следва някакви непознати закони, подобни на физичните и тези хора, "виждайки" допълнителната информация, съумяват да я изведат като следствие от настоящето.
Аз съм безкраен скептик по подобни въпроси, а езотериката ми е направо смешна - жалък капиталистически булшит за поддържане духа новите роби.
Ама айде да не се задълбавам пак в отричане на лични идеологии



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.04.09 15:04



Папа, глей сега. Ако отричаме всичко, с което не сме запознати, се превръщаме в обикновени американци, които не ги интересува и не вярват на нищо извън окръга, в който живеят. Имаше проучване преди няколко години, 20- 30 % от тях не знаеха настоящия им президент...

Това, че не вярваме на нещо, не означава, че то мигновено изчезва...
Преди години мина една информация и заглъхна- австралийски учени твърдяха, че са телепортирали елементарна частица на микрони разстояние... Впоследствие повече нищо не се чу- нито отричане, нито потвърждение... Вероятно военните знаят нещо повече...
Друг учен съвсем наскоро /физик или математик/ твърдеше, че е създал теоретичен модел на "Машина на времето" чрез изкривяване на пространството. И това не е фантастика- чрез "Хъбъл" астрономите наблюдават първите петстотин хиляди години след Големия взрив. Очакваше се да го наблюдават и самия него!!! А даже и преди него!!!!!!! Не ми е много ясно как точно, но статии в пресата го коментираха...
Сега остава да ми кажеш, че не вярваш и на това...
Що се отнася до антропоцентризмът- интересно ми е, с какви лични и помощни средства наблюдаваш и осмисляш света около теб- надавям се, с човешки очи и ако е необходимо, ползваш очила /за хора/, бинокли и т.н. Вероятно слушаш и с човешки уши и т.н., както и разсъждаваш с човешки мозък- на по- голям антропоцентризъм здраве му кажи...
А Оберон вероятно е извънземен, щом като така скача на подобни теории...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 10.04.09 15:12.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано10.04.09 15:38



Уважаеми адам-търсещи адамовци - пуснах темата за тази изложба и в клуба на православните. Един клубар, който очевидно е бил наясно с възмущението, което ще предизвикат фотографиите, копира темата ми и в клуб Религия - клуб, в който хората си правят масово гъбгаркане с 'ристияните - темата е "Гепено от православие, преди да са го затрили" - не я препоръчвам на вегетарианците тук, защото бяха постнати (не от мен!) и доста други шокиращи снимки на "изкуството" на Hermann Nitsch (на Сапиенс също не я препоръчвам) и затова не пускам линк към тази тема!

линк към оригиналната тема, заключена след 2-3 мнения -



след заключването й, силно възмутен православен отвори друга тема, която както винаги, неизбежно се обърна на "за и против хомосексуализма" - ето я и нея, още е активна, аз и ловрок взехме доста голямо участие там -





Edit picka im jebem materina fashistichka - изтрили са и двете теми - за къф се хАбих да пиша и да се опитвам да обяснявам на кочове и кози-фундаменталисти. Баси какви мерзавци има!

Редактирано от Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти на 10.04.09 18:41.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ros2r]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано10.04.09 16:01



Съвсем мъничко ще те поправя, позволи ми...
Не: "Приемам и УВАЖАВАМ Различния и не ме интересува, че е такъв...", а:
"Приемам и УВАЖАВАМ различното в Различния, макар че е различен именно от мене и се интересувам защо е такъв, а аз не съм."
Надявам се, че приемаш и уточнението...
А, само да добавя нещо "...стига този Различен да не ми натрапва арогантно неговото виждане за правилност като единствено валидно и вероятно..."

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Редактирано от Sapiens на 10.04.09 16:05.



Тема Е*ало си е майката :)))нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано10.04.09 16:12



Some highlights:

Как да си е бил модератор, когато ти виждаш, че той оставя СНИМКИ на гейове в любовна поза!

Всички постинги с подобни смимки трябва веднага да бъдат изтрити!
А подигравките с Христос ОЩЕ СТОЯТ непокътнати!

Това е един ужас, който никога не е бил!

Или всичко да се премахне или модераторите веднага да се сменят!

Ако не ме подрепите, аз бягам от тук доколкото имам сили да бягам.


**************************************


За съжаление ТОВА, че мръсотията, пусната тук във форум Православие ОСТАВА и нито ти, нито Ксенокс я изтрива и премахва,

ТОВА Е И ТВОЙ ЛИЧЕН ГРЯХ!

И този грях ще се увеличава във времето - до тогава, докато един от вас двамата НЕ ПРЕМАХНЕ мръсотията СРЕЩУ ХРИСТОС и Църквата Му!!!

Лично на теб ти обещавам, че докато не изтриете снимките и циничните думи - псувни, аз няма да влизам тук.


*************************************************

Според мен нямаме модератор. Не само че остави тези провокативни снимки тук в Православие и то чоно в края на Велия Пост, за съблазън и неволен грях за всички.

Тук стана опасно за православните място.



**********************************


скандинавците винаги са си били изроди. до тях достига много изкривено християнство, покварено с какви ли не суеверия, което не успява много да намали изродията.







Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано10.04.09 16:25



За водата си много прав. Г-на Масару Емото с ледените кристали всъщност никога не е публикувал работите си в peer-reviewed журнал. Той ги самопубликува, което означава, че може да каже каквото си иска. И все пак пари прави от това, т.е., има и финансов интерес да казва това, което казва.

За паметта на водата е същото, но с различни имена.

За ясновидците си мисля, че много от тях просто говорят едни много общи неща, подаващи се на широка интерпретация. Така те "познават". Също така те не говорят и не броят случаите на непознали. То е ясно, че с общи приказки понякога ще познават. Въпросът е колко често.

А и аз ходих на Ванга. Ходихме с майка ми за моята епилепсия. Ами тя каза само да слушам докторите. Това, според мен е напълно общ съвет, който го знаехме отпреди. Каза и че съм щял да работя в странство със скъпа апаратура. Още не се е сбъднало. Да не говорим за абсолютното печалбарство от ходелите там и унижението, на което ги подлагаха разпоредителите. Един от тях дори поиска от майка ми да му пусне, за да сме минели по-бързо. Абе тъпота!



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано10.04.09 16:27



Що се отнася до фантастиката, и Жул Верн е бил фантаст за съвременниците си, сега си мисля, вече никого не може да впечатли...

А това какво е? Т.е. оттук какво следва.

Мисля, че доста произволно ме цитираш. Защо не отговори защо огромно по-голямата част от вселената не поддържа, дори убива живота, след като е специално създадена за него?



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано10.04.09 16:31



Пап, нашите представи за красиво наистина са културно-обусловени, но не и напълно проиволни. В основата им стои природата, която ни е създала, и в която всичко е симетрично. Що се отнася до звука, смятам, че ако има хора, които не се отпускат слушайки хармонични звуци като ромон на вода, шумолене на листа, птича песен и не се напрягат слушайки нехармонични и агресивни звукове като трясъци, стържене, скърцане и пр., такива хора са по-скоро изключение. И това вече не е културно-обусловено. Достатъчно е да видиш как едно бебе реагира на крясъци и на пеене. Освен това всеки психиатър би потвърдил, че силна агресивна музика влияе зле на нервната система. И както се оказва от цитираните от мен и от Льове опити с вода и растения, тези реакции не са присъщи само на нас, хората.
Добре, да речем, че хубавата музика от една страна и красивите форми, от друга, са напълно субективни и културно-обусловени понятия и че учените, правили тези опити спекулират с причинно-следствената връзка между звука и формата. Но дори и така да е, остава фактът, че връзка между едното и другото има и тя е константна. Т.е. всеки път, когато е пускана музика, която условно приемаме за не-нехармонична, водата е замръзвала във форми, които пак условно приемаме за не-хармонични. И обратното. Смятам, че дори и установяването на разлика в начина, по който водата замръзва без музика и начина, по който водата замръзва при наличието на някаква музика, пак е чудо, защото подсказва за някакъв вид сетивност на водата. Каквато до момента е смятано, че е присъща само на органичната материя.
А че времето тече еднопосочно и необратимо, ми ти сам каза, че е аксиома. Между другото някои съвременни физици обичат да се заиграват с идеята за паралелни светове. Но засега наистина можем да изказваме твърдения за времето, които са логически изрядни, но не могат да бъдат потвърдени по емпиричен път. И по някое време вземе, че се появи някоя баба Ванга, която праща цялата ни изрядна логика по дяволите. В момента се сещам за разказите на двама души, които не ми изглеждат като умпопомрачени езотерици. Слушах по тв как Нешка Робева разказваше за предсказанието на баба Ванга за развитието на световно първенство по художествена гимнастика, ако не ме лъже паметта, в Испания. Жената е описала всичко в детайли, включително и церемонията по награждаването. Втория разказ четох в "Сега". Разказва Валентина Радинска, журналист, поетеса, съпруга на Крикор Азарян. Детето им е тежко увредено при раждането. Медицината е безпомощна. Радинска и Азарян отиват при Ванга. Тя не им дава никаква надежда. "Нищо не можете да направите. Господ иска детето така. Каквото бъде до седем, това ще е". Двамата интерпетират думите й като "Каквото може да се направи за лечението на детето, ще е до седем години" и заминават с детето за Париж. Търсят помощта на най-добрите специалисти. Въпреки всичко детето умира. Помня само, че три седмици бяха свързани със смъртта му, първите две бяха 07.VII, за третата не помня...
Та очевидно и при двата случая баба Ванга е надникнала в бъдещето, изпреварила е времепространството, макар и част от него. :) А как е станало това засега няма как да знаем. Всъщност види ми се малко самонадеяно да си мислим, че цялото това беазкрайно чудо, което представлява тази вселена се изчерпва с достъпносто за логиката и сетивата ни.
Що се отнася до моята вяра, тя не е нито гео (нито гейо) нито антропоцентрична. По-скоро си мисля, че съществува една първична сила, един "спящ" разум, в който в неизявен вид се съдържа материята, животът във всичките им форми и разновидности, изобщо "всичкото". И циклично една част от този спящ разум се пробужда и Всичкото се изявява... Нещо такова. Не че ми е ясно това, за което говоря. :)))

Редактирано от Фьoн на 10.04.09 16:38.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано10.04.09 16:36



Ех пък и ти. Американците са една най-религиознате нации в света. Така че, като цяло, те са доста суеверни и лесно вярващи в подобни глупости.

А това за елементарната частица, то се знае. И аз съм го чувал. Разликата, обаче, е че се публикува в реномирани журнали, с проверка на методиката и резултатите. И най-вече обяснява се с методите на науката. Може да отхвърля някои стари теории, но все пак се базира на научния метод. Това не може да се каже за ония дето плямпат за памет на водата.

Сега за машината на времето не знам. Но м/у впрочем и физици и математици могат да твърдят налудничави неща. Но може да има нещо вярно. Друг е въпроса, че и пресата доста изкривява нещата.

А и ти отричаш така неща, с които не си запознат. Има ли дракони, еднорози, малки зелени с пембяни точици каменояди?

И сега без лични епитети. Според мен тези твърдения за пригодеността на вселената за нас са логически неиздържани. Е и? Този антропоцентризъм не означава, че не осмислям света или не го възприемам с очите си (макар и през очила). Т.е., според теб наблюдението над света моментално ни превръща в самовлюбени същества, които са царе на вселената?



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано10.04.09 17:05



Аз мисля, че въпросният джапанец лесно може да бъде опроверган, защото опитите му не изглеждат сложни и могат да бъдат повторени от други учени. Все пак досега не съм чула за опровержение.
Що се отнася до баба Ванга, като ще си споделяме лични истории, аз пък да споделя тази на майка ми. На Нешка Робева и на Валентина Радинска вярвам, защото вярвам на първо място на майка си, а ето какво ми е разказвала тя многократно: Отишла е при баба Ванга малко преди да се омъжи за баща ми. "Имаш двама кандидати" - рекла й Ванга - "Този с байрака го остави". Двамата кандидати били един лекар и "този с байрака" = партиецът = баща ми, когото майка ми все пак избрала, защото когато е влюбен човек не слуша ясновидки. После баба Ванга разказала малко подробности около "този с байрака", които майка ми не знаела: "Брат му е убит сред стока." Майка ми не познавала този смисъл на "стока" и си представила, че е убит в някакъв склад. По-късно научила от баща ми, че брат му - партизанин, е убит в кошара сред добитък. Междувременно Ванга се прехвърлила от един мъртвец на друг - леля ми. Леля ми, сестрата на майка ми, е умряла от рак на 36. "Каква е тая кордела, дето си й вързала на главата?" Косата на леля ми била опадала от лъчетерапията и майка ми се опитала да го прикрие с панделка, когато я полагали в ковчега. След което "Защо не си раздала всичките й дрехи?" И напомнила на майка ми, че трябва да предаде еди си коя партитура на леля ми на еди си кого. Леля ми е била музикант. Майка ми се сетила, че дейествително леля ми я помолила за това приживе...
И ако кажеш, че това са неща, поддаващи се на широка интерпретация... За повечето ясновидци си прав, че говорят общи приказки и напипват, но има и такива, които имат дарба, необяснима за науката...



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Фьoн]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано10.04.09 17:47



Ами Фьон необходимо като говорим и за Ванга е също да говорим и за грешките и, не само за познаванията. А Дж. Ранди и неговата фондация предлагат 1 млн долара за доказване на ясновидство и паранормални способности. Те защо не се възползват от това.

За японеца никой този ефект никой друг не го е наблюдавал. Не можем да бъдем и сигурни, че той е показал всеки един кристал, на които е пускал музика, а не саммо от избраните от него, които потвървдават тезата. А не мислиш, че е редно след като той има такива резултати, да ги публикува в научно списание, където те биха могли да се разгледат от специалисти. Все пак работата на учените не е да се моткат със всяка една налудничава идея. Не мога да разбера защо от тези с идеите не се искат истински доказателства.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.04.09 18:55



Първо- не плямпам за паметта на водата- чел съм научно- популярна литература от японски и руски учени с проф. пред имената...

Второ- не отричам, че е имало дракони, еднорози и т.н.- ако пак цитирам М. Кремо- в книгата му имаше фотографии на вкаменени отпечатъци на динозаври и човешки ходила едни до други... За същото съм чел и в пресата... По- склонен съм да приема, че "драконите" и "ламитЕ" са пра- пра пра - пра- пра спомени на хора, живели по онова време, отколкото фантазия на творци на народни приказки /от цял свят!/ с болни мозъци...

Не съм искал да те засегна на извънземно, те го приемай така, щото не виждам нищо обидно в извънземните форми на живот...



И това, че някои са самовлюбени, въобще не означава, че се замислят над въпроси като антропоцентризма, по- скоро обратното... В крайна сметка исках да кажа, че всичко около нас може би бъка от живот, и ние не го забелязваме, заради "уредите", с които разполагаме по телата си... Имаше теория, че и камъните /минералите/ са живи същества, но с много по- бавен "вървеж" на времето, че Земята също е жива, а Мичио Каку- нашумял астрофизик твърдеше в "Паралелни светове", че по принцип живеем най- вероятно във Вселена с единадесет измерения, от които "улавяме" едва четири...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано10.04.09 18:59



Прав си за японеца. Едва сега погледнах какво пише в Уики за него и съм много разочарована. :( Бях приела за чиста монета всичко, още повече, че четох някъде, че подобни опити се правили паралелно и от руски учени.
За грешките на баба Ванга сигурно има обяснение. Ако съдя по себе си, винаги когато съм с понижен тонус, отпаднала, нервна, потисната и пр., това се отразява на концентрацията ми и съответно на качеството на работата ми. Предполагам, че и за баба Ванга е важало същото, каквито и свръхестествени способности да има. Сигурно в такива моменти е губела "яснота" или и аз не знам как да го нарека, защото не знам какви са механизмите на виждането й. Има и друго обяснение: ако приемем, че имаме свободна воля и бъдещето ни зависи и от изборите, които правим, то едва ли е напълно предсказуемо. Може би понякога ясновидците (поне тези истинските) предсказват само един от няколко възможни развоя.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Фьoн]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.04.09 19:09



Това твоето е брамизъм, Фьон.


От неговото тяло произхожда всичко, и когато заспи, то изчезва. Според съвременните космогонни теории, той се е събудил преди около десетина- петнадесет милиарда години...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.04.09 19:16



Нищо подобно, в Космоса са наблюдавани най- прости аминокиселини и други органични връзки, това кара учените да говорят отдавна за панспермията, а не само за първичния бульон на Опарин...

А говоря за фантастика, защото това, което сега ни се струва такава, утре може и да е реалност, както се е случило със съвременниците на Верн...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.04.09 19:26



Ми Папа бре, я виж тук как някои скачат на Санитар с безобидните му "закачки", представи си, че някой ни постне "високо художествени" фотографии с гейове и пеленачета; кокошки с коронки "в ръцете" на готини мъже; момчета, с заврени в пълни тоалетни чинии глави и гей знаменца, боцнати им отзад и т.н., как би реагирал? Повярвай ми, всичко това може да бъде фотографирано художествено, но надали ще искаме да го коментираме...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Е*ало си е майката :)))нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.04.09 19:31



Ми прави са хората... Не съм вярващ, но и на мен подобно изкуство ми напомня за един известен скулптор, които мумифицираше човешки и животински тела и частично или изцяло ги "разсъбличаше"- могат да се видят нерви, кости, мускули, мозък...

А такова "изкуство" ми напомня за друго- в концлагерите- там е могло да се видят много подобни "творби", както от чисто научни- перфектно разполовени глави и всякакви други части от човешки тела, та чак до лампиони и кожени изделия /чанти, ръкавици и т.н./, пригответи от човешка кожа...


Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 10.04.09 19:39.



Тема Re: Е*ало си е майката :)))нови [re: ljove]  
Автор loverrock ()
Публикувано10.04.09 19:36



Те се заядоха най-вече, че любовта м/у мъже е мръсотия, и че не може да има подобна любов!

Мен това ме раздразни, а че жената според бог е подчинена на мъжа!



Тема Re: Е*ало си е майката :)))нови [re: loverrock]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.04.09 19:42



Но Лавър, не си ли спомняш горката Зара- дойде тук и избяга с писъци...



Истината за всеки е някъде там- на междинната граница с тази на останалите...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Е*ало си е майката :)))нови [re: loverrock]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано10.04.09 20:27



Е добрютру. На теб апостол Павел не ти ли е казвал като си в църква да мълчиш и кот не разбираш, после да питаш мъжа си вкъщи?



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано10.04.09 20:29



Ми Папа бре, я виж тук как някои скачат на Санитар с безобидните му "закачки", представи си, че някой ни постне "високо художествени" фотографии с гейове и пеленачета; кокошки с коронки "в ръцете" на готини мъже; момчета, с заврени в пълни тоалетни чинии глави и гей знаменца, боцнати им отзад и т.н., как би реагирал? Повярвай ми, всичко това може да бъде фотографирано художествено, но надали ще искаме да го коментираме...


А! А! А! Ей за туй иде реч!



Тема Re: Е*ало си е майката :)))нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано10.04.09 23:44



Ко станало бе, Пап, че ти се показаха вампирските зъпки?



Тема Re: Е*ало си е майката :)))нови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано10.04.09 23:51



фьонка, сичко е наебано, разбираш ли, прецакано!
докога ще живеем в пълни заблуждения, ще си харчим мизерните заплати и ще гласуваме за поредните кочове! Просто няма да стане по дяволите, нужна ни е коренна промяна, а тези хетераски пъзлювци и подобните им, съвършената глупост на религията и подобните лайна заслужават най-лошото. Няма да казвам защо точно сега мисля така, просто искам да смажа лицето на днешния лицемерен свят!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ебаси!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано11.04.09 00:10



Хммм. Земята все пак е на 4,5 милиарда години. Този той защо не е тя, м/у впрочем?



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано11.04.09 00:13



Е то и аминокиселни се синтезират в лабораториите ежечасово. От тях до живота има голяма крачка.

Тези аминокиселини са наблюдавани и в много малка част от космоса. Физ. и химичните условия не позволяват на тези аминокиселини да функционират освен в много малка част от вселената.



Тема Re: Е*ало си е майката :)))нови [re: loverrock]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано11.04.09 00:14



Ми какво да очакваш в подобен форум?



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано11.04.09 00:16



Когато един човек те нарича педерас, това съвсем не е безобидно. Напротив, обидно е. А този човек няма култура.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 00:50



Земята- да, но Вселената е на около толкова...
А дали за Брахма има някакво значение, дали го наричаме него или нея, това не мога да кажа...


Предполагам, че така го /я/ нареках по инерция... /го- то може да означава и среден род, вероятно може и да има още безрой родове, за които даже и не можем да предположим.../

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Е*ало си е майката :)))нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.04.09 00:53



И моята ли ще разбиеш?



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 00:56



Е, и?
Искаш да кажеш, че наши учени са ги синтезирали върху астероиди и метеори?
Или пък знаем къде във Вселената виреят живи форми?



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Е*ало си е майката :)))нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 00:59



Папа, нещо изпушваш!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Моля те, ела на себе си и на Земятаааааааааааааааааааааааааааааааааа...........................................................................................................................................................................................

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Е*ало си е майката :)))нови [re: loverrock]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 00:59



loverrock, бейби, къде се денеш между шамарите, знаеш че си супер куул:))))
Ако ви изглеждам неуместно агресивен, то е защото имах причина, която още веднъж ме убеди колко далеч сме от каквито и да е човешки права и свободи. Моля те, не се засягай лично - говоря за тъпото хетераско религиозно мнозинство

Това, че съм малко по-експресивен от нормалното е, защото просто съм такъв и в момента верно съм готов да смажа малко наци тикви:) Добре ще ми дойде за тонуса.



Тема Re: Е*ало си е майката :)))нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 01:02



Мушиш не където трябва...

Първо е необходимо да сме в мир със себе си, а после- и с останалите...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.04.09 01:05



Папа, спокойно!





Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 01:06



Стига де, какво всеки от нас е направил за другите, че да искаме и другите да направят нещо за нас??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано11.04.09 01:11



Мисълта ми за синтеза, че ако е имало аминокиселни, то все пак това не е живот. Ако беше така ежедневно учените щяха да създават живот.

Във вакуум да има живи форми? При температура почти до абсолютната нула. Вакуумът е много много по-голямата част от Вселената.

Редактирано от Oberonbg на 11.04.09 01:16.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.04.09 01:17



Тези фотоси, никой в другите клубове не ги прие като арт, без значение дали ги харесва или не, а като хомо-революция! Ей това е кофти! И аз не харесвам поне 50% от дейците на арт културата, но поне гледам!



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано11.04.09 01:21



В смисъл да не ни наричат педераси, а да се отнасят с уважение. Аз пък какво трябва да съм направил за това. Да не би да се изисква от минувачите нещо да правят за мен, за да не ги спъна на улицата?



Тема Re: Ecce Homoнови [re: loverrock]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано11.04.09 01:23



тук е интересно да се дискутира какво все пак е изкуството. Къде е границата м/у това и провокацията. Но в тези два форума, пропуснаха тази възможност, а заключиха или дори махнаха темите. За тях просто изкуството е спряло в 19ти век или некъде там с удобното и буржоазното такова. Те НЕ искат да мислят.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 01:30



Скоро имаше филм за дълбоководни форми на живот- в абсолютна тъмнина, липса на кислород, огромно налягане и т.н., бактерии черпят енергия от преработка на минерали... На Земята, де.

Ако ми кажеш, че знаем всичко за извънземния начин на живот, искам да ти стисна ръката!!!!!!!!!!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 01:33



Ми как си го представяш бре, драги ми Папа???? Да тръгнем да чукаме /или да си го навираме/ с всичко мъжко, де що видим??? Ми че аз имам все пак някакъв вкус!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Ecce Homoнови [re: loverrock]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 01:35



Но Лавър, има неща, които виждаме с очите си, и други, които "виждаме" с душата си!!!!!!!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 01:40



Много ми дреме, кой как ме е нарекъл! Та хетерото и помежду си се наричат така...
Да, педераст съм, това е понятието, което се ползва и за гейове! Истината трябва да се уважава!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 01:47



Льове, къде забегна бе мамин златен? Кой ти говори за чукане - говоря ти за правото да бъдеш себе си. И ква е тази робска психика да се съгласяваш да те наричат педал? Хм? Педал, ама нека ми дойде, ще го смачкам мамка му! Кфа е тая робска психика и поведение тип обръщам и другата буза?
Ще ме нарече педал и дотам ще му е, писна ми да бъда кротък и толерантен
Аз съм фашист за фашистите и хомофобите и всеки нормален човек трябва да осъзнае, че последните трябва да изчезнат. По един или друг начин.

Негрите още щяха да са роби, Льове, ако мислеха така!



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 01:48



Гледайте "Великолепната петорка". Педали, част от които са извън понятията ми, "примиряват" хетеро с естетиката във всичките и форми... Това /и не само това/ предаване върви в синхрон с други, които ни подготвят за среща с извънземните, например

...

Даже някой да се прави на сляп, това си е негов проблем....

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 11.04.09 01:56.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 01:50



Ми Папа, бъди тогава и религиозен с религиозните бе, рожбо!!!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 01:55



О да, как не се сетих - ше взема да стана един патриарх и като стана, ще катурна тъпото клошарско фашо-наци религиозно течение и ще превъзпитам бабките, дет само вяра си имат в атеизъм:)
Чак такъв фашист не съм - нали ти казвам - фашист към фашистите, атакистите и хомофобите.
И всеки човек с човеколюбива психика трябва да е така.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 01:59



Но Папа, ако ми кажеш, че обичаш и всички гей- боклуци /познавам известно количество/, тутакси ще се съглася с теб! Малко фитнес, и излизам да биеме Расате...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.04.09 02:01



Това е, първо трябва да видиш с очите, а с душата можеш да гледаш и да чувстваш!

Бих дала примери, но вече ужасно ми се спи! Утре!



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 02:04



hm, ти си мислиш, че се майтапя:)
ами не
Гей боклици не познавам за твоя изненада. Въобще боклуци не познавам, защото ги избягвам. Ama po dqwolite, heterasite sa 80% фира

Anyway



Тема Re: Ecce Homoнови [re: loverrock]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 02:05



Очите, каквото и да виждат, душата ти говори!!!

Зарежи педалите, гледай себе си /и готините пичове, които ти се натискат/!!!!!!!!



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 02:08



Как става това /избягването/??????

Ако нямаш опит в това отношение /непознаването на кофти гей/, тутакси мога да ти помогна...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.04.09 02:08



Гониш ме от клуба ли?





Тема Re: Ecce Homoнови [re: loverrock]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 02:13



Не бре, гоня те в леглото /с някой от онези, готините/!!!!!!!!



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 02:20



Папа ми, Папа, още колко музика ще трябва да изслушаш, за да достигнеш до Голгота...
А ако това ти се случи не на момента? Т.е., някой е седял до теб години и изведнъж разбереш, че това не е твоя човек!
Егати пейката!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Е*ало си е майката :)))нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано11.04.09 02:24



Ти може и да си в лош момент, Папа, но много от пишещите тук имат перманентен такъв. Не си заслужава. После жените пак ще правим петиция за теб.

Успокой се, ако можеш, макар че сега е удобно за останалите да продължат – нали разбираш!!!

Тези хора нито ще убедиш, нито ще им помогнеш. Не им придавай повече стойност, отколкото имат. В по-цивилизована ситуация, разбира се, щяхме да си говорим за нещо далеч по-смислено и приятно. Но ситуацията е първобитна (да ме извинят хората от онази епоха – не искам да ги обиждам като ги сравнявам с наши съвременници - ползвам определението чисто метафорично). Това обаче е друга тема и от друг мащаб.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано11.04.09 02:25



Случва се и в най-добрите семейства.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 02:25



Ще стигна до голгота и ще катурна тъпия кръст:)
Льове, знам че съм труден за разбиране, но просто усещам на момента дали си имам работа с фашист/религиозен - сериозно!!!! Не ме ебе дали е хетераст или педераст, други неща са важни!
Ако ти си в такова състояние - таковай му майката - то с перце никога нищо няма да промениш, нито пък с приказки във форума.
АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА АНТИФА

светът няма да се промени по друг начин!



Тема Re: Ecce Homoнови [re: SeaStar999]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 02:29



О, Сийче, аз съм в МИР със себе си!
/Пак ще трябва да те целувам, ако хванем херпеси, знам добро лекарство

/

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 02:31



Да бе, ще се правим на палестинци и евреи....


Смятам да си живея лежерно...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Е*ало си е майката :)))нови [re: SeaStar999]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 02:33





Морска звездичке, много си права! Но това спокойствие е лъжливо - ако непрестанно се заблуждаваме, че всичко ни е наред и ако пренебрегваме актовете на дискриминация, ние сме на тяхна страна. Ако дори и едно, едно-единствено човешко същество се почувства обидено, дискриминирано, заплашено, малтретирано, мразено - това е НАША работа!
Защото тъпите самодоволни хетераси не ги ебе, разбираш ли?
Защото населението масово се е фашизирало - вие си мислите, че се майтапя и съм хай в момента, ама НЕ! Ако малко повече се заглеждахме какво става навън и извън нашия свят.....



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано11.04.09 02:34



Естествено, че ще трябва! Това с херпеса не ми харесва - ама никак!!!!! А и съм добро момиче - по-добре да си висим от дървото и да съзерцаваме онези долу!

Аз обаче се опитвах да успокоя Папата.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: SeaStar999]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 02:40



Не говорех за генитален!
От много слънце и много чувства, човек става податлив откъмто автоимунната си система...
После се чудим, защо Енариис ни призовава към кърмене- колкото е по- дълго, толкова повече коластра!



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано11.04.09 02:52



За генитален пък съвсем да не става дума!!!!! Само високоинтелектуални мисли ще обменяме! Надраснали сме чувствата и се стремим към душевно единение! А и висенето изисква усилия - откъде сили и за чувства!

Е, по някое замеряне с кокосови орехи може от време на време - но само толкова!



Тема Re: Ecce Homoнови [re: SeaStar999]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 03:01



Щом поставяш такива условия...
/Все пак не разбирам, какво против имаш гениталния херпес?/



А ако ще се удряме с кокоси, моля, главата ми е преживяла доста, не я уцелвай всеки път!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано11.04.09 10:46



А дали за Брахма има някакво значение, дали го наричаме него или нея, това не мога да кажа...
Да, моето Той наистина въпрос на културна формация. Логично е да се предположи, че ако съдържа всичко, съдържа мъжкото и женското начало едновременно.
На мен ми харесват индийските богове с техните съпруги - богини. Вушну и Лакшми, Кришна и Радха и пр. :) Харесва ми и идеята за Шакти. Всъщност мантрата посветена на нея - Гаятри мантра - е една от най-популярните мантри сред индуистите.



Тема Re: Е*ало си е майката :)))нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано11.04.09 10:56



Що смяташ, че се било фашизирало населението бе, Пап? Аз като се влюбих в жена го разказах на де що има хора около мене, щот съм Мара Подробната по определение и не мога да си трая. Никой не ме назида и никой не промени отношението си към мен.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано11.04.09 14:58



Само да допълня сериозното разсъждение.
Въпросните аминокиселини се намират и прошарените вратни пържолки на скара, които доста от нас консумират с апетит, удоволствие и чаша бира...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема 'ристиянски карикатурки (и не само)нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 15:35

















Тема Re: Ecce Homoнови [re: Sapiens]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано11.04.09 16:07



Само дето те реагират със захарите и така правят пържолката толкова по-вкусна. Да живее реакцията на Мейлърд.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 16:08



замисляли ли сте се колко общи неща имат неонаци идеологиите с истинското 'ристиянство
Колко общи неща имат?






Тема Re: 'ристиянски карикатурки (и не само)нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано11.04.09 16:46



Честно казано, от първата ми се доплака. Смъртта и страданието не могат да бъдат предмет на подигравка.



Тема Re: 'ристиянски карикатурки (и не само)нови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 17:47



Фьонка, много си чувствителна


Човекът нито е закован, нито има трънен венец, нито има двама разбойници около него. Грешни асоциации правиш:)



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано11.04.09 17:52



Текстът, който си пуснал е доста манипулативен. Не знам какво е приказвал Мартин Лутер, но евангелията съм чела. Според този текст омразата на Мартин Лутер към евреите се корени в Новия завет: He ( Jesus) did not call them ( Jews) Abraham’s children, but a “brood of vipers”. И е цитиран Матей 3:7 Ето българския превод: "7. А като видя, че мнозина от фарисеите и садукеите идваха да се кръстят от него, им каза: Рожби ехиднини! Кой ви предупреди да бягате от идещия гняв?" Фарисеите и садукеите са рожби ехидни! Два клона на духовенството. Не евреите! Все едно да поставиш равенство между народа и църквата. А гневът му към фарисеи и садукеи е бил разбираем предвид на това, че са превръщали връзката на народа с Бог във формални ритуали и бюрокрация. Нещо, което по-късно започва да прави собствената му църква, та до днес.
По-нататък, е цитиран Матей 12:34. Изваден от контекст този стих може и да потвърди манипулативната теза на текста, но е достатъчно да прочетеш началото на 12-та глава, за да разбереш, че Исус отново говори на фарисеите, а не на евреите.
Да се обвинява само Мартин Лутер за дискриминацията към евреите е нелепо. Достатъно е да гледаш "Венецианският търговец", за да разбереш, че в католическа Венеция през 15-ти век евреите са живели в гета. Всъщност диаспората (сега чета в Уики, не че знам толкоз много), започва през осми век, далеч преди някой да е заговорил за реформация. Дължи се на завоевтелните походи на същата тази църква, която преследва, изтезава и убива катари, адамити и всякакви общности, които се опитват да живеят с ценностите на първите християни.
Въобще учудвам се, че си пуснал текст от мюсюлмански сайт. Очевидно е, че една религия не може да представя друга религия освен тенденциозно и превратно.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 18:12



въобще нямам идея какъв е сайтът, нито си правих труда да изчета всичко - попаднах на този сайт при едно от антихристките ми търсения:)

Фьонка, аз си прося бана отсекъде





Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано11.04.09 18:35



Не знам, Пап, в много отношения си ми ужасно симпатичен, но за едно нещо наистина не те разбирам. Ти си част от една общност, която от векове е подлагано на гонения, дискриминация и пр. Аз мисля, че някой, който познава дискриминацията на собствен гръб, би трябвало да умее да приема повече от всеки друг. Да приема тези, които са различни от него, с техните ценности и странности; такива, каквито са. Няма никакъв смисъл да се държим с християните както хетерастите се държат с нас, да им натрапваме някакви наши си истини и да им обясняваме какви са. Единственото, което постигаме е, че втвърдяваме позициите им и подхранваме агресията им спрямо нас.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 19:01



Уважаема Фьон, за съжаление тук крайно се разминаваме по възгледи.
Това, което ще ти кажа, се надявам да не прозвучи обидно (в никакъв случай не целя това), но ти си безкрайно позитивно настроена чак с елементи на наивност и не желаеш да погледнеш нещата от птичи поглед.
Аз за разлика от теб обаче, виждам много сериозни проблеми в системата, в начина на мислене и в масовата дискриминация спрямо всичко различно. Аз не дискриминирам християните! Съвършено грешно ме разбираш ти, предполагам и повечето, ако не и всички тук. Аз не мразя религията, идеологията й, нито пък месията й. Аз не понасям обаче последствията - ако се замислиш без да се страхуваш, че правиш грях с тези си мисли - виж първопричината за всяко зло - потърси отговорите сама.
Освен това за разлика от теб, смятам че обществото трябва да стане по-радикално към глупостта и злото и да надрасне способността си безпределно да вярва в течения и идеологии - науката отдавна трябваше да е основната религия, а вярата в прогреса и в изначалното добро у човека да бъдат "месията" и Христос.
Ако поколения наред никой не го осъзнаваше това, сега още щяхме да горим феи и вещици


Нямаме право да живеем в свят, който не харесваме и никога да не се опитаме да го променим! А това, че някой ще ни заклеймява и мрази още повече показва и доказва колко е нужна промяната!



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 19:17



Но Папа, ти мислиш и говориш за Инквизицията...


Православието през вековете /за разлика от днес/ е успяло да съхрани българщината, давало е надежда на потиснатите, било е част от прогресивната, културната и образованата прослойка на населението /сигурно е имало и много недостойни негови служители/...
Повдига ми се от днешните служби- безсмислени и неразбираеми като език.
И от лицемерието на служителите на църквата- да не изброявам поводи за това...
Но смятам, че в Новия завет /не съм го чел / има много принципи, които, ако се спазваха, щяха да направят света по- добър...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано11.04.09 19:43



А впоследствие, да живее Цикъла на Кребс!
Че без него направо сме за никъде...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано11.04.09 19:51



Льове, Льове, нека отново да ти припомня любимата си сентенция "Страшното за всеки започва, когато започне да се възприема твърде насериозно..."...
Която много вече я знаят, но единствено май Папата я разбра адекватно. Поне така си мисля...
Ей, нищо лично, по-скоро малко оф...
А всъщност, ставаше въпрос за Фьон и всички без чувство за хумор... И широта на гледните точки.

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Редактирано от Sapiens на 11.04.09 19:54.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано11.04.09 19:52



ако се замислиш без да се страхуваш, че правиш грях с тези си мисли - виж първопричината за всяко зло - потърси отговорите сама.

Аз с понятието "грях" съм приключила преди около 15 години.
Та каква е според теб първопричината за всяко зло? Религията? Тя, в криворазбрания й и агресивен вид само отразява нуждата ни да се чувстваме по-добри на гърба на някой друг. Аз изживях половината си живот в общество, в което религията беше подложена на гонения. Злото в това общество не само че не беше изчезнало, то - злото и лъжата - бяха самата му основа. Отнеми на хората религията и ще намерят друга причина да се избиват - идеологии, ксенофобия, расизъм... Мен ако питаш всичко идва от егото. От необходимостта ни да разграничаваме, да се определяме, да очертаваме границите на егото си, поставяйки се в контраст с останалия свят. Мисля си, че ако човек с духовната си еволюция съумее са смекчи до някаква степен този дуализъм; ако започне да вижда на първо място Бог в себе си и в целия останал свят; ако почне да възприема света като част от едно тяло, различията ще преминат на втори план. Ако знаеш, че наранявайки хетераста / педераста, нараняваш себе си, желанието ти да нараниш отминава. И както казва Исус "Гладен бях и ме нахранихте, жаден бях и ме напоихте, странник бях и ме приютихте... ако сте сторили това на един от тези най-малки мои братя, на мен сте го сторили." Аз бих добавила и на себе си. В което, погледнато от "птичи поглед", няма разлика. :)



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Sapiens]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 20:00



Е, Сапиенс, а ти как се възприемаш /няма да гадая, щото явно това е твой приоритет/...



Именно, аз съм центъра на своята Вселена, сериозно възприемам даже и несериозното в нея... Даже по- сериозно, отколкото сериозното, ако ме разбираш...

Няма да си мерим п.шките, че не знам във твоята Вселена какви са дименсиите...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Фьoн]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 20:30



"Мен ако питаш всичко идва от егото"
В редки случаи, Фьон, в редки случаи...
Избиването между хората е най- вече с цел материална облага, говоря за масовото избиване. Войни са се водили и заради религиозни причини, които са завоалирали чисто материални интереси...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано11.04.09 20:36



Нали ти казах, че четеш както Дяволът - Евангелие...
Едно, че ти казах, че не е лично , а ти все пак го прие лично, и второ-
че ми задаваш въпроси и правиш констатации, абсолютно в синхрон с моята сентенция.
Аз винаги съм се възприемал с огромно чувство за самоирония и лек до силен присмех...
А чувството ми за хумор ми е спасявало живота вече няколко пъти...
Колкото до п*шките, хайде да не си ги мерим, а?
Че с тази липса на чувство за хумор и самовглъбеност ще вземеш да хлътнеш в тежка депресия и ще ми тежиш на сърцето вселюбящо...
Колкото до :"Именно, аз съм центъра на своята Вселена, сериозно възприемам даже и несериозното в нея... Даже по- сериозно, отколкото сериозното, ако ме разбираш...", , един съвет от мене - надникни за малко извън "своята" Вселена, може да откриеш много интересни неща... Със сигурност и забавни...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Sapiens]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 20:52



Сапиенс, Сапиенс, постваш ми нещо, което според теб не трябвало да не го приемам лично, а веднага след това потвърждаваш, че се отнасяло до мен- "тази липса на чувство за хумор и самовглъбеност ", кое все пак е истината?


Не мисля, че има нещо страшно някой да се взима насериозно, и това не изключва по никакъв начин самоиронията, даже напротив... Самоиронията е израз на обективно отношение към себе си, без последното си е чиста глупост... А обективност без сериозност не би съществувала...
"надникни за малко извън "своята" Вселена, може да откриеш много интересни неща"- ти ме считаш за кон с капаци?

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Sapiens]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 20:53



Сапи, лъжеш се брат. Според едно сериозно изследване, гей мъжете имат тенденциозно по-големи пишки от вас, хетеросексуалистите. Да не изпаднеш ти в депресия и да тръгнеш по разни удължителни проседури, не дай си боже да земеш да си окачваш тежести!

Правилно е решението да не си мерите пишките.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.04.09 20:56



Каква е разликата м/у гей пениса и този на хетерото?





Тема Re: Ecce Homoнови [re: loverrock]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 21:03



2-3 сантима в наша полза! Това е само за еврогей, за афрогей разликата е още по-франантна, а за азигейовете не знам вече, но и там сигур има подобни тенденции.
Причината вероятно е, щото ние ги ползваме предимно за удоволствие и са еволюирали в такава посока, а хетеросексуалистите ги ползват предимно за размножаване, а там както знаем, не са високи чак толкоз изискванията





Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.04.09 21:08



Ама нямаш срам, а!

И аз не го ползвам за размножаване все още, на тези години ми е за удоволствие, а и имам сензори на места, които не си виждал!



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано11.04.09 21:56



Забрави...
Трудно се променя начин на мислене...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано11.04.09 22:01



Твърде интересно, дали Шефът ти е дал правото да определяш сексуалните пристрастия на хората, с които говориш?
Аз не си спомням да съм ти давал такова разрешение....
Но, за разлика от тебе, поне не си го размахвам...
Мнението...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано11.04.09 22:49



Всъщност как при нас еволюират? Все пак ако аз харесвам пениса на един, дори и да го избера за партньор, няма как да му предам гените на следващото поколение. За целта трябва и жена да го хареса. Т.е., размера на пениса тогава и при хетеросексуалните мъже трябва да се предава по същия еволюционен път.

Ако има такава разлика, тя може би се дължи на друго.



Тема Офф:Маяр(д) или Майларднови [re: Oberonbg]  
Автор linjack ()
Публикувано12.04.09 06:28



***
Знам, че е заяждане, но не мога да се сдържа... На български, се употребява "реакция на Маяр(д)", или "Маяр(д)ова реакция" - по на името на френския учен Луи Камий Маяр (Luis Camille Maillard). Може да се намери и транслитерацията - "Майлард", но не и англицизма "Мейлърд".

Защо ви правя забележка -- защото прекалено често преводачи с един език превеждат (транскрибират) на български чужди имена и термини от трети език без да се съобразяват с установената практика.

Така се раждат такива фрапантни недоразумения от рода елементите силикон, нитроген и содиум, звездата Бетелджус, епохата Джурасик, пророка Мо(у)зес и др. По същия начин с рекацията на Мейлърд.

За сведение: силиций, азот и натрий, Бетелгейзе, Юра, Моисей, Маяр(д) или Майлард.

ПП:Дискусията е чудесна и без мен, включвам се само за забележка под черта.


от C. Van Vechten

Редактирано от linjack на 12.04.09 06:56.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано12.04.09 14:24




Голяма работа си!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Е*ало си е майката :)))нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано12.04.09 17:11



Много добре те разбирам, Папа. И не съм казала, че всичко ни е наред – нищо не ни е наред! Но нали сам виждаш какъв сън е налегнал целокупното население. Раздвижване (по традиция) настъпва само когато трябва да се елиминира някой смутител на всеобщото спокойствие.

Актовете на дискриминация от всякакъв характер трябва да бъдат санкционирани – на всички нива. Само дето няма да стане – за съжаление. Дискриминацията е на толкова нива и в толкова форми, че на повечето вече никой не обръща внимание – даже и от пряко засегнатите. Това е и целта. Отдавна повечето хора не гледат извън кошарата и даже не знаят, че има свят извън нея – защото оттам ще дойде лошото влияние, покварата на цивилизацията и пресищането. Тоталната бездуховност и безразличие вече са факт – това имах предвид. Не е било и няма да бъде да има разговор за достойнство, права, равноправие и други екзотики (не само за хомосексуалните – за всичко, що е извън калъпа става дума).

И аз смятам, че хората, които са били подложени на някаква дискриминация, стават по-чувствителни и към злото, и към доброто. По-бързо и лесно разпознават злото, както и да е завоалирано, и повече бдят над доброто, защото знаят колко е крехко. И знаят колко са относителни разликите, които се считат за очевидни и традиционни. Защото са разбрали, че демаркационната линия минава другаде. Злото няма да изчезне или да отмре – ще приема формите, които са му необходими в даден момент. Въпросът е какво прави междувременно доброто – това не е лесен въпрос, но рано или късно се стига до него.

Достатъчно са наказани „съдниците”, но не го знаят. И за съжаление условията тук им гарантират комфорт, благодарение на който никога няма и да го разберат.

Просто тези, в чиято държава различните нямат място, се множат с всеки ден. И все по-силно ще ти викат, че нямаш право да дишаш.

И трагичното е, че тук най-големите неща се решават от най-малките хора.



Тема Re: Офф:Маяр(д) или Майларднови [re: linjack]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано12.04.09 20:04



Мерси за поправката. Всъщност не знаех, че е французин. Това е полезно да се знае. Като цяло американците (и може би англичаните) много обичат да произнасят имената на чуждите хора грешно. Затова имаме Лема На Зорн или Мозарт или Бак (Бах) и т.н. Не че това е оправдание на моето невежество.





Тема Re: Офф:Маяр(д) или Майларднови [re: linjack]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано12.04.09 20:40



Въпреки че не му е мястото тук, какво би казал за Beethoven?


Учил съм немски доста години, вече успях и да го забравя, но така и не си спомням този въпрос дали съм го задавал или не на учителите.
По принцип, ако четем името му по правилата, би трябвало да звучи като Бетховен, у нас по разпространена е транскрипцията Бетоовен...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Офф:Маяр(д) или Майларднови [re: Oberonbg]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано12.04.09 20:52



Хе хе. :))) Добавям към списъка Амлето (Хамлет), Нуова Йорка (това ясно), Колгате (Колгейт), Карефре (Кеъфри) на италианците. Още по интересно е, когато кръщават актьори, филми и подобни с имена по свое осмотрение. Примерно Лоуръл и Харди са Сталио и Олио, а Чарли Чаплин е Шарло.



Тема Re: Офф:Маяр(д) или Майларднови [re: Фьoн]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано12.04.09 21:05



Така или иначе, предпочитам гръцките Хеопс, Микерин и Хефрен, пред египетските Хуфу, Менкаура и Хафра, много по- благозвучни са ми първите...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Офф:Маяр(д) или Майларднови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано12.04.09 21:08



О, тази дилема си стоеше още през 80- тте години...


По- скоро става дума за някаква форма на нямо "Н"...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор EVl (леден полъх)
Публикувано13.04.09 17:59



Каква дълга тема!

Ама ме радват поУстовете и картинките на папата!

Папа, ти си ПИЧ !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.