Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 20.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано09.04.09 22:19



За мен есенцията на християнството се изчерпва с историята за блудницата и първия камък, както и с пасажа от Евангелие на Матея 25:35-40. Какви са аналогиите с нацизма, само на папата се осланям да ми обясни. Туй му е работата все пак. ;)



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано09.04.09 22:31



Дискусията по тези въпроси е безсмислена, след като и двамата знаем, че няма да се убедим взаимно. Моята идея ти се струва абсурдна и това е ок за теб, все пак си вярваща


Само да поясня, за да не стават недоразумения - никъде не казвам, че християнство=нацизъм. Говоря за идейността, за начините на постигане и за контрола. Регулация, контрол, тотално манипулиране на знанието и мисълта.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.04.09 22:45



Папа, не моИ така! Аз лично не съм вярващ /освен в субективното, естествено!/, тук вярата няма нищо общо, а по- скоро доколко всеки един от нас може да приеме света около него, такъв, какъвто е...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Ecce Homoнови [re: Sapiens]  
Автор ros2r (1 тръгващ филер)
Публикувано09.04.09 23:00



Не се стърпях, защото пак си прав. Човек трябва преди всичко да бъде Човек. След толкова много приказки за Толерантността, май значението на тази дума на някои тук им е избягало, а то е толкова простичко : "Приемам и УВАЖАВАМ Различния и не ме интересува, че е такъв..."

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано09.04.09 23:25



Къде пък Хитлер е преследвал църквата. И коя църква е преследвал? Все пак един лозунгите на тогавашната власт е "Gott mit uns"



Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано09.04.09 23:33



Не може да се вземат книги на Лем насериозно. Той е велик писател, но на худ. литература.



А за библейския код, това е също толкова налудничаво. Общо взето в една достатъчно дълга книга можеш да намериш горе долу всяко такова едно послание. Това си е отново факт от вероятностите. Да не говорим, че нито едно послание не е интерпретирано преди да се случи. Всичкитакива интерпретации са след съответните събития.

А за математиката. Ами виж сега, когато се говори за вероятности и случайност, това си е математическа теория. Недей да се притесняваш да питаш именно хората, които са запознати с нея. Ако става въпрос за рационални аргументи, няма нужда от страх от миши дупки.

И м/у впрочем не може да се говори "има ли случайност." Винаги има такава. Дори тя да е нула.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.04.09 23:34



Например:



"Борман официално скъсва с църквата през 1936 г. През 1937 г. въвежда забрана за постъпване в NSDAP на "лица с духовно звание". През 1938 г. негово дело е циркуляр, в който се споменава, че "националсоциалистическия мироглед е истинската вяра".

"Самият Борман формулира задълженията си така:
"1. Уреждане на личните дела на фюрера;
2. Участие във всички преговори на фюрера;
3. Доклади пред фюрера за текущите събития;
4. Предаване решенията и мненията на фюрера до имперските министри;
5. Уреждане на споровете и определяне на компетенциите на едни или други министерства и ведомства;
6. Преустройство на град Линц;
7. Наблюдение на резиденциите на Хитлер;
8. Ръководство на групите стенографисти при обсъждането на военното положение."



Попрочети "Окултната магия на Третия Райх", "История на Гестапо" и друга литература- ще разбереш....

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 09.04.09 23:36.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.04.09 23:43



Ти цитира "Галактическият стопаджия", аз Лем...


Ако говорим за налудничавост, би трябвало първо да сме запознати с теорията за нещо си, и чак след това да коментираме... Спомням и, че "видни" учени твърдели при появата на първия влак, че ако развие по- голяма скорост от 20-30 км/ч, пътниците в него щели да умрат от липсата на въздух...
Учил съм висша математика, но беше отдавна, нищо не си спомням от нея...
А ако има случайност- докажи го!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано10.04.09 00:04



Не съм цитирал "Галактическия Стопаджия". Цитирах Д. Адамс. Този цитат не идва оттам. Бил е част от някаква реч. А съм ти дал и още доводи, все пак.

Виж сега както ти ми говориш за влакове, то и аз мога да ти кажа, че в библията пише че пи=3, и че например един ден света може да застане без да се върти, и че той е съставен за 6 дни. (което разбира се е само една от историите за създаване на света...) Това прави ли я по-малко вярна. Хубавато на науката е, че се коригира. Може ли да се изисква перфектност от учените? Ако е така защо не се изисква перфектност от религиозните лидери и т.н?

И все пак ти си този, който казва че "няма случайност." Няма случайност за какво? Защо ти не докажеш това. Но първо дефинирай случайност.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.04.09 01:10



Доводи?
"...много може да се спори дали описаният в библията Христос е бил историческа фигура. "
"...не можем да така да приемаме, че след като съществува живот, то вселената е създадена специално за него.Може би просто животът се е нагодил към наличните условия"
"Ако имаше един такъв създател, това е жестока и шибана шега с живота."
И среща с жена на улицата?



Ако това са доводи, тогава много може да се спори, дали няма Христос, не можем така да приемем, че Вселената не е създадена специално за конкретния живот, както и че създателят ни е голям шегаджия /да отвърна с твоите доводи/...
Що се отнася до фантастиката, и Жул Верн е бил фантаст за съвременниците си, сега си мисля, вече никого не може да впечатли...
За случайността бих използвал парадокса: "Никога не казвай никога!"... Мисля, че има предопределение, съдба, както искаш го наречи, просто каквото и да стане, никой никога не би могъл да докаже, че не е трябвало да стане именно така...
Фактът /макар и ненаучно приет/, че има хора, които могат да предсказват бъдещето, говори именно в тази посока... А такива хора има, 99,9 % съм сигурен...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 10.04.09 01:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.