Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 21.09.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ecce Homoнови [re: Oberonbg]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано11.04.09 19:43



А впоследствие, да живее Цикъла на Кребс!
Че без него направо сме за никъде...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано11.04.09 19:51



Льове, Льове, нека отново да ти припомня любимата си сентенция "Страшното за всеки започва, когато започне да се възприема твърде насериозно..."...
Която много вече я знаят, но единствено май Папата я разбра адекватно. Поне така си мисля...
Ей, нищо лично, по-скоро малко оф...
А всъщност, ставаше въпрос за Фьон и всички без чувство за хумор... И широта на гледните точки.

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Редактирано от Sapiens на 11.04.09 19:54.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано11.04.09 19:52



ако се замислиш без да се страхуваш, че правиш грях с тези си мисли - виж първопричината за всяко зло - потърси отговорите сама.

Аз с понятието "грях" съм приключила преди около 15 години.
Та каква е според теб първопричината за всяко зло? Религията? Тя, в криворазбрания й и агресивен вид само отразява нуждата ни да се чувстваме по-добри на гърба на някой друг. Аз изживях половината си живот в общество, в което религията беше подложена на гонения. Злото в това общество не само че не беше изчезнало, то - злото и лъжата - бяха самата му основа. Отнеми на хората религията и ще намерят друга причина да се избиват - идеологии, ксенофобия, расизъм... Мен ако питаш всичко идва от егото. От необходимостта ни да разграничаваме, да се определяме, да очертаваме границите на егото си, поставяйки се в контраст с останалия свят. Мисля си, че ако човек с духовната си еволюция съумее са смекчи до някаква степен този дуализъм; ако започне да вижда на първо място Бог в себе си и в целия останал свят; ако почне да възприема света като част от едно тяло, различията ще преминат на втори план. Ако знаеш, че наранявайки хетераста / педераста, нараняваш себе си, желанието ти да нараниш отминава. И както казва Исус "Гладен бях и ме нахранихте, жаден бях и ме напоихте, странник бях и ме приютихте... ако сте сторили това на един от тези най-малки мои братя, на мен сте го сторили." Аз бих добавила и на себе си. В което, погледнато от "птичи поглед", няма разлика. :)



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Sapiens]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 20:00



Е, Сапиенс, а ти как се възприемаш /няма да гадая, щото явно това е твой приоритет/...



Именно, аз съм центъра на своята Вселена, сериозно възприемам даже и несериозното в нея... Даже по- сериозно, отколкото сериозното, ако ме разбираш...

Няма да си мерим п.шките, че не знам във твоята Вселена какви са дименсиите...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Фьoн]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 20:30



"Мен ако питаш всичко идва от егото"
В редки случаи, Фьон, в редки случаи...
Избиването между хората е най- вече с цел материална облага, говоря за масовото избиване. Войни са се водили и заради религиозни причини, които са завоалирали чисто материални интереси...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Ecce Homoнови [re: ljove]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано11.04.09 20:36



Нали ти казах, че четеш както Дяволът - Евангелие...
Едно, че ти казах, че не е лично , а ти все пак го прие лично, и второ-
че ми задаваш въпроси и правиш констатации, абсолютно в синхрон с моята сентенция.
Аз винаги съм се възприемал с огромно чувство за самоирония и лек до силен присмех...
А чувството ми за хумор ми е спасявало живота вече няколко пъти...
Колкото до п*шките, хайде да не си ги мерим, а?
Че с тази липса на чувство за хумор и самовглъбеност ще вземеш да хлътнеш в тежка депресия и ще ми тежиш на сърцето вселюбящо...
Колкото до :"Именно, аз съм центъра на своята Вселена, сериозно възприемам даже и несериозното в нея... Даже по- сериозно, отколкото сериозното, ако ме разбираш...", , един съвет от мене - надникни за малко извън "своята" Вселена, може да откриеш много интересни неща... Със сигурност и забавни...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Sapiens]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 20:52



Сапиенс, Сапиенс, постваш ми нещо, което според теб не трябвало да не го приемам лично, а веднага след това потвърждаваш, че се отнасяло до мен- "тази липса на чувство за хумор и самовглъбеност ", кое все пак е истината?


Не мисля, че има нещо страшно някой да се взима насериозно, и това не изключва по никакъв начин самоиронията, даже напротив... Самоиронията е израз на обективно отношение към себе си, без последното си е чиста глупост... А обективност без сериозност не би съществувала...
"надникни за малко извън "своята" Вселена, може да откриеш много интересни неща"- ти ме считаш за кон с капаци?

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Ecce Homoнови [re: Sapiens]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 20:53



Сапи, лъжеш се брат. Според едно сериозно изследване, гей мъжете имат тенденциозно по-големи пишки от вас, хетеросексуалистите. Да не изпаднеш ти в депресия и да тръгнеш по разни удължителни проседури, не дай си боже да земеш да си окачваш тежести!

Правилно е решението да не си мерите пишките.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор loverrock ()
Публикувано11.04.09 20:56



Каква е разликата м/у гей пениса и този на хетерото?





Тема Re: Ecce Homoнови [re: loverrock]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 21:03



2-3 сантима в наша полза! Това е само за еврогей, за афрогей разликата е още по-франантна, а за азигейовете не знам вече, но и там сигур има подобни тенденции.
Причината вероятно е, щото ние ги ползваме предимно за удоволствие и са еволюирали в такава посока, а хетеросексуалистите ги ползват предимно за размножаване, а там както знаем, не са високи чак толкоз изискванията






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.