Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 31.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема 'ристиянски карикатурки (и не само)нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 15:35

















Тема Re: Ecce Homoнови [re: Sapiens]  
Автор Oberonbg (минаващ)
Публикувано11.04.09 16:07



Само дето те реагират със захарите и така правят пържолката толкова по-вкусна. Да живее реакцията на Мейлърд.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 16:08



замисляли ли сте се колко общи неща имат неонаци идеологиите с истинското 'ристиянство
Колко общи неща имат?






Тема Re: 'ристиянски карикатурки (и не само)нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано11.04.09 16:46



Честно казано, от първата ми се доплака. Смъртта и страданието не могат да бъдат предмет на подигравка.



Тема Re: 'ристиянски карикатурки (и не само)нови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 17:47



Фьонка, много си чувствителна


Човекът нито е закован, нито има трънен венец, нито има двама разбойници около него. Грешни асоциации правиш:)



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано11.04.09 17:52



Текстът, който си пуснал е доста манипулативен. Не знам какво е приказвал Мартин Лутер, но евангелията съм чела. Според този текст омразата на Мартин Лутер към евреите се корени в Новия завет: He ( Jesus) did not call them ( Jews) Abraham’s children, but a “brood of vipers”. И е цитиран Матей 3:7 Ето българския превод: "7. А като видя, че мнозина от фарисеите и садукеите идваха да се кръстят от него, им каза: Рожби ехиднини! Кой ви предупреди да бягате от идещия гняв?" Фарисеите и садукеите са рожби ехидни! Два клона на духовенството. Не евреите! Все едно да поставиш равенство между народа и църквата. А гневът му към фарисеи и садукеи е бил разбираем предвид на това, че са превръщали връзката на народа с Бог във формални ритуали и бюрокрация. Нещо, което по-късно започва да прави собствената му църква, та до днес.
По-нататък, е цитиран Матей 12:34. Изваден от контекст този стих може и да потвърди манипулативната теза на текста, но е достатъчно да прочетеш началото на 12-та глава, за да разбереш, че Исус отново говори на фарисеите, а не на евреите.
Да се обвинява само Мартин Лутер за дискриминацията към евреите е нелепо. Достатъно е да гледаш "Венецианският търговец", за да разбереш, че в католическа Венеция през 15-ти век евреите са живели в гета. Всъщност диаспората (сега чета в Уики, не че знам толкоз много), започва през осми век, далеч преди някой да е заговорил за реформация. Дължи се на завоевтелните походи на същата тази църква, която преследва, изтезава и убива катари, адамити и всякакви общности, които се опитват да живеят с ценностите на първите християни.
Въобще учудвам се, че си пуснал текст от мюсюлмански сайт. Очевидно е, че една религия не може да представя друга религия освен тенденциозно и превратно.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 18:12



въобще нямам идея какъв е сайтът, нито си правих труда да изчета всичко - попаднах на този сайт при едно от антихристките ми търсения:)

Фьонка, аз си прося бана отсекъде





Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано11.04.09 18:35



Не знам, Пап, в много отношения си ми ужасно симпатичен, но за едно нещо наистина не те разбирам. Ти си част от една общност, която от векове е подлагано на гонения, дискриминация и пр. Аз мисля, че някой, който познава дискриминацията на собствен гръб, би трябвало да умее да приема повече от всеки друг. Да приема тези, които са различни от него, с техните ценности и странности; такива, каквито са. Няма никакъв смисъл да се държим с християните както хетерастите се държат с нас, да им натрапваме някакви наши си истини и да им обясняваме какви са. Единственото, което постигаме е, че втвърдяваме позициите им и подхранваме агресията им спрямо нас.



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Rocco Siffredi)
Публикувано11.04.09 19:01



Уважаема Фьон, за съжаление тук крайно се разминаваме по възгледи.
Това, което ще ти кажа, се надявам да не прозвучи обидно (в никакъв случай не целя това), но ти си безкрайно позитивно настроена чак с елементи на наивност и не желаеш да погледнеш нещата от птичи поглед.
Аз за разлика от теб обаче, виждам много сериозни проблеми в системата, в начина на мислене и в масовата дискриминация спрямо всичко различно. Аз не дискриминирам християните! Съвършено грешно ме разбираш ти, предполагам и повечето, ако не и всички тук. Аз не мразя религията, идеологията й, нито пък месията й. Аз не понасям обаче последствията - ако се замислиш без да се страхуваш, че правиш грях с тези си мисли - виж първопричината за всяко зло - потърси отговорите сама.
Освен това за разлика от теб, смятам че обществото трябва да стане по-радикално към глупостта и злото и да надрасне способността си безпределно да вярва в течения и идеологии - науката отдавна трябваше да е основната религия, а вярата в прогреса и в изначалното добро у човека да бъдат "месията" и Христос.
Ако поколения наред никой не го осъзнаваше това, сега още щяхме да горим феи и вещици


Нямаме право да живеем в свят, който не харесваме и никога да не се опитаме да го променим! А това, че някой ще ни заклеймява и мрази още повече показва и доказва колко е нужна промяната!



Тема Re: Ecce Homoнови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано11.04.09 19:17



Но Папа, ти мислиш и говориш за Инквизицията...


Православието през вековете /за разлика от днес/ е успяло да съхрани българщината, давало е надежда на потиснатите, било е част от прогресивната, културната и образованата прослойка на населението /сигурно е имало и много недостойни негови служители/...
Повдига ми се от днешните служби- безсмислени и неразбираеми като език.
И от лицемерието на служителите на църквата- да не изброявам поводи за това...
Но смятам, че в Новия завет /не съм го чел / има много принципи, които, ако се спазваха, щяха да направят света по- добър...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.