Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 20.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Неочакваната теманови  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано24.03.09 21:04



Преди шест месеца започнах да пиша в този клуб с надеждата, че тук се обсъждат интересни теми, които вълнуват всички или проблеми, които има някой и иска да сподели. В началото от време на време се появяваха такива, но ме изуми, колко бързо те бяха забравяни или просто след няколко сериозни поста се започваха странни брътвежи. Още по-странен бе факта, че ги предвожда единият от Модераторите. Той беше и строгият съдник на клуба, а Другият толкова си мълчеше и изглеждаше дружелюбен. Чак сега разбрах, че това просто е игричката на доброто и лошото ченге...
Нямам намерение да ги обсъждам повече в момента, по-скоро бих искал да си поговорим за клуба и самите нас.
Благодарен съм на клуба, защото в него срещнах четирима Страхотни хора /за съжаление май почти бивши пишещи/, но тук аз се промених. Неусетно се плъзнах и започнах по същия начин да убивам темите, както го правеха и останалите срещу които протестирах. Даже и по-лошо – държах се като Дружинна, която смята, че другите просто трябва да я слушат без тя да се съобразява със собствените си изяви. Стигна се до там, че само думите на мой приятел успяха да ме приземят и ми покажат, колко далеч от себе си съм избягал.
Иска ми се да Ви попитам :
Харесва ли Ви клуба в този вид ?
Това ли смятате, че е неговото предназначение?
Вие какво бихте искали да се случва тук?
Защото смяната на едни Модератори с други, но от подобен вид е самоцел, която е излишна, а пък и може на Вас тези да Ви харесват, както и да Ви харесва клуба втози си вид.

P.S. Не пускам тази тема за да изразяваме позитивни или негативни оценки за Модовете, а просто за да разбера само аз ли виждам нещата в този им вид.

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: Неочакваната тема [re: ros2r]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано24.03.09 21:40



Клубът угодничи на хетеросексуалистите с хомосексуална природа.



Тема Re: Неочакваната теманови [re: enarees]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано24.03.09 23:49



Напълно съм съгласен, не знам защо се получи този срив. Дълго време не исках да влизам в клуба. Само че хора, на чието мнение държа, ми го препоръчаха. Хванах много малко от времето в което той /клуба/ беше интересен. Хората които ми правеха впечатление със задълбочени и интересни изказвания като че ли загубиха ищах да пишат. Всичко трябваше да се подчини на някаква сладникава добронамереност и възхвала на това че сме различни. Може би наистина имаме нужда от такова място, но живота е реален и илюзиите на никой не помагат той да стане по-добър или лесен. Смятам, че ако хората имат по-голяма свобода да се изказват, ще е много по-добре. Предполагам, че това мнение не харесва на малкото останали в клуба, но си е мое и искам да го кажа. В целиа си реален живот страдам от това, че казвам истината според мен /която е субективна разбира се/ за да се притисна да го направя в клеба,



Тема Re: Неочакваната теманови [re: ros2r]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано25.03.09 01:22



Не откриваш "топлата вода", най-определено.
Когато човек иска да каже нещо, го казва, а не се усуква около това, което иска да каже.
Говориш завоалирано против определен модератор, а накрая не искаш да имаш нищо общо с това, което си казал.
Извинявай, бъди конкретен, за да те уважават хората (а ние все пак сме и хора, нали...).
Колкото до признанията ти, че някой те е подвел да "тръгнеш по наклонената плоскост", sorry, ама много инфантилно ми звучи...
Виждам най-доброто ти желание да се промени нещо в клуба и да се освежи и заживее по-интензивен живот. Мисля, че темата ти е принципно вярна, но постингът ти е по-скоро леко интригантски и едва ли ще допринесе за изясняване на отношенията. По-скоро ще налее масло в огъня.
Нещата явно не са толкова прости и не са отскоро. Ние с тебе сме отскоро, а проблемите са преди нас...
Извинявай за острия тон, но не смятам, че с постинга си помагаш за подобряване на нещата в клуба.

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Неочакваната теманови [re: Sapiens]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано25.03.09 08:08



Името и обвиненията си към Модератора съм казал ясно в друга тема преди три дни, явно не си я чел или не помниш. Нищо интригантско няма. Съжалявам, че не си успял да го разбереш! Питането ми е просто : "Струва ли си да се сменят Модераторите и това ще доведе ли до освежаването на атмосферата и идеите в Клуба?" Всичко останало е интелектуален напън за самодоказване /нямам нужда от такъв, май вече съм прекалил в това отношение, а и ти май си тръгнал по моите стъпки/. Не се сърди, че ти пиша така, но май си пропуснал този път Темата. /надявам се причината да е в малкия час/



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: Неочакваната теманови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.03.09 08:44



И аз ще се изкажа, въпреки че някои тутакси ще получат обриви и леки епилептични припадъци...

Според мен безпредметно е да търсим и мечтаем за някакъв "идеален" форум с някаква строга посока и цел /да оставим настрана, че няма обща такава, поне не и дефинирана/, при положение, че тук пишат хора с различно образование, мироглед, себеусещане, интереси, начин на изказ, ниво на търпимост, свои проблеми, които не винаги съвпадат с тези на останалите и не на последно място- без намерение да се задълбочават, а по- скоро да се разтоварят от ежедневното напрежение...

Още преди около година писах в тема, не си спомням коя- тук /а и не само тук/, липсва доброжелателност, в смисъл, че всеки гледа най- вече себе си, не го интересува факта, че някой друг е истински развълнуван от нещо, липсва желанието да се постави на мястото му и да се опита да погледне света през неговите очи, да коментира добронамерено проблема му... С една дума- бездушието, а не липсата на теми, убиват клуба, желанието всеки да се направи на голям МЪЖ, които е недостижим за проблемите на останалите педали и който изпитва ужасна досада от вълненията на другите...

Поради тази причина и пиша доста често- ужасно тъпо е да пуснеш някаква тема, която те вълнува, и да настане гробно мълчание- това ми звучи като:"Абе, нещастник, защо ни занимаваш с глупости?"... Да, понякога се бъзикам, но никога в теми, които засягат душевността на другите, а примери за обратното- колкото щеш, най- близкия беше в темата на Аладин...

Тук, според мен сме за удоволствие /поне някои от нас/, странно е да се търси някаква голяма цел, която ще дискутираме през близките двадесет години. Спорадично изскачат теми за изкуство, култура, мода, музика, нрави, душевни, сърдечни и морални проблеми, естетика, политика, религия и т.н- какво друго очаквате вие? На някого не било интересно- ми да напише това, което го интересува, никой тук не се е и замислил, че трябва да го забавлява. А след като такъв формат не го удовлетворява... няма да продължавам, изходът е един...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 25.03.09 09:00.



Тема Re: Неочакваната теманови [re: ros2r]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано25.03.09 19:05



Извинявай, ако не съм прочел нещо предходно и съм изказал мнение "неподготвен".
Просто това почувствах докато четях твоя постинг и напълно първосигнално изказах мнението си.
Не обичам да обиждам хората и не това съм целял и с тебе.


Колкото до "интелектуални напъни за самодоказване", отдавна съм ампутиран от чувства и желания за слава и превъзходство, много отдавна, приятелю...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: Неочакваната теманови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 тръгващ филер)
Публикувано25.03.09 23:22



Прав си на 100% и очаквах точно това твое мнение, което е в унисон с решението ми да напусна клуба. Всеки разбира забавлението по различен начин, а и както прочетох в един стар пост /пуснат от теб/ "...и излизам на улицата..."

аз само ще добавя "... там въздухът е по-чист..."
Бъдете живи и здрави !

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Редактирано от ros2r на 25.03.09 23:53.



Тема Re: Неочакваната теманови [re: Sapiens]  
Автор ros2r (1 тръгващ филер)
Публикувано25.03.09 23:27



Избрах за теб да бъде последния ми пост, защото уважавам хората, които се изказват точно и ясно и пост след пост принципно защитават позицията си, надскачайки нараненото си его.


Пожелавам ти Успехи !

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Редактирано от ros2r на 25.03.09 23:51.



Тема Re: Неочакваната теманови [re: ros2r]  
Автор Sapiens (Ph.D.)
Публикувано26.03.09 16:48



Не си тръгвай, само защото някой не е бил съгласен с тебе или защото някой се е опитал с нещо да те обиди, стой над тези неща...
Тук, все пак ще имаш възможността да поговориш с хора, обединени от една съдба, с еднакви интереси, желания и начин на мислене, не го забравяй.
По-добре игнорирай хората, които ти "образуват стомашни киселини" или "те нервят", отколкото безславно да си тръгнеш, при това огорчен и обиден...
Защото, както беше казал някой умен човек "След свършека на света ще останат хлебарките, глупаците и ... Лили Иванова...".

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.