Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:27 16.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема 3 март!  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.03.09 09:23





Макар и в такова време, да бъдем горди, че сме българи!
P.S. И знамето, и химнът ни са прекрасни...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема ДГД за всички БГ политици апропо...нови [re: ljove]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано03.03.09 15:21



абе мисля си, че националната идея е отживелица...Всички сме жители на планетата Земя и колкото по скоро го осъзнаем и се държим отговорно, толкова по добре...

Предпочитам да съм горд, че съм добър човек, пък национализма е за комплексари, които нямат с какво друго да се изтъкват, та все националната принадлежност сочат...

Честно, винаги са ми били смешни до абсурд идеите на партии тип Атака и тв. Скат - накратко "Може да си тъп, неграмотен, необразован и тн., ама понеже си БЪЛГАРИН си по добър от да речем образования, интелигентен и способен турчин/евреин/циганин и тн..." Да, ама не...



Тема Re: ДГД за всички БГ политици апропо...нови [re: mizrahi]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано03.03.09 15:40



:)))))))))) Съгласна. :))))



Тема мда,нови [re: ljove]  
Автор linjack ()
Публикувано03.03.09 17:56



Честит празник, на празнуващите.

Въпреки, че някак странно се чувствам за точно този празник. Навява мисли на реваншизъм, спомени за чужбинската намеса и горчивината на неколкократния провал...
Защото въпреки Вазова ода „Опълченците на Шипка,“ „свободата“ на 3-ти март е малко или много дарена от чужденци; и скоро след това „отнета“ от същите тези, в пазаренето им с други подобни...
Между другото - бидейки варненец, аз бих празнувал на 27-ми Юли... защото Варна е освободена на тази дата, от Берлинския конгрес.

В последните 131 години, като че ли малко добро е донесъл точно този празник на българската държава.

Имаше една идея, Националният празник да се премести на 6-ти септември: Все пак "обидинението прави силата."

А това ме навява към една простичка песен на Шулер, „Одата на Радостта“, известна с музиката от 9-та симфония на Бетовен:

„Радост, ти дете от Рая,
ти вълшебен, ясен плам.
Ний престъпваме в омая,
о, Богиньо, в твоя храм.

Твоят светъл чар споява
туй, що светски нрав дели.
Братя всички люде стават,
щом с крила повееш ти.“


от C. Van Vechten

Редактирано от linjack на 03.03.09 18:00.



Тема Re: 3 март!нови [re: ljove]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.03.09 19:28



Мисля, че всеки, който е умирял за "Свята и чиста република", заслужава дълбок поклон... Ако мислите, че някой е рикувал живота си за да извлече съответните облаги, за каквито днес мнозина продават и душите си, то няма какво да обсъждаме...
Сега съобщиха данни- в Руско- турската война са загинали 70000 чужди войници- руси, финландци, румънци, казаци, ... и между 30000 и 50000 българи... Както разбирам, една Атака буди страхове и "снишаване" в някои от нас, а какво да говорим за една Османска империя, владяла ни 500 години душмански и оставила ни на дъното на европейската цивилизация- предполагам, почти всеки щеше да вдига рамене и да мисли за собстената си кожица...
Ще ми е любопитно- кой от нас каква саможертва би направил днес за каквото и да е било? /Та даже, ако щете, да се смеси с групичка подръжници на Расате по време на гей- парад.../.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 03.03.09 19:31.



Тема Писна ми от Безродницинови [re: mizrahi]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано03.03.09 20:22



Дори в обединена Европа хората тачат Свято националните си празници и идеали ! Безродниците не са приемани добре никъде по света. Прекаленият космополизъм е като прекаления светец... Лесно е да хулиш, по-трудно е да си дадеш равносметка - какво Добро си направил за Страната си или за Човечеството щом се чувсташ гражданин на света, защото обикновената консумация не те прави такъв ... И много моля, не използвайте думата Национализъм само в значението, което Ви е угодно. Тази дума има много голяма палитра от значения, едно от които е РОДОЛЮБИЕ, елементаризацията и говори за културното ниво на опростяващия я.
Що се отнася за самата дата 03.03. и дали това трябва да е Националният ни празник, то това е тема на друг дебат и други спорове. На този етап, това е датата, която е приета и смятам, че трябва да покажем поне малко Уважение към хората дали живота си за Националните Идеали !

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: 3 март!нови [re: ljove]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Prince of Sodom)
Публикувано03.03.09 20:28



„...Най-пошлият вид гордост е националната гордост. Защото чрез нея човек издава липсата на индивидуални качества, с които би могъл да се гордее-как иначе би посегнал към нещо, разпределено на няколко милиона люде. Онзи , който притежава забележителни лични достойнства, ще съзнава по-скоро недъзите на собствената си нация, защото непрекъснато ще му бодат очите. Обаче всеки жалък глупак, нямащ си нищо на света, с което да се гордее, посяга към последната опора – нацията: така се успокоява и е готов от благодарност да защитава всички присъщи й пороци и глупости.”


Шопенхауер

Редактирано от Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти на 03.03.09 20:32.



Тема Re: Писна ми от Безродницинови [re: ros2r]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Prince of Sodom)
Публикувано03.03.09 20:35



Рос, ако не беше гей, 100% съм сигурен, че щеше да си атакист (ако не си) или бенесар. Без лоши чувства





Тема Re: Писна ми от Безродницинови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано03.03.09 20:48



Знаеш ли, винаги съм се чудил на хората , с каква лекота слагат етикети... Толкова тъп ли изглеждам, че да се завра при откачалките на атака или там каквито други има?
Преди години имах една /доста повърхностна / учителка, та в нейната глава имаше две чекмеджета - добри деца и лоши деца и нищо друго...
И внимавай с думичката "толерантност", малко не я виждам на практика...
Без каквито и да било чувства...



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема А на мен ми писна от формули за тъпанари...нови [re: ros2r]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано03.03.09 20:57



Абе думи като "родолюбие", патриотизъм, безродници и тн... са клишета, лишени от смисъл... Как може да обичаш някой, само защото е българин ?! Абсурдна идея, според мен... Обичам хора, които в моите очи са заслужили това и не харесвам други, които не споделят моето виждане за света - това е нормално...

Проблемът е, че много често чрез някаква такава общоприета формула се насаждат възгледи и действия които не споделям...

Ненапразно всеки като чуе за национализъм казва "Атака" - просто там нещата са достигнали до гротеската. Болен Сидеров казва : "Ако си истински българин...направи това, това и това, трябва да мислиш така, така и така... Ако не мислиш така - значи не си истински българин..."

Аз съм истински българин, но не мразя турци, цигани и прочее чужденци, само заради етническата им принадлежност... и наистина деля хората на добри и лоши отчитайки диапазона между двете крайности, в това няма нищо нередно...

Направил съм достатъчно за планетата, за страната си и за човечеството като цяло, в особен философски аспект, който сега няма да обсъждам... да речем само, че съм направил всичко което мога по въпроса...и това е достатъчно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.