Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 09.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: 3 март!нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано05.03.09 15:18



И Пешо българин ли е последно или не? Я пак да анализираме ситуацията.



Тема Re: 3 март!нови [re: Фьoн]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано05.03.09 15:20



За да си мома англичанка трябва да носиш на студ. Сега както е вънка трябва да си по къс ръкав, дълбоко деколте и изрязани обувки. И така да крачиш бодро през дъжд, кал и локви.

Сега, за промилите в кръвта не коментирам, но и там ще трябва да се барнеш мисля.





Тема Лек коментар :)нови [re: ljove]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано05.03.09 15:58



1. Кирилицата - какво общо има българският народ с това?!!
2. Първото бойно използване на самолета. - това не е нещо с което да се хвалим...
3. Идеята на Никола Динков за ООН. - този пък кой беше?
4. Абсолютния световен шампион по свободна борба Дан Колов.-е хубаво, не знам дали е първият, но със сигурност не е последният... с това ли ще се гордеем?
5. Кампютъра на Джон Атанасов. - и къде е връзката с БГ, освен фамилията?
6. Електронния часовник на Петър Петров.-и този не съм го чувал, пък камо ли да се гордеем с него...
7. Фотокопирната техника на Георги Наджаков. - Това Ксерокс ли беше?
8. Въздушната възглавница и третото крило на Асен Йорданов. -хм... защо ли тези гении на мисълта са световно неизвестни?
9. Хапчето антибебе на Карло Джераси.- Карло? Джераси? - поредният пример за истински българин...
10. Световния рекорд на Йорданка Донкова на 100 м. с препятствия. - е хубаво де...
11. Световния рекорд на Стефка Костадинова на висок скок. - и тук добре...
12. Вечния световен рекорд на Чавдар Джуров по парашутизъм. - хаха и такова нещо ли има ?
13. Лиофилизираната храна за космонавти. - сигурен съм, че са я пакитирали в БГ и затова мухлясва
14. Лекарството "Нивалин". - ок, само дето него не го споменават на 3 март
15. Шестия сърдечен тон- /и мой роднина има принос в това откритие/.Браво
16. Оперните ни гласове. кой това? Павароти?
17. Световната титла на Веселин Топалов. една лястовица пролет не прави
18. Космическия мобилен телефон на Милен Николов. - мога да си представя цената, щом за междуградски разговори се плаща доста...



Тема Re: 3 март!нови [re: ljove]  
Автор linjack ()
Публикувано05.03.09 17:21



И... да се върна на въпроса от кога съществува българският народ?
От времето на безименния жрец, намерен в гроб но. 43 във Варненския некропол?
Абсрудно е, според мен, да се търси връзка с този „Пешо“. Още по-абсурден е прякорът му. Пешо, познато българско домашно име? Или не съвсем - Пешо, т.е. Петър, т.е. апостол Симон, наречен Петър, т.е. „камък“ от един вероятно митологичен образ от една епоха ок. 5 хилядолетия след въпросния „Пешо“.
Хоу найс!

И ний сме дали нещо на света, не ще и дума, но драги всички са дали по нещо - кой, колкото...
Защото ние стъпваме "върху раменете на гиганти" за да прогледнем над плета на съседското дразнение и лицемерие - за да видим, че съседът не е страшния звяр от тъмната гора. Че с него или нея имаме нещо общо и можем нещо заедно.

Не е нужно да сме велики, но ако успеем да дадем нещо на останалите, е, това е добре.


от C. Van Vechten

Тема Re: 3 март!нови [re: ljove]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано05.03.09 18:10



Ще отговоря на всички вкупом и набързо...
Един не бил чувал за най- старото злато в света- ми като си приказва само на маса за... незнам какво си- явно не може да е чул...- в крайна сметка ивсеки от нас носи частичка ген от това племе, живяло тук преди хиляди години...
Други се срамуват от опита ни с бомбардировките ни от самолет и липсата ни на Нобелови лауреати- явно не знаят, че всички изобретения първо минават през военната индустрия, а след това навлизат в гражданската, както и това, че Нобел е завещал пари за тази награда от изобретението си на динамита- срам, срааааам....
Трети търсят композитори, литература, изкуство- ми да се бяхте преборили с Отоманската империя навреме- тогава сигурно все някой от вас щеше да напише гениално произведение през тези 500 години...
Не съм чул някой европеец да се срамува от катедралите и дворците си, построени средствата на поробени чужди народи и с кръвта на собствените си...
Не съм възрожденец, ще използвам думите на такъв- "О, неразумни юроде, що се срамиш да се наречеш..."- вие си го довършете!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: 3 март!нови [re: ljove]  
Автор linjack ()
Публикувано05.03.09 19:18



Кой е казал, че се срамим да се наречем българи... Не си познал.
Просто предствяме една леко по-нека-го-наречем-отдалечена картина (в перспектива)... А ти четеш леко леко, като чайка над вълните -- я вземи погледни малко по-надълбоко, ако обичаш.

И само между другото - българската армия ползва самолет за военни цели първа само на европейския континент... но за да прочетеш този и други интересни факти, може би е нужно да разгърнеш кръгозора си с някой и друг чужд език. Може би...

ПП: Не ме гледай така момче, с тез' присвити очи.
ППП:Приеми го като дружешка закчка.


от C. Van Vechten

Тема Re: 3 март!нови [re: ljove]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Prince of Sodom)
Публикувано05.03.09 19:27



Льове, това ни е вменено от часовете по история, а и ти явно не щеш да погледнеш реалността. Няма лошо, гордей си се с кирилицата и златото, но имай наум, че французите, чехите, шведите, поляците........................................................ ........... могат да бъдат 10 пъти по-горди от теб по твоята логика.
Въобще, гордостта и религията не се ли разминават? Не е ли точно гордостта това, срещу което всеки трябва да се бори и от което произлизат всички грехове?
Голямо разминаване във философиите ти прозирам.



Тема Re: 3 март!нови [re: ljove]  
Автор boian (минаващ)
Публикувано05.03.09 19:37



защо обаче една религия? т.е. българите християни са различен народ от българите мюсюлмани, които са също така различни от българите атеисти и т.н.



Тема Re: 3 март!нови [re: boian]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано05.03.09 22:04



Всеки етнос може и /да/ има собствена религия, говоря за преимущественото вероизповедание... Никой няма да каже за българите, че сме хиндуисти, нали?



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: 3 март!нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано05.03.09 22:12



Бъркаш гордостта с горделивостта. Не, гордостта е нещо, което почива на реални факти, които в общочовешки план /например/ имат стойност за всеки един народ.
Нямам нищо против поляци и англичани да са горди със собствената си история, ако отвориш Уикипедията, ще видиш, че Англия става държава през 927 г., а Полша- 960 г., що аз да не се гордея с нашата 681 г.??????

Прави каквото трябва, да става каквото ще...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.