Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 29.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема вие, как мислите?нови  
Автор milalena (пристрастен)
Публикувано23.02.09 15:07



Моят най-добър приятел е гей. Толкова се обичаме, че ако той беше хетеро, със сигурност щяхме да сме двойка, но.....нещата са други. Трудно му е с връзките, аз също не съм обвързана. Та снощи моят приятел ми предложи да се оженим след някоя друга година.
Вие, как мислите, дали един брак, който не се базира на секса, а на приятлеството и грижата един за друг, не е по-сполучлив?



Тема Re: вие, как мислите?нови [re: milalena]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано23.02.09 15:44



Ау, и двамата сте се побъркали...


Какво от това, което досега съществува между вас, ще се промени след бракуване? Не можете ли да живеете заедно и без туй, 50 % от хетеро двойките вече съжителстват без брак. Сексът не е основната спойка между двама души /поне не и след две, три, четири и нагоре години/, вероятно децата и общите ангажименти покрай тях играят подобна роля...
Освен това, какво ще се случи, ако някой от вас двамата срещне в даден момент своята половинка? Ще се разведете? Или ще заживеете трима- четирима заедно?
Последното ми възбуди фантазията...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: вие, как мислите?нови [re: milalena]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Prince of Sodom)
Публикувано23.02.09 16:32



Не че нещо, но ми се струваш силно объркана и непостоянна девойка - попадал съм на доста твои постове из други клубове и затова смятам така.
Не вярвам такъв брак да проработи и месец при теб. И то какъв брак ще е, това си е платонично приятелство. Ако е с цел отглеждане на деца - разбирам, въпреки че цената, която ще платите е висока. Но и аз да кажа като льовето - крайно време е обществото да ревизира представите си за семейство - няма нищо лошо да добавите и едно би към вас, което ще е за обща употреба





Тема Re: вие, как мислите?нови [re: milalena]  
Автор about blank (to be filled in)
Публикувано23.02.09 16:42



Гледала ли си филма "Почти идеално"?



Тема Re: вие, как мислите?нови [re: milalena]  
Автор Dyke on Byke (един декстър)
Публикувано23.02.09 17:20



Човекът явно се опитва да го играе хетеро.



Тема Re: вие, как мислите?нови [re: milalena]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано23.02.09 17:55



Мисля,че ще направите огромна грешка.Никаква женидба,приятелство да.
А бе как ще се жените,вие с всичкия ли сте си?
А ма много хубаво,че сте приятели,и бъдете такива до край но мила не прави жертви,само защото сте приятели.
Ще бъда честен,
да те попитам,грозна и дебела ли си,че си хукнала да се жениш за гей?Парите ли те блазнят?Кой на кого прави услуга?



Тема Re: вие, как мислите?нови [re: milalena]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано23.02.09 18:50



.. брак, който.. се базира.. на приятлеството и грижата един за друг..

си е брак след като минат години според по-стандартните представи.
Ти май го виждаш още от началото! Супер!

Залагам на логика - искаш-правиш.

Брак да се базира само на секса... малко е обречена тая работа. Като мине тръпката кво правите! Да подписваш за да си узакониш секса... нещо не е точно!

Както си написала, като изключим, че имаш представа какво трябва да стане; че секса е в основата; че май трябва да е нещо по-....,
понеже остава как се разбирате вие... просто трябва да го направиш.

Не знам каква си ти (не каква се определяш ;)) по секс, но поне е ясно той какво е. Ако разбирам правилно и двамата сте наясно кой какво е. Всичко останало е въпрос на споразумение и доза компромиси... всякакви. Изчакайте да влезе в закона писмено споразумение, изяснете си материалното разпределение, придобивки и какво ако... се разделите и... това е.

По повод, че нямате секс и може и да не се случи ще ти припомня, че има бракове в които секса е... или приключила история, или фалшив напън да се отчете присъствие, мълчание и секс далеч от очите на комшии, лични приятели... и ест от половинката. Да не споменавам пък че има отворени двойки... дето правят четворки.

Има един тънък момент... кой в каква среда иска да живее, къде иска да се прибира, дали секса му е най-важното (в гей/лезбиен смисъла), как си представя старостта и.... има ли цели извън семейство.
Това е трудно да се установи, лесно може да се каже... което не върши работа. Някой залагат на разговори, приказки, обяснения. Това за мен е празна работа. Попаднеш ли в ситуация тогава се разбира какво наистина ще направи човека. Човек в действие - това е вярното.

Та,
рискувай. Впусни се. И дете си направете, и дръжте с идеята, че живота е това, което правим, а не... представите на някой друг, очакванията на някой друг, даже.... не е самите наши очаквания.





Тема Re: вие, как мислите?нови [re: milalena]  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано23.02.09 20:26



Оженете се


Гледала ли си Адвокатите от Бостън?
Там главните двама адвокати, в ролите Джеймс Спейдър и Уилям Шатнър(забравих имената на героите) след години приятелство, се ожениха. Без да са гей. Макар че Джеймс Спейдър поревнува, когато Уилям Шатнър изтанцува сватбения танц с голямата си женска любов



Тема Re: вие, как мислите?нови [re: шмaт]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано23.02.09 20:54



Но драга, животът не е филм, ако пък е такъв, в него героите ходят до тоалетна, потят се, някои драйфат обилно, след като се напият /аз не мога, затова изтрезнявам по няколко часа

/, трябва редовно да си сменят бельото и чорапите и т.н. ....

Каква е идеята въобще? Смяташ ли, че може всяка вечер да се прибираш вкъщи при човек, който буквално ти е никакъв /или най- вече да ти се води съквартирант/? Имат ли общи интереси, стил на живот, еднакъв вкус към храните, ако щеш- това е неизвестно...
Семейство се създава, когато има някаква тръпка /в гадния случай- някакъв материален интерес/, колко са случаите на подновени брачни договори, но извършени с онова, първоначалното чувство?

Абаут е много прав, "Почти идеално" беше пример за разбитите илюзии, почиващи на съвършеното, не че е абсолютно сигурно, че така ще се получи с милалена, но съживеене, узаконено с брак в такава ситуация /като "разумен" изход заради несполучливи предишни връзки/, ми се струва безумно...
Ако и да решат да имат деца /ин витро или по естествен път/, пак крайният резултат е неизвестен- имах гадже преди години, разведен и с две деца...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: вие, как мислите? [re: ljove]  
Автор Sapiens (той, същият...)
Публикувано23.02.09 21:28




Ами, Льове, та това си е почти идеалният брак, бе приятелю...
Че какво и е на платоничната любов, та я отхвърляш така, с лека ръка?
И тя си е любов като всяка друга, че и понякога много по-силна и по-стабилна...
(Обърни се към Платон за подробности..., ама внимавай с коя точно страна се обръщаш...).
Та да си дойда на думата. Значи, имаме в наличност изключително силно приятелство и духовна близост, което е в основата на всяка много стабилна връзка. Имаме и желание да живеят заедно.
Какво нямат? Сексуални контакти.
То пък голяма работа, над 60% от българските семейства също нямат редовни, че и изобщо, че и тези пък, които имат е твърде съмнително доколко са истински, плод на любов или чисто и просто рутинен секс, който е доста по зле от обикновена ч***я, която може (и със сигурност е...) да бъде визуализирана с твърде привлекателни образи, а не с нещо разрошено и миришещо на попска яхния...
Така, че аз съм силно "за" такъв експеримент.
Пък всеки "да се спасява поединично" при задоволяване на сексуалните си потребности.
И няма да бъдат нито първите, нито последните...
И съм силно убеден, че едно такова съжителство може да бъде много стабилно и много трайно.

"Неназованите неща не променят смисъла си..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.