Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:28 16.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Роберто Бенининови [re: Фьoн]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано11.03.09 12:26



Баси, аз ли съм много прост, че не виждам нищо хомофобско в песента или? Би ли било хетерофобско, ако текстът беше наобратно - как от хетеро станал хомо?



Тема Re: Роберто Бенининови [re: Дoбpe,дe!]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано12.03.09 23:39



Ами мен лично толкова ме дразни, че ми иде да ревна като я слушам пустата песен. :) Той настоява, че пее за частен случай. Но хайде да не се лъжем. Когато излезеш на световен подиум като Санремо с подобна песен, ти не просто разказваш една частна история, а търсиш определено внушение. И внушението на Повия е недвусмислено: "Имаше хора, които ми казваха, че е нормално. Аз изучавах Фройд и той беше на друго мнение." Плюс това хомосексуалността е много деликатен въпрос, все още толерантността на общественото мнение е твърде крехка, за да правим такава голяма крачка назад към темата "болест - лечение". И няма нужда да пееш на някои майки, които едва успяват да се помирят с хомосексуалността на децата си, че Лука бил гей, пък откакто се събрал с нея станал друг човек. :) Отношенията родители - гей деца са и без това често са твърде болезни, за да бъдат дипълнително натягани от такива песни.



Тема Re: Роберто Бенининови [re: Фьoн]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано14.03.09 10:05



Ми хайде да не се лъжем. Във всеки текст може да се намери умисъл, какъвто авторът не е влагал. Като се започне от критиците в литературата (няма да забравя едно изказване на Йовков, че се радвал, че прочел критиката, за да разбере какво точно е искал да каже), та се свърши до Химна, където строфата "Слънце Тракия огрява" може да се тълкува като териториални претенции към Гърция и да подадат дипломатическа нота за махане на тази строфа от химна ни.

Ама нали цялата идея на приемането на педерастите от хетерастите и обратно е в това, че е важно човек да следва сърцето си. И ако го следва няма значение посоката. А това дали мъж или жена ти е направил свирка или дали мъж ти го е вкарал или жена ти е завряла дилдо в гъза - това е просто техника. Така си мисля. И в тази връзка момчето от песента просто е следвало сърцето си. А дали е педераст, обърнал се към лоното на хетарастите или хетараст, привлечен от педерастите е без значение. Според мен в песента се пее за любов.



Тема Re: Роберто Бенининови [re: Дoбpe,дe!]  
Автор Sapiens (той, същият...)
Публикувано14.03.09 20:33



Свалям шапка!



"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Re: Роберто Бенининови [re: Дoбpe,дe!]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано15.03.09 08:58



Имам чувството, че не съм съвсем съгласен...

Какво значи гей да се влюби в жена и да стане хетеро? Това или е някаква "нова" форма на "лечение" на хомосексуализма, подобна на промивки на мозъка с калиев перманганат, или Лука се е правил на интересен и му е писнало, или пък си е бил бисексуален /но не и гей/...

Нали именно пътят на сърцето ни лепва разни етикети взависимост от посоката, в която ни води. Точно толкова шокиран ще бъда, ако внезапно се влюбя в жена, колкото и тогава, когато осъзнах за първи път, че се влюбвам в мъже...

Затова никога няма да стана герой от италианската естрада, не съм сигурен, че ще преживея подобен стрес втори път...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 15.03.09 09:11.



Тема Re: Роберто Бенининови [re: Дoбpe,дe!]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано15.03.09 14:08



Прав си за тълкуването. Сещам се, че в моето далечно ученичество (към края на Бронзовата епоха), некой другари се опитваха да изкарат Йовков и Елин Пелин едва ли не вестоносци на идеите на пролетариата, щото героите им били от здрав работническо - селски произход, разби'аш ли.
Да де, ама в стиха, който ти цитирах (там, за Фройд), няма много за тълкуване. Хомосексуалността не е нормална не според лирическия герой, а според Фройд. Оди спОри с такъв авторитет. Плюс това от един приятел - италиански гей, научих, че Повия не за първи път се изявява на фронта на хетераската съпротива и е известен с морализаторската си позиция по въпроса.
Що се отнася до любовта и нейните техники - пароле санте, амен. :)



Тема Re: Роберто Бенининови [re: ljove]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано16.03.09 11:37



Бе и аз имам такова чувство, след като си писал повече от един ред. :)

Значи. Аз съм хетеро. Според нАуката не съм 100 % хетеро. 100 % хетеро е изключение, уродство. :) Та значи аз съм хетеро, ама не съвсем. Има и нещо хомо у мен. Е, да. Така е. Да кажем, че в някои от разюзданите си фантазии виждам мъж там, където не му е мястото. Обаче сега с учудване разбирам, че за разлика от хетерото, които са и в известна степен хомо, хомо са 100 % хомо и хетеро е мноооого мръсна дума за тях. Това да кажеш на някой хомо, че е хетеро е по-обидно, отколкото да кажеш на хетеро, че е хомо, което малко се бие с битуващата легенда, че хомо са по-умни и толерантни от хетеро. Ама легендите за това са легенди, а не факти. :)

Но ако приемем, че и хомо не са 100 % хомо, което ми изглежда много логично, какво значи гей да се влюби в жена? Ми каквото значи гей да се влюби в мъж. Че се е влюбил. Незнам защо, ама малко агресивна ми идва позицията ти. Четейки това което Фьон казва за Повия може и да се получава, че Повия е един от ортодоксалните хетеро (обикновено изпадането в крайности крие проблеми), може идеята му да е да представи Лука като "излекуван" гей. Е, ми нормално е - нима цял живот не сме подложени на агитация и на безкрайни и груби опити да бъдем манипулирани? И се борим с това анализирайки със собствения си ум, цялата информация, която сме събрали. И като се опитваме да достигнем до собствени изводи. И каква по-добра борба срещу манипулацията от това да кажем: Лука следва сърцето си и Лука е честен и смел? Ммммм, патетично стана. Доволен съм. Изтрий издайническата сълза, бликнала в ъгълчето на окото ти.

Пожелавам ти да се шокираш, влюбвайки се в жена. :) Ще го преживееш. :)

ПП Не те кълна, бе. Шегувам се.



Тема Re: Роберто Бенининови [re: Фьoн]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано16.03.09 11:45



Ми да, забавно звучи. Все едно аз да кажа: аз съм нормален, с нормална пишка, ама Чочолина не мисли така и казва, че не съм нормален, щото ми е малка. Чочолина е капацитет по пишките, нали? Ама аз мисля, че моето мнение е по-точно от нейното. Пък и доколкото нямам никакво намерение да чукам нея - изобщо не ми пука какво казва тя за моята нормалност и за пишката ми. Е, добре, де! Малко ми пука. Ама пренебрежимо малко. :) А да не говорим, че нормалното е толкова тъжно и сиво, че често ми се иска да съм ненормален. Бе, въобще - за какво спорим? За песен на Повия. Ми да пее каквото си иска. Все едно да бистрим къв е лирическия герой в песента "За крадец не ставаш сине" на Слави - крадец или ментор. Дреме ми. :)



Тема Re: Роберто Бенининови [re: Sapiens]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано16.03.09 11:46



И сега как ще споря с теб. :)



Тема Re: Роберто Бенининови [re: Дoбpe,дe!]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано16.03.09 12:19



Няма да плача точно сега- ще стискам зъби и ще се правя на мъж...


Какво според теб означава гей? Човек, който харесва и се влюбва в хора, независимо от пола им? Или пък в умни /тъпи/, в красиви /грозни/, в млади /стари/, в светлокоси /тъмнокоси/, в... Ще си призная, че единствено пола на обекта на желанията ми е актуалния фактор, който ми дава основание да се нарека гей /пък и останалите ползват този термин/... И това не е по принуда от моя страна- в противен случай щях да се влюбвам в тези, които са влюбени в мен- и щяхме да си живеем в рая...
Доколкото разбирам, ти си имал сексуална фантазия, включваща мъж. Но беше ли влюбен в този образ, да не говорим за това, бил ли си влюбен в реална личност от мъжки пол?
Имаше едно изследване преди години- 80 % от хетеро мъжете са имали секс фантазия с друг мъж, не си спомням вече процента на тези, които и са я реализирали... Ама се водят хетеро- и по техни думи, и по думите на психолозите...
Връщайки се назад, нямам спомен да съм бил влюбен в жена. Харесвал съм външно много момичета, и то в периода, когато се натисках да съм хетеро, /пък и ме "атакуваха" доста настойчиво/, любов не съм изпитвал към никоя... Да не говорим и за секс привличане /щото човек може и платонически да се отдаде.../.
Тук няма място да се говори за толерантност, защото много отдавна вече никой не ми се бърка в живота, дали да обичам някоя или някой... И аз не се бъркам- не те наричам нито хетеро, нито би, нито гей, не бих и могъл- не знам какво ти се върти в главата /за себе си зная/... И не е обидно да наречеш някой гей хетеро, обидното е да не можеш да приемеш, че има хора, които не чувстват точно това, което ти изпитваш.

Агресия е да кажеш на някой негър, че може да стане бял, стига да го желае достатъчно силно и да попадне на "правилния" такъв... При мулатите е по- лесно, има и доста бели /малък пример за разликата между гей и бисексуалниост/...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.