Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 22.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Бонолис: "Хомосексуалността е природен аспект"нови  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано22.01.09 23:46



Паоло Бонолис е един от най-известните водещи на италианската телевизия. Гледах до преди малко в Ютуб един дебат за хомосексуалността по повод на една песен, представена на Санремо миналата година, и Бонолис каза нещо, което ми се стори много умно: "Хомосексуалността е аспект на природата, такъв, какъвто е морето или фотосинтезата. А ние хората превърщаме хомосексуалността в етичен проблем. Искам да кажа, че никой не се пита дали морето или фотосинтезата са нещо редно или нередно. Налудничаво е да определяме като "редни" или "нередни" природните феномени."



Тема Re: Бонолис: "Хомосексуалността е природен аспект"нови [re: Фьoн]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано23.01.09 00:08



Всичко до думата "феномен", е точно казано, но не приемам нито фотосинтезата, нито себе си за такъв. Както моята скромна особа, така и фотосинтезата сме природни дадености и в нас няма нищо Феноменално. Феноменално би било, ако Русия и Украйна се бяха скарали за преноса на газ през лятото при 40 градусова жега.





Тема Re: Бонолис: "Хомосексуалността е природен аспект"нови [re: ros2r]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано23.01.09 10:17



Не, имах предвид феномен като явление, не в другото му значение на нещо свръхестествено.



Тема Re: Бонолис: "Хомосексуалността е природен аспект"нови [re: Фьoн]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано23.01.09 18:36



Не можеш да представиш нещо за нормално, след като само по себе си то не е такова. Ако всички бяха гейове - хората отдавна да са изчезнали.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Бонолис: "Хомосексуалността е природен аспект"нови [re: Изyмeн]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано23.01.09 18:46



Стига, бре, мислех, че с "прозрението" си Бонолис заслужава номинация за Нобелова награда, но с твоя принос присъждането и тази година ще бъде много оспорвано...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 23.01.09 18:48.



Тема Re: Бонолис: "Хомосексуалността е природен аспект"нови [re: Фьoн]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (father fucker)
Публикувано23.01.09 18:55



Щом нещо съществува в природата и се е запазило през еволюцията, то има своето място и трябва да бъде приемано за нормално. За тази цел обаче човек трябва да е с IQ доста над средното. Изуменият елемент над мен е добре да знае, че при жирафите хомосекса между мъжки е много по-масов и практически почти всеки мъжки се обвързват в такива отношения. И не са изчезнали все още, ние ще ги изчезнем съвсем скоро, но това е друг въпрос. И да не забравяме, че много гейове имат деца, това сигурно пак е ненормално според същия елемент. Явно много му се услажда думата нормално.



Тема Re: Бонолис: "Хомосексуалността е природен аспект"нови [re: Изyмeн]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано23.01.09 21:27



Ето виждаш ли? Хващаш в клопката нормално-ненормално. Не казвам, че хомосексулаността е нормална. Дори не претендирам да знам кое е нормално и кое не. Една моя приятелка-лекарка обича да казва "Ако някой даде дефиниция на Нормата, трябва да му се издигне паметник". :) Просто съм съгласна с Бонолис, че хомосексуалността стои извън етичните категории.



Тема Re: Бонолис: "Хомосексуалността е природен аспект"нови [re: ros2r]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано23.01.09 21:43



И на мен думичката 'феномен' ми се стори силна и поставяща ни в положение да ни изследват за откривене на феноменалното. Какво ли ще стане, ако за изследане изберат примерно..... някой от гейовете участвале в Големият Брат. ;)

И друг момент забелязах, макар и несъществен с оглед написаното в темата.
Фьон пояснява:

Не, имах предвид феномен като явление, не в другото му значение на нещо свръхестествено.

все едно тя е изказала тази мисъл, а не упоменатото име.
Дали тя го казва или наистина друг, няма особено значение, поне за мен. Заглавието на темата е много сполучливо 'Хомосекнуалността е природен аспект' и само то е достатъчно, за да тласне мислъта на всеки... нормален човек в размисъл може ли хомосексуалността да се разглежда като 'ненормалност'. По отношение на кое тя се явява ненормалност!

Библията казва... много неща за нас, както и раздава заповеди '.. да се умъртвят'.
В днешно време такъв израз.... просто.... не знам как би се изтълкувал, ако е част от основен закон, от законодателство, от директива.
А в добавка - старата полемика трябва ли да има смъртно наказание или - не, императивите на Библията, която за някой е повече от закон Божий, вероятно налагат повече от тълкуване, т.е. Бог май го раздава доста жестоко и като подминаваме такива изрази, а за други се хващаме като за спасителен пояс, избирателността може да се тълкува само като... от изгода.



И да съберам 2 + 2!
Ние сме 'природен аспект' на сексуалността. Тя на някой влияе повече на други - не, голямо - Не.
Защо отричането на хомосексуалността в Библията, от Православната и Католическата религия, от всички използващи библейските текстове, се взима толкова НАсериозно. В съвремието нима всеки е до болка вярващ в Библията! Нима научното общество първо чете библейските текстове и после неупоменатото си позволява да го разглежда в слетлината на теза-доказателство! Че то на всеки научен труд се полага да стане част от Библията! Тя като се е заела да обясни... какво ли не... то оставащото трябва да я допълни.
Предлагам всяко неопровержимо научно достижение, независимо от коя сфера е, да се приложи като 'Евангелието на....'.... моля, помогнете!....



Тема Re: Бонолис: "Хомосексуалността е природен аспект"нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано23.01.09 21:45



Да ти кажа, свети отче, ние и себе си можем да изчезнем като едното нищо, ама не от педераслък, а от убеждението, че моята раса / нация / етнос ме издигат на по-високо стъпало от теб; моята религия е по-правият път до Господ от твоята; моята сексуална / политическа и пр. приентация е по-нормална / правилна и пр. от твоята и т.н. Точно заради това убеждение палестинци и евреи не могат да живят заедно. Споменавам точно тях, щото те са един добър пример за това как сполучливо се унищожаваме. Макар че Даниел Баренбойм доказва, че могат да живеят и да работят заедно. Ама си е въпрос на споменатото от теб IQ.



Тема Re: Бонолис: "Хомосексуалността е природен аспект"нови [re: Kurvoazie]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано23.01.09 22:00



Да, вярно е, че се изгубих в превода. :) Бонолис употребвава "aspetto della natura" - аспект на природата. На мен на бг ми звучи малко странно да се каже, че морето е "аспект на природата", затова потърсих друга думичка. Може би се обърках покрай залитанията си по източни четива напоследък, които представят материалния свят като "свят на феномените", т.е. свят на проявеното в противовес с чистата, непроявена природа на нещата.
Що се отнася до Библията, ти видя ли библейско-сексуалното "тестче", което пуснах при другите "религиозни" тестове?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.