Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 14.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Не мога да ги разбера някои актьори!  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано14.01.09 20:05



Явяваш се на кастинг за дадена роля и аз си мисля, че преди да подпишеш, отгоре- отгоре поне трябва да си запознат със съдбата на героя си?! Не е ли така?
Ето каква е историята:
Оказва се,че нашето момче Крис(Любо Ковачев), като разбрал, че ще се целува с Валери и хванал къра.


Но нямало накъде да ходи, защото ако откажел, го чакали неустойки по договора!
За това съм тук да ви питам вас, като разбиращи, а не наивни същества като мен. И съм сигурна, че разбирате и от подобни договори и въобще. Та възможно ли е това?
Актьорът да е знаел, че ще играе бисексуален и да не е бил уведомен ,че ще се целува с партньора си?! Аз не вярвам. И още, да знаеш, че ще игареш такъв и да не се замислиш, че ще има подобни моменти и поне да попиташ?!
И още: сценарият е копи- пейст на немската продукция? Няма ли да се позаинтересуваш поне малко и поне един поглед да хвърлиш?!
Или е истина, или този, който ми го сподели, ме хвърля яко в тиквите!

И още: от години ви изучавам и ви обичам и всичко и мислех,ч е за 20 години и отгоре поне малко съм се специализирала да отгатвам кой е гей или бисексуален и сега, удар по егото ми, се оказва, че тотално съм се объркала...
Още, от първото зърване на Крис, си казах, че е гей. Оказа се наистина , че играе такъв. И, или наистина е такъв актьорът, или страшно добре си играе ролята.
Хора, докога да това някой да е гей или бисексуален трябва да изглежда като тотална обида? Защо трябва да се чувствам виновна, пишейки тези редове, че мога да обидя някого, споделяйки че според мен е гей? Защо? И докога?
Отчайващо е, защото дори аз все още страдам от подобни предразсъдъци, а какво да кажем за закостенялото ни общество?
Аз си позволих да се "изявя" свободно из форумите на Забранена любов относно предпочитанията си и пристрастията си и получих единствено снизхоздително неразбиране. Не разбирам каква е разликата да харесваш еротични сцени между двама мъже и това, да харесваш еротични сцени между мъж и жена? За мен е едно и също? Но аз се борих за това- да ви приема. Щото имаше и един такъв момент в живота ми: Кефя се на гей- сцени във филмите, а в обществото отричах подобни прояви. И си казах,ч е ако някой има проблем, то това съм аз. И го преодолях, промених се и съм горда с това, което съм и с това, което харесвам и не искам да изпитвам повече срам, когато пиша за това, което обичам.



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: шмaт]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (father fucker)
Публикувано14.01.09 21:40



Малко са хората като теб, които мислят, радвам се, че все пак има и такива

Обществото ни почти не е мръднало по отношение на приемането на гей хората. Говоря за приемането, не за търпимостта. Защото, трябва да признаем, хората са доста по-търпими, отколкото преди 20 години примерно. Ето ти самата очертаваш какъв е пътя - трябва работа, осъзнаване, желание да опознаеш различието и да го приемеш, а не да го отричаш по дифолт. Споко, на мен честно казано не ми пука. Реално погледнато, бидейки гей, държиш настрана тъпите и ограниченитеЕто едно положително нещо от цялата история:)



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: шмaт]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано14.01.09 22:12



Може да е пи-ар, че не бил знаел и т.н.... да се вдига шум.



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор about blank (супер!)
Публикувано14.01.09 22:18



Абсолютно! както казва една моя чудесна приятелка, разкриването може да бъде един чудесен лакмус, през който да процедиш хората, които си струва да познаваш





Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: about blank]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано15.01.09 00:12



Много вярно! Използвам си го по предназначение това действие.



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: about blank]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано15.01.09 00:23



Много малко хора ме интересуват вече- още по- малко ме интересува реакцията на околните, всмисъл- не се набутвам зорлем между шамарите, защото мога да си ги бия и сам...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: jaytee]  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано15.01.09 18:19



ПО- скоро е друго


Просто въпросният човек, който ми "сподели" информацията, се бъзика с мен Все така ми повтаря като навит грамофон, че съм мъж, който се прави на жена. И тъй като е явно, че не харесва гей, е решил да се побудалка с мен:)
Предполагам, че Любо Ковачев и хабер си няма от цялата история. Няма начин Иван Юруков- Валери, да е знаел, че ще има подобни сцени и да не е станало дума. За неговата реакция въпросният приятел нищо не ми отговори, а ако някой има право да протестира, това е Иван Юруков, защото той е известният от двамата. Той е звездата.
Не знам, не искам да обиждам Любо Ковачев, докато не знам къв процент истина има в цялата тази история, но ако е вярно Нииикак не говори добре за него



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: шмaт]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано22.01.09 20:08



Егати въпроса.
Някога питала ли си се кога и как са се запознали със сценария актьорите от "Дързост и красота" или "Докато свят светува".. там сериалите, които са по няколко хиляди серии...
Повечето сериали имат най-обща линия и най-общ профил на героя...и сценария понякога се пише в течение на сериала. Ат там нататък всичко е хрумки на сценаристите за момента... По тази логика може на сценариста да му се стори много фън нещата да не приключат само с целувка... а примерно едно дискретно фелацио.. или цензуриран кадър как единия пъшка зад гърба на другия... И това изобщо никога да не е било споменавано на актьора. Не че има нещо лошо.. но може да е неприемливо за него.
Но както виждам основната част от постинга ти е да отбележиш колко много приемаш гейовете. Прието е посланието. Поклони доземи.



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: шмaт]  
Автор aidede11 (непознат )
Публикувано23.01.09 08:33



До сега не бях обръщал внимание на тази тема, но сега като прочетох, направо съм изумен... Не мога да разбера как човек може да се интересува от такива неща и да си завира носа кадето не ру е работата, а гейовете да се радват че имало "мислещи" хора по въпроса!? За мен е неестествено това да те вълтнува освен ако не си лично засегната по някаква причина - например недподелена любов да кажем. А не виждам срисъл ние - хората с такава ориептация да се радваме на нездравия интерес на другите към нас. Дт собствен опит знам, че почти без изключение това е пюлно лицемерие...



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: aidede11]  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано24.01.09 11:43



Така е, нищо не разбираш и
според мен ти си лицемерът тук, защото разбираш себе се, но не можеш да приемеш мен.
Хора като мен съществуват и подозирам, че следващите репресирани ще са нашето малко общество, ако случайно решим да се обединим и покажем пред публиката. Но как ще се определим: нашето не е сексуалност, а някаква ментална или духовна потребност..Тук усещам, че ще срещнем сериозна трудност;)
Да наричаш потребността ми нездрава е същото като да наричаш себе си болен за това, че изпитваш потребност да го правиш с мъже.



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: eлия]  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано24.01.09 12:03



Мила Ели, когато един актьор подписва договор, че ще играе гей, той трябва да е наасно, че в един етап от работата ще има и подобни сцени.
Аз писах вече, че форумецът най- вероятно се занася с мен.

Аз приемам всичко различно. И затова ми е тежко, когато лично аз не срещам разбиране. Защото ние сме в един отбор- на различните.
Макар, че ако направим дисекция на обществото, както това е направил Кинси, ще видим че всички хора сме еднакви. Нашите странности, нашето различие един от друг, е точно това, което ни прави еднакви.
Затова и аз приемам всички хора, такива, каквито са и не съдя никого за нищо.



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: шмaт]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано24.01.09 12:11



Недей да се палиш без нужда, моля, има хора и хора...
Първите приемаме безрезервно, другите всячески се опитваме да забравим...
Никой не е идеален и безгрешен, но не разбирам грубостта в отношенията, да вдигнеш някого на върха на пиките без причина- това е признак за липса на благородство... А с париите в този смисъл е по- добре да не си размесваме капите...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: ljove]  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано24.01.09 12:24



паля се, колкото и да не искам.



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: шмaт]  
Автор eлия (Out & Proud)
Публикувано25.01.09 04:55



Първо, ролята му не е на гей - в най-добрия случай може да е на бисексуален. Аз не следих много този сериал и дори ще се изумя, ако са вкарали там изобщо нишка на еднополови интереси. Не всички роли на гейове включват в себе си интимности. Според мен се занася с теб човека, който ти казва тези неща. Но ще се чуе какво е.

Що се относя до другите неща... странно е да осъзнаваш, че приемаш нещата по различен начин, както сама казваш... и да ти е тежко като срещаш неразбиране. Бивайки с различни сетива, би трябвало да си учудена винаги, когато срещаш все пак някакво разбиране, защото различията рядко се сблъскват с разбиране.

Има един много тънък момент, който ти убягва, но трябва да имаш предвид. Ще говоря само за себе си, та да не засегна някого без да искам. Когато хората, открили моята сексуалност, започнат да ми декларират разбиране и приемане, ми нагарча... В немалко случаи ми нагарча дори повече, отколкото да ми теглят една майна отвратени. Карат ме да се чувствам някаква такава една... един вид непълноценна, нередовна..ама те ми съчувстват и ме разбират. Те не са като другите и няма да се отдръпнат отвратени, а ще подтиснат това свое чувство и ще ми подадът някак си ръка.
Разбират ме и ме приемат хората, които като разберат моята сексуалност, просто вдигат рамене, а не да ми кажат "Ах, миличката ти, аз те разбирам, не се безпокой." . Кво им пука каква съм? Защото истината е, че аз изпитвам искрено съжаление, когато разбера че една хубава жена се е събрала с мъж... но нито го изразявам това съжаление, нито й съчувствам преди да е почнал да я пребива, примерно.
Мечтая за деня, когато като каже някой човек "Имам ново гадже" - да бъде попитан "Момче или момиче?", защото ще е еднакво нормално да имаш гадже както от другия пол, така и от същия.
Не знам дали го изразих съвсем ясно... но се надявам да усетиш.. не толкова да разбереш, колкото да усетиш какво искам да кажа.



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: eлия]  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано25.01.09 08:43



Здравей;)
Сериалът се прави по чужди версии, със същото заглавие. Във всички такива има гей- двойка. В немския са Кристиян и Оливер, в хърватския са Яков и Мате.
Така, че и в нашия ще бъде така. Актьорите са напълно наясно за каквос тава въпрос. Форумецът се занася относно това, че актьорът е протестирал. Дано да съм права.
Стига за сериала.
Когато хората, открили моята сексуалност, започнат да ми декларират разбиране и приемане, ми нагарча... Карат ме да се чувствам някаква такава една... един вид непълноценна, нередовна..ама те ми съчувстват и ме разбират. Те не са като другите и няма да се отдръпнат отвратени, а ще подтиснат това свое чувство и ще ми подадът някак си ръка.

Така мислиш, защото не ме познаваш. От един пост не можеш да си извадиш мнение за някого. Особено от един пост, написан от човек, който трудно контролира чувствата си. Ако ме познаваше, щеше да знаеш, че нищо от това, което си написала, не се отнася до мен.
Не разбирам защо трябва да ти съчувствам? Никога не съм съчувствала на някого заради сексуалността му. Ти си се определила, можеш да бъдеш с някого, когото искаш, физически и духовно обвързана. Ако трябва да съчувствам на някого, това е на себе си: Моето състояние Няма физическо проявление. Аз не мога да се превърна в мъж, защото засега не знам тези неща да стават с магия, освен с хирургическа намеса. Дори и да си сменя пола, това пак няма да ме накара да се чувствам пълноценна. Затова ще почакам до следващия живот. Аз съм тази, която ще бъде сама, щото това, което искам е невъзможно да се случи във физическата ни реалност.





Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: eлия]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.01.09 09:34



"...Когато хората, открили моята сексуалност, започнат да ми декларират разбиране и приемане, ми нагарча... В немалко случаи ми нагарча дори повече, отколкото да ми теглят една майна отвратени..."
Елия, всичко опира до това, приемаш ли за искрена декларацията им или не. Също толкова отвратен бих се чувствал, ако някое момче твърди /неискрено/, че ме обича...
Никога няма да можем да получим от абсолютно всички одобрение за всичко това, което сме /включително и за сексуалността ни/. В крайна сметка, нали тя е само част от същността ни, която ни определя като хора... Аз не бих желал да бъда смятан за гаден педал, както и за глупак, некадърник, човек без морални устои, фоб и т.н.
Можем да изпитваме съжаление, че някой /на когото държим, естествено/ не ни харесва такива, каквито сме, но агресия /физическа и морална/ ще съществува винаги между хората и насочеността и срещу сексуално различните няма да е единствената и проява...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: шмaт]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.01.09 10:00



Знаеш ли, всеки се ражда сам и умира така /даже и някой да държи ръката ти на смъртния одър/...
Всички сме осъдени души, които няма или ще се преродят, за да продължат пътя си към Голгота...
Всеки един елемент от същността ни /физическа, психическа и духовна/ може да породи болка и неудовлетворение, което да ни прави нещастни... Труман Капоти имаше един роман- "Сбъднати молитви", а те понякога са най- жестоки... Затова лично аз съм се пуснал по течението, не се опитвам разсъждавайки и мечтаейки да живея в свят, в който вероятността да бъда щастлив или нещастен е същата, каквато е и в реалния към този момент...
Човек може да бъде сам, даже и заобиколен от стотици други, важното е да не се чувства самотен, а това няма да ни бъде спестено завинаги по един или по друг начин и няма нищо общо със сексуалността ни /или поне не зависи от нея/...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: ljove]  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано25.01.09 10:32



Преди бях сама и самотна и все едно бях в дупка. Когато се изясних със себе си чувството за самота изчезна. Като каза "Сбъднати молитви", се сетих как, когато бях на 13 всеки ден съм се молила на Бог да се събудя момче. Това така и не стана, разбира се.
И това ми желание нямаше нищо общо със сексуалността.
И аз съм се пуснала по течението и чакам нещо, и аз не знам какво ..



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: шмaт]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано25.01.09 11:27



Когато спреш да се надяваш, земята сякаш спира да се върти и "онази с косата" застава на крачка от теб. Имал съм такъв период. За мое щастие /или не/ продължи само година и половина. Спечелих или загубих - не знам. Явно е имало още няколко пътечки в този живот, по които е трябвало да мина, преди да отпутувам към Вечния мир и разбирателство със самия себе си. Просто не съм извървял своя път през Чистилището.





Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано25.01.09 16:45



Знаеш ли, всеки се ражда сам и умира така /даже и някой да държи ръката ти на смъртния одър/...

Това е толкова ограничено, толкова измислено, че просто няма думи да се защити обратното.
Ако човек възприема живота си в качеството самотник, то мисленето ще го тласка в тази посока.
И буквално да се възприеме, пак не е така. Раждаме се от майките ни и от първия момент сме в техните ръце. Нима бебе като се роди обикновенно е само.... пълна глупост.

Виж самотник може да умреш. Сам в душата си, сам без близки, без приятели и подкрепа. Може и сред много хора да се чустваш сам, но това не значи че това е правило, аксиома, норма, която трябва да си я извеждаме за успокоение на собсвените мисли, мислене... Това си е чиста проба липса на позитивизъм, и липса всякакъв обективизъм. И изказано задълбочава проблема на самота, не го решава.

Осъдени души сме били.... моля!
Ти ако се чустваш осъден в нещо, що обобщаваш?
Говори за себе си. Говори как се чустваш, как ти възприемаш живота.
Не говори от позиция че това е така и така без обосновка, примери.
Личната представа не е общата такава. Как ти лично виждаш нещата въобще не е, не може да е обобщено и изведено в.... правило.

Льове, Льове, отнесъл си се нанякъде, където само ти си битуваш.
Що изливаш негативизма си тук!

Нищо лично!



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.01.09 17:32



Драго Курвоазие. Колкото аз съм поел в някаква посока, толкова и ти, а също така и всеки един от людете, които живеят на този свят...
Да ти говоря за екзистенциализма не намирам за нужно. Да ти говоря за онова философско течение, което твърдеше, че всичко това, което ни заобикаля, е плод на един единствен разум- също....
По- нататък още....

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано25.01.09 17:57



Ти ако мислиш че мислите ти, облечени в бутафорни представи, са екзистезиални, нещо не си наясно с екзистенца.
Ако за ирационален немски философ си взел да се изживяваш... моля, прави го. ;)
Но когато се позоваваш, когато се приобщаваш по собствена воля, там, където ти си мислиш че си, това не е задължително да е вярно.
И защо да не те приземявам.... или да не те изкопавам, когато стигнеш до предел от който извъчваш негативно, като чуство на страх и отчаяние. Да издигаш в обиктивни категории чуства и то негативни, не е ли малко доста....
То е и като вик за помощ!



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: Kurvoazie]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано25.01.09 18:09



Ха...
ровнах в Бай Гугле и какво да видя.... и той има мнение по въпроса.
Льове що не вземеш да прочетеш какво пише



Ще ти свърши работа, за да не изпадаш в нови постове.



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано25.01.09 19:06



Лична молба - бъди по-големия човек и подмини.


В краен случай му отговори в създадената за тази цел тема.



Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: шмaт]  
Автор aidede11 (непознат )
Публикувано26.01.09 19:10



Извинете, не мислех че тук е само за патриции, дори не допусках сред народ от овце да има и патриции, колко съжалявам за недостойното си поведение





Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: шмaт]  
Автор Stoyanov (добрият)
Публикувано30.01.09 15:38



Това е да се направи на по-интересен и да привлече внимание според мен...

"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"


Тема Re: Не мога да ги разбера някои актьори!нови [re: Stoyanov]  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано30.01.09 19:07



Дано да си прав:)



Тема Да ви питам, вие решете дали да отговоритенови [re: шмaт]  
Автор _vanya_ (дружелюбна)
Публикувано01.02.09 20:56



Как намирате играта на Филип Сиймур Хофман в ролята на Труман Капоти?
Дали се справил добре с ролята?

Гледах Съмненията със същия актьор и Мерил Стриип и се сетих да видя Капоти отново.



Тема Re: Да ви питам, вие решете дали да отговоритенови [re: _vanya_]  
Автор шмaт (from Magh Mor)
Публикувано01.02.09 21:24



Здрасти;)
Филип Сеймур Хофман винаги съм го харесвала. Като актьор , най- вече.
Не съм гледала още Капоти, в момента го свалям. Ти ме присети, че само този филм още не съм гледала;)
Иначе гледах един друг за Капоти, който никак не ми хареса. С Даниел Крейг като затворника, и Тоби Джоунс( видях в имдб името му) като Капоти. Не го гледай, нищо няма да изгубиш:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.