Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:08 20.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Честито Рождество Христово!  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано24.12.08 21:17



Желая на всички щастие,радост,здраве и най-вече от сърце ви желая да оставите сърцата си отворени за Спасителя на света - ИСУС ХРИСТОС.



Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!

Тема Re: Честито Рождество Христово!нови [re: Zara_83]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано24.12.08 23:17



Честито и на теб!

Оставил съм сърцето си отворено за хората, /поне докато не разбера, че някои не заслужават това/, значи е отворено и за него...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Честито Рождество Христово!нови [re: Zara_83]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано25.12.08 01:28



Благодаря, Зара, честита Коледа и на теб. :) Фразата с която започва клипчето, към което си пуснала линк, за мен е най-хубавото и смислено нещо в цялата Библия. :)



Тема Re: Честито Рождество Христово!нови [re: Zara_83]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано25.12.08 02:55



Честито и на теб! Наистина това е най-светлият ден в годината.





Тема Re: Тая пак се появи.нови [re: Zara_83]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано25.12.08 02:59



Ма на кого да оставя сърцето си ма?
Ма кой е умрял за тебе мааааа.



Тема Re: Тая пак се появи.нови [re: redjeep]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано25.12.08 03:02



Не забравяй, че все пак е КОЛЕДА !



Тема Заре, тук може да те открехнат и...нови [re: Zara_83]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано25.12.08 11:26



...как става непорочното зачатие.

На краставичари краставици не можем да продаваме!



Тема Re: Честито Рождество Христово!нови [re: Zara_83]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано25.12.08 13:22



Честито и на теб!
Честито Рождество на всички!
Честита Коледа!



Тема Re: Заре, тук може да те открехнат и...нови [re: enarees]  
Автор Sapiens (д-р Хаус)
Публикувано25.12.08 15:24



Please, изразявай се по-интелигентно, примерно като Зар-чето...
Казва се интелигентно "партеногенезис"...
И звучи почти като "оставям сърцето си отворено за вас..."

"Неназованите неща не променят смисъла си..."

Тема Re: Честито Рождество Христово!нови [re: Zara_83]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано25.12.08 15:28



направо ми се гади - след всичките тези пожелания, това с отворените сърца за исус някак си не се връзва. и всъшност не е задължително във всеки пост да вмъкваш религиозните си прокламации, така както аз не ти натяквам, че съм гей.



... но като гледам и онзи с кърменето и той е тука, така че коледата е весела от всякъде



Тема Re: Честито Рождество Христово!нови [re: Zara_83]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано25.12.08 15:34



Merry Christmas everybody! ;)





Тема Честито каквонови [re: Zara_83]  
Автор the Jack (в XXI век)
Публикувано25.12.08 17:45



Как какво - Коледа - един от най-добре запазенети езически обичаи по нашите земи - денят след зимного слънцестоене.
Пред най-дългата нощ хората се страхуват да не би слънцето да не излезе никога повече, да умре и да не възкръсне отново. Затова и дават жертва - прасе - на бога-Слънце за да се роди наново. И воаля, след 15-часовата нощ идва новият ден, с 2 миниту по-дълъг от предния. Радост, щастие и прасе на трапезата.

Ще кажете - защо 25-ти, Слънцестоенето е на 20-22. Да! Но това е днес. По времето преди Юлиянианския календар е било на 25-ти. Юлиян добавя 5 дена към календара и връща слънцестоенето към 20-то число. Хората, обаче продължават да празнуват на 25-ти.

През идните векове идва една нова религия - тя има бог, който умира през пролетта и възкръсва тогава. Умно, но дай се роди на датата, на която слънчевият бог възкръсвал - просто за да е по-удобно на паганите да си празнуват свинската сватба всяка година.

Постепенно Юлианският календар изостава с около 3 дена на 4 века и така Руската и Сръбската праволсалвнаи църкви бележат слънцестоенето на 6/7 януари.
Българската пък е взела новия стил (Грегориански Календар) и го празнува на стария 25-ти декември.

Рождения ден на Иисус - ъъъъ! - не съвсем, зимното слънцестоне се чества доста преди него...

На всички - честит празник на зимното слънцестоене.

И приятно похапване на месецето на жертвеното животно:)))

ПП: Дръжте си сърцата отворени, към мъжете, семейството и приятелите в живота ви.
ППП: Дръжте си главите чисти* и разчитайте на логиката; вярата нека остане за сърцата.

*- с или без спиртни напитки:)

Редактирано от the Jack на 25.12.08 17:46.



Тема Re: Честито каквонови [re: the Jack]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.12.08 20:13




Плеяда древни богове, свързани по един или друг начин със Слънцето, се раждат на и около 25. 12. /денят на зимното слънцестоене/- Хор, Сатурн, Митра, Дионис и т.н.
И според Библията май Иисус не е роден тогава-
" Фактът е, че Исус дори не е бил роден през зимата. Когато Исус беше роден е “имало овчари на полето, пазещи стадата.” (Лука 2:8). Това никога не е могло да стане в Юдея през декември. Овчарите винаги са докарвали стадата от планините и полетата не по-късно от октомври, за да ги предпазят от студа и дъждовният сезон, който следва. Обърнете внимание какво пише в Песен напесните 2:11 и Езра 10:9, 13, че зимата е дъждовен сезон и стадата обикновенно няма да са навън през този сезон. “ Древен обичай на Юдеите от тези дни е било да изпратят овцете по полетата и пустините около Пасхата (ранната пролет) и да ги върнат обратно в къщи с появата на първите дъждове”-казва Коментарът на Адам Кларк (5 книга, страница 370, Ню Йорк издателство) И продължава: “През времето през което те са били на вън, овчарите са ги пазели ден и нощ. Когато... първият дъжд започва през месец Марчесван, който отговаря на част от нашият октомври и ноември (започва някъде през октомври), намираме, че овцете са били държани на вън през цялото лято. И тъй като тези овчари все още не са завели стадата в къщи, съвсем логичен е аргументът, че октомври още не е бил започнал и, че Исус Христос не ебил роден през декември-25-когато никакви стада не е имало по полетата; нито пък е могло той да бъде роден след септември, тъй като стадата са били на полето през нощта."
- статията е дълга, не се задълбочих твърде много...
Според мен, християните са приели доста "езически" обичаи, обреди и култови дати, за да може новата религия плавно да се прелее и наложи сред народите по онова време.
Но така или иначе, смисълът е един и същи- вяра в "спасението" на човешката душа- основна идея на всички религии...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Честито каквонови [re: ljove]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано25.12.08 20:27



Едно е сигурно - римските кесари не са чак толкова тъпи, че да преброяват населението по места, когато има усилена работа.

А преброяването е било доста сериозно, щом родилка е тръгнала по пътищата.



Тема Re: Честито каквонови [re: enarees]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано25.12.08 20:28



Нещо повече - вероятно е имало обичайни дати за преброявания.



Тема Re:нови [re: ljove]  
Автор the Jack (в XXI век)
Публикувано25.12.08 21:55



Но така или иначе, смисълът е един и същи- вяра в "спасението" на човешката душа- основна идея на всички религии...

Аз съм малко по-циничен относно каква е основната идея на "всички религии." Все си мисля, че е подчинение на Бога, църквата и държавата, но... нека не спорим на тази тема. Пожелавам ти благословията на Невидимия Розов Еднорог (нека копитата Й никога не бъдат подковани).



Мисли, главо, мисли... ще ти купя шапка

Тема Re:нови [re: the Jack]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.12.08 23:59



И аз съм циничен в това отношение, но ако се замислим- това е само поради факта, че хората /папи и кардинали, патриарси, ходжи, секти и т.н., и низходящо по ранг за съответната йерархия/ в много от случаите са чели Евангелието както дявола /или Корана, или ..../,просто казано- на който както му е изгодно.
Няма един неомърсен човешки символ, няма светиня, заради която да не са избивани или да не са се избивали хора, както няма и един национален герой, срещу когото някой някога да не е плюл.



Всичко е частно; за момента; за материята, духът и помислите не могат да бъдат поставени на кантар- няма да помогне и лоботомия, за да намерим най- големия светец...

Хареса ми Вселенския патриарх: "Той стана човек, за да можем ние да станем богове" и "Да потърсим божественото във всеки човек" /бих добавил- успоредно с дяволското/...

В интерес на истината, имах реален случай /бях участник в него, не "главен" герой/, който бих нарекъл досег с отвъдното /да не помислите, че съм изкукал или съм малоумен; пък може и да е така, но аз самия да не си го признавам /. Все пак скептицизмът ми си остана 50 на 50 за или против "Онзи свят"...

P.S. Любопитно ми стана, къде мога да "получа благословията" на Невидимия Розов Еднорог /сайт, книжнина, на български, естествено /? Намерих нещо в Гугъл- а, ама недостатъчно...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 26.12.08 00:04.



Тема НРЕ (НКНБП)нови [re: ljove]  
Автор the Jack (в XXI век)
Публикувано26.12.08 00:25



Невидимият розов еднорог (нека копитата й никога не бъдат подковани) е една от най-младите и смели антропопериферни теософични движения във вируталната реалност.

За разлика от по-консерватвния пастафаризъм, концентриран върху Летящото спагетино чудовище, вярата в НРЕ (благословени да са свещените й копита) не изисква познаването на сложен катехезис и четенето на написана книга. В този смисъл НРЕ (мир да властва над нея) приема всевъзможни интерпретации на вярата. Личният стремеж към НРЕ (н.к.н.б.п.) е единствено необходимо за да станеш Неин последовател.

Ако четеш пророците на НРЕ (б.с.и.к.), пази се, защото всеки трябва да Я интерпретира сам - иначе става просто една от многото религии. Нека розовията Й поглед никога да не бъде видян (т.к. е невидима).

[р]Амин

Мисли, главо, мисли... ще ти купя шапка


Тема Re: Честито каквонови [re: enarees]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано26.12.08 01:20



ВЕСЕЛА КОЛЕДА! За първи път съм съгласен с теб, но не мога да разбера кога , къде и защо се е появила тази бездуховност у другите и май не им трябват никакви "розови , лилави едно или многорози" май им стига един залп от някаква изгнила черупка и една звезда - все едно коя и дали изобщо я има на небосклона /а може и да са я свалили от някъде и да са я занесли в мазето си под стълбите на панелката/

ВЕСЕЛА КОЛЕДА на Всички, които обичат този Празник и на Всички, които макар и да не вярват Уважават Вярата на другите и не Богохулстван на празниците им!

Редактирано от ros2r на 26.12.08 01:40.



Тема Re: Честито каквонови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано26.12.08 02:00



Ех, Рос, явно за теб и знамето е един разноцветно боядисан парцал...


А кой къде живее, това пък не подлежи на никакъв коментар /щото пък Христос се бил родил в ясла?!?!?!?! , а баща му по кръщелно свидетелство бил дърводелец!!!!, истинския да не споменавам, защото цялата работа ми заприличва на ..., абе карай да върви.../ И под секрет, не живея в панелка...
Така или иначе, яли сме от Дървото на познанието /що пък Господ го е турил в Едем, та да ни изкушава, не че лично аз съм лаком, та сега да изкупувам чужди грехове/, сляпата вяра и повтарянето на молитви може само да успокои незаслужено нечия съвест...
Аз не познавам нито един истински християнин, а ти?

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 26.12.08 02:02.



Тема Re: НРЕ (НКНБП)нови [re: the Jack]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано26.12.08 02:12



"Ако четеш пророците на НРЕ (б.с.и.к.), пази се, защото всеки трябва да Я интерпретира сам... "- оф, това според мен е проблема на всяка една религия- математиката липсва в крайното решение, т.е. какъв е точния извод и какво действие трябва да се извърши след това...



Иначе явно ще трябва да поровя за НРЕ...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: НРЕ (НКНБП)нови [re: ljove]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано26.12.08 11:16



Хм, а по мое мнение проблемът на Християнството е, че изобилства от математика. ;) Християните боравят с абсолютни величини - Доброто, Злото, Истината и пр. Веднъж ми попадна един католически катехизис за деца. Приличаше на учебник по аритметика. Седем смъртни гряха, не знам си колко добродетели, това + това дава ад и пр.



Тема Re: Честито каквонови [re: ros2r]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано26.12.08 11:39



Всеки има звезда - тази която се намира в зенита на раждането му.
Дори на родените през деня може да бъде определена звездата, която е в зенит. Това са го можели вещите астролози.

Те знаели Слънцето в кое съзвездие движи и когато то избяга далеч от това съзвездие, на нощно небе, можели да определят коя е била звездата в зенит. С времето се съставили и звездни карти, за да не се чака и умува излишно, пък и да не се допускат грешки.
Сега има часове на раждане, но някога са гледали под коя звезда е роден младенецът.

Самият факт, че в едно евангелие тримата посетители на Рождеството са "мъдреци-астролози", а в друго - "овчари", говори, че буквализмът е пагубен за истината в християнството. Символиката обаче е много разнопосочна и дяволитите сили се възползват от това.





Тема Re: Честито каквонови [re: ljove]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано26.12.08 11:42



Я виж Зара, каква е християнка!





Тема Re: НРЕ (НКНБП)нови [re: Фьoн]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано26.12.08 12:03



Нямах предвид свещени и повтарящи се числа- 3, 7, 12 и т.н.
Просто всеки, четейки Библията /аз не успях...

/, според мен, получава различен отговор /и резултат/ накрая... /Да си спомним фарисеите, например... /.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: НРЕ (НКНБП)нови [re: ljove]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано26.12.08 17:15



Трябва да питаш тези, които тълкуват Библията Правилно. Според католиците папата, според православните - техните патриарси, според адвентистите Елън Уайт, според Зара пастор Бакалов вероятно или в най-добрия случай Мартин Лутър (него пък ако го накарате да ви опише вещиците...) Нищо че тълкуванията им си противоречат. То е защото са толкова правилни, че не търпят алтернативи. ;)



Тема Re: Честито Рождество Христово!нови [re: Фьoн]  
Автор about blank (супер!)
Публикувано26.12.08 17:21



Честита Коледа на всички! Надявам се сте получили много, хубави и желани подаръци! Ако пък не са достатъчно, чакайте Новата година!


Бъдете здрави!



Тема Нека спрем войните поне за малконови [re: Фьoн]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано26.12.08 17:40



Толкова ли е трудно само няколко дни в годината да не се хапем един - друг ?
Обичам този Празник. Вярвам в доброто му начало и се надявам, че обичта /не само към Господа/ ще спаси света. Не се правя на умник и нямам претенции за това /оставил съм го за други/, но се надявам, че бихме могли, поне три дни в годината да не се заяждаме.



Тема Мир и любовнови [re: ros2r]  
Автор the Jack (в XXI век)
Публикувано26.12.08 17:46



...
извинявай.

Мисли, главо, мисли... ще ти купя шапка


Тема Re: Мир и любовнови [re: the Jack]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано26.12.08 17:52



Благодаря! Бъди щастлив !





Тема Re: Нека спрем войните поне за малконови [re: ros2r]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано26.12.08 19:13



Не се заяждам с никого, сборувам си с Льов.

Както виждаш, отвърнах на Зара добронамерено.



Тема Re: Нека спрем войните поне за малконови [re: Фьoн]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано26.12.08 19:21



....





Тема Re: Честито Рождество Христово!нови [re: about blank]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано27.12.08 04:06



И ти, about ...


Т.е., бъди... такъв ...!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 27.12.08 04:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.