Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:23 01.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Забранена любов  
Автор вce щe измиcля няkъв ()
Публикувано20.11.08 19:54



по Нова телевизия.
Гледате ли го? Ако не, започвайте веднага


За сега "гей" е само подтекст. Очаквайте повече в следващите епизоди



Тема Re: Забранена любовнови [re: вce щe измиcля няkъв]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано20.11.08 19:58



mmm, интересно. малко повече инфо да кажеш по въпроса?





Тема Re: Забранена любовнови [re: [bbourgas]]  
Автор вce щe измиcля няkъв ()
Публикувано20.11.08 20:43



Значи аз го гледам от този вторник. По принцип не гледам телевизия, още повече сапунки, пък български съвсем.
Но във вторник гледах рекламата след ББ и засичам Мартин и Явор, които играят братя: една майка, различни бащи(Мартин още не знае,ч е Явор му е брат). Но тяхната история не е важна. Не знаех,ч е са братя, просто много мис е сикаше да са гей двойка и затова се загледах, и взех че ударих джак- пота.


Хубавата част са тройката Крис- Елица- Архитекта
Още не съм разбрала името на архитекта, затова го наричам така.
Та така както виждам аз нещата се случва следното:
архитекта си харесва Крис, но знае, че той е много влюбен в жена си. Знае също така, усетил е, че Крис има нещо и към него и сега, за да може да провокира Крис по някакъв начин да се разбере със себе си и какво точно чувства, архитекта форси Крис да се сдобри с жена си Елица. Да се сдобрят и да опитат отново.
Какво би постигнал според мен в този случай:
Показва се пред Крис като загрижен приятел, който наистина е такъв, но сърцето не пита и на война като на война.
Крис следва съвета му, опитва се да се сдобри с жена си, но оплитат още повече нещата и се разделят. Крис отива да плаче на рамото на архитекта и осъзнава,ч е чувствата, които изпитва са всъщност към приятеля му:)
това е моята теория за мотивите на Архи
Актьорът, който го е играе е мнооого готин. За жалост още не съм му научила името ..исках да ви ги покажа и двамата. Този, който играе Крис се казва Любомир Ковачев



Тема Re: Забранена любовнови [re: вce щe измиcля няkъв]  
Автор about blank (смотан)
Публикувано20.11.08 23:16



Ох, доста оплетено! Аз от време на време хвърлям по едно(ама само по едно)око към този култов сериал, и понякога сериозно се забавлявам. Не съм филмов критик, но актьорите са доста бездарни според мен, или за толкова са стигнали парите. Както и да е, това не е съвсем по темата, та ми се струва, че описаната гей-интрига е по-скоро фантазия, още повече, че някои от актьорите наистина са готини





Тема Re: Забранена любовнови [re: вce щe измиcля няkъв]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.11.08 23:32



Повдига ми се от този "капиталистически" реализъм! Бездарни, кухи образи, принудена атмосфера, реплики, подавани помежду кандидат- актьори сякаш, изсмукани от пръстите ситуации, съвременните български телевизионни филми са на плачевно ниво, според мен...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 20.11.08 23:49.



Тема Re: Забранена любовнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано21.11.08 00:00



Че е бездарно - бездарно е, но си спомням и "свежите" диалози по времето на Хеписоца в "Завръщане от Рим", "Синята лампа", "На всеки километър" и много други.
Въпросът не е дали е кап или соц, а колко бездарни са сценария, режисурата и актъорите.
P.S. А стилът за който може би пишеш се нарича "критически реализъм" и е останал в историята на изкуството с много велики произведения, но е история.

И само едно напомняне : Пилотното произведение на "Соц реализма" се нарича "Маика" /Горки и изобщо не става за четене.



Тема Re: Забранена любовнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано21.11.08 00:15



Перифразирах "социалистическия реализъм"...


Иначе съм чел "Майка", вече не си спомням с какво чувство, иначе сравни "Педагогически роман" и "На учителя- с любов"- идентични са.
По времето на "На всеки километър" улиците опустяваха /не по заръка на Партията/, посочи ми подобен съвременен пример. Иначе сега ми е безкрайно смешен... А нивото на актьорите в него и на тези в "Забранена ....." си ги сравни сам.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 21.11.08 00:25.



Тема Re: Забранена любовнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано21.11.08 00:23



[

Редактирано от ros2r на 21.11.08 00:26.



Тема Re: Забранена любовнови [re: about blank]  
Автор вce щe измиcля няkъв ()
Публикувано21.11.08 00:39



а, не е фантазия, вярвай ми


Ето сега съм се захванала и претръшквам сериите на вибокс7. Ох, най- после открих кой играе архитекта. Това е талантливият актьор Иван Юруков- Валери Кадиев.
та, ще цитирам една реплика на Валери Кадиев към Елица, жената на Крис. С тях е и Мартин, братът на Елица:
Елица: Презентацията беше много хубава.
Валери Кадиев, гледайки Елица, хвърля поглед и към Мартин:
хм..уверявам ви ..много е трудно да говориш пред такава красива публика и поглежда конкретно Мартин.
Елица: Не си много конкретен..ю
Валери Кадиев: Няма и нужда. Ти не се нуждаеш от комплименти.

ох, много ми е тъжно, че не са свалили последните две серии още, за да ви го покажа цветно и мърдащо
Това, за което говоря се случи в последните две серии, които се излъчиха вторник и сряда. В днешната серия Валери Кадиев беше само в една сцена( но каква) където открито флиртуваше с Крис.
Хайде, направете си труда и го гледайте по- задълбочено. Струва си. Още повече, това е сериал като аз и той, с чужд сценарий. Не се пише и доизмисля на крак. А и като гледам старите и новите епизоди, актьорите доста са се поразчупили и отпуснали. Особено Иван Юруков и Ники Илиев. Не го акзвам само щото съм им фенка(вече).
Любомир Ковачев също. Съвсем различен е от първите серии и сега.
Тъй че, дайте им шанс.
Иначе някои актьори като Фахрадин Фахрадинов ще си останат дърво и след 1000 серии, да ме извиняват феновете му.

Любомир Ковачев Иван Юруков

Редактирано от вce щe измиcля няkъв на 21.11.08 01:18.



Тема Re: Забранена любовнови [re: вce щe измиcля няkъв]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано21.11.08 04:21



Попогледнах го в началото и доста дървено ми се видя.
Все още в телевизия пък и кино в БГ... актьори (не всички) се вживяват доста и за дребни емоциики. Викат си думичките (като че се карат), преиграват дадени моменти. Защо викат пред обектив, като микроф и камера ги улавя лесно и в дребното. На сцената е друго...

Тези дни пак погледнах и си права, има развитие. Ники Илиев особено... Харесвам си го отдавна. Глас, визия, маниери... много ми импонират. С Део... са ми любимците.



От копнатия диалог и аз бих заподозрял нещо повече.

Ще ми е интересно, какво става в сериала. Ще следя.
Любопитно е и как БГ актьори се справят с роли, в които мъже се харесват, т.е. колко са убедителни и дали оставят в публиката нюанс, че играят само роля... не до там задълбочено, защото... То си е като подсичане на образа и скруполи да не бъде заподозрян ест. От актьор и професионално бих избрал второто, първото... после.
Гледа ли сте вероятно филми с големи вече актьори в главни или второстепенни гей-роли с дълбочина на образа, искренни... което се и очаква.

Имаш едно благодарско...!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.