Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:22 19.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема словесен двубой  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано17.11.08 00:25



Моля Всички, които имат желание да поспорят извън дадена тема, да го направят тук, а не да прецакват чужди теми с изясняване на взаимоотношенията си.
Благодаря!



Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано17.11.08 01:06



Kurvoazie:

Фабрикуването на лични постулати, че клеймосани като принципно положение, няма как да направят чуствителен човека към книга. Тя все пак е неудошевен предмед. Четенето е влизане в света на автора. Сюжета, фабулата са нишка, която пък как да я чустваш... тя се следи. Книга, сценарии са авторски, лични, решения за развоя на събития, случки, характери.. В тях са вплетени, при желание филосовията, вижданията... Че биографичен или авто такъв е пак поглед към случилото се. Чист фактологичен роман не съм срещал. И в документалният разказ пак има личен поглед. Защото няма как практически да си като сянка на човека който разглеждаш, пишеш за него, то от събраното, от наличното съставяш картина, в която пак (освен ако не е суха хронология) личното ти несъзнателно разфокусира... леко.

Някакво чуство може да се търси в способността да виждаш зад текства, между думите и редовете. И то не гонаричаме чуство, а способност да четеш подтекста (ако има такъв).
Да коментираш стилът не е вникване ('да чустваш').
Льовенце, за пореден път избиваш в лично отношение по неутрална тема. Рос, Абаут б. вижвам не задълбават не се опитват да надскачат темата. Тя прелполага толкова обем, че сега аз ще ти кажа как стоят нещата... с теб (с мен) е като опит да изтриеш в някой това, което ти нямаш, не разбираш или не търпиш... Ти, вероятно от толкова много 'Да'-та имаш нужда сега да се балансираш със същото количество 'Не'-та. Може ли ако има и едно, то то да е с качество!

Едва ли съм чел, за да напиша в тази тема, колко страници съм разгърнал! Вече (не четири моде) три и осем месеца време съм имал възможност да си преписвам по малко библиотеката. Зад фразата 'А ти чел ли си....' точно кодирах сигнал за засегнати на тема количество, че изброяването има друг смисъл... За справка, интелектуалният и емоционалния тип хора четат различно. Интелектуалеца съзнателно бяха от емоционалното, чувственото възприемане на текста.... Емоционалния може да е на другия полюс.
Не се ли разбра какво съм почуствал през Селма! Че това е емоционално възприятие след видяното зад...! Не се ли е разбрало за мъките (емоция) с Томас Ман! Вълшебната планина е сериозно томче, стил на изказ, който преди години не покривах... Такова признание кука да се подхлъзнеш за ирония ли е или сила да говориш за период в който за себе си съм бил наясно, че още не съм дозрял да осъзная толкова добре написаното, че след като затворя последната страница, при случай да се сетя за онези дълги, безкрайни изречения с картини и пейзажи, а не да се напъвам да ми изкочи хвят и образ. За есеиската не споменах, за това как той анализира света, автори, произведения... къде и как те отвежда по мисловен път.

Имам приятели, които ме познават от години, но никога и за една крига не сме продумали дума. Човека и прочетеното са различни страници от романа човек, там някъде из лавиците на живота.


ljove:

Драго ми Курвоазие, отново ме навираш в кучи... Не разбирам раздразненията ти, още повече по "неутрална" тема, в която посочвам единствено заглавия на книги, направили ми впечатление... На едно мое принципно заключение /няма значение колко и какви книги някой е прочел, по- важното е те да са докоснали душата му и да е открил частица от себе си в някоя от тях/, тирадата /доколко е основателна в случая, е друг въпрос/, която ми отравяш, ме кара да си спомня Робърт Пърсинг- безкрайно образни разсъждения и почти никакво действие и връзка с реалността...
Имам усещането, че се опияняваш от думите само и заради самите тях...
Нямам намерение да развивам теза и антитеза- просто казах "Да" на литературата, която в някакъв смисъл е била в унисон с вътрешното ми Аз. Ако искаш, продължи да ми намираш кусури и да се чувстваш ментор на "изявите" ми тук- това не ми пречи, нито пък ми насажда комплекси, аз ще продължа да съм добронамерен и безразличен към околния свят, в който съм несъществена и принизена част...


Kurvoazie:

комплексите не се насаждат - или ги имаш или ги нямаш. Точно като със сексуалността.... ни.

Вероятно не съзнаваш какво изписваш. Казваш нещо... и... после ама аз нищо не исках да кажа. Къси пасове, губене на време по твоя маниер, не ми е по сърце.
Твоето принципно заключение, което не е основателно в горната случайност, съответно ненужно, а и за мен прекалено лично, ми дава основания. Ти ми даваш основания, аз да ти... мълча... Ти, за какъв се изживяваш тук!
И... лубрикантите са ти слабички.

Толкова съм изписал в полза на... което е от 'душа'... Не си чеша езика като теб за щяло и не щяло. Вижда се, нали?

Да пиша на примависта, спокойното леене на мисълта... защо бъркаш с опиянение от думи. И, точно на теб... да се докарвам.... Защо?

Тактиката тема-профил, пост-профил за... нещо си... тук не ползвам. Като се разголвам... душевно, нещо, което почти не правя тук, само на теб ли ти е разрешено! За мен това не е сайт за свалки, моля! Не ми пречи друг да го прави.
Но, и да влизаш в роля... трети модератор, на други пет ника.... с протекция от другите модове... забрави, моля!


ljove:

Ооо, и друг път съм го казвал, важна е дозата- може да помогне, но може и да убие /в твоя случай/ нормалността...


Kurvoazie:

Хубаво каза дозата.... ама мнооого.

Крадеца вика, дръжте крадеца. Става и смешно.
Ти са на всяка манджа меродия. Ти си във всяка тема с постове... които нещо си казват. Ти дрънчиш... навсякъде..., а на мен ми говориш за дози!
Льовка... лошо ти се отразява протекцията, лошо... и не си първия. От 3 години и 8 месеца следя и пиша тук, та даста съм видял. А и виждам повече от колкото предполагаш, но си мълча... То не ме интересува.
И защо пък една тема не минава без теб! Това не е укор, само факт.
Форумът е за писане, за размяна на мнения, почти за забавление различно от чата.... Не ставаш ли вече ти за забавление на форума, а!

Вероятно не знаеш, че модовете имат нужда от движение тук. Когато форумът мълчи им се обезсмисля бройката - двама, и егото им е наранено - едно е да четеш, да модстваш на 15-20 ника, да си.... мод..., друго е два мода на 5 ника. Нали! Та, искам да ти подскажа, че тяхното търпение, подкрепа, е политика, драги. В миналото такива като теб бяха бързо навирани в кучи гъз. Ама не защото казват нещо смислено или не, а защото прекаляват с.. дозата. Та сега си трупащият постове, създаващият някакво движение от качеството ти да се закачаш с всеки.... Просто е.... , а!
Прави го..., добра работа е. Да си употребен... не боли, в твоя случай.

Какво е 'нормалността' за теб е... отдавна ясно. Тя е дъръ-бъра, мармалад и чупки в таза. Твоя си е, не ти я искам. Как може да си позволяваш да ми я навираш, че и да я издигаш в норма.... "елегатно"... уж с финес! Твоите норми май отдавна ти е ясно къде ги пращам. Онова 'куче'... , че то много издържливо бре....

При все, че си ми симпатичен до безразличие. (това е прав текст, за прави гънки)
Нищо лично.


ljove:

Ако смяташ, че впечатляваш с пустословие /освен един- двама/, изпаднал си в голяма заблуда. Писаници в стил "Рококо" са досадни и само будят недоумение... След всичкото блъскане в гърдите колко си "велик и незаменим" по разни форуми и сайтове, остави ми малката утеха аз сам да си определям думите и делата тук /другаде не пиша/- не се нуждая от "компетентната" критика на писач, който пише от прима виста небивалици /каква гордост! /...

/Няма да се хвана фраза по фраза да опровергавам безсмислиците ти.../


Kurvoazie:

След всичкото блъскане в гърдите колко си "велик и незаменим" по разни форуми и сайтове,

Сладур.... голямммм
Написъл съм само един едиствен текст, пред седмица, в розовият сайт - Цветно. Ако реша да пиша някъде, то ще се подпиша с този ник.... А, и преди месеци драснах 2 реда някъде по повод Расате.
Това е драгичък... Стреляш не посоки...

Аз 'велик и незаменим...' изписваш само определения, квалифицираш и даваш присъди.... това ако не е защитна реакция, здраве му кажи....

И защо пак си мислиш, че искам да те впечатля теб!
Или някой друг!
Теб... абсурд. Други... защо! За свалка, за добро впечатление, за авторитет! Ако ти така разсъждаваш и смяташ, че това е валидно и за мен... спести си писането.... Аз с теб се говоря. Не с друг. ;)


loverrock:

Ти си контра към всички!


Kurvoazie:

С мъжки момчета се разбирам. Тук вече има и такива... просто не си го показвам.

Виж, с кралици, със "съпруги" аз лично нямам проблем. Те имат. Какъв е да си кажат.
Никой от тук пишещите не може да каже, че съм се отнесъл лошо или некоректно към него. Но и не може да угодя на тези ... 'всички'.
Да не говорим, че още витае желание да се провеждат политики тук... в един скромен форум... Да ги питаш за какво....!

А с теб да имам проблем!


ljove:

Не можеш да се спреш май, а? Окепази готината тема...
Кого още не си захапал? Ако няма такива, не знам какво ще правиш тази вечер...
Не може да плюеш навред, да морализаторстваш, да даваш оценки, да си съчиняваш конспирации, свалки и политики, въобще да бълнуваш с отворени очи и накрая да си сложиш ореол на "Засегнатата Невинност"! Все едно да сложат отново ръцете на "Венера Милоска"!


Kurvoazie:

Не сладур, голям сладур си...

погледни преди този ти текст
'Не е важно да можеш четеш, важното е да чувстваш, когато четеш! /принципно казано!!!!!!!/'

Преди него всичко си вървеше повече от добре. Ама ти... отново, да се ръгаш като оценител... просто по между другото, след като в други теми си играеш с иронийки, с язвителност, просто от самочуствие... не бих те подминал.

А и няма да е първата тема омазана поради твоя намеса... За съжалени, но факт.

Ще трябва да почнеш да си мериш думите, действията за повече възможност други да проведат своите си участия, своите си размисли...


ljove:

Както виждам, тебе никой и нищо не може да те спре да... ми не знам, чесно казано, какво точно правиш... На една моя фраза ти "натвори" толкова материал, че човек може да те издаде в многотомник. Неслучайно повечето се отказват да те четат и тук, и при евите... То поне да имаше правдивост и последователност, разбирам, но подобен набор от думи може само да доведе до неприязън към самото четене...


Kurvoazie:

Швестеско циничния интелектуализъм по някой път ми идва в повече.

Съжалявам, че точно в тази тема трябваше да се случи този диалог. Май стана случайно. Не искам да мисля, че е нарочно след като знам, позьорството му, писането му от поза. Китката сигурно е от венецианска скулптора...

В много теми премълчавам... тази пострада. Гадно ми е.
И каква ирония на съдбата... най-приятното ми занимание да се потопиш в света книгите, на авторите, при възможност да спеделя мисли и впечатления... там някой си искал да ме спре.... Че аз ако му заразказва за автори, за историята на някой книги - как са написани, как се е създава идеята да бъдат написани; как пишат наши... писатели, какви нюанси съм уловил.... просто мисли... сигурно щеше да е интересно... Но, авно е по важно да се запушва устата на Курвоазие.... той се мисли за.....


Kurvoazie:

С онази фраза си се опитал да ме спреш! Мен... един ник!
И за какво? Каква е причината?
Ти като си играеш с обобщения, като сееш разни твои принципи и умозаключения и другите те подминават ми говори, че не си в час.
Правилно съм те усетил, че имаш самочуствие и си позволяваш неща, които по друго време, с тези модове нямаше да можеш да твориш....

Имам няколко еви приятел. И знам какво мислят поне те.

И от къде знаеш, че повечето се отказват да ме четат! Я, аз пък да не знам!
Ти да не си говорител на форума, на всичките....

Набор от думи....
Няма угодия. Като се пише по... така, защо е толкова сложно. Като не играш чуждата игра... не ставаш за нещо. Като ти играят курветката... трябва да си възпитан....
За да се разбера с китаец, трябва да знам китайски... Като те вкарват в жаргон, в грубости и цинично иронично гадости... трябва или да се оттеглиш, или да се защитиш. Действам според случая.

Ако не ти влимаз в иронично, саркастичния, често помпозен и фалшив тон, то е от страх да не загрубее ситуацията. Щото загрубее ли... и аз ставам груб.
С китееца... на китайски, до откат.

Ако смяташ, че сълзливите ти теми и постове... не тънат в умилителност, в търсене на състрадание, лъжеш се. На мен ми говорят, че пазаруваш от пазара за кичозни стоки. Ако не съм прав, поправи ме.

Съчуствие за мен не е помощ.


ljove:

Плюс всичко останало май и разбирането ти към останалите, и логиката ти куцат... Бил съм искал да те спирам!?! Що не се гръмнеш, бе, с този наполеонов комплеск? /Да ти вляза в речника, че взе да ми идва в повече от алогизмите ти.../ Кой си ти и като какъв по- точно се изживяваш? Като Статуята на свободата на несвързаните приказки и неразбрания контекст, абсолютната глухота към доводите на другите и поведението на недовършена принцеса? Аз замълчах след поста на Рос- ти продължи да осираш пейзажа... Не съм и очаквал нещо друго.

Честно казано, оттук нататък преставам да отварям постовете ти, не желая да замърсяваш повече личното ми пространство!



Тема Re: словесен двубойнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано17.11.08 01:32



Откъде изфабрикува логиката, че трябва пак нещо аз да съм съобразил...

Като подминавам интимната софистика, свеждането на нещата до лирични, сантиментални и лични изтъпления, това да ми е проблем, невъзможно. Както и да го наричаш... то ще остава проблем на отсрещния. Ако на теб съм подбинал нещо, то е шумяло в общият поток. Да мине човек покрай твоя свят, за който толкова често говориш, като каещата се Магдалена, се стъпва на пръсти. Ще ти е простена да си глух за тези действия.

Личното ти пространство не е Клуба, а част от него. Да не си се довел до положение Клуба да е живота ти! Да не си го превърнал в твоетолично пространство! Като поле за лична реализация. Като ти гледам честотата, постоянството с което си след всеки пост, във всяка тема... може да се случило само така. Ще се наложи да си преразгледаш поведението. Но, само в частта... съобразяване с околните, а не те... Клуба, да е съобразителен с теб. И това трябваше отдавна да ти се каже....

Не си първият, нито ще си последният, който ще се задоми и тук или само тук.

Поста на Рос беше обективен и точно маркира, показва, че форума не може да е лично пространство....

Знаеш ли, ще взема да ти купя нова тиара. Като няма да ми отваряш четирите(може би 5) теми, които изобщо съм пускал тук.... като ще ставаш нов... поне и по-високопоставен да станеш.... по височество...

Чии доводи съм подминал, моля! Доводите на Елия ли! Чии други...
Изгодният довод, личният такъв да не се превръща автоматично в задължителен! Квалификациите довод са! Оценката не е довод, а лично мнение.... Вярното по вид не прави довода верен по съдържание.



Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано17.11.08 01:38



Добре намерен изход.
Изпаднахме във вцепенение.



Май е оздравително!

Хареса ми и действито на Гардиън. В по стари времена се приблягваше до крясъци... Сега, едно местене на текста, на ново място... чудесно.
А дали ще ни ръзтървете не знам!



Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано17.11.08 14:05



Kurvoazie:

Мълчи се по темата, защото е пусната нощес, докато ти намествах короната, че можеше да се килне... и това без ирония го казвам.

Ще се помисли, поне аз, и каквото може да се каже, ще стане. Ще се говори ако има какво да се каже.... Никой няма задължение да пише постове, само защото има тема.... А и всеки преценява има ли какво съществено (от негова гледна точка) да изкоментира, за да е полезен, а не да тъпче с плява... темата.
Само твоето участие.... пак.... във тема от форума.... не виждам с каква полза е!
Че се заяждаш... става. Че ръчкаш мен... е може и други... става... но, мнението ти... след като темата не те интересува, казвал си, че 'бракове', а то е съжителства (ама хайда...), не те интересуват, но е не протоколно, не без полза, а просто.... куха лейка от която никой няма полза.
Самият пост... ако мине без него... би било супер. Защо!

Като не те интересува нещо си... мълчи. Не...., трябва да има пост от теб... да си гледаш ника... да се чустваш някъде... пък да става каквото ще....
Започнал си да държиш като Гардиън... ама защо... не става така и така... все едно форума ви е частен, а той има други собственици и ние сме всички гости тук. Че даже ни дадат и права да си избираме модератори... изобщо екстри... доволно.

Хем не те интересуват гей браковате (съжителства, моля!)... (казвал си го), хем влизаш в коментар - оценка, как е поднесена хомо частта... 'изчистено и достъпно'. Има противоречие по мнение срещу действие.
Какво 'идея' Льове! Как може да изпишеш, че това за което се говори е идея.... Че ти омаловажаваш говореното. Да, хубава думичка, надуто стои, създава вид... но.... в тази употреба... ми говори за кухо и непонятно присъствие в този ред на мисли, говори за...

Това, че приканваш уж всички за Червената къща, естествено е маскарад. Из нета отдална се знае за тази среща. И тук да се изпише, няма проблем. Да беше това изписал... супер.

Е, споко, няма да отида. Не си мисли, че имам страх от някой или нещо. Каквото съм изписвал за тях... ти просто не знаеш колко хора го споделят... Хем е изгодно да се казват тънките мисли - неизречени, хем като се мълчи... (защото аз съм постоянен) се пази дистанция. Дребни сметки, но това е живота, да съм "лошият" няма проблем.

Ако намекваш, че не бих опишъл, защото се крия, защото съм скрит гей, пак бъркаш Льовенце. Приятелите ми, добре познават как живея, какво правя с живота си. А, какво мисля за открит/скрит всъщност... никога не съм коментирал. Коментирам от позиция на страничен наблюдател, практично за гей обществото ни, и слабите моменти..., което е мнение.
Гледам (чета много, но не пиша) по сайтове и форуми има много хора, които споделят точно моите виждание. И, то, не само за скрит открит, а за далеч повече, почти всичко даже, от това, за което пиша. Да не говорим, че познавам някой активисти... и личните ми впечатления се потвърждават от активисткото им качество, споделят моите виждания и мнения.
Та... каквото и да пишеш в опит да дразниш, да си драскаш като шило е далеч от истината, от реалността. Зад кадър има движение, което ти няма как да знаеш. За това... по-полека! Ако може, де.

А, и какво да дебатирам с активистите. Че, те полека правят точно това, което трябва... Говорят преразказвайки със свои думички тезите ми. Това не ме величае, това ме радва, защото макар и с не толкова точни думи, с търсенето на синоними и паузите (не са подготвени достатъчно) създават впечатление за несигурност. Не изглеждат или звучат убедително, защото просто трябва да изговарят най-точното. Но, понеже то вече е казано, за да не изглеждат папагали, търсят нещо близко. Жалко ми е, гониги егото, суатата, но.. и така може. Няма праблем! Важно е на финала да спечелим.

Льовенце... недей с този подход... няма смисъл.
Да хапя с факти, не с голи констатации, знаеш, много ми се отдава.



Тема Re: словесен двубойнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано17.11.08 15:05



Коняче, накриви ми шапката за пореден път... Като говориш за полза във форума, замисли се и за своята- освен недоумение, постовете ти кънтят на... това, дето ти е в главата. Искам да кажа, никой не може да се улови за нещо конкретно при всичките ти приказки. Ама буквално приказки, защото нищо от това, което изплю в темата на Фьон например не се доближава и на един процент до действителността. Аз поне отговарям смислено /може би по- настойчиво от необходимото/ по теми, които някой е пуснал и очаква /вероятно/ чуждо мнение. Ако на някого съм досаден, да си го каже- повече няма да пускам мнения в негови теми. Иначе:
- да се обяснявам кой се държи като швестерка с чупки в китката и кръста- ми това е под достойнството ми...
- да плюя наред и да засягам хората, които изказват мнение, различно от моето /както обичаш да правиш, въпреки че лично аз трудно разбирам какво ти е мнението по даден въпрос- на втория ти абзац губя интерес..

/- това също ми е под достойнството.
- да ти припомням призива ти към Мартир покрай Прайда при размяната на "любезности" с хомофоби, да ме оставят да си поприказвам с тях, с цел "саморазправа"- и това ми е под достойнството... /Впоследствие с част от тях даже го обърнахме на добронамерени шеги и закачки/.
- да ти припомням бъзиците ни с теб на тема "забременяване" и призива ти да побързам в твоя посока за тази цел /приех го като майтап, или не трябваше? /- и това ми е под достойнството...
- да ти припомням, че аз бях първият, който оцени по достойнство участието ти в гей парада и призовах и останалите да го адмирират- и това ми е под достойнството...
и т.н. и т.н- при твоят случай това е и загуба на време, теб факти и аргументи не те ловят....
Имам усещането, че периодично влизаш в и излизаш от критическата /критикарската / възраст, за съжаление не мога да ти помогна.
И аз ще реша кога да не обръщам внимание на глупостите, които пишеш по мой адрес и кога да пиша или мълча- забрави да се правиш на строг, но справедлив модератор...
P.S. Що се отнася до темите на SeaStar999 - първата беше относно съжителството, втората акцентира на браковете и осиновяването, моля, престани да голословиш!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 17.11.08 15:34.



Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано17.11.08 17:25



Струва ми се, както по-горе написах, че виждаш мястото и действията във форума, само на нивото на форума. Този форум далеч надхърля с текстовете си чисто размяната на постове. Нас ни четат... много хора. Чува се, вижда се. И понеже е така, пиша неща, които се адресирани в огромна част и в тази посока. Повтарям, хетеро четат тук... много. Гей също... независимо какво говорят. Ще си кажеш как го разбирам. Ами, просто!
Чета на много места. Чета наред. Търся мненията на всякакъв вид никове и така си съставям представа за какво се говори (пише). Понеже постоянно го правя, разбирам мнението и представите за нас какви са. Естествено после, като напиша нещо... виждам как идея... мисъл... се появява в нов вид някъде. Как се подема и разгръща... Като мине време... пак напиша нещо... пак се случва същото. Това правя и аз. Четейки хубавото попивам. Но после преработвам така, че отивам напред в мислине, в идеи. То, те и сами се раждат. За жалост не мога каквото ми харесва някъде да адмирирам тук.
Та по тази причина, знам, много от написаното звучи като не на място, написано в пост. Все едно не е адресирано до човека. Но, това е положение.
Четат тук, пишат на други места. (Това преди време, от седмици не е така)Виждам кой ми отрича тезите (един-двама), че други не подкрепят отрицанието. Което говори, че има съгласие, има възприемане на много мои тези.
Мълчанието е с много възможности за тълкуване. Всяка ситуация е сама за себе си. Да обобщаваш, че не съм разбран, че ми се мълчи... още не означава, че пиша за несъществени неща и, че не се чете.
Че искаш мълчанието да е отричане... звучи само като мнение.
И кажи как да ти се вържа на писаното ти, като е само от поглед към АиА, като си май само тук, с поглед само тук...! За това и репликата ти, че пиша някъде другаде...., че се изживям за... те постави в позиция, как стреляш на посоки, че обобщаваш - че създаваш митове и легенди...

Също е за казване, че тук пишещите са фактор. Включително и ти. За мен не е без значение. За това, като ти казвам, че е добре да намалиш участието си навсякъде, то е за да може и другите във форума да се включват.

Това, за което често говориш и аз го мисля така. Ти го изпишеш, аз за какво да го повтарям или... натъртвам. Не сме само аз и ти тук. Новите никове трябва и те да получават възможност да изкажат това, което и ти, и аз, и съответно те... можем да кажем. Просто избързваш в пускането на пост. После.... ясно, или ще се мълчи, или ще се говори друго.
Та това ти говорих в темата на Фьон. А ти... нещо не искаш да отчетеш. Няма проблем... Фактите са в темите. Разгледай ги и ще видиш. А и с времето, новите никове... ще усетят, че от теб не могат да вземат думата по представително, по съществено, и ще побегнат на друго място. Е, що да се случва така!

Когато съм грубичък към теб, то е защото ти си ми дал повод. Без повод... не се получава задълбочаване.
Не минавам но твоето ниво, защото... то не ми е ниво... дето си заслужава движение по него. Не трябва да те обижда... Просто го отбелязвам. Не ми пасва, да си лъскам остроумито за дребни поводи и нещица. Използвам си ресурсите и времето по интригуващи теми, интересни като замисъл и близки до мен. За лубриканти не ми се пише, да се хващам на въдиците на Енарееса - не си губя времето като теб (лично мнение), за личните си преживявания - не ми се споделя. Не ми си прави тема... 'кажети ми защо...?'! Търся си сам отговорите, сам си намирам решенията. Това пък не значи, че не ми е интересно да чета теми и да си мълча. Често и сумирам, анализирам и напиша нещо... Изглежда като обобщение, но.... това е сумирането. И не е с цел... са ще ви светна по въпроса. Въпрос на мислене, на човека в мен... Задълбавам, където се чуствам верен и сигурен.

Да плюя.... това ми е напознато.
Когато спориш, не е плюене. Когато излагаш мнение, опонираш по принцип и изтъкваш другата позиция, не е плюене. Критиката не е плюене. За плюене говорят.... тези дето това си го позволяват.

Отдавна ти написах, че проблем с мен нямаш. И никой не може да има такъв. Проблем има, когато резменям с някой мисли и не съм сагласен с поведението или мисълта. На поведение реагирам смълчание или, както в нашия случай, с постове, докато се изясним.
Ако те дразни, че не си във форума единственният, който ще е най.... аз нямам борби в тази посока. Такива плоскости не ме интересуват. Мнение на мнение - празна работа, кой най... кой по... нямам мисли в тази посока. Всеки момент си е сам за себе си.

Не си мисли, че не съм отчел адмирациите ти по време на Прайда. В друг форум те обсъждаха, как си се измъкнал... разметваха аргументите ти... Това, пак не промени мнението ми... кой прав, кой крив.... къде е истината... празна работа.

Не влизам периодично в крачка, драги. Просто не спя до компа и до клуба. Пиша по определени теми постоянно, участвам в други теми, когато нещо ме провокира. Участие заради самото участие не правя... за разлика от теб, ест.

Че може да изглеждам на модератор, ми говори, че те за теб модовете са фактор в главата ти. Е, за мен не е така. До вчера пишехме пост до пост, днес са техническо лице... Ние правим форума, не модовете. При Евите, колко мода са, не знам. Всичко е точно..., а се разменят по-големи остроти.
Тук нашите са в сянка. Като си има изцепки, но не е като едно време. Незавидна позиция..., но те са си я избрали.
Мисленето да те е страх от модератора бе акуално отдавна. Видя се, че с модска политика, лични и пристрастни или подтискащи действия, никове бягат или настава празно. Нашия се държи. Всеки има принос. Това го виждам. Вярвам и ти.

Редактирано от Kurvoazie на 17.11.08 18:22.



Тема Re: словесен двубойнови [re: Kurvoazie]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано17.11.08 17:46



Прочети тази тема от Дира



Следя я от известно време. Какъв съвет ще дадеш!
Да взема ли участие или - не.
Намери текста, в който наше момче... казва, че ние говорим 'раждаме се хомосексуални и толкова', което е реакция за защита. Значи, да се разбира, че хомосексуален се става, не е по рождение.

Ако му напиша конкретно на него да не пише така, лош съм.
Ако мина през друг и коментирам, че това не е така (аргументирано), пак съм лош.
Дай вариант, как де се каже там, между хетерото, че нашето момче не е право.
Ако сам си намеря повод да изложа вече възприетото мнение, че ние найстина си се раждаме гей, то той ще мълчи - вероятно, другите ще се чудат какво става, а някой ще се точат за сейр - два гея спорят как са родени.

Виждам от къде му идва проблема - той е в темета, сам си го казва по друг повод. Ако му го кажа - лош съм.

Значи той не вярва, че ние - гейовете, хомосексуалните се раждаме такива. А, какви се раждаме! Това да се говори пред хетеро... малко не го приемам!

А, едно хетеро му се удиви на тезата. Даже казва, че за първи път среща такова мнение. Това желание да впечатлиш ли е или вътрешна убеденост!



Тема Re: словесен двубойнови [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано17.11.08 19:07



Отново излезе от критическата...

Тази смяна на стиловете ме кара да се чувствам несигурен- не знам кога и защо ще ми "скочиш" и ще е необходимо да се мобилизирам за няма нищо... За мен тази смяна на стила е изненадваща...
Въобще не се лаская от евентуалната възможност някой да чете тук и после да разнася насам- натам прочетеното- даже и това да се случва, има две възможности- или този индивид разсъждава като мен и не е необходимо да ми прочете мнението, за да формулира свое собствено, или въобще не е съгласен с мен и няма причина да го "изравнява" с моето... Друг вариант няма, защото в такъв случаи в дир- а щеше да съществува само този клуб...
Ще трябва да те опровергая относно "спането" ми тук- имам гадже /от два месеца/, имам голяма компания /от години/, нямам здравословни, материални и ментални проблеми, така че няма причина да съм се венчал за клуба... Единствено повечето ми свободно време на разположение води до по- честата ми поява тук. Преди години се разделих с поредното ми гадже, защото му говоря нещо, а той си трае /не че беше тъп!/- т.е. някой пуска свестна тема и настава гробна тишина- а като се появи Зара, например, изведнъж всички скачат и я помъкват към кладата... Какъв ли извод да си направя?
Пречил съм другите да се изявят!?! Чудя се, защо на мен не ми пречи да имам мнение по даден въпрос и много често да се оказва, че то не съвпада с това на другите- но това не ми пречи да го изкажа, просто даже като илюстрация на човешкото многообразие. Никого не съм затапвал /така, както ти го правиш/, и впоследствие човек да има едно наум дали няма да му скочиш в неопределен момент... Не вярвам някой да ме възприема като колос на мисълта, пък и нямам подобни претенции /замисли се за себе си, ако желаеш.../.
А "разголването на душата", за което говориш- ми ежедневно съм с нея и предпочитам да става дума за това, а не за марката тоалетна хартия, която всеки от нас ползва, ако някой има нужда да говорим за хартията, може да се включа и там.
Животът не е само бяло и черно, аз гравитирам някъде в сивото...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано17.11.08 20:29



Хммм, наистина много добра тема и най- вече отлична дискусия по този въпрос /чудя се защо тук не се получава такъв дебат- вероятно пак аз съм виновен затова

/. Много и различни гледни точки- "международни", "нашенски", в голямата си степен добронамерени, /лавъррок се намесва в характерния и стил!/, това , което прочетох от "нашето" момче, според мен, е вярно- всеки се ражда с някакви заложби, които могат да се разгърнат, или пък не. Т.е., нашето поведение /съдя по себе си/ може да се развие или не, в смисъл- от дете си падах по момченцата, в пети- шести клас вече бях влюбен в двама съученици, в казармата не си спомням да съм заглеждал "колегите" си в банята- напрежението беше голямо и въобще не ми беше до това, като студент /85- 86 година/ един момък ме сваля на улицата- избягах яко дим... Първият ми контакт с мъж беше едва на 27 години- след началото на "демокрацията"... Въпрос на възпитание /в никакъв случай хомофобско, казах преди години на нашите за мен, приеха изненадата за пет- шест месеца/, въпрос на собствено виждане и усмотрение., въпрос на табута, които не околните ни поставят, а ние самите на себе си!
Съвети няма да давам- обикновено се приемат само в случай, че съвпадат с мнението на търсещия ги... Но мисля, че дискусията там тече на разбираем, логичен и ежедневен език без препратки, спотаени лични усещания и елементи за размисъл за домашно.
Когато имам да казвам нещо, го правя, ти постъпи в унисон със себе си...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано17.11.08 20:30



Льове, аз съм си един и същ. До толкова съм праволинее, че съм скучен и на себе си. Какво съм променил, не знам!
В темата на Фьон оспорих принципно мнение и от там се почна. Ти пишеш, аз чета, но за мен всеки ред, който се пуска в пост е от важност. Писано до мен, при все, че има уговорки, го възприемам като целево. В такъв случай, пускането на онзи текст (принципния) искаш да съм го подминал. Като искаш да съм го подминал, да не си го писал. В ситуацията си казахме още неща, не го отричам, но нещо ме е принудило. Без повод/и не си измислям сам.
Отдавна ти казах, че с мен проблем не може да има.

За свестните теми. И аз това го виждам.
Моето тълкуване е.
За свястна тема, всеки се настройва - мисли, размишлява, колко - за всеки е индивидуално, според мен. Има теми, за които мисля със седмици. Върша си работата и успоредно размишлявам. Дали ще взема участие, друг въпрос.
Мисля, че не може да очакваш реактивна ситуация. Което пък не те задължава ти да спасяваш положението.
Гардиън миналато година се изцепи нещо в стил... аз се напъвам, вие нищо не правите... Тогава си казах, никой не може се чуства длъжен да пише, да пълни форума с постове. И ти сега загатваш за подобна нагласа.
Помисли, че като няма мнение на форумците по тема, колкото и да е хубава, то тя ще увисне, но не беда. Съвмести и това, че аз, Гардиън, Мартур, Мизрахи, ББургас... сме отдавна тук и сме писали по всевъзможни теми. Някой се повтарят вече. Те мълчат, вероятно, защото са писали какво мисля. Писали пред други никове, в друго време. И сега... не искат да се повтарят.
Пример, какво би се случило в твое присъствие. Появява се някой след месец и пуска подобна тема като на Фьон. Не е ходил назад из страниците и пише. Ти четеш, аз, останалите. Дъфкали сме я, изчерпал се е интереса, остава или мълчание, или изсмукано от пръстите за присъствие. За това ти казах, че виждам и оценявам какво се случва. Не ме разбираш, но ще проумееш, когато такива ситуации се случат пред очите ти.
За нови никове, за преминаващи, е нещо подобно.

Не вярвам някой да ме възприема като колос на мисълта, пък и нямам подобни претенции /замисли се за себе си, ако желаеш.../.

Това е показателно, защо не се разбираме. Или, защо ти не ме разбираш.
Текста в скобите, дори и в дружеските отношения, за мен е лично отношение. Изразяваш уж просто така, намек. Като цяло фразата се тълкува: вярвам, че не ме възприемат като колос, но теб те възприемат, замисли се. А 'нямам претенции' си е лична застраховка, почти софистика.
Този маниер е известен. Той сам по себе си говори за човека и праща в плоскос за заяждане. Може да се подмине. Зависи си от човека.
Имам наблюдения, че точно този подход поражда проблеми. Ако се украси с междуметия, с възклицания и маниерничави думички става още по друга ситуацията.
Зад такава фраза се крият и още много детайли.

Сега няма да ти обърна внимание. Колос ти, аз, въобще това не ми е интересно.

Затварям кръгът с... да се дразним, създава проблеми. Какво от това!

Сивото като златна среда е най-безчуствено! Сиви дрехи, сиво мислене, сив човек! (ето това е отговор на заяждането, само за илюстрация)

Редактирано от Kurvoazie на 17.11.08 20:51.



Тема Re: словесен двубойнови [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано17.11.08 21:14



Категорично избягваш да разбереш написаното от мен...
Смятам, че всеки мери света със собствен аршин. Аз не се мисля за колос, предложих ти да помислиш сам за себе си като какъв се виждаш. Принципно не очаквам никой нищо да подмине, а само да разбере смисъла му...
Сигурно по много теми се е писало преди, не може да се очаква че всички са наясно по тях. Които е писал, да прецени иска или не да пише отново, аз в акива случаи споменавам, че вече е имало подобна тема и все пак уважавам пусналият я- отговарям, ако имам какво да кажа. Иначе тук сме пет- шест пишещи- клубът ще се напълни в един момент само с ъс заглавия на теми...
Не маниернича, не чупя китки, не се връткам- затова цветните фойерверки не са ми по вкуса, ако това е сив човек според теб, да, такъв съм... Другото основание за това е, че след всеки връх следва спад- истината е по средата, между бялото и черното, в сферата на сивото /според художниците- след смесването на боите и законите на оптиката

/...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано17.11.08 23:17



Черно - получава се от смесването на всички цветове.
Бяло - получава се от смесването на всички цветове след завъртане с определена скорост /определени обороти/
Следователно - Сивото не може да бъде по средата.
/Освен при черно-бялото мислене, а то е символ на диктатурите/!





Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано17.11.08 23:40



Супер, значи, аз съм двойно пълноцветен- като смесиш черно и бяло /т.е. отново всички цветове заедно/, и ей ме на...


/Не ми е ясно, защо сивото е пренебрегвано като цвят- имаше една порода коне- страхотно изглеждат в сиво! /

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано17.11.08 23:46



...ако някой ги забележи. Красотата на света се крие в многообразието от багри, а ако държиш да си едноцветен, то избери си поне СИНЪОТО, все пак То е цвета на Нашата Планета.





Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано17.11.08 23:48



Не мога да накарам слепите да прогледнат...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано18.11.08 23:09



[bbourgas]:

това пък какво беше? шизофрении?! къде съм казал, че е ужасно да си жена?

изписвах обръщенията към него в мъжки и женски род защото не знаех дали е мъж или жена и имам бегъл спомен, че в клуба пишат момичета. преди време като отговарях на някой ми се разсърди, че зад ника стояло момиче, а не момче и съм му пишел с обръщения в противоположния пол.


loverrock:

Не питах теб!


Kurvoazie:

Все ще се намери някой, който в тема дето няма нищо общо с неговите мисли и проблеми, ще си драска постчета.
А и бе питана конкретно от Рос, нещо по темата!!! После пак дрънканици.
Темата е по повод гей проблеми в Сеизмограф. Моля и аз!


loverrock:

Знаеш ли, повече от половин година ти четях постовете! И те питам, ти пък какво искаш и какво разбираш от политика, закони и начин на живот?


Kurvoazie:

Гардиън, ако обичаш премести излишните постове, тези не по темата, пак в онази тема. Там ще й обърна внимание.
Да не омазваме теми важни за гей/лезбиен общността.

Когато търсим нашият път, по-добрия живот, заяжданиците, там... на воля...
в темата на Рос...



Тема Re: словесен двубойнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано19.11.08 00:00



идеята да се изнасят мнения в друга тема нещо не ме кефи. сега как да попитам
loverrock, на която най-учтиво отговорих, защото мнението й беше линкнато към моето, какъв и е проблема 'щото ми отговорила с "Не питах теб!"?

явно след пълнолуние женорята полудяват





Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор about blank (смотан)
Публикувано19.11.08 00:05



По принцип идеята не е лоша, но защо имам странното чувство, че ок. 50 % от мненията трябва да бъдат изнесени тука...?

И тогава в една тема ли ще се говори само?
Просто разсъждавам на глас...



Тема Re: словесен двубойнови [re: about blank]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано19.11.08 00:25



Идеята някак е доста точна.

Тя съдържа един едиствен елемент. Има важни теми за гея.
Дребните заяжданици в тях може да ги ограничим. Има тема, да се пише по нея. Това е правило в нета.
Лавърката, ако иска да ми зададе въпрос по други теми и постове си е пропуснала момента. Чела месеци, не намерила момент в който да ме пита нещото си там...
Нищо лично към нея. Както и към теб, и останалите. Но ни трябва съобразяване. Ако сами не си го налагаме, то ще тънем в мазало. Ако някой идва тук само да си разтоварва нервите... ето му тема или да си чака момента... някак.

Аз, също съм подкрепял разклоненията в тема, ама тя ако е за лубриканти... или пишки, к`во толкова. Имаше една превъзходна тема, коята почна от едно място, мина през друго, спря на найсто....

И ако искаш да си говорим по онази тема... там му е мястото. Ако ще се заяждаш за друго в нея, тук му е мястото. Да си опонираме по темата е едно, а да я забиваме в друга посока.... друго.
Ако ти се правят забивки... по онази тема, по нея конкретно... давай..
Та, мисли на глас и аз...

пп
В добавка. Модовете могат да изнасят постове от тема. После от тях да правят нова тема с цел да се запази посоката на старата, което по никакъв начин не променя диалога, спора, а никовете просто ще си менкат думичките пак по логиката която са подхванали. Има ли ясна посока, що да не се обособи... Тази гъвкавост, която се прояви... си бе точно на място.

А, заяжданиците са също тема...

Редактирано от Kurvoazie на 19.11.08 00:32.



Тема Re: словесен двубойнови [re: [bbourgas]]  
Автор loverrock ()
Публикувано19.11.08 01:28



Извинявай, въпросът беше към Ros2r.



Тема Re: словесен двубойнови [re: Kurvoazie]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано19.11.08 02:29



Технически модовете могат да местят само цели теми. Не могат да правят нови с части от дискусиите, да ги наречем разклонения(линейни и нелинейни). Ако го правят, то е "ръчно" - копи, пейст, подреждане.

Само информативно.



Тема Re: словесен двубойнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Гoлямo Tpoл ()
Публикувано19.11.08 09:45



Изскам и аз пъъък да се карам снякой...няма значение на каква тема, може и на различни теми....


Хора, няма нищо по-хубаво от наличието на плурализъм в мненията и дискусиите ни (ви). Това не е недостатък, а един от критериите на демокрацията.

П.п. Ваша Бивша Дъбъл



Тема Re: словесен двубойнови [re: Гoлямo Tpoл]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано19.11.08 11:11



О, нямаш проблем! Можем да го направим демократично или тоталитарно, но задължително без аргументи, голословно, напосоки и с максималнен брой удари под кръста! Въобще не е необходимо да има доза истина, да се "чуваме" какво си пишем, да ползваме факти и доказателства- да живее кечът на монитора!


Когато си облечеш трикото и си сложиш предпазителя за зъби, бия гонга!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор Гoлямo Tpoл ()
Публикувано19.11.08 11:37



Файди бийй хонхъ , чи съ сфауих с тфа туико и с тфа на зъфите ми е фрудно да гофоря...



Тема Re: словесен двубойнови [re: Гoлямo Tpoл]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано19.11.08 12:26



Дрън, дрън, сега ти трябва да кажеш пляс! Ама внимавай с произношението, щото Гардиан е китаисто- джапанист, аз горе- долу се справям с шопския...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Всички да си ударят по една патка,нови [re: ljove]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано19.11.08 15:31



преглагам аз.



Независимо дали е 12 или 22 сантиметра, патката си е патка.

'ку ни щети, ж'ви ударя аз по една патка.


Ето:































Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: martyr]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.11.08 01:32



Възможно ли е за Нова година и при възможност- опечена?



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 20.11.08 01:35.



Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано20.11.08 13:28



Уф, не ми напомняй... Тая година май се пада да сме на гъска. Редуваме ги - патка, пуйка, гъска. Миналата проклетата пуйка ме довърши след 2 дена печене на кестени, издирване на боровинки в дълбоката провинция и сточасово пътуване с автобус до майната си, за да ги купя, и всякакви други такива. Обаче тая - НЕ! Гъската няма да я пипна, освен с вилица след като е опечена! Ама тя ще е за коледа, демек на 25ти, за обяд.

Обаче се колебая дали да не е патица с кисело зеле, мммммммммммммммммммммммм............... Обаче много мазно. Затва май ще е гъска, поне аз ще настоявам за гъска. А после вечерта ще ебем мамата на прасето и кравата.

Ох, мило мое село...



Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.11.08 13:46



Разчупете традицията, според мен- таз есетра /?/ ще внесе оживление на коледната трапезата, придружена с чер хайвер и безлимитно количество "Столичная"!



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: ljove]  
Автор loverrock ()
Публикувано20.11.08 13:54



И секс!





Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: loverrock]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.11.08 14:23



Разбира се, ако Мартир си удържи на думата!



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Мъжа ми ще ни пребие,нови [re: ljove]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано20.11.08 15:09



после може да ни удари по една патка на всички с назидателна цел.





Тема Re: Мъжа ми ще ни пребие,нови [re: martyr]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.11.08 18:38



Двоен подарък за Новата 2009?

Ще я помня дълго... Едно уточнение- ще бъда с приятеля ми и още 13- 14 души, вярвам, че вие двамата сте благородни и ще зарадвате всички присъстващи с това обещание... /Садо- мазото да го пропуснем, а?/.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 20.11.08 18:43.



Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано20.11.08 18:59



Не ям и не готвя нищо морско/речно.





Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.11.08 19:05



Я виж колко съблазнително стои на шията? Представи си я в стомаха! А и водката, за да си плува наволя?



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: ljove]  
Автор loverrock ()
Публикувано20.11.08 19:28



Убихте вегетарянците! Иначе водчицата е чудесна идея!





Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано20.11.08 20:27



Боже , Боже, колко радост за една патка и една рибка?

Даже виждам грейналите Ви очички /но не от раждането на Спасителя/! Как ли потръпват малките /големите/ Ви стегнати /и не дотам стегнати/ дупенца? Що Ви трябва водка за тази работа? Вие вече сте си опианени.



Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: loverrock]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.11.08 20:49



Ааа, вегетарианци не ядем!



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.11.08 20:50



Бре, ти да не си ясновидец!?!



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано20.11.08 20:56



Не , просто чета между редовете и виждам всяка дума в цвят. Но на теб е трудно да обясня / сивото е по средата /.


P.S. Не се обиждай, нищо лично! Просто начин за разтоварване.



Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.11.08 21:13



Не се коси, всеки получава подарък за празниците...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано20.11.08 21:28



Зависи какво очакваш и с какво се задоволяваш

. А на Коледа стават ЧУДЕСА! От малък обичам този ден, но едва ли имаш с какво да ме изненадаш. На този ден всеки заслужава да получи подарък. Ти си лесен , вече си си поръчал подаръка и вече му се радваш.



Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.11.08 21:34



Не съм поръчвал нищо, просто Мартир се сети преди теб!

Коледа /неконкретно/ е ден, в който траките са плачели /при раждането на дете/, аз предпочитам Великден /не само заради чукането с яйца !/. Душите не се раждат и не умират, си мисля!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано20.11.08 21:47



Прав си ! Не трябва да се изпуска! /Може да няма следващо/
А и на мен дори през ума не би ми хрумнало да предлагам.
Децата при Траките само на 25.12 ли са се раждали или на 06.01?
А може би все още чакаш онзи чичко с червения нос?
Как му беше името, ах да "Дед Мароз"
И не плачи , нито на тази /25.12./, нито на друга дата! Усмихвай се - вече си имаш подарък!



Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.11.08 21:58



Нали четеше между редовете?

Писах, че Коледа неконкретно е ден, в който траките биха плакали, поради раждането на дете...
Ти не правиш ли подаръци? Ако не на Коледа, ще очаквам поне за Нова година /с Дядо Мраз, този другия не го познавам, а ти?/...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано20.11.08 22:05



Е, аз го познавам, но тепърва да те святкам , няма нужда. Ще вземеш да се разТроиШ.


А подаръка вече надявам се си си го видял в Твоята тема.
Приятна вечер, че май досадихме на другите! Пък и кой е като теб - с 2 подаръка под мишница? /Не правя аналогия с две дини /

Редактирано от ros2r на 20.11.08 22:08.



Тема Re: Всички да си ударят по една патка,нови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.11.08 22:10



Въобще няма да си слагам подаръците там!

Приятна и на теб!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема za enareesнови [re: ros2r]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано23.11.08 23:19



В помощ на еnarees.
Основните характеристики на заболяването са свързани с погрешно тълкуване и интерпретация на събитията в реалността.

Наблюдават се отклонения в мисленето и възприятията. Емоционалните реакции са или несъответни или с чувство на безразличие. Яснотата на съзнанието, спомена и интелектуалните възможности обикновено са съхранени, но с течение на времето се наблюдава упадък. Нарушенията засягат най-основни функции, които дават чувството на човек за индивидуалност, неповторимост, самостоятелност


Нищо лично, просто се опитвам да ти помогна!



Тема Re: za enareesнови [re: ros2r]  
Автор about blank (смотан)
Публикувано24.11.08 00:16







Тема Re: za enareesнови [re: about blank]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано24.11.08 00:24



благодаря !





Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано24.11.08 00:53



...От висотата на желанието ми да общувам с необременени хора.
Ако имаш нещо друго да ми кажеш - направи го тук, а не в темата на нещастния /пардон, любимия/ човек. Но побързай, за теб не знам, но аз утре съм на работа.
Послепис: Как се казва операта?





Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано24.11.08 01:00



Интересно- разбрах всичко за Енарис от теб, сега ще чакам и мнението ти за мен...
Да живее Гугъл- и сам можеше да откриеш "Риголето" там /иначе трябваше да се понапъна/...


Успешна работа с човеците утре!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано24.11.08 01:06



Радвам се , че си открил за себе си това Велико достижение на човешката цивилизация - Гугъл. Очаквах по-бързо да го отгатнеш /без помощ/, е явно преценките ми са неточни, но човешко е да се греши.





Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано24.11.08 01:09



Наистина доста неточни преценки...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано24.11.08 01:14



Какво да се прави - човещинка.

Виноват Ваше Благородие.



Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано24.11.08 01:51



Такова отношение ме просълзява...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано24.11.08 09:27



Прав си! Трябваше да е тук от самото начало. А дали е манджа.. , то май има на всяка манджа.../знаеш си/ , но явно и ти /като мен/ обичаш да се четеш.
Е аз отивам на работа. Събирай сили и мисли днес /ако нямаш друга работа/ ще се довършваме друг път /когато страдам от безделие/ .





Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано24.11.08 09:57



О, да, подправките са най- важното за една манджа...

И недей да страдаш от безделието, наслаждавай му се...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема 168нови [re: ros2r]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано24.11.08 13:14



Уважаеми пишещи в този Клуб, извинявам се за последните 48 часа словоблудства, които излях върху главите Ви. Явно тук някои ме възприемат като трън в меките/твърдите си части. И тъй като съм по-стар /и естествено с отслабена умствена дейност/ реших да не Ви затормозявам с писанията си през следващите 168 часа.
А сега един поздрав за всички , на които ще липсвам ! /надявам се има поне един такъв/.






Тема Re: 168нови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано24.11.08 13:28





Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: 168нови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.11.08 10:36



Анотация- "Един особен ден", довечера от 23,30 ч-



Присъединявам се към почина на Рос за неопределено време- не се оплаквам, че някои ме възприемат като трън някъде си, защото няма двама души, които да разсъждават по абсолютно един и същи начин и това не трябва да буди чувство на неудовлетворение /тщестлавието е инструмент на несигурните в себе си или на тесногръдите/, няма двама такива, на които логиката да работи по еднакъв начин и да води до едни и същи резултати, защото симпатията и антипатията са усещания, които възникват и изчезват понякога само от една погрешно поставена запетая...
Не се вайкам за каквото и да е било- реално съществуващо или въображаемо, не се самосъжалявам и не очаквам съжаление, не ми е нужна индикация на кого ще липсвам или не /???/. Единственото, което ми е нужно, е да бъда самия себе си и да изказвам мнението си такова, каквото е и когато преценя за необходимо.
Останалото е нечий чужд сериал, в който нямам роля...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.12.08 23:53



Слушането на музика може да е обща тема, ползването на "задния ми двор"- в тема за нечий друг- надали...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано04.12.08 00:00



E, твой си е, прави с него каквото искаш, само внимавай да не запустее!





Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.12.08 00:02



Какво ми препоръчваш- да хвана глисти?



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано04.12.08 00:08



Е, и това е спасение от пустотата /на двора/.





Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.12.08 00:13



Май си специалист по темата, ти как се спасяваш от нея /от пустотата, де/?



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано04.12.08 00:16



Имам си Щраус, който си е едно малко бижу.





Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор about blank (смотан)
Публикувано04.12.08 00:17



Ако позволите и аз да се намеся в двубоя,понеже сте неудържими

, как се отглежда щраус?



Тема Re: словесен двубойнови [re: about blank]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано04.12.08 00:19



С много обич, защото има нежна душа.





Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.12.08 00:20



Колко си образен само, замалко да ми потече слюнка...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: about blank]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.12.08 00:23



Зависи какъв- мъжки или женски?



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано04.12.08 00:29



На този свят всичко е преходно, за това ако можеш хвани мига и му се радвай!!!


А иначе казано "Who Wants To Live Forever ?"

Това е малко тъжен поздрав за Всички, които са будни в този час!
Хубави сънища и дано утрото да Ви посрещне с усмивка!
Лека нощ!




Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано04.12.08 00:33



Остава да кажеш, че и ти си имаш Щраус

!



Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.12.08 00:50



Защо да се хваля излишно?



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано04.12.08 00:53



Ха, Ха, Ха...





Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор amvrosii (молодой человек)
Публикувано04.12.08 00:55



Добре си чатите , но вс пак е форум

верно че чата в гей бг нещо се поизпразни в последно време и не е интересно, пък мисля си явно народа се е разбегал по форумите да чати там



Тема Re: словесен двубойнови [re: amvrosii]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.12.08 01:08



Темата е формулирана доста точно, не мисля, че излизаме извън нея...


Що се отнася до "гей бг"- лично аз не съм чатил там. В "Елмаз" чата се върти /въртеше, отдавна не съм влизал там/ около въпроса колко ти е дълъг, а/п ли си, секс сега и т.н.
Тук, вероятно, с една подобна тема форумът не би загубил нищо- на който не му се пише /или чете/ в нея- да не го прави.
Може би едно модско мнение по този въпрос не би било излишно...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано04.12.08 07:42



Има достатъчно сайтове, в които можеш да си пишеш а/п ли си и ако това ти липсва, иди там.


А на тема "чата" - цел на всеки клуб, освен изказването на мнения по злободневни теми, трябва да бъде и опознаването в някаква форма на участниците в него. Писането на постове по теми не е достатъчно. В бързата "престрелка" , човек разкрива много повече от себе си и помага на останалите да си изградят правилно мение за неговата личност.



Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.12.08 09:49



Явно въпросът ми за кой Вавилон говориш, преди или след разбъркването на езиците, е бил резонен.

Мисля, ясно е, че ако имам желание да се обяснявам на тема а/п- да, ще го направя и без нечий призив, пък може и да не го правя, а да действам намясто според ситуацията, например...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.12.08 13:40



"Тук, вероятно, с една подобна тема форумът не би загубил нищо- на който не му се пише /или чете/ в нея- да не го прави."

Извинявам се, вяроятно не си разбрал за каква тема ставаше дума в пост- а ми до amvrosii- не за размери, техники и прочие удоволствия на плътта, а конкретно за твоята - "Словесен двубой". /Според мен, по- забавно ще е да е многобой, но както си реши всеки...

/.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор amvrosii (молодой человек)
Публикувано04.12.08 18:08



Не мисля че точна представа за човека може да се добие от това което пише. Чат, форум или скайп- градиш един образ, на живо съвсем друг човек.





Тема Re: словесен двубойнови [re: amvrosii]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано05.12.08 00:06



Говориш за раздвоение на личността ли?
Е, не при всеки това е проблем. Смяташ ли, че хората тук се правят на други, а не на това което са? Аз съм си аз. Понякога човек си представя другия идеализирано , но това е само физически образ.





Тема Re: словесен двубойнови [re: amvrosii]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано05.12.08 11:15



Напълно съм съгласен с теб. Представите, които човек си създава при неползването на някои сетива /визия, слух, обоняние, вкус, ако щете и допир на определени места

/ са реене на фантазията във селенията на съвършенството...
Действителността при всички положения е факт, с който доста често всячески се опитваме да се разделим...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано09.12.08 00:26



Страхът изяжда душата, а който се страхува от собствените си "вълци" не ходи в "гората".
А реалността е това, което ни заобикаля и колкото повече се крием от нея , толкова по-бързо тя ни намира, и се забавлява с нашия страх.





Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.12.08 00:38



Защо да се правя на Червената шапчица и зорлем да се навирам на вълка в устата?

Аз не се крия от реалността, просто избягвам конфронтацията с нея...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано09.12.08 00:40



Точно като бялата шапчица с червеното кръстче...





Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.12.08 01:18



Остава да ме качиш и на високи токчета...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 09.12.08 01:19.



Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано15.01.09 22:52



И за да не а..м по чуждите теми, ето нещо в стил Миро и Крум.


Аз харесвам и двата дуета.



Тема Kurvoazie vs. Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ros2r]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано25.01.09 21:45



Kurvoazie:

Хетеро мъжете подивяват от страх да имат нещо общо с нас, дори и да ни приемат, когато са сред свои се подиграват и се забавляват на тъпи гей шеги. И всичко това идва от омразата и внушението от ранното детство, че да си хомосексуален е нещо много ужасно, нещо повече от ужасно, най-ужасното нещо на света!

Понеже говориш само за хетеро мъже, мисля, че наблюденията ти не са достатъчни, за да си правиш този извод.
Свеждаш поведението в даден момент до възпитание, без да отчиташ каква е средата, какви са възрастите, какъв е соц'статус - женени, с деца, ергени, какво работят, какви са им материалните възможности. Много компоненти определят поведението като първо се изхожда от възрастта.

Хетерото, за разлика от гей мъжа, се интересува от жени - женското внимание, отношение, мнението, как го възприемат, харесват ли го, предпочитат ли го. И това от личните му жени, от околните, че и от всяка възможна за секс... Също го интересува и мнението хетеро мъжете, тези с които контактува - бизнес партньори, приятели, познати, съседи - всеки който по секс е като него. Живеем в обословени почти принудителни социални взаимоотношения и... зависимости.
Нормално е щом се интересува от женското присъствие (мнение), а не от гейското, то той открито да показва и декларира отношението си към жените.
Ние също в компания говорим за мъже, споделяме кой става... кой какви мъже харесва, кой какъв забил и при какви обстоятелства. Съответно коментираме и гейовете с които контактуваме. Понеже обикновенно не сме зависими от гей началник, съсед, бизнес партньор, гея няма практика, няма мислене какво трябва да му е поведението ако има принудителни отношения с друг гей. За това сме в голямо неведение какво бихме правиди ако сме в зависимост само от себеподобни. Напълно сме дезитересирани от гейското мнение. Разглеждаме мъжете стават ли за секс или не стават. В дълбочина рядко.

Та хетерото в своя среда, обикновенно се представят като мъже, подчертават си мъжкото, отличаващото се, т.е. подсилват си качеството мъж, използват си преимуществата пред другите мъже, себеподобните по секс. И не мисля, че може да се упреква такова желание, че и чрез различието от гей.
Нима няма гей мъже които умишлено, съзнателно, си показват сексуалността пред мъже (не пред жени), за да могат тези хетеро да разберат, че между тях има гей. Нали никой не си мисли, че такива демострации са само от желание да се показваме, да се утвърждаваме като идентичност! Че тава са си начини за свалка, информираш мъжете за сексуалността си. Колко този подход работи, колко мъже... се връзват - друга тема.

Някак зад тези ти мисли, много тънко прозира или на мен така ми се струва едно старо мнение
всеки мъж, всяко хетеро мъж носи в себе си гейско. На някой им се иска, ама се въздържат, тоест смята се, че мъжете са много бисексуални и за това трябва да се провокират, да им се отварят очите за техните възможности.
Страшно ми е противно това мнение. Изобщо да се провокира сексулността, да се тласка, да се прилъстява някой - мъж или жена, е просто.... отвратително.
Всъщност агресивността, натискът е неприятен. И да кажа честно, тази идея от години не съм я срещал. Имаше време когато и тук се изписваха подобни небивалици, и се чудех, как е възможно човек... зорлем, да насилва с повединие друг. А, като към нас се държат агресивно... се пищи.
Та, много някак леко е оцветено в дълбочина с подобна идея, защото говориш за мразене, за внушение. Не вярвам това при теб да е мнение, но трябва да се игнорира до корен такова схващане и да не му се дава никаква възможност отново да намери място в мисли, реплики, мнение.
Инфорираността в която живеем достатъчно дава възможност всеки да мисли за сексуалността си, да я преценява. Възможността сам да се провокираш е толкова лесна, че провокация на ориентацията си е агресия към личността.
И в миналого всяка сексуалност се е тествала по своему, но от появата не нета, от възможността да се коментира свободно сексуалността, всякакви митове и заблуди сред хомосексуалните за мъжете, за хетерото, за гейството се ширят свободно, което пък дава възможност да ни се наместят представите, да се оттърсим от собствените си заблуди.

Също,
не може да се очаква родителски ангажираните, да ни обичат, да ни приемат, повече от социален фактор. Всяка майка и баща, когато имат момче, искат то да израсте максимално нормално (според всеобщото разбиране в момента), което включва и секса. Следят, пазят децата си. И не за да им поддтиснат сексуалността, а да не се вкарват в проблем, да не им се опетни някак името, репутацията. Всеки хетеро родител е с очакване детето му да е хетеро и съответно го подготвя за хетеро живот. Родител познава и знае елементарните хетеро позивни, които са нужни за да си възприет като обичаен, и ест че ще тласка детето си към тези приоми, ще го учи как да се лансира сред свои, сред хетеро. Хората не сме хетеро-гей-хетеро-гей...

Естествено, че дори и да има нещо в мъж, малко гейско да иска реализация, родител, ако го усеща, то той пак ще го тласка към видимите, външните прояви, който са характерни за мъжкото присъствие. Всеки би направил така за своето дете. И гей да има дете, пак би го подготвял за хетеро живот. Секса не е центъра на живота, част е от него, но и е признак по който се формират отношениЯ. Хората, с които постоянно си в отношения, са.... хетеро.
Няма да навлизам в мисли как се използва сексуалното различие в социалните отношение, как става коз, начин да се игнорира само от съмнение.
И за това родителите от рано възпитават, дават ориентация на децата си, кое би им навредило, кое как трябва да заобикалят. И пояснявям, говоря за тези мъже, които не са хард гей, гейското в тях не е основно (над 50 %).
За това мисля, че възпитанието което се получава е по отношение на зримите, видимите норми. Обичайните за средата в която са живяли тези родители и се предполага, че детето също ще споделя. Рядко се надскача такава представа от родителите. Не може да се знае на къде ще го поведе живота детето, къде ще го отведе личното му желание, природата му.
Може да се каже, че родителите вграждат чрез възпитанието си приемливо поведение и заобикаляне на лични неща, които няма нужда да стават публично достояние. Защо..., ами това си е практично, лично.

Та борбите в гей общността не са за бисексуалните, а за твърдия гей. Този, на когото живота му е ясно очертан, основно ориентиран в секса към мъжкото. За твърдо гей още не се знае какво възпитание да се дава. Може би защото не се знае какъв човек (секс) ще стане когато съзрее. Дете си носи секса, но си трябва то да си го прояви и чак тогава да се прилага възпитание...


И ако някое хетеро има безумието да ни защити, мигновено бива отлъчен от групата и почват съмнения, че обича да лапа и да поема отзад, което е много непристойно!

Искаш да каже, че да поемаш отзад е пристойно?
Изобщо не може да се свързва сексуалната практика с пристой и непристойно.
И по горните причини, естествено че няма как хетеро да защитава. Защо трябва някой мъж, хетеро, да седне и в компания да защитава! Какво... да седнат и да обсъждат разни гей... колко са.... готини, хубави, интересни или да обсъждат проблемите на гей общността. Това представяш ли си го! Нали не си представяш, че някога може да се стигне до това, гейовете да се обсъждат така, както се обсъждат жените. Всъщност това може да е в главата на травита или транс, но не и в самосъзнаването гей. В противен случай това означава, че понятието гей трябва да се ограничи само до мъже които са само пасивни, обичат да ги чукат мъже и съответно се изживяват за жени, съпруги, приятелки, любовници. В момента... това не ми се вижда реалистично. Гейовете са активни, пасивни, комбинирани, и... варианти.

Та същите господа от лицемерие могат да ти се усмихват и уж да те приемат....
С това изречение казваш, че трябва някой... който и да било, да ни приема искрено и лично, истински. Трудно си го представям. Да, говориш за конкретни господа, но по бих приел лицемерно да ни приемат, да показват приемане, каквото и да ИМ коства това, както и да се нарича. По-добре лицемерие отколкото агресия, и бруталност. По-добре приемливи отношения, търпимост, отколкото дистанциране, отхвърляне, отритване даже. И преЗ лицемерието да минем, е по-добре, пред безсмислието на конфронтацията. А и....пълно щастие... малко ми е наивно да се очаква...

Абе много е сложно, но според мен от ранно детство на децата трябва да им се обясни, че има и хора като нас и да им се покаже, че те са достойни. Щото аз примерно нямам такива спомени и затова съм минал през Ада, докато приема....

Времената са други. А и съдиш от своя гледна точка, от своя живот.
Лично не съм имал проблеми с приемането, а със ситуирането, с какъв е верния поглед към хомосексуалността. Реших си го и.... толкова. Но и мисля, че не съм единствен който има проблем не решен в семейната среда. Като пораснеш, като се поблъскаш, намираш начина. Преди аз съм си наясно със себе си никой не може да ми помогне.
Да трябва да се обяснява, но кой! Кой трябва да възпитава - родители, медии, компания, приятели, училище, улицата, говоренето където и да било.... Май всичко има значение!
За мен възпитанието ЗАПОЧВА от семейната среда. Тя не е единствената, която оказва влияние. Минавайки през различните етапи, попадайки в резлични социални групи, отношения, всеки набира информация, представи, формира мнение кое как стои в живота. Нима в къщи могат да те подготвят за бъдещата ти работа...! Че знае ли се какво и къде ще работиш! Не! Знае ли се с какви хора ще си обграден - не! За това основни представи се формират в семейството, които после може и основно да се пробърнат... и точно с лицемерно, с куртуазно, с премълчаване, с подминаване, с нови по-зрели очи ще гледаш и действаш.
Какво домашно възпитани ти е останало, когато си на 35, 45... години, а! Какво може да ти се даде при ограничени възможности, нисък статус на родителите ти! Мъж израстнал в скромни условия, забогатял, преуспял, с финансови възможности, нима ще изповядва домашната скромност и огреничения, в които е израсъл! Това просто не става така.
Човек след 29-30 си година вече база за сравнение, основание какво да прави или да не прави, взема от собствения си живот, от това през което е минал... основно, а не се възползва още от домашните, семейните ценности в които е израсъл някъде назад във времето. Комбинира, но и се съобразява основно със средата в която попада.
Ако си израсъл в Дупница, живота те е отвял някъде из Европа и по-далеч... какво ще ползваш от старата среда и мислене, в новата среда. Май, нищо! Нали промяната си я търсил, за да получиш повече, да се възползваш от нещо по-добро, по-различно. Сменяш местоживеенето, обстановката, където си израсъл, за да се възползваш от нещо по-различно, по-качествено от старото. А ако вече си със семейство - жена, деца, какво ще ти е останало от семейното старо! Че вече ти си носителя, създателя на ценности, на възпитание. Нима мъж/жена в свое семейство, с принуда да възпитава децата си, ще възпитава в търпимост, толерантност, ако новите, различните условия в които израстват децата му, не диктуват нещо по-различно! Естетествено ще потъпи както трябва, а не както са го учили. Може и комбинация на направи, но при всички случаи, ще отчита настоящето.
За това и казах по-горе, че възрастта, статуса, средата, определят поведението. Възпитанието... то просто не може да се ползва в такива моменти.
А лични качества комбинирани със среда пък.... това е друга обширна тема.

Прав си.... 'сложно е'.
За това като говорим за нас си, да не намесваме обобщения за хетерото с лека ръка. Знам, че неволно някой пък го правим (аз също). Даже мисля, че разпознавам лесно тези гей, които водят живот единствено в гей среда. Не се движат до толкова в хетеро среда, че да имат достатъчно представа за отношенията сред хетерото и съответно мисленето им. Представите им стават ограничени. Възприемат хетерото като онези, нас като ние си.
Обикновенно това са младоци.... или вече крайно ограничени, притиснати от някакъв фактор индивиди.

В тази връзка малко доста не приемам и отправната ти точка, мислите на Шмат:
'за мен няма хетеро, има определящи се като такива. И омразата при повечето , определящи се като хетеро, е именно породена от страх. От страхът, че щом ти си мъж като него, този който е гей, това автоматически може да означава, че и ти си такъв'

А какви има? Всички са би! Всеки е нещо различно от хетеро!
Как се определяш не е ли плод на това как се чустваш, как се усещаш! Като лягаш само с жени нима си друг, а не хетеро! Като си лягаш само с мъже нима можеш да се определиш като различно от гей.

Омраза породена от страх щом има мъже гей, че и другите мъже може да се тълкуват като такива, защото са все мъже, мисля, че е плод на онази представа говореща за комплекс от собствената ти сексуалност. Сексуалност която криеш и от себе си.
Знам, че това го има. Виждал съм такива момчета, че и съм преживявал отношения с такива... дето са големи хомофоби на думи. Но, голямата част от мъжете далеч не са комплексари заради сексуални лични съмнения. Комплексар на сексуална основа лесно се спряга. Което пък веднага говори за повърхностно мислене, движение по шаблонки, ограничени представи. Процента страхливи и толкова малък, че да се говори широко за него не си струва. А обобщение, да се извежда като аксиома, правило, за обяснение на всяка реакция в мъж си е.... крайно погрешно. Това води до насаждане на заблуда, неправилен поглед, заблуди и вреди в гей мисленето. А... често този който обвинява в комплексарщина, всъщност сам себе си показва като уязвим в нещо... не много далеч от начина, причината на обвинението.

Зад тези думи прозира И нещо като отричане на хетеро сексуалността. Отричане влечението към жени да е сигурно. Защо самозащитата, на дадени мъже от посегателство към персоната им, застраховката, да се възприема като страх, несигурност. Всеки може да се защитава както желае! И старх да те води... какво от това! Причината за защитата не трябва да се извежда от примитивизъм в разсъжденията, ползване на чуждо мнение, говорене заради самото говорене.
Както човек се защитава, застрахова от неправилно мнение по отношение на ум, интелект, възпитание, възможности, преценки, така Е и по отношение на секса. Застраховката в представите, в очите на околните, си е както застраховка живот, имот, здраве. Какво ненормално има в това.
Страх лозе пази! Застраховката, също!


Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти:

Мислех да ти отговарям, да изпиша Война и Мир като теб, но се отказвам. Няма смисъл такава дискусия. Надушвам във вижданията ти, че донякъде оправдаваш пропастта между двата свята. Освен това ми се струва, че лесно си се примирлил с позицията, че принадлежиш към едно слабо, губещо общество. Което си е гадничко - говоря от моя гледна точка - може би е индивидуално, знам ли. Както и да е, мерси, че си ме анализирал така обстойно, чувствам се поласкан - аз съм просто едно не много умно момче, което си търси щастието и което случайно или не си пада по мъже...... Освен това съм на мнение, че сексуалността е едно плавно нещо - не изключвам възможността да се влюбя и в жена, случвало ми се е, макар и да не се определям като би. Няма черни и бели неща на тоя свят




Kurvoazie:

Естествено че с теб не бих влизал в несъстоятелни спорове и полемики. Много си далеч от мисленето и представите за живот като Льовето.
По-точно е да се отчита, че ти ме провокираш с писането си. Ако и аз... бих се радвал. Целта и индиректно да си въздействаме в положителна посока и... до колкото е възможно.

Не мисля, че съм се примирил с позицията която ми отреждаш. Това говори, че ти възприемаш това общество като губещо. Аз лично нямам такива мисли. Даже и никога не съм минавал през такава логика.
Май провокирам в обратното. От моята позиция, а аз се чуствам силен като гей, стимулирам в разумно и прагматично мислене. Търся и руша заблуди като давам основания.
Ако слабо общество имаш предвид нашето бг гей общество, чесно да ти кажа има нещо такова, но само по отношение на активисти, и разните там действащи. Иначе, срещам из форуми и много качествени момчета и мъже, което въобще не говори че сме слаби.
Нямаме си качествена организация и това е проблема. Просто трябва да се дочака появата, да съзреят обстоятелствата, за да се наредят отношения, представи, че и повече...

Странно, много странно как ти е минала мисълта, че съм човек на примирението. Че аз съм такъв бунтар, какъв не си и представяш. Но вярно, гейските представи за бунтар няма как да изпълня.


Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти:

Малко не ми се нрави някой да определя кой е далеч и кой е близо от представите за живота. Те не са нещо абсолютно, трябва да знаеш! Защо си мислиш, че ти си достигнал достатъчно близко до тези представи и си врял и кипял в тях и твоята точка е най-вярната? Ами то ако се замислиш и безспорните закони на физиката тотално не действат в черните дупки? Защо трябва да твърдим, че има абсолютности и да се придържаме към тях? И защо ми се струва, че нещо се дразниш на различните становища малко повече, отколкото трябва. Да и аз съм така, направо ми иде да разбия мутрата на разните там фашисти и нациста, които скромно и несправедливо наричаме хомофоби, но тук е различно. Тук не стои въпросът редно ли е да съществуваме, а как да съществуваме така, че да се чувстваме най-добре в кожите си.


Kurvoazie:

Кой колко е далеч от епицентъра на относителната истина става несъзнателно.
Чета и преценявам кой колко е близо до моите разбирания.
Виждаш, че често съм съгласен с написаното от някой. Тук са трима души на кръст с двама модератори. Няма как да се види с колко още принципни неща не съм съгласен и с колко съм. Погледа е малък.
Аз не се фокусирам в критиките и несъгласията, не ги приемам като вярно и невярно, те не ми пречат. Просто ги осторвам, като забележи... давам обстоятелствено пояснение защо така мисля. В моите разсъждения няма задължителен елемен, а мнение. Аз давам и друго мнение. Чрез осторване, предлагам и друг поглед.
Че и ти правиш така, само че не го казваш чрез оспорване.
За това като напиша: 'Нищо лично!' все се надявам да се сети адресата, че не оспорвам персонално, а по принцип.

А и нали няма да си говорим, кой е по от другия... защото оспорва.

И си много прав... Врял и кипял съм доста. Но не си видял когато срещна, усетя, видя подобен или по... как реагирам. Дребна ориентация е адмирирането и на твои мисли.... това да не е маловажно!

Ако индиректно, като Гардиън директно, браниш Льовето, то това е безсмислено. Нито ми е жертва, нито ми е интересен... вече, нито има шанс да го харесам. Толкова ми е омръзнал с безполезното си писане, че няма на къде. А и защо да се обичаме, като не се харесваме. Защото сме гей не значи, че трябва да се мислим за най, за единствено вярни, за едва ли не съвършенни в интелект, мисли и прочие. Познавам такива гей дето чупят китки, въздишат в отегчение, с придихание реагират уж велико интелектуално, а опре ли ножа да кокал... само пищене могат. Е, такива мъже не харесвам. Такива хора, човеци, че и гей... са ми смешни даже. Да се вживяваш в друга кожа си е комедия елементи на трагичност.

И като казвам последното, то загатвам пак, че тук не водя диалог с никой как да се чуствам добре в кожата си. Съответно и опонирането ми не е персонално отричане.
Възприемам форума като средище, пресичане на мнения, които освен че ние си ги четем, то и други четат. Е, като прочетат тези други тон, мнение, леко мухлясало и изтъркано, превзето или напудрено, то ми е повод да го оспорвам, за да се прочете и друга гледна точка.
Виждаш колко е просто, но и колко е елементарно, ако си и малко страничен спрямо форума.



Тема Re: Kurvoazie vs. Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано26.01.09 00:35



Много качествен коняк се изкара, бе, курвоазие. Ама защо ми се струва, че или тапата не е била поставена обратно, или си си живо менте? Кой си ти, та даже без да ме познаваш, имаш наглостта да ме "вивисектираш" като индивид? И от висотата на кое по- точно? Да не би някой друг да те е подкрепил наскоро в някое ти мнение за живота и неговите проявления /не тук, естествено, там, навън, където всички живеем реално/ или се виждаш с ореол, като се погледнеш в огледалото? Ако има такъв индивид, пази го като зеницата на очите си- аз лично не мога да си представя ситуация, в която да преглъщам щуротиите на всеки, та даже и да са на най- обичния ми...
Съжалявам, но е прекалено елементарно да си създаваш илюзорни образи само от виртуално общуване... Освен това и да си позволяваш квалификации спрямо непознат, който няма ама никакво желание нито да се съсредоточава в пространните ти конски, нито в хроничните ти бесувания. Както и след края им да прочете глупост като "нищо лично" или "с мен никой не може да има проблем". А, последното е частично вярно- с теб нямам такъв, ти имаш с мен, явно, но продължавам да не го разбирам...
Фантасмагориите за чупене на китки и т.н. оставям без коментар- обикновено, когато човек няма аргументи, измъква от ръкава си възможно най- нелепо твърдение. Не, че ако чупех, щях да се засегна- ако искам, отсега ще започна да тренирам, но мисля, че нещата трябва да се правят с вътрешен усет, пък на мен ми липсва точно за това... Но не мога да отрека- имаш хъса и желанието да изглеждаш тук като ... безподобен аватар на липсата на добро възпитание, такт и култура на общуването...
Дреме ми какво мислиш за мен, единственото, за което бих могъл да съжалявам, е че вероятно имаш някаква форма на разум, с която никога няма да намеря допирни точки /не ми е жизнено необходимо/...
Въпроса за екзистенциализма не намирам за нужно да го дискутирам с теб-
"Апокалиптичната действителност предопределя основните и най-дискутирани теми от интелектуалците, повече или по-малко близки до екзистенциализма: човешкото съществуване, станало все по-трудно; абсурдността; страданието и смъртта; обезличаването на отделната личност и сгромолясването на разума."- не се бутам между интелектуалците, но все пак имам всичките основания /включително и тези, дадени ми от теб/ да мисля по подобен начин...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема aidede11 vs. ljove(+ Kurvoazie & House m.d.)нови [re: ros2r]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано28.01.09 10:13



aidede11:

А аз пък да ти кажа повечето гейове гледат задниците и предниците най-вече и ако ти кажат браво за духовното единение, ще бъде само за да ти отклонят вниманието от гореспоменатите атрибути, но тъй като както вече стана ясно съм лицемера тук, спокойно може да не ми повярваш




House m.d.:


Пресно, пресно от сериала "Кръцни-срежи": "Хетеро, би или гей, има ли значение? Свирката си е свирка...".
И любимата ми сентенция : "Краят на един човек започва, когато започне да се възприема насериозно."
Има препратки към мисли за комплекси, прекалено и необосновано Его и разни различни други... Ама това са други теми за разговор...
по лицемерие доста има да се трудиш още...


aidede11:

Ами искам да завърша курс, ама никой не иска да признае за уменията си в тази област та да се запиша там /при него де/


ljove:

Твоето ми напомня един стар виц: "Толкова съм смотан, че получих втора награда на конкурса за смотани...."


Kurvoazie:

Няма нужда да се записваш на курс. Тук ако се задържиш, не се поддадеш на пресата, ще установиш, че курс не ти трябва. Нагледни уроци по лицемерие тук-там се появяват, което би те ограмотило достатъчно.
Ако пожелаеш, може да се направиш на лицемер... ;)

За "съжаление" четири години хобито Адам и Адам не ме преработи в лицемер.
И понеже има тема социализация да ти кажа:
Добре си дошъл в Клуба!

Успех във вклиняването!
Вярно, че си предизвикателен и говориш направо, за съжаление и доста вярно, но... това да ти е кусура.


aidede11:

Благодаря ти за посрещането, малко сте тези, които ме приемате такъв какъвто съм и за това съм ти задължен и благодарен, както и на малцината останали. Забелязвам обаче че добронамереността, хрисимия тон и вечното търсене на тема с която да изпъкне Льовето или както там му се превежда на кирилица ника нещо почват да го изоставят. Езика му става по-простичак и ежедневен, някяк си елементарен, май почва да ме копира


ljove:

Е, драги, ако ми посочиш с коя тема съм изпъкнал, може и да получиш първата награда!
Езикът ми обикновено се опитва да се нагоди с тези, които проявяват нескрит интерес към мен. Само трябва да разбера и причината- ако е с цел лесбийство, най- добре е да се обърнат към друг клуб...


aidede11:

Колко жалко, до скоро си мислех че си поне малко умен, ама след тази реплика вече си ми напално ясен жалко че няма разревана физиономия, бих я ползвал в случая. Освен всичко останало най-безсрамно си признаваш че си нагаждач !?


ljove:

О, да, поне в това отношение явно се различаваме с теб- признавам си всичко... Както и това, че осрахме темата на Фьон- утре Гардиън ще мести простотии насам- натам...


aidede11:

Ами спри да се заяждаш и си пооправи малко речника че почва да става каруцарски, а това не бих искал да предизвикам, чак почвам да изпитвам вина, че патриции като теб се спусна така ниско до нивото на плебей като мен


ljove:

Обещавам, но ти да си оправиш правописа!
/Ако се замисля обаче, беше подбрал мои теми в началото на твоето начало, което ме кара да мисля, че не само използваш заучени галфонски термини, но и начинът ти на мислене и тенденциозност са обладани от същото.../.


aidede11:

Не коментирай моя правопис след като си "наспат" и би се разходил "със Мерил Стрийп", а и няма ли всъщност да си лягаш че да почета свободно без да изникваш като плевел навсякъде от където мина!? Няма ли да ставаш за работа утре сутринтта ?


ljove:

Добре, бе, момчето ми, знам кога се пише "с" и "със", както и "в" и "във", но се съмнявам, че ти някога ще се научиш как се контактува с хора /поне с такива, като мен/... За наспатостта вече си говорихме- явно паметта ти е избирателна...
А що се отнася до работата- всеки да си гледа работата!


aidede11:

Лека нощ, отивам да си гледам работата



Тема aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ros2r]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано02.02.09 20:53



aidede11:

Точно това се опитвам да внуша на всички тук - НЯМА ГЕЙ ИЗКУСТВО, НЯМА ГЕЙ РАЗГРАНИЧЕНИЯ, НЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА ИМА ПОКАЗНОСТ ИЛИ КРИЕНЕ. Ние сме нормални хора като всички останали и дали си лягаме с хора от нашия пол или с хора от другия не би трябвало вообще да е тема на дебати. Хората са или зобри или лоши, или умпи или глупави, или жинерадостни или... няма защо да изброявам, всеки може да се сети сам за продължението, но това че едни предпочитат мъже, други жени не е от никакво значение. Дали дъзнанието ти иска мъж или жена не касае никой, важни са постъпките ти, важно е какво си дал на света около теб или какво си му взел и ако самите ние не се държим предизвикателпо, убидето, сърдито, недоволно, ако самите ние не се държим като ощетено малцинство, ако самите ние не занимаваме света с "проблемите си" вероятно хората много по-малко биха се вторачвали в легата ни и биха виждали другите неща които правим...


Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти:

Дали дъзнанието ти иска мъж или жена не касае никой, важни са постъпките ти, важно е какво си дал на света около теб или какво си му взел и ако самите ние не се държим предизвикателпо, убидето, сърдито, недоволно, ако самите ние не се държим като ощетено малцинство, ако самите ние не занимаваме света с "проблемите си" вероятно хората много по-малко биха се вторачвали в легата ни и биха виждали другите неща които правим...


Много добре казано, ама да ти припомня, че и ние към това се стремим (аз лично), но обществото се състои от 90% хетераси, от които само 15-20 % ни приемат като хора, а не като нещо странно, като грешници или извратеняци. Тъй че тряя да има някаква съпротива и от наша страна. Гей съпротива!


aidede11:

Защото ние така се представяме, ако не си прочел и разбрал смисъла, прочети го пак, ама внимателно...


Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти:

Напротив, прочетох го внимателно. Все пак ми се струва, че имаме нужда от гей съпротива и световна гей революция! Няма друго спасение





Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано02.02.09 21:03




ДА ЖИВЕЕ СВЕТОВНАТА Г Е Й РЕВОЛЮЦИЯ !!! УРА ! УРА! УРА !




Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.02.09 06:28



Последно, момчета- кой е педал, и кой не?
Едните се харесваме, другите ги мразим, нима не е по- лесно да станем еднакви?
Т.е. МОМИЧЕТА?



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано03.02.09 08:56



Да по всичко писано наистина си мисля че си момиче, от онези, розавичко облечените, с русите косички, високите текчета и малкото ум



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: aidede11]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.02.09 11:50



Чак сега разбрах, колко можеш да мислиш...


Леле, каква съм п.тка заспала, както се казваше в един стар виц...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 03.02.09 11:56.



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано03.02.09 15:22



Ама що не казваш бе! Аз ако си верно толкоз руса и розавка та зимам виднагъ!

Ти ша си мойта Парис, аз шъ съм твойтъ Бритнъ!



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано03.02.09 18:53



Bravo, opredeleno si, za tapa iasno, a za zaspala oshte poveche :)





Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.02.09 18:54



Не бе, Гардиан, човекът мислел, ама възможностите му в това отношение хич не са впечатляващи...
Не съм розАв, русичък и т.н. /мако съжалявам за което, да ти кажа...

/...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано03.02.09 18:59



има защо /мако съжалявам за което, да ти кажа... /, по всяка вероятност щяха да те опъват по-често от сега



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: aidede11]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.02.09 19:12



Ама ти продължаваш да мислиш?!?


/Само малка поправка- твоите несбъднати блянове се разминават с моите... /.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано03.02.09 19:16



От ново си прав





Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: aidede11]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.02.09 19:17



Твоето мнение за мен е ясно, аз няма да кажа своето за теб- смятах, че тук все пак не е клоака за всякакви отпадъци, но каквото дойде...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано03.02.09 19:22



Аха, свана значи





Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: aidede11]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.02.09 19:25



Твоите блянове сам ги описа, как разбра моите, обаче? Да не би да си и сенска /не мога да ползвам приставката "екстра"- въобще не се връзва с теб/.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: aidede11]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.02.09 19:34



Аз сВащам, за тебе шанс няма...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.02.09 21:21



Сори, Гардиан, ама тоз момък освен да ръчка и да ругае, нищо друго не прави... Застанал е като костилка на задник и не ще да излезе /с нещо разумно и лично/...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано03.02.09 21:24



... и за да стане по-весело

Можеш ли да определиш от какъв плод е костилката ?



Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.02.09 21:29



Подозирам, че е /от/ лайкучка...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано04.02.09 00:02



Сигурен съм, че всички си падат по находчивите ти сравнения, направо като месия ми се виждаш





Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано04.02.09 00:05



Така де, така, важното е че в това влагаш ВНИМАНИЕ, дори май ЦЯЛОТО СИ ВНИМАНИЕ - такива хора са нужни на ПАРТИЯТА И НА НАРОДА - СЪЗНАТЕЛНИ, БДИТЕЛНИ, С ЦЕЛ В ЖИВОТА



Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано04.02.09 00:07



Пак ме развесели, за теб не знам, но аз от твойте реакции се забавлявам истински, та то комедии не останаха дето да не съм ги гледал, хубаво че се появи да ги заместиш



Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано04.02.09 00:10



То тоз ПЛОД има венчелистче, май костилката е присъща на по-едрички плодове, ама по всяка вероятност и в ботаниката имаш най-добрите знания /както и във всяка друга област де/ та няма да се осмеля да ти противореча





Тема айдеденови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.02.09 00:13



Ти нямаш спирачки в пустословието си, нали? и такава елементарност отдавна не бях срещал- не четеш между редовете, нито терминът "самоирония" ти е познат, нито успяваш да маскираш примитивната си злоба /породена неизвестно от какво/ по ЕнтелЕгентен начин /и това буквено съчетание ти е неизвестно/, нито пък имаш чувство за такт- този клуб не е създаден заради твоето инакомислие, той е за всички, които имат да кажат нещо смислено, па макар и то да не е свързано с твоята височайша особа.
Нахалството да коментираш другите не пречи да се види ясно фактът, че лафът "Въздух под налягане" има своето реално изражение /да уточня- в твое лице, че май нещо не вдяваш от първия път.../.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: aidede11]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.02.09 00:21



Да бе, как мога да се конкурирам с такъв титан на мисълта в твое лице...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: aidede11]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.02.09 00:23



А, не, внимавам единствено да имам колкото се може по- малко допирни точки с досадници...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: словесен двубойнови [re: aidede11]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.02.09 00:27



Дааа, елементаризмът, буквоедщината и липсата на чувство за ирония е основен похват за комуникация с околния свят при плоските червеи...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 04.02.09 00:28.



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано04.02.09 00:27



Благодаря





Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано04.02.09 00:37



Ако имаш пред вид мен за досадник, поведението ти говори съвсем друго нещо, та ти не пропусна нито една възможност да ме приближиш, а не да ме избегнеш, или бъркам нещо !? Да остави някъде нещо неотговорено ? Или може би се бориш да запазиш в собствените си очи някакво надмощие

. Разликата е голяма, аз не съм от тук и съм за малко, тук само гледам твоя сеир и не влагам чувства. Ти живееш тук или живееш за тук, но и двете са нездравословни, ако не се събудиш, ще се окаже че няма къде другаде да живееш след известно време и както вървят нещата ако всички престанат да пишат защото пишеш само ти, какво ще стане с твоя живот. Извинявай че ти го казвам, колкото и странно да изглежда на пръв поглед ТОВА ТОЧНО ПИСАНИЕ НЕ Е ЗЛОНАМЕРЕНО и ако не намериш дотатачно здрав разум в себе си да се замислиш след време ще бъде късно да спасиш дори частица от себе си



Тема Re: айдеденови [re: ljove]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано04.02.09 00:39







Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: aidede11]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.02.09 00:50



Ако се върнем назад във времето, ти се появи тук като мой съдник- не знам що за нахалство и самочувствие трябва да има човек, който се е заел с подобна дейност. Както и някои други, и ти си позволяваш да определяш хората, лично аз не съм го правил без основание и непредизвикано, така че ще си търпиш последствията...
Не вярвам в каноничния Господ, още по- малко на .../щях да кажа на Сульо и Пульо/, които да се погрижат за душата, тялото и разсъдъка ми... Подозирам ищаха ти да ме ... /ама какво точно ми правиш, не разбирам/ откъде може да идва, но това въобще не ми е проблем. Срещал съм доста тапигьози, които даже когато ги плюеш, се правят, че дъжд ги вали...
Преглъщам те без проблем, независимо от намеренията, които имаш...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано04.02.09 00:53



Очевидно или по подразбиране имаш голяма уста, ама като не съм дипломатичен, изпуснах шанса да изпитам удоволствие от нея





Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: aidede11]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.02.09 01:00



Ха, ти си такава сериозна конкуренция, що не пробваш сам да си го...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано04.02.09 01:18



...ти се появи тук като мой съдник- не знам що за нахалство и самочувствие трябва да има човек, който се е заел с подобна дейност.

Ти що си изживяваш за недосегаем, Льове!
Че той не е първия който ти говори така. Точно горе в началото се изписани почти същите мисли от.... мен.
Да, вчера се появи айдеде11 и ти повтаря същото.
В по-горен пост ти казва в прав човешки текст, че това което правиш говори на какъв хал си, ти.... просто си пееш своята песен, която не е млъкнала откакто си тук.
Никой, дори и айдеде11, не ти забранява да пишеш или изказваш мнение, но кагото друг има мнение, защото това да е нахалство когато е изразено.
Нима ти не обиждаш хората тук! Че да се ровна ли назад и да ти покажа зад разни иронии, иносказателни простотии, които вероятно ги смяташ за интелектиални постижения, прозира... човешки недоимък.
Сага, когато в прав текст ти се говори, то по твоите гънки освен задръствене друго не се усеща. Ти се се обвил в едно словоблудство и раздрусан.... си показваш реалния образ. Не ми е работа да го коментирам, но в него не виждам нищо по-различно... от проблемен човек.

Към Рос поста ти е толкова зъл, зъл... до безобразие. И най-важното открита злост.
Никой към теб не е проявявал такова отношение.
Не случайно написах, че си промених мнението за теб, не защото искам някакви отношения или съм ги заработвал, а защото с времето се разкриваш. С противоречията ти в много теми, които тактично съм подминавал, освен за човешки проблем, за друго не виждам.
И си мисля, че доброто отношение към теб, търпимостта която всички, абсолютно всички проявяват, е плод на разбиране.
Но ти като добър българин, чист образец, на друго място осмивал, си се катериш по главата на който ти падне.

Ей, Богу, самотниците са повече от напаст, репей.

И това написах с добро чуство! Отчитай факта, че някой ти обръща внимание, че ти казва какво мисли за теб, а не те подминава като крайпътен знак, който като го мернеш (прочетеш) подминаваш. Но, не знак фактор, а знак забравен и от Господа.



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: Kurvoazie]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано04.02.09 01:37



Ей, алоу, НЕсамотния! Аре да млъкнеш и да престанеш да ръсиш глупост след глупост с претенциите, че си по-по-най от всички останали! До гуша ми дойде от теб и идиотизмите ти!

Баси буклука си, честно.

Приемай го както искаш, реагирай както искаш.



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.02.09 02:06



Ако аз съм репей, ти вероятно си лианка, която се увива около висотата на своето нищожество...
Няма да се обяснявам с теб- също толкова досадно и безпредметно е, както и с другия елемент...
За твое сведение, моя човек пише тук, но чутурата ти е толкова задръстена с самоизграждането са собственото ти величие за пред "милиардите, които ни четат тук", та всичко останало се е превърнало в каканижене на некви измишльотини.
Продължавай, не ми пречиш да се излагаш...
Що се отнася до вниманието- знаеш ли, че никой не може да те прочете открай- докрай? На път си да се превърнеш в нарицателно, заместващо "разтягането на локуми"... /То пък поне да си заслужаваха../.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 04.02.09 02:13.



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: Kurvoazie]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано04.02.09 02:51



Льове и Гардиън,
оставам с впечатление, че две неща ви вълнуват:

лъскане са собственото его;
кой е по-по-най.

Това ми е крайно далечно.



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: Guardian_Hearts]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано04.02.09 08:11



ЛЕЛЕ КАКЪВ ИЗИСКАН РЕЧНИК, ако се държах така на поста, на който съм избран или назначен, не ви разбирам тъпите правила тук, щото да ти кажа правила в цялата држава няма, нък видите ли тук имало такива, но ако аз така се държах на подста си, много щях да се замисля, ама за да се замислиш трябва да има с какво... А при такъв речник на "ДЛЪЖНОСТНО" лице...



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор aidede11 (новак)
Публикувано04.02.09 08:20



Леле колко си зле, савсем на скоро ти правих бележка и ти се оправдаваше , че знаеш че пред думи със с с-то се членува, ама явно си стигнал времето и положението да не помниш и един ден - ЕВАЛА



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано04.02.09 08:40



Алоу, хайде да си оправим речника и да не се обиждаме !
Не вземам ничия страна , но с този пост си далеч от добрия тон.
И още нещо - ако ги няма тези дразги, тук ще умрем от скука , защото явно повечето си чешат нещо, кой пръстите, кой езика, кой друго нещо... Занимаваме се с доста повърхностни неща. Аз предложих да местиш постове и ти благодаря, че го правиш, но като Мод не би трябвало да проявяваш пристрастия. Смятам, че обидите казани от когото и да било, трябва да се трият, така че моля изтрий този Свой пост.
Курвоазие, Лйове, Аидеде - не заставам зад никой от Вас, но и не обвинявам Никой. Просто реагирам на пост пуснат от Модератор, вместо да бъде изтрит.
Може би това е причината да има два Модератора.
Е Мартир - твой ред е да се намесиш !



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: aidede11]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.02.09 08:47



На теб и културните човешки обноски не са ти ясни, но за съжаление липсата на първите седем години не може да се навакса по никакъв начин...
Що се отнася до замислянето- а не се прави на барон Мюхаузен, човек не може да се надскочи, колкото и да се пъне- най- много да се на,ка..., ти си нагледен пример...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.02.09 08:59



Мисля, че проявяваш пристрастие, но това си е твой проблем. Гардиан има право да вземе отношение и да си каже мнението като всеки друг тук.
Щеше ми се да беше толкова принципен и в по- предишни моменти, но едно са желанията, друга е реалността.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: aidede11]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.02.09 09:01



Ти също преливаш от принципност- някъде беше декларирал, че преставаш да ръсиш простотии, но ефектът от обещанията ти е ясно видим...
Говори си, не ми пречиш.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.02.09 09:06



Точно това ти е далечно?


Дааа, за теб дъждът вали нагоре, както и летящите риби свиват гнезда под родната ти стряха...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: aidede11]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано04.02.09 09:11



За речника си ще приемам съвети от теб, когато престанеш да квалифицираш хората като "русички, розовки, шматки" и все в този дух. Тези подигравки и злостни подмятания не им е мястото тук.

Никой не оспорва правото ти на мнение. Но изакано във всяка тема, конкретно срещу един потребител, и категоричната позиция, че си въздесъщо прав - няма да стане.



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано04.02.09 09:13



На поне един човек му се налага да го изчита от край - до край.



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: Kurvoazie]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано04.02.09 09:17



Разсмя ме с глас.

А още по-смешно е, че сам си вярваш.



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.02.09 09:17



На твое място отдавна да бях скочил от тротоара...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ros2r]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано04.02.09 09:21



Нака приемем, че речникът ми е с остър език. Това, което казвам по адрес на някои хора в огромната си част е вярно по принцип и фактически. Не може ти, или който и да било да налагаш натиск някой да си промени маниера.

Край на цитата.



Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано04.02.09 09:22



Пия хапчета.





Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано04.02.09 09:29



Прав си ! Мълчах си дори когато ме нарекоха "антисемит". Винаги съм призовавал за коректен тон, но виждам, че това е невъзможно. Не аз съм човека /и опазил ме Господ/ - Модератор в клуба. И ако обидите към други не са трити за да може самият той да обижда, то всичко това е жалко !
Хората сме различни, но тук това май трудно се приема. Дебнем се като в джунгла и чакаме някой да каже нещо та да го захапем.
Модераторът има право /в качеството си на член/ да изказва мнения и това е нормално, но няма право да оставя обидни постове в пространството и да пише такива. Съжалявам, че не изтриха обидите към теб, ама и ти не остана длъжник май.


И понеже този ден започва зле с прекалено много негативна енергия, нека чуем и нещо хубаво - отличен пример как два жанра могат да си бъдат полезни, независимо от различията.




Тема Re: aidede11 & Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcтинови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.02.09 09:49



"Дебнем се като в джунгла и чакаме някой да каже нещо та да го захапем." - кого визираш? Хубаво е като посочваш персонално Гардиан, да продължиш и с още никове, по специално ще те помоля да намериш някъде мое мнение към някого в стил "айдеде & курвоазие"- непредизвикано, изразяващо вероятно ниско самочувствие, директно обидно и последователно негативно.
Общи послания и пожелания без конкретни доказателства, или порицаването на реакции, след като човек е търпял достатъчно дълго разпищолването на някого си, не са в услуга на никого.
Негативна енергия трупаш, ако негативното мнение на някого си има значение за теб- в противен случай си е жива претенция всички да са на едно мнение и да спазват добрия тон...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: айдеденови [re: aidede11]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.02.09 17:42



Искам да кажа, че в случая съм против банване, намирам единствената по- сериозна вина в прецакването на чужди теми...
Не се сетих да отворя една тема за размяна на псувни, но това не е трудно да се направи, само трябва айдеде11 да пише бележка на Мартир да му махне бан- а и ще може да ме ругае в самостоятелна тема!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано14.06.09 01:59



Ros2r:
Номинациите текат в момента. Ако желае не му пречи да го направи пак.
Ти номинира jaytee, a той също беше заявил /предварително/ отказ, така че какво те притеснява? И ПРЕСТАНИ, МОЛЯ С МАНИПУЛАЦИИТЕ. По всяка вероятност ще останеш. Направи го с поне малко достойнство...

Kurvoazie:
Да, прав си.
Но..., според логиката на правилата в избора, може.
В темата за гласуване - втория етап, човек когато даде гласът си, после може да го променя, първо. Второ, никъде не е записано, че един път от казал се номиниран, после не може да си промени решението, т.е. щом не е изрично указано, то значи е допустимо/разрешено.
Не забравяй, че сме на етап събиране на номинации... Същинското гласуване не са номинациите, а в нова тема, следващата за избор. Там ще се брои... за 'победител'.
Пак пишеш... под емоционално напрежение.

Guardian:
Мне, просто отбелязвам. Редно е да отбележим и че Рос и Родена във... също номинират в грешната тема, както ти отбеляза по-рано за Сапиенс.
Не казвам, че Папата не може да промени мнението си. Просто новата тема е продължение на заключената. Моя грешка е, че не изброих обобщено от другата тема освен номинираните които не са се отказали и номинираните, които се отказаха.

Kurvoazie:
Защо зорлем се буташ още по-ниско околкото ти е дадено да си. (разчети и по обратния вариант)
Ако намекваш, че не са умници според моите разбирания, то плетеш интрига. Че си падаш по интригите... сам съм свидетел, чул съм и от други.
Ти си виновен за безпорядъка, който тръгва оставяйки номинации да се пишат в тази тема. Сам задействаш принципа... щом за някой може, то може и за мен.
Ако Рос и... имат друго оправдание, то каквото и да е... в тази обстановка, всеки може да сгреши. Ти си този, който трябва с две прости действия... местене, да наместваш пропуските.
Надделей на ината си и премести номинациите на правилното място. Хората ще се ориентират. Щяха да са предизвикани още по-добре отдавна, ако бе послушал съвета.
Асолютно нищо не ти коства да правиш технически манипулации.
Овладей се! Втори път ти казвам. Иди пиши в друга тема. Иди на заведение, чети книга, готви си манджите... резсейвай се. Непоправими неща не могат да се случат.
Моето определение към Сапиенса ще го защитя на по-късен етап.
пп
Видя се колко ти... спазваш Правилата и как първосигнално действаш.
Видя се колко и други... уж модове разбират пет заплетени реда писани от Сам...
Улесних изборите. На теб ти помогнах... глупчо. Спестих сравнение между оригиналните Правила и това, което ти правиш. Не усети ли!
Мисли позитивно и практично. Създаваш дразнения и вероятно напрягаш нарочно.
Казвам и забравям...

Sapiens:
Отговарям с ясното съзнание, че нарушавам указанието на Гардиън при отваряне на темата :"Моля придържайте се към добрия тон и елементарното възпитание.", тъй като ти с цялото си държание показваш, че изобщо не си имал намерение да спазваш тази молба-модераторско нареждане -указание.
Високомерното ти държание и изказванията в стил "последна инстанция" с нравоучително размахване на пръст могат да направят впечатление единствено на личности от типа "махленско плямпало", респективно лъвският ник.
По-големи интриганти от вас в този клуб не е имало.
Само послеписът ти колко пари струва...
"Видя се колко ти... спазваш Правилата и как първосигнално действаш.
Видя се колко и други... уж модове разбират пет заплетени реда писани от Сам...
Улесних изборите. На теб ти помогнах... глупчо. Спестих сравнение между оригиналните Правила и това, което ти правиш. Не усети ли!
Мисли позитивно и практично. Създаваш дразнения и вероятно напрягаш нарочно. "
Не считаш ли, че ти е твърде късно да се правиш на интелигентен, след като си доказал на целия свят, че не си и не би могъл да бъдеш?

ros2r:
Съжалявам, но в тази тема писанията ти са СПАМ. Отвори нова и там пиши на воля, след като имаш потребност.
Моля Модераторът да си влезе в ролята, както беше обещал! Най-накрая в този Клуб Правилата трябва да станат валидни за всички без значение кой, кога и на кого се подмазва !!!

Sapiens:
Ако Курвоазие не си беше позволил така нагло и безцеремонно да нарушава правилата, нямаше да съществува моя отговор.
Всеки трябва да носи отговорност за действията си...
Дори и ти. Когато се опитваш да упражняваш модераторски функции, без ОЩЕ да си оторизиран от никого за това.
Когато те изберат за модератор - пробвай, може пък и да мине...

Ros2r:
Появата ти в този час говори само за едно...
А аз не пиша неща, за които да се срамувам на следващия ден...
Не съм се кандидатирал и нямам такива намерения. Имам си работа, която ми е достатъчна, че и в повече.

Rodena vuv vtornik:
Персонално те каня на ................ среща. Тва допустимо ли е според ............... правилата

Sapiens:
Винаги си има първи път за нещо, може би утре ще съжаляваш...

Ros2r:
Как не се сети да преместиш и номинацията ми за Папата?



Тема Re: словесен двубойнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано14.06.09 03:08



Гарди,
къде си покрил твоя пост от който запали страстите?

Ето това си е чиста спекула. Като модератор твоя пост-тест-провокатор премахваш. Заличаваш го от историята, а останалите на пънгара.

Излиза, все едно Рос е подбудителя и от там се почва всичко. Добре си го замислил. Невинно пропускаш (сигурно така ще се заобесняваш) как си създал интригата, и... ни лук ял, ни лук мирисал....

Е, айде сопри се малко! Много своеволия, много некоректност, много манипулации. От къде толкова негативизъм в толкова млад човек!
Стига!
А, ако замисълът е между теб и Сапиенс - единият да отпочва, другият да поддържа огъня... Много хитро! Много!

Айде, друже, прибави си и твоето постче. Не се свени. Постави го най-отгоре на цялата редичка, за да е ясно, че ти си отпочнал, ти си подклал реплики, репликиране и прочие последици.
Айде, смело! Бъди мъж, какъвто си!!!!!!



Тема Re: словесен двубойнови [re: Kurvoazie]  
Автор linjack ()
Публикувано14.06.09 03:14



Ходете да спите, бе хора. Кое време е вече при вас! И утре е ден, пък това дето го мислиш вечер не е съвсем така на сутринта.
Утрото, казват, се смеело на нощната работа. Нека уточня, че при вас слъценто скоро ще изгрее, а при мен още не е залязло - лято е и нощите са къси. Използвайте ги за сън!


от C. Van Vechten

Тема Re: словесен двубойнови [re: linjack]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано14.06.09 03:48



Джак,
не може така. Много грубо (той) работи форума.

Преди години по време на изборите се нагледах на такива маневри и манипулации. Това момче просто има закласката на нещо старо и грозно.
Рита като на умряло...

А, аз си имам нощно задържение. С репликиране се разсейвам.

Разбирам, че гасиш огъня, но бъди честен... тази вечер Гардиън предизвика форума. Бяха се успокоили страстите и той... с лека ръка... пална натрупаното спокойствие.

Всичко може да се очаква от Гардиън. Иска старото толкова силно, колкото и да е модератор.
А представи си, че щях да го номинирам.
Защо не знам.
Не изпитвам лоши чувства към него. Разбирам го и вероятно от това не мога да му се вържа. Но, каквото прави е над... допустимото.

Вероятно усещаш как подбирам думите си, за да не кажа в прав текст какви ги мисля. И смятам, че нарочно ръчка предизвикателства, за да сее раздори, да се изживява за манипулатор. Детински му работи, че и нескопосани.

Редактирано от Kurvoazie на 14.06.09 03:52.



Тема Re: словесен двубойнови [re: Kurvoazie]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано14.06.09 14:27




Аха, това е дълго изработваният "нов стил на изразяване"...
Явно се готвиш за депутат, след като вече успешно можеш да изсипеш стотина думи, свързани в изречения и лишени от абсолютнво всякакъв смисъл, освен това, че всички, с изключение на тебе и Льовето (защо ли не се учудвам...) са гнусни манипулатори - като тръгнеш от Гардиън, минеш през Линджак, забършеш и Папето и стигнеш и до мен...
Да, бе, ние по цял ден и цяла нощ кроим пъклени и коварни манипулаторски планове как точно да ви попречим да станете мани.., пардон, модератори...
Нямаш никакъв проблем, ако това е мечтата на живота ти...
Ето, номинирам ви и двамата.
Официално номинирам за модератори Курвоазие и Льове.
Не съм се побъркал, то така и така ще съсипят клуба, поне да се модерират един друг...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: словесен двубойнови [re: Sapiens]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано14.06.09 14:42



Както обикновено, нямаш връзка с реалността и честността- аз си дадох отвод преди няколко дена, ама кой се интересува от фактите /исках да кажа, интересуват ли те въобще някакви факти/?
И отново си сътвори дружинката, като не пропусна да включиш Папето, тази абсолютна глупост според друг твой сподвижник...


Отдавна казах, че да посочваш фаворитите си е доста неблагодарна работа, току виж, пожелал си да правиш "групов секс" с хора, които не се понасят взаимно...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано14.06.09 15:48



Ха-ха-ха, ако имаше и малко акъл, щеше да видиш, че въпросната номинация не е в темата за номинации, а в темата "Словесен двубой", където си доставям безумното удоволствие да наблюдавам яловите напъни на импотентните ви мозъчета да сътворите някаква мисъл...

Но нямам нищо против да ви номинирам наистина (ти ще се съгласиш, само за да ми доставиш това удоволствие, нали...), защото с глупостта си така или иначе ще съсипете клуба.

Прекланям се пред вечността на присъствието ви, защото отдавна е казано, че повечето ракови заболявания, хлебарките и глупакът ще присъстват вечно, дори и след Третата световна война...

Господи, голямо шоу е да се "разговаря" с глупаци като вас...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: словесен двубойнови [re: Sapiens]  
Автор loverrock ()
Публикувано14.06.09 15:52



Бре чичо, защо все за мозъци говориш? Фетиш към интелекта, а?





Тема Re: словесен двубойнови [re: Sapiens]  
Автор ros2r (1 вбесен филер)
Публикувано14.06.09 15:55



Слава Богу, че си на линия. Бих желал да ти се извиня за прибързаното ми изчезване снощи и че не си початихме.

Просто Гаджето настояваше да се връщам в леглото. Нали разбираш - нищо лично.

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: словесен двубойнови [re: loverrock]  
Автор ros2r (1 вбесен филер)
Публикувано14.06.09 15:56





Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: словесен двубойнови [re: Sapiens]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано14.06.09 16:41



Нещо взе да изпушваш- нормално е, след като остана единствения "умник", който не се срамува да развява знамето на бездарното нагаждачество...

И тъй като много обичаш да цитираш поговорки, и аз да те посъветвам нещо: "Не се срамувай да правиш /пишеш/ глупости, все ще се намери някой, който да ги изтълкува погрешно..."



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 14.06.09 17:50.



Тема Re: словесен двубойнови [re: Sapiens]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано14.06.09 16:48



Безумното ти удоволствие е обяснимо, но ненавременно- Мартир ме номинира, Гардиан също ме включи в номинираните, но и те, като теб, не помнят мнението ми по въпроса отпреди няколко дни...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано14.06.09 17:30



В темата за номинации, заключената, не си си заявил отказ. Нито в новата. Моля те поне по очевидни неща недей да спориш.



Тема Re: словесен двубойнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано14.06.09 17:55



ОК, сигурно, щом казваш, сега няма да чета отново всичко онова, но ясно заявих в не знам коя си тема, че по- скоро бих напуснал клуба, отколкото да ставам модератор...
Ако някой си мисли, че мога да се гъна около това, което съм казал, греши...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор ros2r (1 вбесен филер)
Публикувано14.06.09 18:03



Я ги остави тия. Преди няколко часа зададох ясен въпрос в темата "която трябва" и гробно мълчание.


Защо им се връзваш? Това не са хора с достойнство и само се опитват чрез глупости да изнервят други. Забавлявай се , както правя аз - голям смях пада !

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано14.06.09 18:03



Никой не те кара да четеш всичко онова. Прочети собствените си мнения.

Знам, че по твоята логика да си направиш самоотвод в тема за летните жеги(примерно) е нормално, но докато не го направиш където и както трябва оставаш номиниран. Това, че не знаеш в коя тема какво си писал/заявил е изцяло твой проблем.



Тема Re: словесен двубойнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ros2r (1 вбесен филер)
Публикувано14.06.09 18:07



Що се нервиш? А ти направи ли го или не?
В този живот има по-хубави неща от този Клуб


Не е ли време да заключваш темата за номинациите?

Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор loverrock ()
Публикувано14.06.09 18:13



Така е!





Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано14.06.09 18:26



Да се нервя? Мне, просто съм отегчен.

Това какво ти мислиш, че съм длъжен да правя или не не ме интересува. Това кога очакваш да направя/кажа нещо - също. Уж не бях длъжен да съм 24/7 в клуба, ама час-два закъснение на отговор направо те възмущава.



Моля те, почвам да се притеснявам от нездравия ти/ви интерес спрямо мен. Плашещо е. Какво има в животите ви не знам и не ме интересува, нито ми влиза в работата. Както на теб не ти влиза в работата аз с какво се занимавам в личния си живот.



Тема Re: словесен двубойнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано14.06.09 18:35



Най-после нещо смислено - Личен живот. Честито!



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: словесен двубойнови [re: loverrock]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано14.06.09 20:50



Не, лельо, към тебе нямам, защото се съмнявам в наличието на този орган у тебе..
Но по принцип имам фетиш към умните хора и интелекта като цяло.

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: словесен двубойнови [re: ros2r]  
Автор Sapiens (The Pope's Boss)
Публикувано14.06.09 21:03



Няма проблеми, личният живот преди всичко...
Още повече, че за пръв път ми се случва в ТОЗИ клуб някой за нещо да се сети да се извини.
Благодаря ти за този жест! Сериозно, трогна ме...

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост"...

Тема Re: словесен двубойнови [re: Sapiens]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано14.06.09 23:08



Не си признавай, може и да не забележат...



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Re: словесен двубойнови [re: Sapiens]  
Автор ros2r (1 весел филер)
Публикувано14.06.09 23:09



Моля, пак заповядай, на твое разположение съм !



Ако Глупостта имаше крила, небето щеше да почернее от птици...

Тема Към Kurvoazie.нови [re: ros2r]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано15.06.09 13:48



Казвал съм ти и преди - ако имаш проблем с мен си го разреши по някакъв начин.

Защо съм го номинирал(mizrahi) си е лично моя работа. На всичко отгоре съм и казал защо го номинирам, когато го номинирах. Ти обаче от такива неща не разбираш. Ако не са 5 страници завъртян текст явно за теб нищо не минава за мнение.

Просто престани да ми вменяваш какви ли не вини и зла умисъл. Не мога до посиняване да повтарям едно и също, белким ме разбереш. То с теб не се говори - ти му кажеш нещо, той не те чува и избълва куп други неща, включая за отпреди х на брой години.

Сериозно - оставяш впечатлението, че освен да се занимаваш да анализираш мен или някой друг и да трупаш теми и мнения на компютъра си за бъдещо постване, друго не можеш и нямаш за правене. Толкова усилия за...

А самочувствието, което блика от теб като незаменим и върковен експерт по всичко просто ме хвърля в потрес и недоумение. Баси, прочети себе си поне веднъж така както четеш другите. Напътствал ме бил, правилния път ми показвал, истината разкривал - кой си ти по дяволите? Господ? Ти си пътят, Истината и Животът? Само ти знаеш абсолютната истина, истинската истина, само ти виждаш правилния път и начин за всичко, само ти виждаш истинските характери на всички? Ама сериозно ли не се усещаш какви ги приказваш?

Моля ти се... Спри се.



Тема Поредният офтопик.нови [re: ros2r]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано16.06.09 17:17



shallowgrave:
в тоя клуб станало много интересно в последно време. едвам ми стигнаха силите да прегледам всички крамоли.
Имам да навъртя още около 20 мнения в клуба, за да мога да гласувам.
Нали хетерунгелите могат да гласуват, но не могат да се кандидатират за модератори? Правилно ли съм разбрал?

ljove:
Така е, можеш да гласуваш, ако имаш 25 мнения...
Иначе голям сеир, и много тъпа ситуация...

shallowgrave:
е, поувлякохте се малко, но това означава също, че гледате сериозно на клуба си. Това ви прави може би единствените в Дир-а.

ljove:
Може да сме "обратни" , но сме задружни- както в кавгите, така и в любовта...

Kurvoazie:
е, поувлякохте се малко, но това означава също, че гледате сериозно на клуба си. Това ви прави може би единствените в Дир-а.

'поувлякохте се малко'

Мисля, че увличане имаше в престрелките от лично отношение. За баланс имаше и доза постове да се престане. Секнаха, разбира се. Гасдиън стана подстрекател, Сапи подхвана, но и напрежението явно им е било двигател.

Увличане може да се нарече и ината на Гардиън и ЛинДжак да не потвърдят технечески в темата за номинации, че приемат да са избирани. Това им изигра шега - оказаха се зад борда.

Увличане е и следното.
ЛинДжак размаха идеята за 'тълкувене', т.е. участието в други теми трябва да се тълкува като доказателство и/за съгласие. В правови отношения, разбирай там където има действащи Правила, те действат... до премахването им. Нови Правила тук няма. Нали!
Увличането по 'тълкуването' на ЛинДжак, което си е манупулия, проличава в следната ситуация.

Във форумът можеш да намериш моя номинация от ДжейТий - вкара ме в играта. Той се възползва от новия шанс да се номинира, защото отворих вратата за потвърждения - нали сме без номинирани. Оставих я за да боде! Знам, че като мълча, с изтичане на срока без потвърдено желание, номинацията отива в историята.
Лесно бе веднага да се оттегля, но подозирах, че това е провокация и я оставих за уловка - ЛинДжак ме провокира с мисли, че Правилата могат да се 'тълкуват', и реших да проверя защо постъпва така. Трябва потвърждение.

Мои действия могат да се 'тълкуват' по неговата логика като признание за желание да съм модератор. Той себе си 'тълкува' така, бе интересно дали и мен ще ме изтълкува по същия начин. С идеята да се 'тълкува' не само себе си оправдава, но и Гардиън. Льове се канонизира, отцепи се, което забоде неговата теза, като пирон затвори... ситуацията.
Ината се задейства дотолкова, че освен изстрелване по дипирателната, друго не е оставало.

Доказателство че логиката му е манипулативна стигна до противоречие. Сам ме прави член на комисия, разпредели ме, реши къде ми е мястото. Себе си и Гардиън покрива с идеята 'тълкуване' на Правилата, а мен не ще. Брях си казах! Този човек на луди ли прави хората във форума, играе си с форума, какво изобщо иска! И всичко прави пред очите на всички.
И... това за мен е прекаляване.
Изборите се случиха. Нямаше номиниран. Отворих време за ревизия, дадох срок за поправителен и само Льове се усети и се възползва.

Сигурно разбираш, че е било логично да направя така, защото като съм започнал нещо, трябва да го довърша. Така и стана.
Сега Льове е новия модератор и може да си заяви претенцията, че и аргументирано с линкове от темите, с аргумент действащите Правила, пред администрацията. Трябва да е глупак за да не направи тези елементарни ходове. Администрацията след проведен избор не може да 'тълкува'.



Казваш, че май сме единствените които гледат сериозно на Клуба.
Имам едно наблюдение и ще го споделя.
В електронните медии (нямам поглед върху печатните), често лекичко се намеква, че нета е място, където пишат лумпени, разни крайни елементи, като съзнателно се подминава, че има и обратното. Разбирай, насажда се мнение, страхуват се от силата на нета.
Често посещаваните места са пълни с крайни елементи, но дълбоко из нета има много неосветени сериозни кътчета. Което говори, че нета като цяло е сериозно място.

Ако имаш поглед над целия Дир, то вероятно си прав. Дира сам по себе си също е сериозно място.
Този форум градира. Градацията се придружава от пищящи и крещящи елементи, но без тях не може. Всеки има право да крещи в позволеното време. Стане ли обаче нарушител на реда, прекрачи ли норми и разбирания дайстващи за настоящия момент, то всеки реагира. Овластените пък предприемат действия. Модераторът във форуми е овластеният да поддържа нормата според приетите Правила... технически.
Постоянен проблем стана, че точно нашия модератор, носител и на старото, избирателно въдворява ред, инспирири хаос, създава интриги и... така клати, друса форума, за да изпадне всеки, който лесно се дистанцира от бури, несигурна обстановка, съмнитени персони, интриги и.....
Форумът обаче се държи. През твоите думи погледнах, и ми стана приятно. Оцеляваме..., поддъжаме се в цялото ниво, мърдаме, придвижваме се разумно напред.

Благодаря за мнинението. Предизвика ме да погледна от твой ъгъл и да се съглася.
Сещаш се, че не се хващам за хубавити думи. Помислих си добре, прав ли си. Ако не си прав според мен, щях да ти предложа моя поглед.



Тема Re: Поредният офтопик.нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано16.06.09 18:07



Курвоазие,
В крайна сметка никога няма да има модератор, от който всички да са доволни.
Това е невъзможно, очевидно между твърде много интереси трябва да се лавира, невъзможно е да не настъпиш някой. Кофти му се нахвърлихте на сегашния мод, ама явно си имате някаква игричка от преди това. Щото ако прегледате постовете си от последните 4-5 дена ще установите, че всяка негова дума е реакция на нечия акция срещу него, на някоя обида към достойнството или интелегентността му. Ти кажеш нещо, той каже нещо...и събитията добиват собствен ход, те вече са извън контрол. Ей затова е опасно празното говорене и дребнавостта.



Тема Re: Courvoisierнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор linjack ()
Публикувано16.06.09 18:08



Обясни ми ясно, кратко и просто - защо си мислиш, че ти разбираш правилата по-добре от всички останали? През последните три дни доказа, че не ги разбираш - няколко пъти си промени мнението.
Това ясно показва, че или правилата не са ти ясни, или те са неточни, непълни и подлежащи на множество интерпритации. За да си ги изясниш, отговори на следните върпоси:

1.Какво значи "каледарен ден"?
2.Могат ли няколко часа да бъдат цял календарен ден?
3.Какъв е смисълът на това "В същата тема предложените могат да си правят отвод или да излагат "предизборните си обещания", а съгласните да бъдат номинирани го заявяват недвусмислено"?
4.Какво означава съюзът „а“, който не е същия като "и".
5.По-важното: каква е целта на това правило?

Бувалист си - бъди такъв, ако обичаш - не ми пиши по пет страници, а отгвори на тези пет върпоса. Ама много ясно и точно.


от C. Van Vechten

Редактирано от linjack на 16.06.09 18:17.



Тема Re: Courvoisier (2)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор linjack ()
Публикувано16.06.09 18:15



Ще кажа и три неща:

От моята гледна точка, в последните няколко дни ефектът на действията ти се изразява в саботаж и отлагане на изборите, поради процедурни въпроси.

Ако това не е достатъчно ти поддържаш една изключително неприятна вражда в клуба; а вярвам, че повечето хора тук желаят да се приключи с този битка от думи.

Моля те, пиши кратко - ако не можеш да кажеш нещо с 200 думи, няма да можеш да го кажеш и с 2000.

ПП:Поправих си метафората - 500 думи са достатъчни за едно порядъчно миниесе, 200 думи май са по-подходяща мярка за писмена реплика.


от C. Van Vechten

Редактирано от linjack на 16.06.09 18:25.



Тема Re: Поредният офтопик.нови [re: shallowgrave]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано16.06.09 18:48



Радвам се, че взимаш отношение. Повече мнения особено в принципна посока смятам за полезно.

Съгласен съм с мнението ти, че
има нахвърляне срещу мода, че той се брани.

Според мен това е от натрупаното, калкулираното от него самият напрежение в другите. Какулацията не е от вчера, от 4-5 дни. Тя се изля наведнъж и силно сега. Но и назад по форума има чести несъгласие с неговите действия. Говоря за действия като модератор.
Мненията му по други тези и събития са кът.... Той се ограничава до диалогичност, бъзици и леки случки. Негово си право, никой не го актува по тази плоскост. Който го напада за мнение, то е мнение на мнение.

С последното казвам и, че ти в мнението си се основаваш на последното, от 4-5 дни. Но, задълбочи се и какво е писано из постовете, които той като модератор пише. Там почно е моето несъгласие. Той като модератор тласка форума, манипулира го, унижава го, просто се абава с Клуба.

Нали като напишеш нещо по отношение на Правилата, трябва да е в синхрон с тях. Той като сгафи се измъква с извинения, но не поправя положението, а оставя всичко по старому. Хитрува, възползва се от пасивността, разчита приятели да му помагат. Всеки си плете кошничка.

В период на избори, нали трябва да има нещо по което да се водят всички, модеротара най-вече. Той хем отрича правилата, сам си написва свои, хем вади от действащите каквото му е изгодно и си ги прибавя към своето виждане. Т.е. прави комбинация с която да тласне нещата в своя полза. Иска да е модератор, то ясно.

Не мисля, че той познава Правилата добре. но, ако ги познава, ако допуснем и за миг само, той е направо за ритник и да изхвърчи като мръсно коте от тук.

И забележи, аз приех, че той непознава Правилата. Разбрах, че и останалите не ги познават. Ако той съзнава, че другите не познават Правилата и се възползва от това, това освен че е манипулация, то и показва, що за човек е. Не го познавам лично. Не желая и да го познавам. Имал съм въможност да седна на маса с него, отхвърли я.
Отдавна, от години, е пред очите ми и съм го опознал. Когато прекалява просто го казвам. Но, вече има и нови никове и те го надушват, и те не приемат действията му.
Във форума той нееднократно е казвал, намеквал, че възрастовите различия, за него са фактор. Ние, по-големите, тези дето бащи можем да сме му, с профисии, статут, опит, как мислиш, че трябва да се държим смладока! Ами пропускаме това, което идва от младостта, но останалото... не минава.
Аз не кореспондирам с него. То е смешно да му оспорвам житейски мисли, разбирания. Позволявам си само да го съветвам и.... забележи, даже му помагам - явно, съзнателно. Това объква останалите, но подобре да са объркани, отколкото той да ги тласка в посока.... само в негова полза, директно и явно прескачайки всичко и всички.
Даже тази му амбиция вече клони към патологично състояние... Все едно ако не е модератор тук.... живота, неговият живот... ще умре. Младок, вместо да гони мъжете, да си живее с приятели... той като луд, при доста несъгласия с поведението му, се държи за пагона.
Ами редно е и да отстъпи. Колко години е модератор. Не се ли насити!

Модератор - хубав, лош, назначен, ще има. Независимо кой,
трябва елементарен ред. Той и с елементарното не се справя.
Ето мести темата тук. А ние нямаме.... словестен двубой.
Като модератор, да се бе сетил, да направи тема... примерно... 'постове не по темата'. Като погледнеш, назад из форума има толкова излизане от темите, толкова прекрачване на пренципа да пишеш по темата, че това сега е само от нерви. Поддавенето на тези нерви... еми... не е приятно.



Тема Re: Поредният офтопик.нови [re: Kurvoazie]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано16.06.09 18:57



Аз мисля, че случаите на манипулации или плетене на кошничка, както ти се изрази, са вследствие от престараване от страна на Гардиън, а не са били някаква преднамерена злоупотреба. И ти го допускаш тоя вариант и според мен това е верният вариант.

В крайна сметка, каква му е изгодата да ви манипулира и да ви прави на глупаци? Не искам да съм адвокат на мода, той със сигурност няма нужда от такъв, обаче замисли се - защо по дяволите му е да го прави?



Тема Re: Поредният офтопик.нови [re: shallowgrave]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано16.06.09 19:16



защо по дяволите му е да го прави?

Какви са му личните подбуди... имам разни мисли, но... някак не ме интересува. Той никъде не е казал, защо иска да е модератор. Сам, един свален модератор, честно и коретно, когато се бореше за модератор си каза. И как зрял човек ще го приема след като дума не обелва защо иска. А тук има и други зрели хора. Форумът е отворен за всеки. Има един тест. Още не съм му чел какво е написано, но каквото и да е казано, по време на същинският избор, той мълчеше. Даже не потвърди, не даде съгласие... според протокола.

И като прибавя, че сам не изпълнява предписаното по Правилата, а те са валидни и за него, по техническата част... го тълкувам като неумение. Колкото да се прощава, има предел.

Имам обаче наблюдения, чужде мнения, които показват друго. Не му е момента да се задълбочавам в тази посока.

Приеми, че много от случващото се тук е от стари и натрупани грешки.
Също, много хора контактуват и в реалното, на лични и формират мнения. Влезнат ли тук, започва се... групирано изместване на фокуса.

Има борба за влас над пулта за утравление на форума. Това е факт отдавна.

Защо не допускаш, че има и лична борба от него и други. То е явно, но надделява желанието неудобните да се разкарат. Разкарването на неудобните... винаги е било практика, което пък е в противоречие с принпипа на форума - той не е юридическо лице, той е свободна зона, той място за размяна на мнения. Личното трябва да отстъпва на основното... Форум/Клуб.
Тук не се раздават лични карти, няма спирачки. Регистрираш се и... си член.



Тема Re: Поредният офтопик.нови [re: Kurvoazie]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Homo erectus)
Публикувано16.06.09 21:24



Ebasi... не ви ли омръзнА бре! Аз по-малко мислих, когато се чудех преди няколко години какво искам да уча!
Слагаме Льовето и толкоз! Или просто оставаме без мод и стъпка по стъпка анархизираме клуба





Тема Re: Поредният офтопик.нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано17.06.09 08:52



Имам усещането, че Льовето не е много навит да е модератор или съмодератор.

Явно прие номинациите ви за него, за да не разочарова доверието ви или пък, за да не изглежда, че само наблюдава и критикува разни процеси от страни, без да е готов да ги промени чрез някаква активна намеса от негова страна.



Тема Re: Поредният офтопик.нови [re: shallowgrave]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано17.06.09 14:01



сега, като затихнаха страстите, клубът може би отново ще стане приятно място за обмен на мнения






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.