Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 22.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Едно вътрешно "Голямо четене"нови  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано10.11.08 19:52



Какво ще кажете да пренесем играта и тук? Накрая ще направим класация на най-четените книги от гей обществото. :)
И така, моите хора са на първо място Уортън с "Татко", после Пратчет с цялата серия за вещиците + "Малки богове"; Гарсия Маркес с "Любов по време на холера" и Стайнбек с "Благодатния четвъртък". И А. А. Милн с "Мечо Пух", ъф корс. :)



Тема Re: Едно вътрешно "Голямо четене"нови [re: Фьoн]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано10.11.08 21:49



"Колкото повече, толкова повече..."

Предлагам да си изпразним Гърненце, в което да държим разни полезни неща!


Идеята ти е добра! Ако и другите се навият можем да я разширим с подтема: Коя книга бих искал да прочета. И можели да ми я намери някой?

Редактирано от ros2r на 10.11.08 21:54.



Тема Re: Едно вътрешно "Голямо четене"нови [re: Фьoн]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано10.11.08 22:36



Страхотна тема!


Като дете- "Пипи", "Лукчо", "Незнайко в Слънчевия град" на Николай Носов, по- късно- Ерих Кестнер с "Романи за деца", "Малкият принц" и всичката тогавашна фантастика, после- "Сага за Форсайтови", "Петър Първи" на Алексей Толстой, Богомил Райнов, Агата Кристи и Рекс Стаут с кримките им, Курт Вонегът с доста негови романи, да не ги изброявам, Робер Мерл с "Мадрапур"!!!, Стругацки с "Обреченият град" и "Пикник край пътя", "Хиперион" и "Олимп" на Дан Симънс, сега- Айрис Мърдок с всичките и романи /все още не съм прочел цялото и творчество/, езотерика и препрочитане на избрани произведения. Не споменавам още много автори, щото ще се получи досадно...
И не на последно място- АнТиква /Фьон/ с "Разливането на облаците", непрочетена докрай, заради виртуалния и образ , но с изричното намерение за успешен завършък!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Едно вътрешно "Голямо четене"нови [re: Фьoн]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано10.11.08 23:33



Ох. Много трудна тема, за книжен червей като мен... Чел съм какво ли не - като се почне от онези розови, сини, зелени и червени романчета от по стотина страници, мине се през българската литература(четях си всичко от-до по списъците от училище), та се стигне до скорошните ми и настоящи увлечения.

Невъзможно ми е да посоча или подредя най-най любимите ми книги. В играта гласувах за "Отнесени от вихъра".

Понастоящем чета двете книги на Пол Теру - "Стълбовете на Херкулес" и "Алегро (ма;-) нон тропо" на Карло М. Чипола. Или иначе казано - Ролята на подправките(и в часност на черния пипер) за стопанското развитие през средните векове + Принципи на човешката глупост.

Чиклитът ми е най-голямата слабост май. Колекцията ми е голяма, но от известно време съм я позарязал и не съм добавял нови неща.

Иначе напоследък предпочитам да препрочитам стари любими, отколкото да чета нови непознати.

Ето все пак съвсем неизчерпателен списък, на книгите които обичам:
Отнесени от вихъра - Маргарет Мичъл
Записки под възглавката - Сей Шонагон
Пътешествие до края на стаята - Тибор Фишър
Възход и падение на куртизанките - Оноре дьо Балзак
Анна Каренина - Лев Толстой
Замъкът на шапкаря - Арчибалд Кронин
Моят любовник Мечо пух - Лора Зигман
Мъжът като рогат добитък - Лора Зигман
Маниашки наръчник на Алис К. - Каролин Нап
Дневникът на Бриджит Джоунс - Хелън Филдинг
Прелъсти ме! - Миранда Ибанес (издирвам "Изпанските любовници" на същата авторка!!!)

Оф... бе много любими книги искам. Мечтата ми е да си направя моя си библиотека, за да мога да си ги извадя от кашоните, да си ги прибера от тези, на които съм ги раздал, да ги изтупам, пригладя и подредя.



Бе като се има предвид, че години наред криех книги под дрехите си, и ме проверяваха по няколко пъти на вечер да не чета тайно, както и безбройните дни и нощи изкарвани само на храна, вода и тоалетна без да изпускам книгите от ръка, или четенето по транспорти, пейки, спирки и вървейки... Чел съм много, разнообразно и продължавам да чета. Сега вече по-скоро рядко... Прекалено много интереси имам.



Тема Библията...нови [re: Фьoн]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано12.11.08 07:06



Корана и някои други отлежали свитъци от ересите.



Тема Ъммммм, сладка тема.нови [re: Фьoн]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано12.11.08 08:38



Моите фаворити:

На първо място "Властелина", "Силмарилион", всъщност целият Толкин, без изключение, дори "Роувъррандъм" и "Приключенията на Том Бомбадил".

Всичко на Айзък Азимов, Клифърд Саймък, Роджър Зелазни, Дейвид Брин, Павел Вежинов, ...

Не знам дали изобщо съм в състояние да вляза в тоалетната сутрин без някоя дебела книга.



Тема Re: Едно вътрешно "Голямо четене"нови [re: Фьoн]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.11.08 16:26



Прачет - серията за Диска, цялата !

Франк Хърбърт - Дюн!

Робърт Хайнлайн - Странник в странна страна.

Лоръл К. Хамилтън, чета я напоследък - доста секси и лека допирателна по нашата тема - Книги : Престъпни удоволстви, Кафенето на лунатиците, Циркът на прокълнатите, усмихнатият труп...

Зелазни - Амбър и тн...

Урсула Ле Гуин - Магьосникът от Землемория - цялата поредица.

Тери Брукс - Шанара



Тема Re: Едно вътрешно "Голямо четене"нови [re: Фьoн]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано13.11.08 21:51



Е, явно никой не хареса моята идея, но аз си падам по твоята и за това:
"Братя Карамазови" - безспорен лидер!
"Калки" ; "Малкият Принц"; Чузденецът"; "Приказки"- Оскар Уаилд !!!!; "Името на Розата"; Ерих фон Деникен; "Мечо Пух" !!; Пипи... и много други.
Не си падам по криминалета, фантастика / ако не е политическа/ и никога не съм чел романи за индианци. Sorry , май съм старомоден, но нали съм на 1100 години, та ми е простено.





Тема Re: Едно вътрешно "Голямо четене"нови [re: ros2r]  
Автор about blank (недотамдобричък)
Публикувано13.11.08 22:32



Е, аз съм на 1101 , но не ми пречи да си препрочитам "Три повести за Карлсон"

!



Тема Re: Едно вътрешно "Голямо четене"нови [re: about blank]  
Автор ros2r (1 филер)
Публикувано13.11.08 22:39



Този, който живее на покрива ли или някой друг?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.