Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 05.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "Ако наистина бяхте нормални..."  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано24.09.08 11:15



"...нямаше да държите толкова да бъдете приемани."
Чувам често този аргумент от различни хомофоби. Ядосвам се, защото за мен е ясно, че най болят несправедливите обвинения и е нормално да опиташ да докажеш, че не си това, в което те обвиняват. Но сякаш не на всички е ясно.
Вие какво отговаряте на подобни аргументи?



Тема Re: "Ако наистина бяхте нормални..."нови [re: Фьoн]  
Автор loverrock ()
Публикувано24.09.08 11:21



Кое е нормално ?



Тема Re: "Ако наистина бяхте нормални..."нови [re: Фьoн]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано24.09.08 15:16



Не държа да ме приема който и да е било, така както и аз не мога да приема всеки...
За мен е важно даден човек да е стойностен /интелигентен, отговорен, честен, ако щете и съвестен, съпричастен към околните и т.н./, а материалното благосъстояние, власт, позиции в обществото, всички останали снобски претенции плюс правилната /????/ или не сексуална ориентация- ама въобще не ми пука за тях...
Много ми допада онази притча, в която Христос беше призовал "безгрешните" първи да хвърлят камък по Мария Магдалена...

"Не съдете, за да не бъдете съдени!"

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Ако наистина бяхте нормални..."нови [re: ljove]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано24.09.08 17:17



Да, за мен именно тази притча е най-ценното в евангелията.



Тема Re: "Ако наистина бяхте нормални..."нови [re: loverrock]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано24.09.08 20:22



Това е любимият ми въпрос. Но тук става въпрос по-скоро за естественото желание на човек да бъде приеман какъвто е.



Тема Re: "Ако наистина бяхте нормални..."нови [re: Фьoн]  
Автор loverrock ()
Публикувано24.09.08 20:53



Това ми хареса





Тема Re: "Ако наистина бяхте нормални..."нови [re: Фьoн]  
Автор ros2r (непознат )
Публикувано24.09.08 23:59



e aз не държа да ме приемете. аз съм си аз . Господ ме е създал такъв какъвто съм. Кой от вас смее да твърди , че Господ е сбъркал? Не искам да доказвам нищо и на никой. Знам, че това е тъжно и по някога самотно, но ако можех да го изкрещя, бих се почувствал добре, но не мога. И за това мълча и се опитвам да бъда приет.



Тема Re: "Ако наистина бяхте нормални..."нови [re: ros2r]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.09.08 01:50




Прави каквото трябва, да става....

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: "Ако наистина бяхте нормални..."нови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Фьoн (анТиква)
Публикувано25.09.08 11:54



Честно казано, надявах се да се намесиш, тъй като те чета винаги с огромен кеф. Но съжалявам, че този път постът ти звучи толкова тъжно.
Съжалявам и за това, че в голяма степен си прав.
Аз споря, понеже спорът ми е нещо като придобит рефлекс. Иде ми изотвътре. ;) И като споря, специално на тази тема, разчитам на хетеросексуалните с по-отворено съзнание. Все си мисля, че не можем да очакваме от тях да не ни смятат за болни, ако ние се държим като болни, т.е. ако се крием и си мълчим, сякаш се чувстваме виновни.
А инак тъжното е и това, че този аргумент съм го чувала дори и от жени. А за нас приемането, "осиновяването", закрилата, би трябвало да иде инстинктивно. Виждала съм филмчета за кучки, които почват да лактират месеци след раждане при вида на изоставено коте - бебе (представител на "вражески" вид!). Но явно при човека културните обусловености са по-силни и от инстинктите. :(



Тема Re: "Ако наистина бяхте нормални..."нови [re: Фьoн]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано25.09.08 16:41



Има само един отговор на такова нещо. Ако бяхме номрална държава, ти щеше да си зад решетките за сексизъм.

Save the original.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.