Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 18.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За общество и отговорността ни към негонови  
Автор lmperator (новак)
Публикувано31.07.08 11:38



Уважаеми господа и дами (ако някоя прекрасна дама прочете това),

Обръщам се към вас с тази тема, малко или много различна от темите които се реят тук. Независимо какви сме, всеки от нас е гражданин и има отговорности към обществото, макар и да го презира, има отговорности към държавата, макар тя да действа като враг към нас. Поля да пишете, но си спестете заядливи квалификации, целта ми е да събудя у вас гражданите и отговорното поведение, което всеки от нас има.

Шокиран съм от разигралото се ФИАСКО в късния следобед на 30/07/2008 г. с ареста на Димитър Стоянов.

Бих искал да уточня, че не съм симпатизант на „Атака”, но като член на това общество още повече не одобрявам нито поведението, нито начина на решение на проблема от страна и на въпросния Димитър Стоянов и на пастрока му Волен Сидеров.

В страната ни набират сила политически и социални отношения присъщи на дивите страни, където хората се радват на „шарено” и на виковете. С риск да съм банален, така с такова „масово опиянение и любов” започнаха политическата си кариера „демократите” от Ленин, през Хитлер и Фибел, до Мао и Чавес.

Не желая да се чувствам гражданин в страна, където се възхищават на латентен хомосексуалист-майчино момче-политик и на доказано побърканият му пастрок, които ни заливат с омраза и ненавист химерни обещания и лъжи. Ние искам ксенофобия. Това ме кара да се чувствам яростен, но и натъжен, защото над 70% подкрепят именно политическия манталитет на Сидеров и Борисов. Иска ми се повече демокрация повече увереност.

Пиша, за да ви подтикна и вие да се замислите и ако искате да пишете, а ако не надявам се да съм ви накарал поне да се замислите и да погледнете случващото се.

Очаквам вашите коментари или, които има желание, да ми остави и бележка.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lmperator на 31.07.08 11:38.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lmperator на 31.07.08 11:39.</EM></FONT></P>

Редактирано от lmperator на 31.07.08 11:43.



Тема Re: За общество и отговорността ни към негонови [re: lmperator]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано13.08.08 20:16



Не си намерил подходящ форум да търсиш съмишленици.

Когато хората на Расате разбиваха коктейли Молотов не те видях да си силно възмутен и да се обръщаш към нас.

Save the original.


Тема Re: За общество и отговорността ни към негонови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор lmperator (новак)
Публикувано19.08.08 16:40



Да, може би не е това форума, наистина си прав.

Опитах се като цяло да събудя хората, а просто възмущението ми изригна и при тази проява. Не зная къде сте били и сажалявам, че са Ви замеряли с коктейли молотов, но просто не бях в града и не гледах новини...просто пропуснах случилото се.

PS Априори - за пореден път беше доказано, как една тотално неутрална и чисто гражданска тема, може да породи чисто личностна нападателност към автора й. Просто помолих да помислите и не смятам, че съм блъжен да давам повече обяснения. Пожелавам на желаещите да четат тази тема мисъл, на останалите успехи.



Тема Re: За общество и отговорността ни към негонови [re: lmperator]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано19.08.08 17:46



Доколкото съм наясно, няма забрана за дискусии по всякакви теми, които не са хомофобски и т.н. /въпреки че израза "....латентен хомосекуалист...." не разбирам в каква светлина го ползваш/.
В случая, също без да съм симпатизант на Атака поради няколко причини, смятам, че е недопустимо подобно отношение на полицаи спрямо евродепутат, избран законно от част от народа и легитимирал се като такъв по време на "случката". Това е продължение на недемократичното и нецивилизованото в случая поведение, каквото наблюдаваме от началото на прехода- двоен стандарт на отношение на управляващи към опозиция, без значение, кой в момента управлява.
До болка ми е гадна политиката на местно и световно ниво- това е инструмент за печелене на какво ли не от кого ли не....

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: За общество и отговорността ни към негонови [re: lmperator]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано19.08.08 19:52



Българското общество има още много хляб да изяде и много вода да изтече, преди да се събуди за много неща.

Save the original.


Тема Re: За общество и отговорността ни към негонови [re: ljove]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано19.08.08 19:57



В България всички са равни пред закона, това не изключва депутатите. А може би този депутат не му е било мястото там и далеч не се е държал възпитано, както се очаква от човек на неговия пост?

Симпатизанти и лидери на Атака си позволяват да насаждат расова и религиозна нетърпимост, за което си мисля, че нашето общество трябва да отговори с абсолютна нетърпимост към Атака. Днес те не харесват циганите и турците, но утре няма да харесват хомосексуалистите. За такива хора не бива да има място в официалното управление на Република България.

За педофилите в редиците на Атака въобще и не искам да отварям дума, че страшно ме хваща яд на Волен Сидеров.

Save the original.


Тема Re: За общество и отговорността ни към негонови [re: lmperator]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (anal bandit)
Публикувано19.08.08 23:32



Атака е противоконституционна партия и се чудя защо все още съществува. Волен увлича най-недоволните, най-окаяните, най-грозните (идейно и визуално) хора в редиците си. Бях в USA, когато тази партия е набирала сила и когато се върнах ми беше трудно да повярвам, че хора от подобен сорт решават проблемите на страната. Българте сме безкрайно глупашки народ - трудно ми е да си представя как омразата може да реши проблемите ни, но явно да мразиш е много по-лесно, отколкото да мислиш. Сигурен съм, че един ден този човек ще е приеман като клоун от историците, като импотентно петле, което само кукурига, без да може да предложи реална алтернатива и решение на отчайващите проблеми в държавата. Все пак, приемам арестуването на неговото безумно протеже като добре свършена работа от полицията - това момче отдавна е доказало, че е политически невменяемо (визирам скандала с ромската унгарска евродепутатка) - в Европа, в която един ден политическата коректност ще е религия, е безумие да си позволяваш такива идеи! СМЪРТ НА АТАКА И БНС!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: За общество и отговорността ни към негонови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.08.08 01:35



Трябва да търся законовата формулировка на депутатския имунитет- той включва и невъзможността да бъде арестуван при подобни обстоятелства /освен в някои по- такива страни/ според Конституцията ни, /освен ако Парламента не гласува отмяната му по искане на Главния прокурор и т.н./.

А според изпълнението на законите у нас, всеки може да прецени, кой колко е равен на останалите....

Не съм адвокат, но това е абсурдно на фона на цигански изстъпления, например....



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: За общество и отговорността ни към негонови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.08.08 01:39



На фона на глобалното затопляне и топенето на "вечните" ледове на Полюсите- водата ще е много, времето- не.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: За общество и отговорността ни към негонови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано20.08.08 01:56



Да си поговорим за ДПС?

За вредите и "ползите" на една или друга партии, "управлявали" България досега в "Името на НАРОДА"?

За марионетките и използвачите, които се качват на всеки следващ файтон, пълен с "управляващи"?

Атака пък какви "проблеми" е решила досега в държавата и къде се е намесила "пълноценно", та я смяташ за действащ фактор?

Илона Сталер не реши проблемите на Италия, въпреки че задоволи повече мъже пред филмовата камера, отколкото всички италиански политици, взети заедно от 3000 г. насам /ако Ромул и Рем бележат началото на Рим/. Вероятно и аз щях да гласувам за нея, вярвайки в името на партията и.



Щатите са добър пример, как може да съществува демокрация върху чужда земя, изкоренено коренно население, покушени свои президенти и войни в името на "свободата", гета и Парис Хилтън, космически технологии, ейджънт ориндж и изпробване на въздействието на атомна бомба върху собствени войници ...

Атака е против хомосексуалните, с майка ми сме на едно мнение- нито аз ще стана хетеро, нито пък тя ще бъде неин поддържник докрай...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 20.08.08 03:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.