Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 01.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Най-хубавото нещо на този парад.....нови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор maltazer (непознат )
Публикувано29.06.08 16:51



.....беше картинката на пищящия като ущипана ученичка
Боян Расате докато го носеха към джипа!


Писъците му "Бият ме!!!" бяха покъртителни!
Риташе и пищеше толкова артистично,
та дори някой можеше повярва, че го бият!

Явно много му се искаше, не само да го набият,
а и нещо друго да му направят полицаите..............................



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор biz (задоволена)
Публикувано29.06.08 17:16



Не мога да разбера как малоумник като Расате име някакви симпатизанти?!
Според мен парада е добра идея и съм сигурна, че така мислят и хората които са я разбрали. В последните дни целия замисъл бе опорочен от напълно неправилното тълкуване на проявата. Наслушах се на какви ли не простотии от типа на това, че парада е подтик към хомосексуализъм! Това може да е мнение само на пълен дебил! Истината е, че най-голямата реклама на събитието бе направена от неговите противници. А те просто искаха да извлекат дивиденти. Общо - взето се получи така, че Расате (като един знаменосец на ''съпротивата'') изопачи идеята на парада, направи го да ввзучи като заплаха и после поведе борба с него.
Аз като една хетерусексуална жена твърдя, че само кретен би се вързал на подобна тъпотия. Не се чувствам заплашена от хомосексуалитите и парада им, не ми пречат в обществото и работното ми място. Незнам дали ще ми повярвате, но гаджето ми (който няма никакво отношение към гейовете - нито добро, нито лошо) като разбра, че някакви лумпени са опитали да попречат на паради каза, че ако е знаел е щял да отиде да ги защити.
Изводът ми е, че само ограничени и нискоинтелигентни хора биха реагирали негативно на проявата на '"Джемини''.



Тема Re: Най-хубавото нещо на този парад.....нови [re: maltazer]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.06.08 18:08



Вярно че, след като си гледал няколко дни как някой необезпокоявано е говорил в национален ефир, че е над законите, че не ги признава и не смята да ги спазва, накрая като видиш как полицията се намесва те кара да се чувстваш малко по-спокоен, че все пак някой следи и пази законите.

Но вчера се случи нещо много по-важно, нещо, което сме чакали от години.
Появи се нещо, за което досега само се говореше, но всички знаеха, че не съществува - гей и лесбо общност.

Преди три години на първия парад имаше около 30 човека - и всичките "активисти". Сега на този активистите ги нямаше - някои обидени, други емигрирали, трети вече "не се интересуват от тези неща".

На този парад имаше хора, отишли да защитят правото си да живеят така, както искат, хора, които искат да покажат, че имат достойнство и се гордеят със себе си. И затова, въпреки че беше втори парад, шествието наистина беше първи истински Прайд в България. И показа, че тук наистина е започнала да се създава истинска гей и лесбо общност.
Което е адски важно, защото пътят напред става много по-лесен.

Поздравления към Джемини, които рискуваха адски много и спечелиха. Ако впечатленията ми от разговора с Аксиния отпреди 10 дни са верни, то много неща ще се променят към добро там. А и Прайдът показа, че вече се върви натам - той беше най-голямото и значимо нещо, направено от Джемини от много години насам. Но не беше финансирано и не беше отчитане на дейност по проект. И показа, че големите неща се правят не от донори и проекти, а от сърце.



---


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано29.06.08 21:13



браво на участниците в парада за смелостта им! :)



Тема Обичам ви,обичам ви,милинови [re: Guardian_Hearts]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано29.06.08 21:35



хора,за смелостта,и за това,че за първия гей парад в София се организирахте,и доказахте на света,че наистина сте силни и сте това което сте.
Всички българи трябва да разберат,че днес дискриминация не е нужна,че не е нужно да се мразим,
ето за това е гей парада,това е целта на тези смели хора.
Поздравявам ви мили гей и лезбиен за това невероятно дело.



Тема Re: Обичам ви,обичам ви,милинови [re: redjeep]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано29.06.08 22:17



От нашия /ще ми разрешите да го нарека така, нали

/ клуб, доколкото разбирам, само Куроазие участва в парада- възхищавам се на смелостта му! Отново дълбоки благодарности за това, че беше един от участниците в подкрепа на общата кауза!

Евите проявиха мъжество, което също е за огромно уважение, ако повечето мъже бяха с техния дух, светът щеше да е едно много по- добро място за живеене...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Обичам ви,обичам ви,милинови [re: ljove]  
Автор about blank (новак)
Публикувано29.06.08 22:22



Ровя си тука из постовете и вижте какво намерих
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=vic&Number=1948023466&page=0&view=collapsed&sb=5&part=
Какво отношение към гей и гей парад очакваме?...





Тема Re: Обичам ви,обичам ви,милинови [re: about blank]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано29.06.08 22:33



Всичко се връща на този свят- по- рано или по- късно...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема) [re: ljove]  
Автор bluestar1 (непознат )
Публикувано30.06.08 01:42



Но е ясно, че винаги може да се намерят 200- 300 лумпени, които да се опитат да провалят каквото и да е събитие...


Живота е борба. Много често в живота единствения начин да се реши даден проблем е конфронтацията. Ако погледнеш историята по същия начин жените са получили право да гласуват и черните са получили равни права с белите. Всичко това е станало с протести, с борба. Трябва да се прави нещо, да има активност. Ако се носиш по течението, това е най-лошо. Всичко се променя, след 50 години България ще е друга.



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема) [re: SeaStar999]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано30.06.08 08:28



Съжалявам за липсващия финал на дискусията - ето го и него:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.