Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:42 26.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема След парада...(ползвайте тази тема)  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано28.06.08 18:39



Моля използвайте тази тема за новини, коментари, мнения и впечатления от парада! Отварянето на нови теми ще доведе до заключването им. Раводняване на вече съществуващите теми също не е желателно. Нека улесним себе си в четенето и писането, като сме малко по-организирани. Моля.



A bad 3 o'clock decision...

Тема Гей парадът започна с арестинови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано28.06.08 18:40



Под наслов „Моето семейство - ние сме майки и дъщери, бащи и синове, братя и сестри" в столицата започна гей парадът, организиран от обединението на българските гейове и лесбийки „Джемини".
Шествието, което започна от Моста на влюбените край НДК, се насочи по бул. „Евлоги Георгиев", който е блокиран.
Проявата преминава при изключителни мерки за сигурност, под охраната на над 150 полицаи.

Представителите на „Джемини" носят тениски с надпис „Комунистите се целуват при официални срещи".

Под лозунга „Внимавай кого мразиш, може да е някой когото обичаш!" са обединени участващите в шествието хора с различна сексуална ориентация.
Никой от тях не изрази по какъвто и да било начин агресивно или демонстративно своята сексуалност.

Още в началото на проявата над 20 протестиращи срещу парада бяха съборени от полицаите на тревата по очи, а двама непълнолетни бяха задържани от органите на реда заради използване на взривни устройства преди парада.

По думите на лидера на Българския национален съюз Боян Расате, на парада присъстват много членове на съюза и те ще направят всичко възможно да прекратят шествието.

Той дойде на парада с малката си дъщеря, като заяви, че я възпитава в нормално сексуално поведение и толерантност, но в рамките на нормалното.

На въпрос как ще коментира задържането от полицията на протестиращи срещу шествието, Боян Расате заяви, че по този начин се нарушават правата на всички задържани да се разходят свободно в района на НДК.
По думите му, те са разпитвани и задържани само защото на някого изглеждат съмнителни.

Лидерът на БНС уточни, че според него голяма част от хората са настроени агресивно, защото „агресивно и демонстративно им се натрапва ненормално поведение".

Той добави, че тъй като кметът Бойко Борисов и общинските съветници, които според него са имали законно основание да променят маршрута, или да прекратят парада, не са го направили, то те носят цялата отговорност за всичко, което се случва.

Участниците в първия гей парад у нас са около 400, като крайната им цел е Червената къща „Андрей Николов".

Източник:



A bad 3 o'clock decision...

Тема Първи гей парад в Софиянови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано28.06.08 18:45



Без пъстри облекла и екзотични гримове, но с отчетливо полицейско присъствие и напрежение сред участниците започна първият гей парад в столицата, съобщи БГНЕС.

На "моста на влюбените" до НДК в късния следобед имаше много хора, но беше невъзможно да се отличат участниците от обикновените зрители и журналистите.

Според БНР участниците са били около 80 души.

Хората очакваха мъже в рокли, но както виждате ние сме съвсем нормални хора, каза пред журналисти Аксиния Генчева, изпълнителен директор на "Джемини", един от организаторите на парада.

С надпис, рекламиращ неговата организация "Тангра спорт" в челните редици бе германецът Петер Мьовс, който обясни, че живее от осем години в България и е щастлив да участва в проявата.

България е вече в ЕС и е нормално да можем открито да показваме различията си, коментира той.

Гърмеж на пиратка озвучи началото на парада. Участниците отговориха с мощно надуване на свирки, които са били раздадени преди това.

Полицията е задържала за справка около 60 души - привърженици на организации, които заклеймиха гей обществата.

Участниците в шествието преминаха по бул. "Евлоги Георгиев" до "Червената къща", ескортирани от полицейски автомобили и полиция.

Пиратки гърмяха на няколко пъти. Забелязани бяха младежи, които се движеха успоредно по тротоара и някои от тях бяха спирани за проверка и отвеждани от полицията.

Една седмица заплахи даде резултат, каза пред журналисти Аксиния Генчева. Според нея участниците в гей парада са щели да бъдат много повече, ако не беше разразилата се медийна кампания срещу тях.

И в другите страни е имало проблеми - в Ирландия първият гей парад е бил само от петима участници, добави Генчева.

Искам аз и хората като мен да могат да живеят без страх, че ще бъдат уволнени от работа или пребити от скинари и националисти за това, че не са като другите, каза тя.

За БГНЕС друга участничка в похода, Виктория Димитрова от Благоевград разказа, че е щастливо женена в испанския град Тамплона за г-жа Беатрис Ухар, която също бе редом с нея на парада.

Според Виктория за бракове между хомосексуалисти в България още е рано да се говори. В Испания те са разрешени от 2005 г., но надеждата на участниците в парада е в новия семеен кодекс поне да влезе признаването на фактическото съжителство на хомосексуалните двойки.

Към 17,30 ч. участниците в гей парада вече бяха в крайната точка на маршрута си - "Червената къща". Плътен полицейски кордон не допуска до там други граждани.

В цяла Европа днес имаше гей шествия

Десни активисти се опитаха днес да разстроят парада във втория по големина град в Чехия Бърно и се наложи силите на реда да се намесят.

С плакати и транспаранти, на които можеше да се прочете "Няма бъдеще за хомосексуалистите!", няколко десетки екстремисти, облечени от главата до петите в черно, замеряха с яйца и димки участниците в гей парада, събрали се в парк в центъра на Бърно.

500-те участници бяха охранявани от 200 полицаи. Задържани са били задържа трима души и парадът, предвиден първоначално да продължи два часа бе съкратен.

В сряда чешките власти забраниха демонстрация на крайната десница, която бе определена за същия ден като шествието на гейовете и лесбийките.

Десетки хиляди преминаха по улиците на Берлин под звуците на техномузика по време на традиционния "Гей Прайд", който тази година е на тема борбата срещу хомофобията, съобщи АФП.

Участниците в Кристъфър стрийт дей - наречен така на едноименната улица в Ню Йорк, където през 1969 г. станаха сблъсъци между полиция и хомосекусалисти, качени на пъстри платформи, окичени с разноцветни балони, изминаха шест километровия маршрут, ползващ се със славата на култово място сред хомосексуалистите в Европа.

Доайен на шествието бе 95-годишният Рудолф Бразда, последният все още жив от т.нар. розови триъгълници - преследваните от нацистите представителите на гей общността, които в концлагерите са били означавани с розови триъгълници.

Бразда, който е прекарал четири години - от 1941 до 1945 г., в концлегера Бухенвалд, положи венец на паметника на хомосексуалистите, жертви на нацизма, издигнат неотдавна в Берлин.

По време на хитлеризма над 50 хил. са били осъдени по силата на член от наказателния закон срещу хомосексуализма. Според някои сведения между 5 и 15 хил. са депортираните в лагерите хомосексуалисти, като половината от тях са загинали там.

Източник:



A bad 3 o'clock decision...

Тема Re: Първи гей парад в Софиянови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано28.06.08 18:49



Ами честито за парада, макар нещо да не са ми ясни парадите. Пък участниците да се похвалят



Най-важното е невидимо за очите.

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано28.06.08 18:59



Това е историческо събитие. Евала на всички, които застанаха зад събитието и го организираха :( Аз сега се прибрах и май съм го изпуснал :( Прочетох по новините, че са стигнали безпрепятствено до червената къща...



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано28.06.08 19:30



Срамно и тъжно е това, което се случи, пък и странно, защото досега не съм се сблъсквал с насилие /е, не съм се афиширал и публично, де/. Но е ясно, че винаги може да се намерят 200- 300 лумпени, които да се опитат да провалят каквото и да е събитие...
Срам ме е и от мене си, че не отидох...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано28.06.08 20:00



Доста арести, според мен трябва да има седмица на нетолерантност към скинарите и фашистите.

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: mizrahi]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано28.06.08 20:03



Доста арести е имало.

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: ljove]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано28.06.08 20:04



Хора като Сидеров и Расате винаги ще имат последователи. България е известна с фашиските си залитания още от световните войни. Скинарите създават проблеми по мачове и други обществени прояви.

Омразата е страшно нещо.

Всички които ритат срещу толерантността към хомосексуалистите той господ сам ще си ги накаже, може децата и внуците им да са точно хомота.

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор about blank (новак)
Публикувано28.06.08 20:39



Навсякъде има лумпени, а в нашата държава като че ли са малко повече от нормалното. Те винаги и навсякъде ще са в кюпа, може даже да не знаят и да не разбират срещу кого и какво хвърлят бомбички! И след всичката помия, която се изсипа срещу тази проява, това сигурно е доста по-морално и такива "събития" трябва да се приемат нормално от всички:
http://rousse.dir.bg/2008/06/28/news3144828.html





Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: about blank]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано28.06.08 20:50



Да идем да ги набием, и аз не знам защо, просто така.....



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: ljove]  
Автор Stara_Chanta (smile)
Публикувано28.06.08 21:56



Шапки долу за смелостта на организаторите и на участниците днес след жестокия натиск да се откажат, упражнен по всички възможни линии - от пропаганда до опити за физическа саморазправа.

Поздравления и уважение за отлично свършената работа на полицията и на общината. Голямо постижение е, че не се допусна да има пострадали и да се предизвикат безредици.

Има надежда.



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Stara_Chanta]  
Автор Uninvited (непознат)
Публикувано28.06.08 22:24



Аксиния е новият ми идол


Невероятна психика има тва момиче
След всичките заплахи срещу нея
Още повече че има и дете за което да се мисли

Абе БРАВО на всички които са присъствали на парада

I need a moment to deliberate

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Stara_Chanta]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано28.06.08 22:28



Браво и на Джемини. Най накрая нещо наистина значимо, което ще остане в историята.



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано29.06.08 00:53



Ето няколко линка към отразяването на парада по новините на основните телевизионни канали (следва продължение):

- Нова ТВ

- bTV, 19.00

- bTV, 19.30



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: SeaStar999]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано29.06.08 02:06



От материала на btv

'Рассате:
Има събиране на някакви хора, има събиране на други хора.
А как ще протече шествието и дали изобщо ще протече, ще видим тепърва!
Репортер:
Вие дойдохте с детето си тук?
Рассате:
Даа.., аз съм с дъщеря ми тук. Не одобрявам тази проява! И както казах: ‘Ще направим всичко възможно да не се проведе.’
Репортер:
Което какво може да включва?
Рассате:
Което включва всичко... '

Не го разбирам този човек!
Детето си довел... Детето! Детенцето стои напрегнато до него и го гледа с поглед на неразбиране. Ясно му е... татко за мен е всичко... но все пак! но все пак!

---------------------------------------------------

Търси се записа по btv с Дим Дуков!

Редактирано от Kurvoazie на 29.06.08 02:18.



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Kurvoazie]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано29.06.08 02:19






- част 1

- част 2

- част 3

Редактирано от SeaStar999 на 29.06.08 03:04.



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: SeaStar999]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.06.08 09:11



Честно казано, гледах тези филмчета. За пореден път се убеждавам, как някой със закостеняло мислене, не може да види истината или упорито се прави, че не я вижда.

Както и да е, мнението на такива хора е без значение. Рано или късно, дори в тази държава гейовете ще живеят свободно...



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: mizrahi]  
Автор Ritter (нов)
Публикувано29.06.08 10:17



Вчера имаше и дискусия по Канал 1, за съжаление не мога да я намеря за да я пусна тук, беше доста интересно. Докато се ровех, попаднах на това:





Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: about blank]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано29.06.08 11:38



Страшното е, че това са едни много объркани млади хора, ако пяха педераси поне щяха да знаят кои са, а в сегашната си форма дори те самите не знаят чия омраза и чии финансови интереси обслужват.

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: ljove]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано29.06.08 11:38



Е защо да ги бием, като може да ги обичаме?

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Stara_Chanta]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано29.06.08 11:39



Действително, добра работа на полицията.

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Uninvited]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано29.06.08 11:40



Мен ако питаш Аксиния също прекоси границата на благоприличието.

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: mizrahi]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано29.06.08 11:40



Така е, първата стъпка винаги е най-трудна.

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Kurvoazie]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано29.06.08 11:43



Този Боян Расате защо не проумее, че детските дискотеки и техно парадите са много по-опасни за децата в тази държава. Наркотици, алкохол и безразборен секс се случват точно на тези места. Като се има предвид, че парадът с нищо не скандализираше и не бе съпроводен с тинейджъри стискащи бутилки бира.

Също да погледнат как цяла София е залята с плакати на жени по цици или задници. Онзаи реклама с динята, примерно.

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: mizrahi]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано29.06.08 11:44



Ако сравним днешния ден с този преди 15 години - нещата вървят към добро.

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Ritter]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано29.06.08 11:45



В тази дискусия бяха дошли куп религиозни фанатици. Не мога да си обясня как е възможно тези хора да са толкова заблудени и така силно да си вярват.

Точно християни да ни обясняват за ценности в обществото, при положение, че хиристиянски течения са вършили какви ли не зверства през вековете.

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано29.06.08 11:53



Ами ние може да ги и обичаме, ама те нас, дали?



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: ljove]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано29.06.08 12:10



:)Е, важното е любов да има, пък ако се дърпат може и малко сила да им се приложи.

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Ritter]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано29.06.08 14:37



Линкове към "Вижте кой", Канал 1:

- част 1

- част 2

- част 3

- част 4

- част 5

- част 6



Тема Най-хубавото нещо на този парад.....нови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор maltazer (непознат )
Публикувано29.06.08 16:51



.....беше картинката на пищящия като ущипана ученичка
Боян Расате докато го носеха към джипа!


Писъците му "Бият ме!!!" бяха покъртителни!
Риташе и пищеше толкова артистично,
та дори някой можеше повярва, че го бият!

Явно много му се искаше, не само да го набият,
а и нещо друго да му направят полицаите..............................



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор biz (задоволена)
Публикувано29.06.08 17:16



Не мога да разбера как малоумник като Расате име някакви симпатизанти?!
Според мен парада е добра идея и съм сигурна, че така мислят и хората които са я разбрали. В последните дни целия замисъл бе опорочен от напълно неправилното тълкуване на проявата. Наслушах се на какви ли не простотии от типа на това, че парада е подтик към хомосексуализъм! Това може да е мнение само на пълен дебил! Истината е, че най-голямата реклама на събитието бе направена от неговите противници. А те просто искаха да извлекат дивиденти. Общо - взето се получи така, че Расате (като един знаменосец на ''съпротивата'') изопачи идеята на парада, направи го да ввзучи като заплаха и после поведе борба с него.
Аз като една хетерусексуална жена твърдя, че само кретен би се вързал на подобна тъпотия. Не се чувствам заплашена от хомосексуалитите и парада им, не ми пречат в обществото и работното ми място. Незнам дали ще ми повярвате, но гаджето ми (който няма никакво отношение към гейовете - нито добро, нито лошо) като разбра, че някакви лумпени са опитали да попречат на паради каза, че ако е знаел е щял да отиде да ги защити.
Изводът ми е, че само ограничени и нискоинтелигентни хора биха реагирали негативно на проявата на '"Джемини''.



Тема Re: Най-хубавото нещо на този парад.....нови [re: maltazer]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.06.08 18:08



Вярно че, след като си гледал няколко дни как някой необезпокоявано е говорил в национален ефир, че е над законите, че не ги признава и не смята да ги спазва, накрая като видиш как полицията се намесва те кара да се чувстваш малко по-спокоен, че все пак някой следи и пази законите.

Но вчера се случи нещо много по-важно, нещо, което сме чакали от години.
Появи се нещо, за което досега само се говореше, но всички знаеха, че не съществува - гей и лесбо общност.

Преди три години на първия парад имаше около 30 човека - и всичките "активисти". Сега на този активистите ги нямаше - някои обидени, други емигрирали, трети вече "не се интересуват от тези неща".

На този парад имаше хора, отишли да защитят правото си да живеят така, както искат, хора, които искат да покажат, че имат достойнство и се гордеят със себе си. И затова, въпреки че беше втори парад, шествието наистина беше първи истински Прайд в България. И показа, че тук наистина е започнала да се създава истинска гей и лесбо общност.
Което е адски важно, защото пътят напред става много по-лесен.

Поздравления към Джемини, които рискуваха адски много и спечелиха. Ако впечатленията ми от разговора с Аксиния отпреди 10 дни са верни, то много неща ще се променят към добро там. А и Прайдът показа, че вече се върви натам - той беше най-голямото и значимо нещо, направено от Джемини от много години насам. Но не беше финансирано и не беше отчитане на дейност по проект. И показа, че големите неща се правят не от донори и проекти, а от сърце.



---


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано29.06.08 21:13



браво на участниците в парада за смелостта им! :)



Тема Обичам ви,обичам ви,милинови [re: Guardian_Hearts]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано29.06.08 21:35



хора,за смелостта,и за това,че за първия гей парад в София се организирахте,и доказахте на света,че наистина сте силни и сте това което сте.
Всички българи трябва да разберат,че днес дискриминация не е нужна,че не е нужно да се мразим,
ето за това е гей парада,това е целта на тези смели хора.
Поздравявам ви мили гей и лезбиен за това невероятно дело.



Тема Re: Обичам ви,обичам ви,милинови [re: redjeep]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано29.06.08 22:17



От нашия /ще ми разрешите да го нарека така, нали

/ клуб, доколкото разбирам, само Куроазие участва в парада- възхищавам се на смелостта му! Отново дълбоки благодарности за това, че беше един от участниците в подкрепа на общата кауза!

Евите проявиха мъжество, което също е за огромно уважение, ако повечето мъже бяха с техния дух, светът щеше да е едно много по- добро място за живеене...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Обичам ви,обичам ви,милинови [re: ljove]  
Автор about blank (новак)
Публикувано29.06.08 22:22



Ровя си тука из постовете и вижте какво намерих
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=vic&Number=1948023466&page=0&view=collapsed&sb=5&part=
Какво отношение към гей и гей парад очакваме?...





Тема Re: Обичам ви,обичам ви,милинови [re: about blank]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано29.06.08 22:33



Всичко се връща на този свят- по- рано или по- късно...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: ljove]  
Автор bluestar1 (непознат )
Публикувано30.06.08 01:42



Но е ясно, че винаги може да се намерят 200- 300 лумпени, които да се опитат да провалят каквото и да е събитие...


Живота е борба. Много често в живота единствения начин да се реши даден проблем е конфронтацията. Ако погледнеш историята по същия начин жените са получили право да гласуват и черните са получили равни права с белите. Всичко това е станало с протести, с борба. Трябва да се прави нещо, да има активност. Ако се носиш по течението, това е най-лошо. Всичко се променя, след 50 години България ще е друга.



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: SeaStar999]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано30.06.08 08:28



Съжалявам за липсващия финал на дискусията - ето го и него:





Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: bluestar1]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 08:35



Да, разбира се, не отричам. При всички положения, най- малкото /а може би не/, обществото се информира масово за различни негови представители, които по една или друга причина търсят правата си...

Лошото е, когато мнозинството стои на единия бряг и не може /или не желае/ да види отсрещния... Още по- лошо е, когато 200- 300 "статисти" се опитват за попречат на гледката към него.
Първото не се получи- доста "нормални" /в кавички, защото и ние сме си такива/ хора виждат и разбират за какво става дума, /някои даже писаха и тук по въпроса/.
Второто също не се получи- никой не желае някой с бокс в едната и коктеил "Молотов" в другата ръка и с кубинки върху миризливи крака да му закрива гледката.



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано30.06.08 08:57



Добро утро на всички!



Това е първата част от разговора с Аксиния в "Здравей, България" по Нова ТВ тази сутрин:





Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: mizrahi]  
Автор Creeping Death (napalmoff )
Публикувано30.06.08 15:40



Аре, пък ти спретни парад под надслов
"Да на педофилията"






Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор Creeping Death (napalmoff )
Публикувано30.06.08 15:57



В отговор на:

Хора като Сидеров и Расате винаги ще имат последователи. България е известна с фашиските си залитания още от световните войни. Скинарите създават проблеми по мачове и други обществени прояви.




Ае са да ми разтълкуваш какво е "фашизъм", и кога е имало в България фашизъм и фашистки организациия.

Относно скенарите. Ако има 100 тина в цяла България пак е добре и те са толкова скенари колкото вас. Неосъзнати пикльовци.

България е една изключително толерантна страна във всяко едно отношение. Има хора с предразсъдаци факт, ма чак пък нетолерантност. На мен лично хич не ми пука кой с кого и къде си го завира. Стига да не излиза и да крещи, с балончета, че видите ли бил гей или краставица, пък аз му преча да си го слага. Слагайте си го бе момчета, щом ви кефи живота е кратък


В отговор на:

Всички които ритат срещу толерантността към хомосексуалистите той господ сам ще си ги накаже, може децата и внуците им да са точно хомота.




Ко ся да разбирам, че да си хомо, е боже наказание ли

В парламента пълно с ваши хора, пък после дискриминирани сте били.

Малей пък наглост




Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Creeping Death]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 16:22



Заради теб няма да попадам под ударите на закона. Като ти се искат малки момиченца /момченца/ , бягай в най- близката детска градина...
Или в някой църковен хор.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: ljove]  
Автор Creeping Death (napalmoff )
Публикувано30.06.08 16:32



Що бе вашето приятелче "мизархи" си пада по малки момченца, хванете и му помогнете да си направи един "парейд" с дечицата от детска градинка "Калинка"

.

Темата ми беше иронична, в случай, че бавно топлиш




Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Creeping Death]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 16:33



Приятел, май си бягал от часовете по история, ама и днес какво и кой се учи, въобще няма да коментирам...
И аз не ща да гледам изкуствено дишане на всеки пет метра от разни пикльовци и пикли, ама не ги завирам по мазета и тавани, те сами там си го завират.
Иначе хомо е наказание за такива като Расате- няма как да не ги стигне, всичко се връща, включително и в парламента!


И оди се оплачи на парижкия и берлинския кметове, те ще те разберат, въпреки че трябваше да организират хилядни паради онзи ден....

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Creeping Death]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 16:41



Абе всичко загрявам, и Расате се шегуваше мило по тази тема, даже беше завел дъщеря си, заедно да се посмеят...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: ljove]  
Автор Creeping Death (napalmoff )
Публикувано30.06.08 16:41



Оффф, аман. Видехме ви целия парад. Смях от класа и простотия. Типична балканска простотия и от двете страни.

Та припомни ми кога в България е имало фашизъм моля.

Ма с дефиниции. Щото се води, че и комунизъм е имало

.




Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Creeping Death]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 16:46



Виж цар Борис ІІІ, "Бранник" и т.н.


Може да не сме били в активни военни действия на фронта, но си анексираме Македония, част от Гърция и Югославия /ако не си забравил, няколко десетки хиляди евреи от тези части отиват на екскурзия до по- извесни концлагери/, поизхранвали и пообличали сме Хитлер и т.н.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: ljove]  
Автор Creeping Death (napalmoff )
Публикувано30.06.08 16:51



И това ни прави фашисти. Браво






Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Creeping Death]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 16:53



Българите- не, управляващите тогава..

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: ljove]  
Автор Creeping Death (napalmoff )
Публикувано30.06.08 16:56



Българите- не, управляващите тогава..

А дойдохме си на думата






Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Creeping Death]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 17:00



Е? Не си чувал за Митко Палаузов? За рязани глави на партизани? За децата от Ястребино?
Ми хубаво...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Creeping Death]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 17:03



Вапцаров? Йосиф Хербс? Гео Милев? Георги Димитров? Законът за защита на държавата?

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: ljove нови [re: ljove]  
Автор maltazer (непознат )
Публикувано30.06.08 17:21




Всичко бях виждал,
ама фанатизиран гей-комуняр не бях виждал!

Ястребинчета........... Георги Димитров................
забрави шумкарите!
Ами навсякъде по света където някой тръгва
с оръжие да сваля ЗАКОННА ВЛАСТ го опукват без съд и присъда!

Анексирали сме Македония!
Чети история бре!
Изпратили сме евреите в концентрационни лагери!
Евреите паметници вдигат на Цар Борис и на българите
той видите ли по-добре знае от тях!
Изпращат ги швабите, защото това са си немски територии
под българска администрация единствен!

Ей, ама ти наистина си резил за гей средите в България бе комунярче!
Май семейството ти бая ти е натъпкало кратуната
със залпове от Аврора!

Редактирано от maltazer на 30.06.08 17:23.



Тема Re: ljoveнови [re: maltazer]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 17:33



Не съм ги забравил шумкарите, ще поровя, да ти намеря снимчици на резнати глави...
А ако не бяхме, какви, фашисти, София щеше ли да я бомбандират американците, бе?
За мен не се безпокой, реститутки сме, така че и по този параграф издишаш...
Ет ти нещо и за евреите...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 30.06.08 17:36.



Тема Re: ljoveнови [re: maltazer]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 17:41



Ама много тъпоумно, бе- деца, свалящи правителства?!? И затова поизбити?!?
Или пък Г. Димитров- осъден за подпалването на Райхстага? Още по тъпоумно...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: ljoveнови [re: ljove]  
Автор maltazer (непознат )
Публикувано30.06.08 17:43



7200 евреи от Македония, убити в нацисткия концлагер Треблинка, са били записани на мемориала като български евреи,
писаха вчера скопските медии.



E ти наистина намери доказателство
от такава величина и такъв достоверен
източник, че направо ме срази!
Само, че вземи попрочети, как македонците са писали списъци
на евреите във Вардарско и са ги носили директно в Германските
комендантства, за да могат да им оберат после имуществото и имотите!

Не се излагай като кифладжия!
Когато не си уверен в нещо - замълчи!



Тема Re: ljoveнови [re: maltazer]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 17:45



Това го пусни на ОМО "Илинден"....

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: ljoveнови [re: ljove]  
Автор maltazer (непознат )
Публикувано30.06.08 17:47



Или пък Г. Димитров- осъден за подпалването на Райхстага?


И кой го осъди бре умнико?
Българското правителство ли го осъди?



Ама много тъпоумно, бе- деца, свалящи правителства?!?
Който е нарамил пушка или шмайзер да ублива НЕ Е ДЕТЕ!
Той е убиец без значение възраста!
По същия начин както днес талибаните изпращат деца да стрелат и да
се взривяват, да убиват невинни в името на исляма са постървали и комунярите в България!



Тема Re: ljoveнови [re: ljove]  
Автор maltazer (непознат )
Публикувано30.06.08 17:49



(
А ти мислиш, че те не го знаят ли?
Тези действия не са от преди 3 000 години
а от преди 65! Има още живи очевидчи!



Тема Re: ljoveнови [re: maltazer]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 17:52



Абе, ти май не знаеш, че Г. Димитров Гьоринг/министър на вътрешните работи тогава!/ не можа да го осъди- е, счупи ми главата, наистина!


А дечицата никого не са убивали, бре, ти наистина си марсианец....
И ме караш аз да чета?!?

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: ljoveнови [re: maltazer]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 18:03



Май ненаучната фантастика ти е любимата литература...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: ljoveнови [re: maltazer]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 18:14



Да ти кажа още нещо- Ернст Рьом, начело на СА, и цялото му обкръжение, са били гей...
Не ми казвай, и че това не си чувал, голям смях ще падне...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: ljoveнови [re: ljove]  
Автор maltazer (непознат )
Публикувано30.06.08 18:59



Да ти кажа още нещо- Ернст Рьом, начело на СА, и цялото му обкръжение, са били гей
Е и какво искаш да кажеш!
Има и известен директор на ЦРУ - Джон Едгар Хувър който е бил гей
но това няма нищо общо с темата която обсъждаме!

Редактирано от maltazer на 30.06.08 19:16.



Тема Re: ljoveнови [re: maltazer]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 19:15



Искам да ти кажа, че фашагите са антипедалски настроени в чест на Хитлер, а той е дошъл на власт и с помощта на Рьом. Да не говорим, че Хитлер е имал и еврейска жилка...


Впоследствие промиването на мозъците води знаеш на какво- розови, жълти, комуняги, профсъюзни дейци, интелектуалци, аристокрация- в концлагерите.
А да ти кажа ли, че с пръст не пипнал Ротшилд и имотите им...
Като някой някъде си разиграе коня, и maltazer може да пострада, без да подозира....

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: ljoveнови [re: ljove]  
Автор maltazer (непознат )
Публикувано30.06.08 19:20



А да ти кажа ли, че с пръст не пипнал Ротшилд и имотите им...


И не само техните!
Еврейските магнати са предупредени и са се
изселили преди да започнат акциите срущу евреите!

Защо ли?
Надали обаче знаеш!

А ако знаеш и го обявиш на всеослушание в Германия
ще те подведат по закона за отричане на Холокоста!



Тема Re: ljoveнови [re: maltazer]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 19:26



Имаше една приказка: "Каквото и да ти говорят, знай, че става дума за пари..".
Сега да не намесиш и тайните фашистки общества- Туле, Блут унд Боден и т.н.



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Creeping Death]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано30.06.08 19:28



Представи си, че имаш син и той след 20 годни си признае, че е гей. Чудя се тогава какво ще ни кажеш. Или пък ако имаш внук, който след 40 години си признае, че е гей.

Ей такива хора, като теб, ми се струва, че господ винаги им показва житейските уроци по най-трудния начин.

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Creeping Death]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано30.06.08 19:30



Тъпо е да се ебаваш с насилие над деца.

Педофилията и хомосексуализмът нямат пряка връзка. За разлика от педофилията, комосексуализмът е законен и не представлява престъпление.

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 20:03



Чухте ли го онзи смешник по новините на БТВ?
Щял да прави регистър на хомо, за "да можел да филтрира социалните си контакти с тях"?!?

Почвал с политици, бизнесмени, държавни служители и общинари, после ще обикаля кенефите, вероятно..
Предлагам да му спестим усилията и никой от нас да не контактува вече с него...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: ljove]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано30.06.08 20:48



Мани, аз го слушах днес по Скат в телефонно интервю. Бедната овчица разправяше за сто и седемте (?) арестувани и техните близки, които полицаи с маски и палки пребили пред 4-о районно и после се разхождали по гърбовете им като животни. Освен това не им давали никаква информация за арестуваните. Както ви казах, аз бях там по това време и абсолютно нищо такова нямаше. А с ушите си чух как хората обясняваха на роднини по телефона решенията на полицията за хулиганството на близките им. Така че бате Боян продължава с пълна сила да живее в някакъв измислен от него свят (и да използва думичката ПЕЕАСИ с повод и без повод, но с огромно душевно наслаждение

)



Тема Re: Най-хубавото нещо на този парад.....нови [re: maltazer]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано30.06.08 21:06



Това само иде да покаже в какво се превръщат тези "смели" българи, когато реално се опред до сериозни действия. Да заплашва военната прокуратура в Бургас по телевизионния ефир звучеше много мъжкарски.

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Ayame]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.06.08 21:07



Не измислен- демагогски, манипулативен, абе просто казано- откровено си лъже човекът, ама какво да го правиш, така е научен, така ще възпитава и децата си, после защо държавата ни била една или друга....
Чудя се, защо не беше тикнал плакатчето им в ръцете на дъщеря си? За пиратки и бомбички е още рано...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Най-хубавото нещо на този парад.....нови [re: prinyo]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано30.06.08 21:08



Имаше и много хетеро, които просто смятат, че парадът е интересно нещо и че всички сме един народ.

Save the original.


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: ljove]  
Автор Creeping Death (napalmoff )
Публикувано01.07.08 10:09



В отговор на:

Е? Не си чувал за Митко Палаузов? За рязани глави на партизани? За децата от Ястребино?
Ми хубаво...



Такааа и с какво това доказва, че са избити от фашисти. Избирателно са избивани, на база религия, пол сексуална ориентация. И каква е разликата между фашизъм и нацизъм
Поредната глупост. Избитите от народния съд от фашисти ли бяха избити, или от нацисти.

Престани излагаш се




Тема Re: ljoveнови [re: maltazer]  
Автор Creeping Death (napalmoff )
Публикувано01.07.08 10:10



Браво пич, по добре едва ли някой може да го каже






Тема Re: Най-хубавото нещо на този парад.....нови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор Creeping Death (napalmoff )
Публикувано01.07.08 10:22



В отговор на:

Имаше и много хетеро, които просто смятат, че парадът е интересно нещо и че всички сме един народ.




Абсолютно съм съгласен. Ма ние хетерото не правиме парад в доказване на обратното




Тема Re: ljoveнови [re: ljove]  
Автор Creeping Death (napalmoff )
Публикувано01.07.08 10:23



В отговор на:

Абе, ти май не знаеш, че Г. Димитров Гьоринг/министър на вътрешните работи тогава!/ не можа да го осъди- е, счупи ми главата, наистина!




Аха, и това доказва наличието на фашизъм. Божке колко глупост има по тази земя




Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор Creeping Death (napalmoff )
Публикувано01.07.08 10:25



В отговор на:

Представи си, че имаш син и той след 20 годни си признае, че е гей. Чудя се тогава какво ще ни кажеш. Или пък ако имаш внук, който след 40 години си признае, че е гей.




Е и, гъза си е негов. Ако мога така да се изразя. Виж ако тръгне да го размахва по паради вече няма да ми е приятно




Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Creeping Death]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано01.07.08 10:57



Прочети "Кланица № 5" на Кърт Вонегът- една инжекция киселина в тестисите /като в "невиннния" немски концлагер, за който става дума/ може би ще промени част от мирогледа ти...
Относно терминологията- ползвай Уикипедията.
И не ме питай кой изби индианците...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: ljoveнови [re: Creeping Death]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано01.07.08 10:58



Не е имало фашизъм, разбира се, историята на цивилизацията започва от твоето рождение...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Най-хубавото нещо на този парад.....нови [re: Creeping Death]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано01.07.08 11:04



Твоят принос в историята ще бъде, като забраниш подобните паради по цял свят!
Да живее липсата на обществена позиция /типично българска черта/!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Creeping Death]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано01.07.08 12:37



Няма гаранции за нищо, може не само да тръгне по паради, ами дори да бъде лидер на гейска организация.

Save the original.


Тема Re: Най-хубавото нещо на този парад.....нови [re: Creeping Death]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано01.07.08 13:08



Защото не ви се налага.



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано01.07.08 13:55



Мен ако питаш Аксиния също прекоси границата на благоприличието.
Мен никой не ме пита, ама аз да си кажа какво мисля.

Рассате бе на късмет!
Прайд се получи на късмет!
Защо е фиаско Парада! Кое е фиаското?

На сайт - Гей организацията Джемини, сe пуска анонс за “Прайд” - без одобрение, с куп неизвестни за събитието. Има дата, има име - няма одобрение, няма маршрут. Ще има нещо..., който прочете... да знае. Ако не влезеш в сайта, от медиите ще се разбере.
Идеята била... дай да спретнем едно парадче, че ‘ле-ле... колко окъсняхме’. А и няма как... другите на паради са го подкарали. Явно е време за паради. Да го направим, както стана Първият - тихомълком, нямаше проблеми. Ще му цапнем едно бомбастично мото, а и... оправдаваме присъствие.
Като пускаме дата 28-ми, като показваме желание, при отказ на Бойко, ще пораздухаме и... все е на далавера. Всички ще разберат - искаме, ама те не дават.
Ние "окъсняхме", ама те не дават! Другите правят, на нас не ни разрешават!

Е да, ама не излезе така!
Бойко се съгласи. Рассате скочи. Има само 2 седмици. Ле-ле... каква я забъркахме.
Толкова с иронията.

Самата Аксиния казва, че не е очаквала посещаемост. Какво означава това! Че... на фона на 100-тината души... й е много, че при цялата “грандиОзна” подготовка и зариди непредвиденият Рассате има отдръпване на желаещите или проблемът е в късия срок за организиране и подготовка (планиране)!
Дами и Господа в Джемини, кого баламосвате!
Истината е, че сте очаквали всичко да мине като по мед и масло, както стана с Първия. Добре съзнавате, че гей-общността не ви подкрепя. Разчитахте на близки и познати, каза се. С идването си щяха да подпрепят Вас, което не е парад с общността, а е с лична подкрепа.
Вие се подигравате с Организацията Джемини!
Индивидуализма, самоизолацията и аматьорщината не се подкрепят.



Вярно, за две седмици може да се спретна парадче. И за една може...
Проблема обаче е с натрупване. След Първият парад е трябвало да се планира периода на Вторият, независимо кой управлява Джемини. След Втория, днес, щеше да е Третият. Никой ли не е забелязал, че в другите държави има поредност... нпр 50-ти.
Показахте липса на приемственост, уважение към първите, незачитане на създаденото.
Като обявявате, че това е Първи... всъщност какво е първото...! Ако е Първи от Прайд, как може да подлагате на такава организация гръмкото име, а и самата идея за семеен. Ако, догодина нпр, се сложи ново име, то отново ли ще почне броене! Поредността и именуването се комбинират, моля! Или като сте нов УС с вас започва летоброенето! С лека ръка затрихте всичко преди Вас Защо да сте истината и всичко на куп?

Добре, че се появи Рассате.
Хоп... ето ти реклама. Каква наглост, каква безочливост и цинизъм - Рассатето прави рекламата на Джемини. Антирекламата си я присвоявате, че и го обявявате. Отстрани изглеждаме като нещастници дето се хващат за всичко. А и да признаеш, че антирекламата е нещо, след като нямаш никаква такава си е жива мизерия... в мисленето.
Журналистиката в БГ преобразува антирекламата. Неутрализира я до степен на борба с принципи - професионализъм срещу Рассате.

Като Ви вкараха в играта, какво стана видно.
Изясни се, че не е помислено за отразяване в Сайта на медийното присъствие. Какво става из медиите, какво се случва се отразяваше тук в АиА, а и в частни блогове. Линк до линк с текущото положение. Да бяхте поканили ВЕДНАГА SeaStar999 или BBourgas, за да Ви качват текущото състояние!


Организационно Парадът е замислен като: събиране, минаване по улиците и... Червената къща. Като сте толкова хитри и огласихте ползата от Рассатето в спестяване на пари за реклама, защо не копирахте формулата на Загребският! Ще кажете няма пари!
То и за 2 седмици, без планиране отрано, пари не се намират лесно! Вие по женски се вкарвате и... то все ще се случи нещо...
Цялата идея за шествиЯ е започнаТА веднъж, преди години. Защо не проведохте парад миналата година? Защо сте прекъснали нишката към Вторият? Сега щеше да е Третият. На основа традиция мисленето е друго. Възможностите за финансиране също. Щом сега сте направили всичко със собствени средства, то и Вторият е могло така. Че и вероятно с по-малко пари.
Чу се за разни Розови точки... това ли ви е силата! Или сила Ви идва от принудата!
Играете дребните игри, седите си в офисчето и ако обстоятелствата Ви притиснат СКАЧАТЕ и забърквате манджа на надеждата.

Обявихте, че ще има гости! Какво стана с тях!
Защо на сайта Ви няма информация кой е бил? Няма интервюта с тях. Диктофони ли Ви трябват! Що поне ни ги изредите.., да са уважени. Или не е имало такива! Ако не е имало е под съмнение и стойноста на поканите към изредените. Гола “покана” е имало. Да изредиш поканени и да не дойдат е стара хватка, но вече е белег за непрофесионализъм. Обявяват се потвърдилите и сигурните, а не мечтаната авторитетност, всички от списъчето на някой, щото и желанието е нещо... С трици маймуни не се ловят!
Независимо напрежението от Рассатето, отразяването на Сайта... поне, е жест на уважение. Ефекта на успоредното отразяване е не само уважение, но и задължителен елемент. Снимка и текст лесно се качват. Пет въпроса за интервю лесно се измислят и преписват.
С една дума Сайта Ви трябва да трещи от информация.
Ако не можете да се справяте, дайте на други, привлечете можещи или .... търсете начин да сте в 21 век. Все другите са под Вашето ниво. Като се погледне какво е то, кой ще слезе там при Вас!

Поканихте ли останалите гей/лезбиен общества и организации!
Показахте ли се тактични и далновидни или още сте със съзнанието за едиственни. Да, Вие дърпате в момента. Да непоканите е нетолерантно. Силния е силен, защото е благороден и прави това, което трябва да се прави.

Имаше ли представители от 18-те центъра на България? Структурите действат ли и как? Бяха ли на Прайда! Уважени ли са!
Тази карта на центровете валидна ли е или е конспирация, за парлама! Присъстваха ли 18 центъра, 18 души!

За парите.
Чува се, че парите Ви дават за програми. Това добре! (Прайда не бе програмиран, ама... ще се ощипем...) Отдавна Ви писах, че пари има и в БГ. Защо не Ви спонсорират богатите БГ гей, организации! Трябва ли да Ви ги изброявам! Защо не можете да си надвиете над егото в името на Организацията, поне. Дипломация, комппромиси в името НА....., къде са! Пари се търсят докато се намерят. Пари има, що Вие нямате! До кога!
Пуснете кампания за набиране на средства - кой колкото може да даде. Направете отчет за събрано/похарчено по кампанията. Хем печелите доверие, хем и... съмишленици. 10 % сме... по 1 лев... са пари! Пари... се вадят от джоб! Сами идват на късмет. Нито Мечо Пух, нито междузвездни войни ще умилостивят... парите.

Кой Ви направи Прайда.
Рассате. Журналистите във всяка медия. Всеки един от 100-те на Прайда. Ще отбележа и Ние тук в АиА и блоговете, които следих.
Благодарете някак на всеки журналист и медия, който постигнаха точност и невероятна концентрация в интервютата. Съзнаваха последиците от примера на Рассате.
Важно е, че се случи точно така и по никакъв друг начин. Това е спасяване на Прайда, измъкваха Ви от всяка ситуация.
Те можеха друго. Без никакъв риск да оставят събитията по своята логика и само да регистрират случващото се.
Има практика (Англия нпр), да се пишат писма с чуство на уважение и благодарност, когато партньор е дал повече, отколкото е получил. Ако не се прави, Вие бъдете първите. Кои ли не видя абсолютизма на водещите.
Професионализма бе над всичко. Информирани до детайла, съобразителни на мига е труд и ниво за признаване.
Пуснете текст в сайта до участниците. В сайта на Елия. Навсякъде, където има гей/лезбиен традиционно. И един да е присъствал от редовните им посетители, ще се почуства отразен.
Нас ни подминете.... ;)
Покажете добро лице. Покажете добронамереност и признание. Най-много заради риска, който всеки един пое... доброволно.
Можеше да е друго.
Търсете съмишленици с качествена работа.

Изводи.
Не си мислете, че щом “дъжд” вали, то е, защото вие сте отдолу.
‘Живот’ е в мъжки род... съответно животът се движи с мъжка логика.
Ще направите ли догодина... Трети! Моля, не разчитайте на нов doncho-moncho да вземе сила от нас, за да Ви издигне до върховете. И така може, все е в наша полза, но ако се намери по изобретателен и гей/лезбиен кървяса от Вашата некомпетентност, кво правим!
Ще гласувам за Бойко, за да работи полицията пак професионално. Демокрацията трябва да се пази!

пп
Плюсовете друг път.

Ппп
Някой трябва да почерпи! Може и купон!

Редактирано от Kurvoazie на 01.07.08 17:30.



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано02.07.08 00:38



"Имало ли е полицейско насилие по време на гей-парада?"

"Здравей, България", Нова ТВ, 1.07.2008

- част 1

- част 2



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Kurvoazie]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано02.07.08 22:11



Как намери време да го изпишеш всичко това?

Save the original.


Тема Благодаря!нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Akcиния (аф корс!)
Публикувано03.07.08 16:40



На всички момичета и момчета, които дойдоха на прайда или решиха да не са с нас там, които подкрепяха каузата и нас самите, всички, които помагаха със съвет, лични средства или друго, за да се случи този прайд, и на всички, които, при други обстоятелства може би няма да сме на едно и също мнение, искам сърдечно да благодаря!

Все още съм адски уморена от последните две-три седмици и не съм в състояние да правя равносметка на това, което се случи, но искрено съм благодарна на всеки и всяка от вас, които, независимо от всичко и въпреки страха, подкрепиха този прайд!

Аксиния



Тема Re: Благодаря!нови [re: Akcиния]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.07.08 17:48



Като равносметка /от мен лично/- Екселенц, като подготовка и възможност хората да се настроят психологически- дано следващия да е по- добре спретнат.



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Първи гей парад в Софиянови [re: Guardian_Hearts]  
Автор arachnoid (ДръФФче)
Публикувано03.07.08 18:05





Тъй като анкетиращият по правило трябва да е неутрален и безпристрастен пускам темата тук. Така се надявам и да стана свидетел на отпора, който ще дадат представителите на пряко засегнатите в анкетата.

When the flying gets tough the tough flee into hyperspace

Тема Re: Първи гей парад в Софиянови [re: arachnoid]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано03.07.08 21:22



Проблема със ‘за/против’ не е проблем на хетеросексуалните, той е проблем на организаторите. Хетерото отричат, защото не знаят какво става, какво се организира. Както се подходи към проектозакона, и сега е същото - организация с тактиката на жени, на които някой им е длъжен. (обичам жените, но не и номерата... им)

Наивитета, който владее активисти, липсата на реални преценки, адекватен поглед, няма как да отвори съзнанието за отговорност. Това се видя в интервюто по btv с повод проекта за нов СК. Схванати от думичките ‘толерантност’ и ‘дискриминация’, отрицанията с които се обграждат, розовите очила, розовото бебешко, което владее съзнанието им от маса време, как би могло да изнесе на преден план други отговорности - членовете на Джемини или.... някой извън тази организация.
Безхаберието към други е равно на личен интерес.

Независимо, че Рассате скочи, трябваше веднага Джемини да се насочи вниманието към мотото. Мотото оправдава и обяснява Прайда. ‘Аз и моето семейство’ трябваше да е в центъра на вниманието. Ама едно голо мото не свърши работа. Че то и го промениха в движение, което е белег колко е измислено за парлама.
Хубаво, казано е мотото, то трябваше да е в разговорите из интервютата. Ама как да се говори за замисъла и мотото след като нямат основанията на Джемини.
Трябваше да се появи втора успоредна линия, която да не пресича Рассате. Да се наложи той да я пресича. Рассате изговаря свои тези, ние трябваше да изговаряме нашите причини и замисъл по повод Прайда. Кой да го направи - Джемини, къде - поне на Сайта като начало, преди изобщо да се появи Рассате.
На Рассате тактиката печелеше, ние (поне аз) беснеех, че някой се разпорежда с чужд живот... просто ей така.... На някой Мечо пух е в главата, на други - кръв. Някой си водят Междузвездни войни на хартия, други - реални. За това фиаското бе формено, абсолютно.
Какво излезе в един момент, че Джемини са най-големите хитреци, а останалите са баламите, които ще им свършат работата. При Лора Крумова им лъсна дупето...

Ето едно пряко доказателство:
‘Това е начина им на протест явно (въпреки, че не съм мн. в час за какъв парад иде реч, ама какво толкова?!)’(Заира) (от линка по-горе)

Тактиката ние да отидем при тях, ние да следим какво им е в главите се обърна срещу самите тях. Като центрират, като имат желание (по женски) да са център на вниманието, да бяха предвидили елементарното - мотивация на намеренията, послание към всички, къде - пак в Сайта. Всеки щеше да прочете, щеше да знае защо, особенно заинтересованите. Мотото е за плакат, събирателна единица. В Сайта трябваше да има послание, което да завършва с покана. И без Рассате е задължително.
Всичко трябваше да е подготвено преди първата буква, преди събитието.



Тема Re: Благодаря!нови [re: Akcиния]  
Автор Stara_Chanta (smile)
Публикувано04.07.08 00:25



Прочетох тук

, че организацията на прайда е изцяло за сметка на доброволците. Това вярно ли е?



Тема Re: Благодаря!нови [re: Stara_Chanta]  
Автор Dyke on Byke (нов)
Публикувано04.07.08 08:56



Напълно.
Най-тъпото е, че у нас трябва да си плащаме за охраната на държавата втори път, след като веднъж сме внесли данъци.
???





Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано05.07.08 15:25



Нали знаеш, какво е 'улови мига'! Така се получава при мен.

Често и нямам мнение. Просто нищо. Доста отдавна, ББургас, в пост, ме попита какво мисля... вече не помня какво. Много интересна тема, хубав въпрос, а аз нямам грам мисъл. Каквито и разсъждения да се появяват, все ми се струват маловажни и несъществени. Така си мина седмица, вече години.

пп
Извини ме, че забавих отговора.



Тема Re: Благодаря!нови [re: Akcиния]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано05.07.08 15:51



Чест ти правят благодарностите.

Странно, защо всичко е от твое име!
Няма ли други още, с които да дърпате каиша, за добро и лошо! Защо да е твоя превилегията!

пп
Често пропускам пост, в случая 'благодарност', не отварям и теми. Ако първо бях видял благодарността, в отговора до аrachnoid, по повод 'за/против', щеше да се промени само цеветът (настроението).



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано06.07.08 00:42



Борис начело на лондонския прайд

5.07.2008, Лондон

Кметът на Лондон Борис Джонсън нахлупи розова каубойска шапка и застана начело на лондонския гей прайд, който премина през британската столица.

Джонсън беше обвинен в хомофобия, след като сравни еднополовите граждански съюзи с брак с куче. Той се обяви и за запазване на Раздел 28 от Закона за местно самоуправление от 1988 г., в който на местните власти се забранява да извършват действия, популяризиращи хомосексуалността.

Сега обаче кметът се опитва да остави това в миналото, като се присъедини към десетките хиляди участници в прайда – шумна и цветна процесия, преминала през сърцето на Лондон днес следобед.

Застанал начело на платформите и участниците в прайда, Джонсън беше освиркван, но известни гей-активисти заявиха, че ще му дадат още един шанс.

Ръководителят на „Стоунуол” Бен Съмърскил каза: „Всеки политик трябва да извърви определен път, а неговият очевидно е в правилната посока. Това е от огромна важност за хиляди хора. В края на краищата, за един политик се съди по това какви действия предприема докато е на власт.”

В навечерието на парада на „Даунинг Стрийт” 10 министър-председателят Гордън Браун обсъди с актьора Иън Маккелън и членове на „Стоунуол” мерки срещу мотивирания от хомофобия училищен тормоз.

Говорителят на министър-председателя заяви, че г-н Браун е „изпитал искрено задоволство” от срещата с активистите и им е пожелал успех в организирането и провеждането на прайда.

Сър Иън, съосновател на „Стоунуол”, заяви, че срещата с министър-председателя на „Даунинг Стрийт” 10 е „изключително важна” и добави: „Много съм доволен от факта, че той изслуша проблемите, споделени с него от представителите на „Стоунуол”, които се отнасят главно до мотивирания от хомофобия училищен тормоз, който все още разбива живота на много млади хора”.

Тазгодишният парад бележи повратна точка, тъй като на него за първи път на членове и на трите вида войски бе разрешено да присъстват в униформа.

Приветствия към участниците отправиха министърът на равноправието Хариет Хармън и лидерът на либералдемократите Ник Клег.


The Press Association



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано06.07.08 05:43



Насилие помрачи унгарския гей парад


5.07.2008


Унгарската полиция използва струи вода и сълзотворен газ, за да попречи на крайнодесни екстремисти да хвърлят коктейли „Молотов” и да осуетят годишния гей парад в унгарската столица.

Стотици крайнодесни демонстранти хвърляха коктейли „Молотов” и камъни по полицаите, докато те се опитваха да ги отделят от участниците в прайда. Демонстрантите хвърляха и яйца и фишеци по участващите в парада.

Според полицейския говорител Ева Тефернер полицията е задържала 45 души.

Според данни на полицията в резултат на сблъсъците са пострадали най-малко осем души, в това число двама полицаи.

Анти-гей демонстрантите са нападнали полицейска кола, в която е билa Каталин Левай - член на Европейския парламент и активист по въпросите на човешките права. Те са счупили прозореца на колата с камък, но Левай не е пострадала.

„Фактът, че 20 години след смяната на режима се наблюдават подобни сцени на нетолерантност, е скандален и срамен”, сподели пред „Ройтерс” Левай.

„Подобно насилие е много тъжен факт”, каза 32-годишният редактор и участник в парада Ищван Рузас.

„Тези хора просто не приемат съществуването на хомосексуални хора и използват подобни поводи, за да се афишират.”

Според местната информационна агенция „Индекс” Габор Хорн - един от водещите либерални политици –– също е бил нападнат.

Въпреки че след падането на комунизма хомосексуалността в Източна Европа беше легализирана, еднополовите двойки рядко дават публичен израз на своите чувства, а гей парадите често предизвикват присмех и прояви на насилие и в други държави от региона.

Преди седмица в София бяха арестувани около 60 крайнодесни екстремисти, които се опитаха да нарушат провеждането на първия за страната гей парад.

Миналата седмица анти-гей активисти нападнаха и участници в парада в чешкия град Бърно.

Миналата година в Унгария беше приет закон, с който от 2009 г. се легализират еднополовите съжителства. Унгарски гей-групи се борят и за правото на осиновяване на деца от еднополови двойки.

Когато по време на парада в Будапеща миналата година участниците бяха замеряни с яйца, „Амнести Интернешънъл” отправи критики към Унгария заради неспособността на полицията да опази мирния парад.


Reuters



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: SeaStar999]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано06.07.08 10:07



Като за капак на "горките" унгарски крайнодесни екстремисти им се наложи да превживеят и апокалипсиса на конкурса "Мистър Гей Европа".

Направо да ги ожали човек...

A bad 3 o'clock decision...

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Kurvoazie]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано06.07.08 10:47



Добре казано.

Save the original.


Тема Сблъсък - За или против гей парадитенови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ~quo vadis (?)
Публикувано06.07.08 15:05



1.



2.

3.

4.

5.



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано06.07.08 17:11





Съдът даде 6 месеца на Расате да се превъзпита
06 юли 2008 / News.dir.bg
Лидерът на Български национален съюз, Боян Расате, е осъден в петък на минимума от шест месеца пробация от Софийски районен съд, след като беше арестуван на гей-парада и обвинен в нарушаване на обществения ред.
Това съобщи БГНЕС, като се позова на БНС. Съгласно действащото в България законодателство, съдът наложи задължителните мерки - регистрация по настоящ адрес и срещи с пробационен служител, е посочено в съобщението. Като допълнителна мярка, съдът постанови, че през следващите шест месеца Расате трябва да се включи в програма за обществено въздействие, „целяща неговото превъзпитание”.
До присъдата се стигна след като той прие споразумението, което от прокуратурата му предложиха.
„Не съжалявам за нищо и не се признавам за виновен, но приех предложеното ми споразумение, защото не вярвам в българското правосъдие. По-добре шест месеца пробация, отколкото неясна съдебна процедура по общия ред, която може да бъде манипулирана в неизгодна за мен посока”, коментира Боян Расате, цитиран в съобщението.
От БНС отрекоха Боян Расате да е бил осъден на поправителен или безвъзмезден труд в полза на обществото.
”Хубаво е журналистите да се придържат към фактите и да не се доверяват прекалено много на държавните институции, които често умишлено изкривяват истината, за да манипулират медиите, а от там и обществото", сочат от организацията.



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: SeaStar999]  
Автор yfest (непознат )
Публикувано06.07.08 19:43



Край на спора, няма дело, няма повече разледвания.

Сигурно освен хулиганство по наказателния кодекс Боян Станков е нарушил и куп други закони и разпоредби.

Иначе съдът демонстрира последователност на действията:





Тема Re: Благодаря!нови [re: Kurvoazie]  
Автор yfest (непознат )
Публикувано06.07.08 20:06



Не ми стана ясно какъв ти е проблема с поста на Аксиния?

Ако не си съгласен с нещо в организацията на парада, никой няма да те върне догодина да направиш нещо по-добро.

Сайта на Джемини съдържа по-дълъг и по-подробен текст, заслужава си да се прочете. Аз реших да направя дарение.

Добър или лош, парадът се състоя и не беше допуснато да има пострадали. Само организаторите си знаят какво им е струвало това като време и нерви.

Благодарение на парад най-сетне се получи по-широк обществен дебат. Може и да е слаб, но го има и се разбра кой къде се намира, включително че Дуков и Минчев са за нафталина като говорители на обикновения гей. Мерси!
Аз искам дебатът да продължи и да става по-добър. А ти какво искаш?



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор SeaStar999 (ethereal touch)
Публикувано07.07.08 00:50



"Отзвук", TV 7, 6.07.2008 - дискусия с участието на Аксиния, Боян Расате и Десислава Панайотова:


- част 1

- част 2

- част 3



Тема Re: Благодаря!нови [re: yfest]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано07.07.08 23:07



А ти какво искаш?

А ти защо си мислиш, че на теб ще кажа!



Тема Re: Благодаря!нови [re: Kurvoazie]  
Автор yfest (непознат )
Публикувано07.07.08 23:51



Аз съм само един непознат, който пита в някакъв форум



Нямам нищо общо с Джемини, но добре знам какво е да се организира нещо в България с доброволен труд и затова го уважавам. И предпочитам да го насърчавам, ако е постигнат резултат. Най-лесно е да се критикува отстрани.

Така че, не е важно какво ще ми кажеш.



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: yfest]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано08.07.08 01:27



Ако развържат очите на българската Темида, тя със сигурност ще използва меча, за да си направи харакири, но преди това ще дари везните на Женския пазар...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано08.07.08 04:17



Джуго.

Жените не си правят харакири, което между другото е по-правилно да се произнася сепуко. Жените си правят джуго - завързват си краката при глезените, за да е естетическа смъртта им, и после правят разреза в областта на гърлото, което е доста различно от двата разреза в областта на стомаха при мъжете.

Безсмислени познания в 4 сутринта - здравей отново безсъние.

A bad 3 o'clock decision...

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано08.07.08 08:35



Сега я втасахме, хвърляш ме в колебание, какво да си направя за закуска- джуго или сепуко /по простолюдному харакири/...



P.S. Няма ненужно познание...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 08.07.08 09:16.



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор casjop (a beatnut)
Публикувано08.07.08 09:34



гардиън, ако си гледал the isle на ким ки дук, там беше пресъздаден със сигурност най-креативният начин да се самоубиеш. единствен минус - само жена може да го направи .))

bowling for concubines

Редактирано от casjop на 08.07.08 10:05.



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: casjop]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано08.07.08 09:40



За един истински мъж няма невъзможни неща.



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: ljove]  
Автор casjop (a beatnut)
Публикувано08.07.08 10:04



предупреждавам, кадрите не са за хора със слаби нерви.
за

става дума. ето ти го и в алтернативния му, вариант.

bowling for concubines

Редактирано от casjop на 08.07.08 10:06.



Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: casjop]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано08.07.08 10:11



От мен няма да излезе нито истински мъж, нито истинска жена...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: SeaStar999]  
Автор Uninvited (новак)
Публикувано08.07.08 10:27



Не и стига на Аксиния че навсякаде е с Расате ами сега и с откачена попадийка трябва да се занимава

I need a moment to deliberate


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: casjop]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано08.07.08 12:44



Корейска му работа...



A bad 3 o'clock decision...

Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор casjop (a beatnut)
Публикувано09.07.08 01:41



те ти японска окупация, да видиш що е джуго .)

bowling for concubines


Тема Re: След парада...(ползвайте тази тема)нови [re: casjop]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано09.07.08 02:23



Рани Маника - Оризовата майка :)

A bad 3 o'clock decision...



Тема Re: Помогни си сам....нови [re: yfest]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано15.07.08 01:14



За първи път разбирам, че се събират пари за парада. Малко е странно...
Първо- за какво точно? Знамена и балони? Тв- време? Интернет обяви? ....?

Поне тук, /АиА/, нямаше призив за дарения. Нека всичко да бъде на светло- приходи; разходи; "печалба"- живеем все пак в поредната доктрина.

Всеки би дал лептата си, стига да е убеден в необходимостта и.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Помогни си сам....нови [re: yfest]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано15.07.08 02:03



здр,
постинга ти ми се струва нагласен.
прилича на някой от екипа на Джемини, имащ регистриран преди време ник в излишък с 3 постинга, чакал удобен момент да го използва и възползвал се от възможността да се похвали.

поводът наистина е добър - подкрепа има, но все още е рано да се тупате в гърдите!



Тема Way to go, eh?нови [re: yfest]  
Автор the Jack (of clubs)
Публикувано15.07.08 02:32



Да предполагаме тогава, че догодина ще обявите събирането на паричната помощ преди прайда.
Може и билетчета да продавате...
Може и спонсортво от Дюрекс, кой знае кой път ще се поеме


T. Капоти (1948)
– C. Van Vechten

Тема Re: Way to go, eh?нови [re: the Jack]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано15.07.08 17:41



Дюрекс в България се представя от алчен вносител, на който му пука само за печалбата...



Тема Re: Помогни си сам....нови [re: [bbourgas]]  
Автор yfest (непознат )
Публикувано16.07.08 20:43



Здр.

Не. Сайта на Джемини, форумите и блоговете гледам заради вдигнатия шум покрай парада. Да, говорих с човек от Джемини след това за да ги поздравя за това, че устояха на натиска. Ако това ме превръща в един от тях - ОК. На кого му пука?

Въпросът за мен е елементарен. Имам ли полза тази организация да работи или не? Е, след парада смятам, че имам. Щом имам ще ги подкрепям както преценя за добре, например като изкажа положително мнение. А ако от нещо не съм доволен ще им го кажа в очите и няма да си губя времето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.