Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:33 28.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема СКАНДАЛНО - Депутати подтикват към насилие в ефир  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано28.06.08 17:58



Е просто нямам думи!!! Има ли друга такава държава като нашата? Как са възможно подобни своеволия - депутат да подтиква към насилие в ефир и да насажда дискриминация...








Тема Re: СКАНДАЛНО - Депутати подтикват към насилие в ефирнови [re: [bbourgas]]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано28.06.08 18:12



Маргинал...
Още един пример, как се готвят за избори партии, съставени от един файтон хора...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: СКАНДАЛНО - Депутати подтикват към насилие в ефирнови [re: [bbourgas]]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано28.06.08 18:16



Напрежение и сблъсъци, доколкото може да се вярва на новините...



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: СКАНДАЛНО - Депутати подтикват към насилие в ефирнови [re: [bbourgas]]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано28.06.08 19:59



Не трябва да им мълчим на тия! Нещо много се разпасаха!!

Къде дават така!

Нула толерантност за нетолерантните!!!!!



Тема Re: СКАНДАЛНО - Депутати подтикват към насилие в енови [re: [bbourgas]]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано28.06.08 20:08



Просто трябва да прекратим влизането на фашисти и крайно десни политици в парламента ни. А това може да стане само ако почнем да гласуваме и то за партии, които не биха насаждали омраза или нетърпимост в комбинация с дискриминация.

Save the original.


Тема Re: СКАНДАЛНО - Депутати подтикват към насилие в енови [re: Ayame]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано28.06.08 20:10



Абе, те на Жан му събираха една пирамидка с камъни, явно онези времена се позабравиха.

Избори идват, мисля че всеки от нас е гласоподавател и такива партии има как да бъдат наказани.

Save the original.


Тема Re: СКАНДАЛНО - Депутати подтикват към насилие в ефирнови [re: Ayame]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано28.06.08 21:28



нещо трябва да се направи. това е фрапиращо изказване!!!





Тема Re: СКАНДАЛНО - Депутати подтикват към насилие в ефирнови [re: [bbourgas]]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано28.06.08 23:27



BВourgas,
дължа ти благодарност, че пусна толкова видео.
Имаш Я. Бих черпил, ако има как!



С това видео пак... действителността. И този материал е ценен.
Хубаво е да си остане традиция.

Тук от това място лични благодари и на останалите Наши записвачи.
Имаше моменти, когато във форума се запрепъвах от линкове.
Признавам, ако не бяхте Вие - всички, картината щеше да е мътна за всички.
Кой-какво-къде казал е от изключителна полза. Информацията си е сила, знае се....
Но друго - невидимо - зад редовете, между тях, от дейстията, лично мен ме топлеше.
Усещах, че има свестни гей и лезбиен.

Между другото да споделя и за Парада.

Чуствах се страхотно.
Бях в края на колоната. В компанията на няколко хубави жени. Те се смееха и споделяха настроение. Вървяхме близо, но и същевременно всеки по-малко сам.
Имаше и мълчание, и напрежение, но и една сигурна увереност, че това, което ни се случва е страхотно.
Наоколо на групички се движеха различни хора - възрастна жена със знаменце, друга с чадър на главата, дете развяваше значенце до майка си - всички в гейдъгата. Имаше и солидни мъже, в които не видях гей - двама. Вървяха поотделно. Единият навеждаше глава от време на време и размишляваше. Като че преосмисляше... После отново гледа напред, и не толкова пътя, къде отива, а какво правят хората пред него. Поемаше увереност и се възстановяваше. Другият... просто вървеше между хората, със своята причина, на своето място.
Най-в далечината виждах млада жена с голям чадър. Много изискано се движеше. Беше в компанията на мъж. Вървяха и се смееха. Забавляваха се. Прииска ми се да отида при тях.
При все, че се дружехме на групички - по големи или по-малки, имаше някакво общение. Беше тихо и спокойно.
Настигнах с импровизираната компания мъж, когото помня. Едва ли ме позна! Вече на възраст, с леко патрава походка, в бавен ход, полагаше усилия за да догонва. За миг се спогледахме. Той не ме и виждаше. Просто гледаше с вътрешна светлина, с възторг. Като че изживяваше истинско разтоварване на душата. Дано не е изостанал много...

Колкото и да крачехме в темпо, бяхме последните. Челото на колоната не знам как се е движело... но около нас имаше полиции. Те се движеха с нас. Все едно всички сме в Парада. Минавахме покрай патрули, полицейски коли ни пресрещаха, радиостанции избърборваха къси съобщения, но нашите... си вървяха до нас. Задминахме двама с щитовете - пушеха и си говореха. Разбрах, че са били общо 200, но... тази беше за последните. С такава охрана, получила се съвсем естественно, бяхме като съмишленици. Е, представих си какво... може да излезе от храстите или от мостовете на канала. Но както в мен, така и в тези останалите, друго беше най-обсебващо - ние се движим на гей парад. Сега, едва днес, мога да го нарека Гей Прайд.
За първи път виждам полиции с толкова добър разчет на действията. Движеха се сред нас, покрай нас, срещах ме ги и... чустваш - това не става случайно.


Вълнението бе ново, непознато и искренно. Може би и за тях!
Признавам и сигурността помогна. Ние се чуствахме осигурени.
Края на Прайда беше осигурен и ние всички, всеки по своему, изживяхме самочуствие. Не се заблуждавам. Виждах го в походките, в жестовете, в трелите на гласа, в смеха, в закачките. В онези малки моменти, които щом ги търсиш, ги намираш. Хващаш човека в неговата голота, разтворен за малко... Може някой да е изживявал и екстаз, но всичко бе сдържано - достойнството доминираше.
Преди години, докато пишех по една тема, се изплъзна мисълта, че съм горд гей. После, като четях пак и пак поста, бях изненадан. Чудех се, защо го изписах. Разбира се, естественно се получи. Усетих в други постове насмешка и иронии, но онова чуството бе ново. С времето осъзнах, че този форум е предизвикал гордост. Как - не знам! Вероятно от предизвикателства, мисли, четеш през текста хората. Днес, отново се усетих така. Гордостта си я нося, моя си е. Непокътната. Даже на никой не я давам. И на тази гордост мястото й е там, на Прайда.

В живота ще си остана нормален, обикновен, влюбен в човека и човешкото.



Тема Re: СКАНДАЛНО - Депутати подтикват към насилие в ефирнови [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано28.06.08 23:44



И аз съм горд- заради теб, Курвоазие! И заради всички останали, които имаха смелостта и достоинството да участват в парада днес!
Свалям ви шапка!



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: СКАНДАЛНО - Депутати подтикват към насилие в ефирнови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано29.06.08 00:31



Трябваше да дойдеш.
Мислех да ти предложа, защототе чуствах несигурен, но си викам... може да излезе като натрапване.

Аз бях решен... при всички обстоятелства. Отвътре ми идваше.
Междувременно, внимателно разговарях с мои приятели, които имат поглед върху моето учестие във форума и моите писаници... ,както ги наричам. Но те тактично отклониха предложенито. Друг приятел поканих - не се обади. Като се огледах... останах си сам и сам си тръгнах. В последния момент, реших да съм по-настоятелен към един от приятелите ми и... му позвъних, като видах какво множество се е събрало на моста на....ВЛЮБЕНИТЕ



Естественно помрънка, щот си е мрънкало, и ме прати в трепа глуха да чакам да ми потвърди до 10 минути. Сядам на бира в кафето преди моста, откъм НДК, до билетния център и вързан. Чакам..., чакам като абдал... Тогава чух гърмежите. От съседна масе като по команда скочиха четири якички момченца и с решителна крачка, абсолютно демостративно тръгнаха към моста.
Представи си какво ми беше. В този момент се бях вече подгрял за... каквото трябва... А, моя приятел..., го няма. Въртя и той, мислил...., говорил с приятеля си и... решили да не ходи. Ест в правото са си. Приятелят му е престижна личност и си викам... съображения.
И докато се връткам, допивам бирата, изведнъж пред мен, пред кафето, мина глутница... След тях полицаи. Скочих, гледам на моста няма никой. Избеснях! Най-малко... изпускам Прайда.
Но реших да тръгна след глутницата и полицаите. Викам си, може онези да се си набелязали някой и да го пресрещнат. В главате ми е клипа от Белград и... целия бях настръхнал. Тичам между хората и... гледам глутницата я няма. Стоя пред община Лозенец и си викам: ''Аз на парад ли съм или какво...

Хукнах към канала. Такова тичане му ударих, че цигарите ми... напомниха за себе си. Едвам настигнах последните при Раковска. И от там... едвам дишам, едвам говоря... се присъединих към едни готини мадами.... та до Червената къща.

Там пък срещам мой приятелка. Никога не съм и предполагал, че може да я срещна на Прайда. Говорих ме си... Никой нищо не попита, както и трябва. После... телефона ще ми го спукат от звънене... с въпроси как минало.

Ако беше дошъл с мен. Нямаше да тичам, да догонвам. Е, щях да се лиша от женско присъствие.... но... това е.

Сигурно и други ще разкажат как е минало за тях. Ще разбереш и може да съпреживееш всичко пак с нас.
Имам и други впечатления. За тях друг път.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.