Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:43 30.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Борисов премести парада  
Автор Dyke on Byke (нов)
Публикувано26.06.08 14:03



Кметът на София Бойко Борисов промени маршута на гейпарада, който ще се проведе в събота и ограничи изявата до митинг, далеч от центъра на града. Вместо първоначално разрешения от кмета маршурт на шествието от НДК, по “Витошка”, “Цар Освободител”, бул. “Левски” и крайна точка пред “Червената къща” на ул. “Любен Каравелов”, Борисов прати хората с различна сексуална ориентация в южната част на Южния парк. “Там по-лесно ще гарантирам тяхната сигурност. Такива паради има във всички европейски столици, така че няма проблем да има и в София. Сигурността на участниците обаче също е важна”, оправда се Борисов.

Кметът на практика се огъна под натиска на националистическите организации, които обявиха седмица на нетолерантността срещу хомосексуалистите и се заканиха с контра изяви в деня на “парада”, който всъщност трябваше да е само шествие по централните софийски улици, на което бяха поканени и хора с хетеросексуална ориентация, уважаващи правото да бъдеш различен.

Освен националистическите организации, в хора на хомофобите се включиха и висши духовници, както и грубата на ГЕРБ в общинския съвет. Жълтите общинари, предвождани от Ангел Джамбазки - лидер на младежкото ВМРО, използваха кресливите хомофобски закани за паралелни прояви, за да поискат изговнането на шествието от центъра на града.



Тема Re: Борисов премести параданови [re: Dyke on Byke]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано26.06.08 14:16



"Такива паради има във всички европейски столици, така че няма проблем да има и в София."
Бе явно си има проблеми....



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Борисов премести параданови [re: Dyke on Byke]  
Автор constellator ()
Публикувано26.06.08 14:32



хукнала Лейди Би да се прави на европейска кметица... мнях мнях

...nature has fixed no limits on our hopes...


Тема Re: Борисов премести параданови [re: Dyke on Byke]  
Автор prinyo ()
Публикувано26.06.08 14:34



Това не е преместване, а промяна на харакера и смисъла на събитието.
Гей парадите са шествия в града - това е смисълът им.
А не митинги с речи...
Никога не съм вярвал, че институциите в България са чак толкова страхливи...
Сега вече трябва да се търси цялата подкрепа отвън и от страната, ако искаме поне догодина да има Прайд!

Допълнение: Не мога да си представя как би трябвало да изглежда един гей митинг. Някой ще държи реч, а после ще има гейска дискотека с I Will Survive докато всякакви ненормалници заобикалят групата от всички страни.... Много е странна логиката, че такова събиране ще е по-лесно за охрана.

---

Редактирано от prinyo на 26.06.08 14:49.



Тема Re: Борисов премести параданови [re: prinyo]  
Автор constellator ()
Публикувано26.06.08 14:39



тъпо, тъпо, тъпо!!! това не е никакъв парад, а гей сбирка с ефект - противоположен. много съм разочарован.

...nature has fixed no limits on our hopes...


Тема Re: Борисов премести параданови [re: Dyke on Byke]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано26.06.08 14:47



То пак добре,ами ако го премести в някой софииско село,или някаде в дълбоката провинция.



Тема Re: Борисов премести параданови [re: prinyo]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано26.06.08 14:51



Всяко начало е трудно.
Това може би не е най- лошият вариант- защо да има сблъсъци /с битите турци снощи пред НДК копелетата се пробват и окуражават, ама все така става- няма да застанат двама с/у двама, а десет се нахвърлят срещу един..../, все пак не може за седмица- две на някои да им сложат глави на раменете, а и обществото трябва да разбере за какво иде реч- забранява се да бъдеш различен, утре ще забранят слабите да излизат навън, вдруги ден- брюнетите, по- нататък- по подробен списък с признаци, с имена и ЕГН- та...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 26.06.08 14:53.



Тема Re: Борисов премести параданови [re: prinyo]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано26.06.08 15:26



Но какво си говорим с теб двамата- живеем в България, овцедушието е съществена част от масовото съзнание.... Спомних си стария виц, като се пошегували с някого, че утре ще го бесят на площада, той попитал: "Ама да си нося ли въже, или вие ще го осигурите?"
"Диалогът" ми хареса сутринта, тези които имат два грама зад челото, не може да не са разбрали, че онзи, който говореше непрекъснато и не чуваше никого, нищо не каза /като болшинството ни действащи политици/, ще запомнят само стойката му на сърдито дете, на което са му отнели близалката.... Ерудицията, културата и толерантността на останалите не можаха да намерят изява- изводът се налага от самосебе си...
/Едвам удържах майка ми, да не хукне да го бие....

/

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Борисов премести параданови [re: ljove]  
Автор prinyo ()
Публикувано26.06.08 15:39



Много добро:



---


Тема Re: Борисов премести параданови [re: Dyke on Byke]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано26.06.08 18:45



За преместването и промяната.

Бойко Борисов постъпва изключително точно. Рассате недвусмислено многократно заявява, че не носи отговорност, ако се случи “нещо” (сблъсък). Поведението - маниер, тон, реплики, всичко... е подстрекателство. Даже повече от подстрекателство - информира, че ще има нещо....
Защо някой не допусна, че Бойко Б. е информиран, за подготовка на агресивни действия. Защо се дърдори и лигави ситуацията!
От негова позиция, ако е информиран, и позволи, нали може да бъде... упрекнат после, че не е взел под внимание информацията. На етап Парад-шествие и той е информиран какво се подготвя, чува от екрана Рассате със завоалирани подстрекателства, че той е длъжен да направи нещо.
Бойко Борисов е и човек. Кво, да си затвори очите и да позволи на лумпени да си излеят яда върху хора без вина. Нали Парада е за семейни, семейства, приятели! Нали са поканени всякакви личности от БГ и чужбина! Нали се тръби, че ще е посетен и най-вече, че ще има важни особи от къде ли не! Значи да остави Парада на произвола на съдбата, съзнавайки още сега, че е възможно и кръвопролитие. Да остави незащитени официалните гости, да остане в бездействие, като знае какво се е случило в Балград и къде ли не....
Още повече мотото на Парада е пълно фиаско. (друга тема)

На много места чета, че ние искаме Бойко да прати повече полиция. Много истересно защо всеки иска! Явно на всеки е ясно, гледайки и слушайки Рассате, че има голяма вероятност от инциденти. Че и Бойко гледа или поне има кой да гледа и да предаде.
И кое е по-важно прайда на Джемини или безопасността на участниците. Че тоя прайд да не е центъра на света! Да не е събитие със световно значение! За Марсианците може и така да изглежда.... ;)
Защо се забравя, че кмет е не кой да е, а Бойко Борисов? Човек с минало и професионални контакти в среди, които могат да му доставят точно тази информация която иска.
.
Няма да коментирам политическите му загуби. Няма да коментирам човешките угризения, ако има кръв и човешки погром.

Нима искаме да се повтори ситуацията от Белград!
Нима искаме да се случи нещо и после да няма никаква възможност за паради!
Нима има само борба за интереси на гей-активисти, без някаква далновидност!
Да кога с празните приказки!


Сигурност и контролиране на ситуацията. Това е за предпочитане.
По-добре митинг отколкота кръв и издевателства из улиците на София.
По-добре да има митинг отколкото нищо.
По-добре да има нещо и догодина пак.

‘Институциите били страхливи’, ‘обществото трябвало да разбере’.
Няма страх, обществото много точно базбира какво иска Рассате.
И колко е лесно, някой де си пише, да се прави на нещо си... , като герой на чужда история.



Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор prinyo ()
Публикувано26.06.08 19:01



Имаш ли идея какво представлява "Южната част на Южния парк" ?

---



Тема Re: Борисов премести параданови [re: redjeep]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано26.06.08 19:03



То пак добре,ами ако го премести в някой софииско село,или някаде в дълбоката провинция.

Естестевенно, че това е добро решение.

В София, митинг, може да се говори.
Че то нашите активиски казаха ли достатъчно.
Имаше ха-хо... хи-хи.... Сладки приказки в Канал 1. По nova Христо П. - при цялото ми уважение, говореше за себе си, за кариерата си.
Там, при Рассате трябваше да е Павлин С.

Защо не се видя един път Председателя на Джемини в ефир. В действие.
Защо Председателите на нашите НПО-та избягват сблъсъка. Педпочитат да са някъде на топло, на комфортно.
Нашите водачи нали за да ги признаем, да ги следваме, трябва да им знаем силата, на какво са способни.
А после няма отношение, няма последователи и активни поддържници.

Е сега да ги видим на митинга.
Поне да спретнат изказвания. Да си напишат думичките, щом в действие не ги бива.

С митинга получаваме това, което си заслужаваме.
Точно на митинга да се изприказват аргументите които не бяха казани в студията. На митинга, на комфортно, без да има оспасности за нашите Важни персони да говорят, да бранят, да се покажат колко стока струват.

Достакъчно все някой друг им е виновен.
Все има оправдания, все има разни виновни там някъде.... , там където никой няма да отиде да ги извади или посочи.

Искам да видя председателя на Джемини да говори, да се бори за права и да покаже нещо в действие.
Искам да вида хората на управителния съвет да говорят, да казват нещо. Да разбера какво ги държи в организацията, какво искат да постигнат.

Същото и за организацията на Павлин.

Да се покажат! Да убеждават! Да дадат причини на нас.
За да има причини хората да се показват...., моля!



Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано26.06.08 19:05



Станалото е СРАМ за българските институции, които показаха, че не могат да защитят част от българските граждани от разбеснели се маргинали...

Нещо още по лошо, веднъж огънали се за гейската тема, институциите дадоха ясен знак, че са податливи на изнудване и рекет, така че просто ще чакаме следващата стъпка на "националистите"...

А без съмнение провокации на митинга ще има така или иначе... Не виждам как може да се опази групичката, като от всякъде има дървета и който иска може да хвърля камъни и да се скрие в гората, без да го видят и без да го хванат...

Аз все по често си мисля, че трябва да изминем 2000 км. на Запад и да заживеем в 21 век, а не в началото на 20...



Тема Re: Борисов премести параданови [re: prinyo]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано26.06.08 19:15



Не, нямам.
И не ми е необходимо да имам, защото с нищо не мога да променя решението.
Да е мислено по-рано за такива варианти на реакция.

Като искаме да сме на пъпа на София, ами да си го заслужим.

Не чух, не видях парада да е подготвен както трябва.

Ето какво мисли за организацията Аксиния:
'aksinia 13-06-2008 #1522
съвсем, съвсем Леееееко окъсняхме, но знаеш какво е казал Мечо Пух'

И това ми било лидер, това е моя водач....
Пълна аматьорщина! Абсолютно безотговорно поведение на организаторите!
Те като че никога не са чули или прочели как се прави събитие от такъв ранг.
Ударно да го правиш си предизвика ударно да се реагира.
Защо не се каза, че е Втори? Което ще говори за повторяемост.
Защо, защо, защо.... за това друг път.

Сега ме интересува, как ще се използва митинга.
Виждам, че още се чудиш какво да става. Е, това не е добре. А си водач на организация. Ми мисли бе човек. Търси решения.



Тема Re: Борисов премести параданови [re: mizrahi]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано26.06.08 19:30



Факта си е факт.
Няма какво да се надприказваме срам ли и или там друго.
Дъра-бъра го оставям на другите.

Да се мисли какво ще се прави, да се мисли какво
ТРЯБВА да се направи, а не какво е станало в средата, в текущия момент.

Да се готвят, да пишат, да смятат организаторите, защото те с поведение и действия са докарали този развой.

Защо не започнаха организирането ОТДАВНА. Защо!
Щеше да се превъзмогнат обструкции, опонирания, щеше да се стопява напрежение с време, с действия, с ходове. До кога ще зависим от лайци, високомерници, началници, мисионери дето и гащите не могат да си вържат като хората.



Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор prinyo ()
Публикувано26.06.08 19:52



Председател на БГО Джемини е Диана Кръстева. Защо не е ходила да дебатира по телевизиите нямам представа.
"Организацията на Павлин" - ЛГБТ Идея практически не съществува. Тя беше опит да се преодолеят недоверието, различията и недоразуменията, които разделяха гей активистите преди година и половина, но се оказа невъзможно.
Много приятна изненада за мен през последната седмица беше, че този път никой не тръгна да напада никого и нямаше вътршни интриги и разделения. До твоя постинг преди малко, разбира се.

Тези, които сме ходили по медии в последните дни, с изключение на Аксиния днес, сме били там като граждани на страната, а не като представители на Джемини. И съм много доволен, че (с едно малко изключение) никакви намеци или прояви на вътрешна конфронтация не се проявиха. Дали това означава, че сме станали по-зрели и че сме осъзнали, че доникъде няма да я докараме ако само се дъвчим, не знам...

Както вече казах в друг постинг, разговорът в БНТ протече в стил Искрено и лично понеже водещата упорито го насочи така. Предварителната уговорка беше, че ще отговорим на всички нападки на Расате, но водещата реши, че ще стане едностранчиво, понеже той не се включи.

Разбира се грешките, които са направени, трябва да се видят и анализират, ако искаме догодина да имаме истински прайд. Но не мисля, че точно сега е моментът. Със сигурност след неделя, но не и сега. Едва ли най-доброто, което може да се направи е да тръгнем да си изливаме напрежението върху организаторите два дни преди това.

Що се отнася до новото място, ще копирам тук част от коментара ми във феминистичния блог:
Бойко Борисов и всички други институции знаят, че ако се допусне насилие по време на самото мероприятие това ще предизвика силен отзвук не само в ЕС, но и по целия свят. И че след това Брюксел яко ще ги натиска.
В Южния парк е по-лесно да се охранява събитието, а не хората. Сякаш се предлага мълчаливо съгласие между властите и екстремистите - бъдете кротки за час, два, а после като се разпръснат да си ходят ги правете каквото искате...


Дали може да се направи нещо за това решение на Бойко Борисов - не знам. Забелязвам, че няма реакция от страна на Джемини и няма дори един ред за това в сайта, което предполагам означава, че имат нещо наум.

---

Редактирано от prinyo на 26.06.08 19:55.



Тема Re: Борисов премести параданови [re: prinyo]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано26.06.08 20:22



Ако си мислиш, че някой ще седи и ще ти ръкопляска за несвършената работа, дълбоко се лъжеш. В канала всичко прегледах от записите. Не беше искренно и лично, а си беше точно както Лджовете го определи. Но за това друг път.

Хубаво е, че точно изрече какво е състоянието за 'ЛГБТ идея'. Най-вече за опита. Показателен е кой какво може.



Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор prinyo ()
Публикувано26.06.08 20:29




Все някой трябва да е останал на нивото си отпреди две години. За да ни напомня как дребната злоба може да обърне много коли.

Между другото Сблъсък търсят мераклия да отиде в предаването следващата неделя - 6 Юни. Ако някой е мераклия да отиде да ми пише лично за да ви свържа.

---


Тема Re: Борисов премести параданови [re: prinyo]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано26.06.08 20:40



Между другото Сблъсък търсят мераклия да отиде в предаването следващата неделя - 6 Юни. Ако някой е мераклия да отиде да ми пише лично за да ви свържа.

Ти си играй хорото. Като си се хванал, кво се дърпаш!



Аз моето си го играя и то добре. Всъщност ти изобщо можеш ли да играеш нещо!



Тема МОже би съм малко ядосан ама F*ck BG!нови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано26.06.08 21:00



Нямаме нужда от конфронтация точно в този момент. Смелост е да организираш гей парад в тази хомофобска държава... Не ме изненадва и резултатът - рухна поредния мит, че българинът бил толерантен, така както рухнаха митовете, че българите са госпоприемни, интелигентни, трудолюбиви и тн... Честно казано, макар да не съм спец по нациите и техните национални черти, трудно се сещам за по гнусно племе, поне в лицето на някои негови представители - то не е завист, то не е злоба, то не е желание да подложиш крак на другарчето, то не е мързел, то не е всичкоразбирателство... Абе думи немам...

Редактирано от mizrahi на 26.06.08 21:04.



Тема Re: МОже би съм малко ядосан ама F*ck BG!нови [re: mizrahi]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано26.06.08 21:23



Първо- аз съм Льове /ако някой се чуди как се чете прякора ми/.
Второ- не сме хомофобска държава, просто има един кресльо и около него ще се завъртят група безмозъчни с повечко мускули и търсещи кого да набият /но когато са на група и почти винаги някой самичък и не много як/- такива изроди си ги има навсякъде....
Трето- генетично вече сме увредени от вековните робства, когато писах, че оцеляваме на принципа "Всяка коза за свой крак", някои се опитаха да ме наврат в кучи гъз.
Четвърто- на болшинството не им пука, даже и марсианци да си направят парад пред Народното събрание.
Пето- и друг път съм го писал- България е прекрасна страна, жалко, че е населена...
Шесто- колкото и да ми е тъпо, няма да се махна оттук! /99 %- да не бъдем максималисти...

/

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Борисов премести параданови [re: prinyo]  
Автор Ritter (нов)
Публикувано26.06.08 21:46



Може би е добре да се свържеш с Аксиния. От трите дискусии които гледах - по БНТ, Нова и БТВ, най-много ми хареса тазсутрешната (има я в друга тема, ако не сте я гледали я гледайте). Единствено тя успя да му отговори подобаващо, въпреки, че той се опитваше да не дава думата на никого. Държа се много мъжки и имаше реплики много на място, за разлика от прекия двубой по Нова, когато опонент на Боян беше едно момче на 50 или повече(за съжаление не му запомних името). Мисля, че Аксиния ще се справи много добре по сблъсък, можете да отидете заедно :-)



Тема Re: Борисов премести параданови [re: Ritter]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано26.06.08 21:55



Аз пък мисля, че Аксиния няма енергията /и не само това/, за да се справи със ситуацията... /да не си помисли някой, че се смятам за по- добър в нейната роля, или пък имам някакви апетити в тази посока, просто има още път да се измине, за да изплува "лидерът", ако е дал Господ, както се казва

/.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Борисов премести параданови [re: Ritter]  
Автор prinyo ()
Публикувано26.06.08 22:06



Мдам, нормално е точно Аксиния да отговори адкватно на въпросите, свързани с Джемини, не се сещам кой друг би могъл да го направи.
Но едва ли има смисъл винаги и навсякъде да ходят едни и същи хора, време е да видим нови млади лица



---


Тема В колко все пакнови [re: Dyke on Byke]  
Автор arachnoid (ДръФФче)
Публикувано26.06.08 22:29



започва парадът или това, в което са го понижили като са го преместили в Южния парк?

When the flying gets tough the tough flee into hyperspace


Тема Re: Борисов премести параданови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано26.06.08 22:47



ако е дал Господ

Ще даде. Няма къде да иде.
Като се работи здраво, като се махнат разни там мисионери и младоци дето две думи не могат обелят срещу мастити политици или лумпенизирани откачалки, ще се погрижи.

Първата вълна заинтересувани персони трябва да си опиде. Втората също няма да е по-стока. Можем да разчитаме на късмет. А той трябва да се предизвика на принципа 'Залодо работи, залодо не стой!'

Аксиния не става. И аз така мисля. Не само, че няма енергия, но не и сече пипето.



Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор woow ()
Публикувано26.06.08 23:09



аз си мисля едно и то е, че Аксиния е по-представителна и по-комуникативна и затова по-лесно възприемана от хората от редица други. Но определено има какво още да се желае по посока подготвеност при дискусии, (по-богата) аргументация и въобще. Според мен Аксиния може да няма много енергия, но това я прави много по-приятен и затова уважаван събеседник за хората, защото излъчва стабилност и увереност. И това, че е майка и има дете е един много положителен факт.

Има и по-тежки случаи на несечене на пипето. Също и на неумело водене на разговор. Специално за нашата българска политическа (леко смехотворна) действителност Аксиния се справя много добре, макар че би могла и още повече, особено ако си направи труда. Така си мисля аз.

Хубавите ми нощи, в които ти липсваш още.........


Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано26.06.08 23:23



За да съществува дадено нещо /организация/, трябва да има нужда от него /нея/, т.е. да бъде подкрепена от максимален брой съмишленици.
Като гледам тук, при Еви- те, моите приятели, народа ни, много трудно /ама направо невъзможно/ е, всички да се обединят за доброто на дадена полезна кауза... Иначе що годе интелигентни хора имат ама толкова противоположни цели, идеи, интереси- и нито грам колективно съзнание. Даже когато дадена инициатива би могла да се превърне в инструмент за всеобщото благо, и тогава няма сила, която да обедини всички под едно знаме.

От известно време се разделям съзнателно и целенасочено с илюзиите си /добронамерените и идеалистичните/, и все повече се доближавам до философията на шопа- "Аре бе, живот, и ти ще свършиш!" /всеки може да замени "живот" с каквото съществително си пожелае...

/

P.S. Фантастика е в обозрим период от време да съществуват две личности от ранга на Левски, а и по негово време болшинството не са разбирали, за какво става дума...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано27.06.08 00:02



Не е важно да има нещо, а да се проведе това, което трябва. Къде в една демократична страна решават вместо тебе как да протестираш и как да упражняваш правата си на гражданин на републиката. Как би реагирал ако в магазина поискаш хляб а ти дадат пирони и ти обяснят, че това е всъщност нещотото, от което имаш нуджа.

Заместителят не решение. По-добре нищо отколкото някакво псевдо събитие, на което не се знае какво ще се случи и как ще се случи. И не дай си боже нещо да се случи ходи събирай хора догодина. А Расате и прочие няма да изчезнат отсамосебе си, повярвай.

Лично мое мнение......




Тема Re: Борисов премести параданови [re: ANEW]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано27.06.08 00:17



Ще изчезнат, ще, досега къде бяха?


Изплуваха от нищото благодарение на този прословут парад, като отминат фойерверките, отново ще изчезнат в нищото. Но при всеки следващ ще се появяват все нови и нови отрепки, за които смисъл на живота е да се правят на много "страшни мъже".

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Борисов премести параданови [re: woow]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано27.06.08 00:22



Не вярвам Аксиния да е отишла там да играе роля на представителна и комуникативна. Не и плащат за това, нали!

Това с възприемането е важно и за мен.

Бих желал обаче наш представител да бъде възприеман според свършената работа, ползата от него и приноса. Ти говориш, за това как другите я възприемат. Както и да я възприемат, всеки в контакт си дава сметка що за птица е насрещния и се прави сметка...

Тя работи неподготвена. Не може да отговаря на въпроси адекватно. Изразява положение..., което не и е работата. Ако това й върши работа на други нива, то в тв студио, където трябва не само подготвеност, но и съобразителност, да и сече пипето в конкретния момент, щом не се справя, за мен, е чист провал.

Забелязала си как Рассате отива подготвен и си гони целите. Той знае какво има да прави и го прави. Не седи с ръце в скупа и да демострира солидност или представителност. Включва ги като елемент от представянето, но не играе само с това. Просто целенасочено действа без да се съобразява даже от последиците.
Тя майка, той баща, останалите хетеро. Колко е ефективно нейното положение може да се каже, когато претегляме на кантар резултата.
Аксиния се движи някак като че нещо и е вързано в кърпа. Иначе казано, все едно е недосегаема. Никога не я чуствам да се издигне на нивото на ситуацията. Остава си там някъде и си стои. Това се случва постоянно и за мен е сигурен белег за липса са нещо.... Всяка сигуация изисква съответното поведение, реакции и начин да се справиш. Тя като, че си пропуска нещата, някак си стои над тях, а то.... възможностите й се стопяват.

Не виждам полза от нея. И, нали самото появяване пред камерите не е целта й! Целта на Джемини не е да присъстват като визия някъде из телевизиите!

Стабилност и увереност са хубави качества. Но, вършат ли работа, когато човек се изправя срещу подготвени хора - хора, които са по в съзнание какво се случва.

Че има трагични случаи из медиите... има. И журналисти, и видни специалисти. Но, кво да се прави. Да си ги мислят тези за които работят или... да си се оправят. Аз магарето в калта не си оставям, та няма и нея да я остава да затъва. И нищо лично, ест!
А, хубаво е да се всушва повече в текстовете тук. Да граби с пълни шепи идеи и разсъждения. Тактики и препоръки. Няма да й падне ренУмето или да й се Уязви егото. Трябва да си надвие над (не на масрафа) себелюбието.
Аз никога не бих казал 'У' на човек, който, за да постигне цел, прави усилия да надскочи и себе си. А, ако личното си пренебрегва, то....
май се размечтах...




Редактирано от Kurvoazie на 27.06.08 01:48.



Тема Re: Борисов премести параданови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано27.06.08 00:39



За да съществува дадено нещо /организация/, трябва да има нужда от него /нея/, т.е. да бъде подкрепена от максимален брой съмишленици.

С това съм съгласен, ест.
Джемини като организация ми е трудно да я възприема. Накак ми убягва твоя смисъл свързан с нея. Членската й маса е неясна. Управителния съвет като го видях... малко се позасрамих.
Но да речем, че тази структора е влезла в отношение с хора извън нейните членове. Опитва се да приобщи съмишленици. Е, ти виждаш ли действия в тази посока!
Аз не бих се приобщил към хора, които... са далеч от начините да си постигнат целта, от практичността в действията си, да не говорим, че търся резултати.
Вероятно има и други като мен, вероятно, и то ги виждам, има хора, които ще седят и ще ръкопляскат на каквото им се предложи. Смятам, че различието не е проблем.

За да илюстрирам по-точно какво мисля, прочети:
'Диалектиката на Лао Дзъ се основава на единството на противоположностите, а не на борбата им, на хармонията, а не на поляритета. У Лао Дзъ самото разграничаване води до хармония, а не до отрицание и снемането на едната противоположност в друга /Хегел/ или и двете се отричат - взривява се структурата и се заменя с нова /Маркс/.'



Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано27.06.08 00:50



Явно само ти можеш да свършеш работа, защо не вземеш от Prinyo координатите за неделя, може да е бляскъв старт на твоя активизъм.




Тема Re: Борисов премести параданови [re: ANEW]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано27.06.08 01:01



Не е важно да има нещо, а да се проведе това, което трябва.

Абе и аз искам да се проведе Парад. Кво си мислиш. Бесен от положението!
Но и съзнавам, че станалото-станало. Не се отдавам на съжаления и страдания. При бърза смяна на ситуацията трябва да се реагира, а не да се отдаваш на мисли... примерно: как може..., ама защо така направи тоя или оня, защо не ми се случиха нещата.... Това за мен е разхищение на мисловен и енергиен потенциал.
Разглеждам момента, съобразям с колкото се може повече елементи от картината и напред.

Заместителят не (е) решение.

Прав си. Но имаме ли право да се държим така! Докара ли сме се до тук и ако сега се откажем, оооо.... просто ще тържествуват над отказа. Не можем да сме максималисти точно сега. Това ще е проява на слабост и само така ще бъде изтълкувано. Аз също бих приел отказа при заявеното искане като проява на слабост, да не кажа, че после ще продължавам да мисля, че такава слабост ще се проявяви пак при сложна ситуация. Става безнадеждно, когато подвиваш крака и....
Влезнал в гората, нали се знае, че има мечки. Като ти изреве някоя, ти.... тогава ли ще се попиташ 'Какво правя тук'. Човек трябва да знае какво прави и защо го прави. Да си поема отговорността за действията си.
А в момента.... има ме вариант.
Та в него се фокусирам.
После ще му мислим и анализираме, кое-как-защо и разни там... мисли.

Настоящето положение е И.... обективно, но и насърчително.





Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано27.06.08 01:05



Нямам никакви настойчиви наблюдения и идеи за Джемини, пък и за другите организации /съществуващи или не/. Говоря принципно и съвсем ясно- няма съмишленичество, /Задруга на пръстена, ако щеш

/, в която и да е сфера на обществото, та камо ли при нас.
Едно време се "дрогирах" с Робърт Пърсинг, Херман Хесе, Макс Фриш, Кърт Вонегът, Борис Виан и т.н., сега ми е достатъчна и Маргьорит Юрсенар, за да притъпя сетивата си за ставащото наоколо.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Борисов премести параданови [re: ANEW]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано27.06.08 01:07



Явно само ти можеш да свършеш работа ... може да е бляскъв старт на твоя активизъм.

Момент, мооомент.
С иронии и бъзици не ми се занимава.



Тема Re: Борисов премести параданови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано27.06.08 01:26



сега ми е достатъчна и Маргьорит Юрсенар

Това е второто ми болно място. Направо ме разби...

Обожавам я. Стил, израз, идеи, прозрения...., какво ли няма.
Имам 4 копия от 'Адриан' и в момента. Подарил съм 2.

Открих я съвсем случайно отдавна. Влизам в книжарницата и почвам обичайния преглед какво ново или пропуснато. И... съм хванал книгата, съвсем случайно. Зачетох се на посоки и... не можах да повярвам, че този текст си е седи така спокойно из книгите и.... скучае без мен.
Купих я и съм я изчетох на един дъх. После пак. После.... пак. Подчертавам, прави си ремарки по полетата и...

Бях в провинцията. И представи си влезнах в книжарницата. Ама не толкова да видя какво има..., а с тънката мисъл, абе да би да има някой бройка да се мъдри там.... Гледам има я... Изкупих ги всичките. Представяш ли се как ми се израдваха....
Та, Юрсенар, Селма, Улф... , но Маргьорит си ми е върха.

Изкушавам се да я сравнявам с мъже, но не бива...., мисля. Стои толкова силно... Може да съм пристрастен, де... Знам, че е призната... Но признати има доста. Някак има нещо което ми е точно в нейните текстове.
'Пламъци' чел ли си!

Радвам се, че я четеш. Само не препивай... Боли глава!





Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано27.06.08 01:43



Не, честно, всеки може да критикува и да дава акъл, да обяснява кой как и защо трябвало да ползва форума като учебник по активизъм.

Като ги знаеш как се правят нещата, научи ни, стига сме си блъскали главите?!




Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор woow ()
Публикувано27.06.08 02:33



човек като не е подготвен, колкото и да му сече пипето, най-малкото усилието, на което се подлага в дадения момент, е излишно. Относно как си държи ръцете - в теорията се казва, че макар да е препоръчителна придружаващата жестикулация, то тя не е и задължителна.

Виж, аз нямам намерение да давам форумни съвети на Аксиния. Тя ако случайно си прецени, че има нужда от такива и не може да се справи сама, може да се обърне към консултанти. За сега нивото е - аматьорщина с елементи на разсъждение. Ако смятат да стават по-адекватни, могат да вземат съответните мерки.

Хубавите ми нощи, в които ти липсваш още.........

Тема Re: Борисов премести параданови [re: Dyke on Byke]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано27.06.08 12:08



Той забрани и строенето в Младост за 1 година.

Очевидно кметът на София може да си позволи някои по-дръзки решения.

Save the original.


Тема Re: Борисов премести параданови [re: prinyo]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано27.06.08 12:10



Действително неприятно решение. Все пак улица Витошка е къса и нямаше да е кой знае какъв проблем да преминат група хора.

Чудя се активистите на Атака, когато блокираха работата на съда защо никой нищо не им нпарави и никой не ги изпрати в Южния парк, където би трябвало да е мястото им, докато тече съдебното дело срещу Волен Сидеров.

Save the original.


Тема Re: Борисов премести параданови [re: constellator]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано27.06.08 12:10



Тъпото е, че изглежда имаме кмет гей, ама не иска да си признае, тъй като пуска само на някои.

Save the original.


Тема Re: Борисов премести параданови [re: mizrahi]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано27.06.08 12:13



Чакай сега, избори идват след година, пък псевдо-фашиските организиации са много интензивни, гласуват здраво и често на чисто популиски принцип.

Явно кметът вече усеща, че му предстои да има 33% подкрепа и почва да се замисля с кого ще се коалира след изборите. Изглежда БСП не го кефи, без ДПС няма да стане и остават такива като Атака.

Току виж Национална гвардия се превърнала в парламентарно представена партия, както стана с Атака.

Save the original.


Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано27.06.08 12:14



Тези двамата от Сбълсък са си чисти гейчета, а по-лошото е, че им личи.

Save the original.


Тема Да ...нови [re: Dyke on Byke]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано27.06.08 14:19



не ви го ... Тука


трябва на първа страница с големи букви да пише по въпроса за промяната ...

Баси, тия вашите искат ли да съберат хора или само си отчитат дейност?



Тема Re: Борисов премести параданови [re: prinyo]  
Автор prinyo ()
Публикувано27.06.08 15:15



Кметът на София Бойко Борисов е дал разрешение (отново) за провеждането на гeй парада с маршрут от НДК до Червената къща!
Очакваме подробностите.

---



Тема Re: Борисов премести параданови [re: prinyo]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано27.06.08 21:26



Добро решение, усети се, че и хомосексуалистите гласуват.

Save the original.


Тема Re: Да ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано27.06.08 21:27



Отчитат дейност, разбира се. Както всички други в България.

Save the original.


Тема Но най-нагло отричат - ...нови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор ДъpвeнФилocoф ()
Публикувано27.06.08 22:30



Разходите по този прайд са платени от доброволците на БГО „Джемини”. Организацията не отчита дейност, нито разходи с този прайд.



Тема Re: Но най-нагло отричат - ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано28.06.08 08:48



Какво намекваш- нещо като помощи за пострадалите от поредното природно бедствие????????



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Но най-нагло отричат - ...нови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано28.06.08 10:08



Не зависимо кой какво отчита добре е да има обществено самосъзнание и в това общество да се популяризират различни аспекти от живота.

Save the original.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.