Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:34 30.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Борисов премести параданови [re: woow]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано27.06.08 00:22



Не вярвам Аксиния да е отишла там да играе роля на представителна и комуникативна. Не и плащат за това, нали!

Това с възприемането е важно и за мен.

Бих желал обаче наш представител да бъде възприеман според свършената работа, ползата от него и приноса. Ти говориш, за това как другите я възприемат. Както и да я възприемат, всеки в контакт си дава сметка що за птица е насрещния и се прави сметка...

Тя работи неподготвена. Не може да отговаря на въпроси адекватно. Изразява положение..., което не и е работата. Ако това й върши работа на други нива, то в тв студио, където трябва не само подготвеност, но и съобразителност, да и сече пипето в конкретния момент, щом не се справя, за мен, е чист провал.

Забелязала си как Рассате отива подготвен и си гони целите. Той знае какво има да прави и го прави. Не седи с ръце в скупа и да демострира солидност или представителност. Включва ги като елемент от представянето, но не играе само с това. Просто целенасочено действа без да се съобразява даже от последиците.
Тя майка, той баща, останалите хетеро. Колко е ефективно нейното положение може да се каже, когато претегляме на кантар резултата.
Аксиния се движи някак като че нещо и е вързано в кърпа. Иначе казано, все едно е недосегаема. Никога не я чуствам да се издигне на нивото на ситуацията. Остава си там някъде и си стои. Това се случва постоянно и за мен е сигурен белег за липса са нещо.... Всяка сигуация изисква съответното поведение, реакции и начин да се справиш. Тя като, че си пропуска нещата, някак си стои над тях, а то.... възможностите й се стопяват.

Не виждам полза от нея. И, нали самото появяване пред камерите не е целта й! Целта на Джемини не е да присъстват като визия някъде из телевизиите!

Стабилност и увереност са хубави качества. Но, вършат ли работа, когато човек се изправя срещу подготвени хора - хора, които са по в съзнание какво се случва.

Че има трагични случаи из медиите... има. И журналисти, и видни специалисти. Но, кво да се прави. Да си ги мислят тези за които работят или... да си се оправят. Аз магарето в калта не си оставям, та няма и нея да я остава да затъва. И нищо лично, ест!
А, хубаво е да се всушва повече в текстовете тук. Да граби с пълни шепи идеи и разсъждения. Тактики и препоръки. Няма да й падне ренУмето или да й се Уязви егото. Трябва да си надвие над (не на масрафа) себелюбието.
Аз никога не бих казал 'У' на човек, който, за да постигне цел, прави усилия да надскочи и себе си. А, ако личното си пренебрегва, то....
май се размечтах...




Редактирано от Kurvoazie на 27.06.08 01:48.



Тема Re: Борисов премести параданови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано27.06.08 00:39



За да съществува дадено нещо /организация/, трябва да има нужда от него /нея/, т.е. да бъде подкрепена от максимален брой съмишленици.

С това съм съгласен, ест.
Джемини като организация ми е трудно да я възприема. Накак ми убягва твоя смисъл свързан с нея. Членската й маса е неясна. Управителния съвет като го видях... малко се позасрамих.
Но да речем, че тази структора е влезла в отношение с хора извън нейните членове. Опитва се да приобщи съмишленици. Е, ти виждаш ли действия в тази посока!
Аз не бих се приобщил към хора, които... са далеч от начините да си постигнат целта, от практичността в действията си, да не говорим, че търся резултати.
Вероятно има и други като мен, вероятно, и то ги виждам, има хора, които ще седят и ще ръкопляскат на каквото им се предложи. Смятам, че различието не е проблем.

За да илюстрирам по-точно какво мисля, прочети:
'Диалектиката на Лао Дзъ се основава на единството на противоположностите, а не на борбата им, на хармонията, а не на поляритета. У Лао Дзъ самото разграничаване води до хармония, а не до отрицание и снемането на едната противоположност в друга /Хегел/ или и двете се отричат - взривява се структурата и се заменя с нова /Маркс/.'



Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано27.06.08 00:50



Явно само ти можеш да свършеш работа, защо не вземеш от Prinyo координатите за неделя, може да е бляскъв старт на твоя активизъм.




Тема Re: Борисов премести параданови [re: ANEW]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано27.06.08 01:01



Не е важно да има нещо, а да се проведе това, което трябва.

Абе и аз искам да се проведе Парад. Кво си мислиш. Бесен от положението!
Но и съзнавам, че станалото-станало. Не се отдавам на съжаления и страдания. При бърза смяна на ситуацията трябва да се реагира, а не да се отдаваш на мисли... примерно: как може..., ама защо така направи тоя или оня, защо не ми се случиха нещата.... Това за мен е разхищение на мисловен и енергиен потенциал.
Разглеждам момента, съобразям с колкото се може повече елементи от картината и напред.

Заместителят не (е) решение.

Прав си. Но имаме ли право да се държим така! Докара ли сме се до тук и ако сега се откажем, оооо.... просто ще тържествуват над отказа. Не можем да сме максималисти точно сега. Това ще е проява на слабост и само така ще бъде изтълкувано. Аз също бих приел отказа при заявеното искане като проява на слабост, да не кажа, че после ще продължавам да мисля, че такава слабост ще се проявяви пак при сложна ситуация. Става безнадеждно, когато подвиваш крака и....
Влезнал в гората, нали се знае, че има мечки. Като ти изреве някоя, ти.... тогава ли ще се попиташ 'Какво правя тук'. Човек трябва да знае какво прави и защо го прави. Да си поема отговорността за действията си.
А в момента.... има ме вариант.
Та в него се фокусирам.
После ще му мислим и анализираме, кое-как-защо и разни там... мисли.

Настоящето положение е И.... обективно, но и насърчително.





Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано27.06.08 01:05



Нямам никакви настойчиви наблюдения и идеи за Джемини, пък и за другите организации /съществуващи или не/. Говоря принципно и съвсем ясно- няма съмишленичество, /Задруга на пръстена, ако щеш

/, в която и да е сфера на обществото, та камо ли при нас.
Едно време се "дрогирах" с Робърт Пърсинг, Херман Хесе, Макс Фриш, Кърт Вонегът, Борис Виан и т.н., сега ми е достатъчна и Маргьорит Юрсенар, за да притъпя сетивата си за ставащото наоколо.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Борисов премести параданови [re: ANEW]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано27.06.08 01:07



Явно само ти можеш да свършеш работа ... може да е бляскъв старт на твоя активизъм.

Момент, мооомент.
С иронии и бъзици не ми се занимава.



Тема Re: Борисов премести параданови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано27.06.08 01:26



сега ми е достатъчна и Маргьорит Юрсенар

Това е второто ми болно място. Направо ме разби...

Обожавам я. Стил, израз, идеи, прозрения...., какво ли няма.
Имам 4 копия от 'Адриан' и в момента. Подарил съм 2.

Открих я съвсем случайно отдавна. Влизам в книжарницата и почвам обичайния преглед какво ново или пропуснато. И... съм хванал книгата, съвсем случайно. Зачетох се на посоки и... не можах да повярвам, че този текст си е седи така спокойно из книгите и.... скучае без мен.
Купих я и съм я изчетох на един дъх. После пак. После.... пак. Подчертавам, прави си ремарки по полетата и...

Бях в провинцията. И представи си влезнах в книжарницата. Ама не толкова да видя какво има..., а с тънката мисъл, абе да би да има някой бройка да се мъдри там.... Гледам има я... Изкупих ги всичките. Представяш ли се как ми се израдваха....
Та, Юрсенар, Селма, Улф... , но Маргьорит си ми е върха.

Изкушавам се да я сравнявам с мъже, но не бива...., мисля. Стои толкова силно... Може да съм пристрастен, де... Знам, че е призната... Но признати има доста. Някак има нещо което ми е точно в нейните текстове.
'Пламъци' чел ли си!

Радвам се, че я четеш. Само не препивай... Боли глава!





Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано27.06.08 01:43



Не, честно, всеки може да критикува и да дава акъл, да обяснява кой как и защо трябвало да ползва форума като учебник по активизъм.

Като ги знаеш как се правят нещата, научи ни, стига сме си блъскали главите?!




Тема Re: Борисов премести параданови [re: Kurvoazie]  
Автор woow ()
Публикувано27.06.08 02:33



човек като не е подготвен, колкото и да му сече пипето, най-малкото усилието, на което се подлага в дадения момент, е излишно. Относно как си държи ръцете - в теорията се казва, че макар да е препоръчителна придружаващата жестикулация, то тя не е и задължителна.

Виж, аз нямам намерение да давам форумни съвети на Аксиния. Тя ако случайно си прецени, че има нужда от такива и не може да се справи сама, може да се обърне към консултанти. За сега нивото е - аматьорщина с елементи на разсъждение. Ако смятат да стават по-адекватни, могат да вземат съответните мерки.

Хубавите ми нощи, в които ти липсваш още.........

Тема Re: Борисов премести параданови [re: Dyke on Byke]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано27.06.08 12:08



Той забрани и строенето в Младост за 1 година.

Очевидно кметът на София може да си позволи някои по-дръзки решения.

Save the original.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.