Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 26.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Хомосексуализманови [re: Zara_83]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано26.06.08 18:50



:))) Гъзът ме боли докато ти отговарям (от хемороидите, дето ще ги излекувам в ОнКлиник, като се реша), но непременно трябва да те попитам нещо важно: защо вече не мислиш, че всеки човек е свободен да избира кого да обича и да има свободен избор да решава как да живее? Наистина ли това си разбрала, когато преди 1 година си повярвала в Исус Христос? Наистина ли Исус Христос ни лишава от свободна воля и ни казва кого да обичаме и кого не? Ако отговорът ти е положителен значи това не е моят Исус Христос. И тогава защо трябва да моля чужд Исус Христос за прошка? А да ме променя не искам. Аз съм си аз и промяната ми, доколкото не вредя другиму, си е моя работа.

А ти, моме, наистина лошо си разбрала християнството. Християнството е любов, ненасилие и толерантност. Точно противоположното на твоето разбиране. Затова те призовавам: рестартирай, отново осъзнай правото на свободен избор и, ако те влече, отново се опитай да разбереш християнството. Или която и да е друга религия. Но се опитвай да разбереш религията, като не забравяш основното: свободния избор.



Тема Re: Хомосексуализманови [re: Дoбpe,дe!]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано26.06.08 23:49



мисля че няколко пъти споменах за свободния избор, а ако не съм ще го кажа сега - християнството наистина е любов и свободен избор. ИСУС наистина ни дава свободен избор, обаче има само един правилен път към БОГА.
Ти си свободен дали ще избереш да отидеш при Него като умреш или да отидеш в ада. Аз просто написах тази тема, за да ви кажа кой е правилния избор. От вас зависи дали ще го изберете или не.Аз не налагам на никого,не насилвам никого да приема това,в което аз вярвам,нито БОГ ще го направи,защото Той е дал свободна воля на хората,но и отговорност какво ще направят с тази свободна воля. След като не желаете да се покаете за греховете си и да повярвате в ИСУС Той ще уважи вашия избор,защото ви обича и ви е дал свободна воля да изберете вашия път в живота. Проблемът е там,че всеки човек е грешен и ще трябва да плати за греховете си,рано или късно. Грехът е най-скъпото нещо в този свят.ИСУС заплати цялата цена за греха,за да не се налага вие да го плащате. Същото все едно затворник,който е осъден на смърт и някой друг човек, който е невинен доброволно реши да понесе смъртната присъда вместо него. Това направи ИСУС за всички хора.
Ако желаете повярвайте със свободната си воля в Него, ако желаете отхвърлете тази истина. Той ще уважи решението ви. Но и един ден когато умрете ще трябва да платите наказанието за греховете си. Тогава няма да можете да се покаете вече,защото ще е късно.
Някои могат да ми казват, че съм промит мозък, нищо аз не им се сърдя,желая им всичко най-добро,дано някога да разберат че това,което съм написала не е плод на промит мозък, а самата истина.
Всичко най-добро!

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Re: Хомосексуализманови [re: Zara_83]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано27.06.08 00:10



Ех, Зара, Зара, прекрасно е човек да намери себе си някъде, в нещо. Тогава /ще/ трябва да го отстоява докрай, та даже и да го сложат и на църковната клада, като Ян Хус, например.
Или пък да шепти като Галилео Галилей "И все пак тя се върти"...

Насила можеш да вземеш от някого, но не и да дадеш. Повярвай ми, преди всеки да изкачи сам собствената си Голгота, всичко останало е суета на суетите, включително и тези, които са я качили преди него...



И на теб всичко най- добро!

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема а суетата... не е ли гряхнови [re: Zara_83]  
Автор the Jack (of clubs)
Публикувано27.06.08 02:56



Зара, имам един въпрос към теб - защо си дошла тук, в този интернет форум?

Не знам отговора на върпоса, но мисля, че не е само това да се опиташ да спасиш няколко души. В крайна сметка има много други, които имат нужда от помощ и спасение - сираците, болните, затворниците... Там, аз виждам мисията на християните... и при тях е ходил твоя Спасител, Исус.
Надявам се да не се засегнеш, но твоето идване тук и това арогантно покръстване показва собствената ти суета и гордост - ти вярваш, че ще можеш да промениш някого просто като му кажеш, че си намерила Спасителя, че с теб е станало чудо:) Но, извинявай, как знаеш, че тук хората са неверници, че вече не са намерили своя Исус? Кой ти дава право да ни съдиш и обвиняваш в грях, особено блудство. Ти, нито никой на земята, според твоята религия, не е съдник. Тук има изповедници, има пастори, но те също не са съдници. Ти за каква се имаш? Пророчица сред гейовете?!

Не мисли, че ще викнем Осанна за това, че си ни дошла в дома и ни обиждаш.

Нека ти кажа аз какво виждам - след като ти идваш тук да четеш Евангилието, и ще намереш достатъчно смирение да прочетеш две неща, които имам да ти кажа:
Първо, по начина, по който пишеш, мога да определя, че си или евангелистка-баптиска, или мормонка. Във всеки случай, християнството има много клонове и е безкрайно суетно да се твърди, че само един е от тях е "верният". Евангелистите, в частност, в последните години изглеждат все по-радиклани. Вие не сте избрани, вие не сте специални, вие имате своето виждане, но драга, Библията подлежи на тълкувание различно от вашето. И текстовете, които ти цитираш трябва да се вземат в контекст.

Второ, ти богохулстваш: Добре извесният цитат: "I asked Jesus 'How much do you love me?'..." е ерес и апокриф, измслен от някой от вашите пастори за да впечетява тълпите. Освен това, за да покажеш преклонението си пред Исус, не е нужно да викаш неговото (или Неговото) име. Бог и Исус се пишат с една главна буква и това е достатъчно. Суета е да се опитваш да покажеш колко силна е вярата ти, като пишеш с главни букви името му (или Му). Все едно ти вярваш по-силно от другите, които не смятат за нужно да крещят своята вяра.

Та да повторя върпоса: защо си дошла тук, в този интернет форум?
Преди да ми отговориш си помисли добре.


T. Капоти (1948)
– C. Van Vechten

Редактирано от the Jack на 27.06.08 02:58.



Тема Re: Хомосексуализманови [re: Zara_83]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано27.06.08 11:21



Не мисля, че алтернативата: или ще си отрежеш крайниците и ще живееш дълго и щастливо или няма да си ги отрежеш, но ще умреш утре е свободен избор. Мисля, че свободният избор е въпрос на следване на вътрешна убеденост, а на съобразяване с външни фактори. Грубо казано, разбира се.

В продължение на горното е темата за натрапената саможертва. Исус Христос се е жертвал за мен без да ме е питал дали искам (а аз не искам никой да се жертва за мен) и въпреки това Църквата иска от мен да съм възхитен от упражненото насилие над свободната ми воля и да съм благодарен и признателен, жертвайки същността си за да бъда такъв, какъвто тя казва, че трябва да съм. Бе нещо куца в църковната доктрина за саможертвата на Исус Христос, наспорти мен. Саможертвата е висша форма на егоизъм, а натрапената саможертва е насилие. Искрено се надявам истинският Исус Христос да е бил човек, който е помагал на хората, а не този агресивен и безцеремонен тип, за който говори църквата. Или поне божественото в него да е умението и силата да помага, обича и лекува, а човешкото да е арогантността и безцеремонността на осъзнаващите силата си хора.

И знаеш ли, Зара, какво представлява промиването на мозъка? Това е възпитаването на безкритичност към получаваната информация. Сляпата вяра е признак на промит мозък. Мисля, че промитият мозък не е минус за човека, а негов избор при наличието на толкова много достъпна информация. Виж, промиването на мозъци е насилие. Насилие върху свободната воля на други хора. И е гадно.

И не, не вярвам абсолютно в това, което написах. И го пиша не за да те убедя в моето виждане. Пиша го защото хората сме такива: търсим ненамираемото - истината. Надявам се да не я намеря и цял живот да я търся. Защото тогава ще знам, че съм свободен.



Тема Re: Хомосексуализманови [re: Zara_83]  
Автор loverrock ()
Публикувано02.09.08 12:21



Три месеца ме няма, и от форума разбирам ,че живея в грях





Тема Покай се, чадонови [re: loverrock]  
Автор the Jack (of clubs)
Публикувано02.09.08 17:32



Отиди в някой манастир за да се отдадеш на пост и молитва, за да усетиш божията любов... и не само!




T. Капоти (1948)
– C. Van Vechten

Тема Re: Покай се, чадонови [re: the Jack]  
Автор loverrock ()
Публикувано02.09.08 17:40



НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ





Тема Re: Хомосексуализманови [re: loverrock]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано04.09.08 08:34



Малко е цинично някой, койот не си ти, да определя кое е грях и кое не.

Save the original.


Тема Re: Не желая да ГО приемам,нови [re: martyr]  
Автор stoyanov (добрият)
Публикувано06.09.08 16:33



Аз също вярвам в Исус Христос и съм се покаял и сега ксъм щастлив млад мъж.. Този, които ни определя какви да бъдем е ВСЕВИШНИЯ! Ще се приемем такива каквито сем, а и вече хомосексуялизма не се води за зпсихическо заболяване от 1974 г.



"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.