Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:41 06.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: [bbourgas]]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано23.06.08 17:04



Оффффффффффффффффчнвтж-57ш-у4шьятпьмвчтго,38... хомосексуалист било неправилно и натоварено с негативни конотации, било звучало като болест, като фетишист, мастурбист и монархо-фашист, а най ми било правилно хомосексуален!

А тези, които не спират да папагалчат тази теза да са чували един друг изъм — КРЕТЕНИЗЪМ? Кво занимава човека с глупости!?

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re:нови [re: Zo]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано23.06.08 17:10



ей, ама това е съществено!



Тема Re: днес в re:tvнови [re: Dyke on Byke]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано23.06.08 17:11



някой ще записва ли?



Тема Re:нови [re: [bbourgas]]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано23.06.08 17:15



Нищо съществено не виждам в създаването на несъществуващи проблеми. Това си е чиста изсмуквация от пръстите кое било (не)правилно.

Кой си прави труда да си кълчи езика с "хомосескуалист" така или иначе? И една дума като не присъства в речника на хората с кфа конотация да е натоварена? Хората си казват "педал" и "гей" според това колко са (не)толерантни.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re: днес в re:tvнови [re: [bbourgas]]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано23.06.08 18:02



Чух че това недоразумение на природата Боян "Расате" ?!? щяло да се подвизава при Милен Цветков днеска и макар да знам какво ще каже се дразня от опитите да се трупат точки на наш гръб... Винаги ме е изумявала идеята, как може някой да гради самочувствие върху това, че си го завира в п**ка а не в г*з... Е, може би ако няма с какво друго да се похвали...



Тема В пиеската Боян Расате играе ролята на хетеронови [re: prinyo]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано23.06.08 18:12



Но не е. Това не значи, че прави анален секс - просто отца му го е заквасил такъв.



Тема Re:нови [re: Zo]  
Автор woow ()
Публикувано23.06.08 19:55



Виждала съм те в клуб лингвистика, за това ще ти го кажа директно: защо да си кълчи езика наистина, като хомосексуален е по-лесно. Освен това -ист и -ен са деривационни суфикси, които имат/дават различно (граматическо, но не само) значение

-ист, като лингвист, каратист (деятел, същ. име)
-ен, като фикционален, функционален, банален (качество, прил. име)

и първият има негативни конотации (в случая). Щото назоваването по сексуална деятелност не е приятно, то е все едно да кажеш хетеросексуалист. Звучи гадно, нали? един вид нарицателно говорене за някого. И плюс това различната деривация и употреба (при това не особено естествена) на двете хетеро и хомо имена (съответно едното прилагателно, а другото съществително) на някои им изглежда като дискриминация и обида. Независимо дали на теб ти харесва или не. Да не говорим за ретро звученето като от реч на Тодор Живков.

ебаси лингвистичния анализ. малко е безмислен, защото ти знаеш МНООООГО добре за какво говоря , но се правиш на ударен(а).

използват го масово по медиите. при това с една доза объркване (дали всъщност е правилно така), нещо което всеки път ме дразни. Може би трябва накрая да им се каже кое е правилно и толкоз.

Хубавите ми нощи, в които ти липсваш още.........

Редактирано от woow на 23.06.08 19:56.



Тема Re: днес в re:tvнови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано23.06.08 20:18



Утре сутринта в 8:30 по Канал 1 (БНТ) ще имам някакъв "спор" с Расате, който, доколкото разбирам, ще се влЮчи по телефона. Интересно ми е дали ще изкара някакви "доводи", освен тези, които изприказва днес при Милен Цветков.
Стискайте палци да не се разсея нещо :-)

---

Редактирано от prinyo на 23.06.08 20:21.



Тема Re:нови [re: woow]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано23.06.08 20:41



Напротив, вие се правите на ударени, по-скоро на ощипани и най-вече на обидени, при това съвсем без нужда. Това че хомо и хетеро не завършват по един и същи начин не направи едната дума обидна (пейоративна), а другата неутрална. Не всички думи следват една и съща словообразувателна парадигма, нищо ново под слънцето, просто некой хора търсят под вола теле.
Една моя съученичка роди следната блестяща аргументация в спора си с мене, че бутилка била по-правилна от шише: "ами казваш бутилирани, а не шишелирани."

Сещам се и за една дискусия преди време в друг форум и имаше тъпо изказване от сорта на това че е най-добре да се отървем от всичко завършващо на -изъм, защото това фашизъм, комунизъм, шовинизъм, национализъм и не знам кво още, щото били все гадни работи, но се намери човек да посочи очевидното, а именно че има и неща като алтруизъм, егалитаризъм, героизъм.

Да се твърди, че назоваването по "сексуална деятелност" (каквото и да означава това) не било приятно, следователно затова хомосексуалист има отрицателни конотации е меееко казано несериозно. Прилагателните хетеросексуален/хомосексуален не охарактеризират ли и те "сексуална деятелност", тоест сексуално поведение?

Негрите в Щатите просто нема дума, с която да ги назоваваш без да се обиждат (въпрос на време е "АА" да стане "политически некоректно" и то), та тази тъпотия с хомосексуален/-ист ще да е рожба на некви такива люде, а тука в БГ само папагалчат всички без да влагат дори капка (критическо) мислене, че дори и забележки правят, блогове пишат, разяснителни кампании по телевизията, абе мани.

tettares zy8oi kwmis8entwn


Тема Re:нови [re: Zo]  
Автор woow ()
Публикувано23.06.08 21:29



Прилагателните хетеросексуален/хомосексуален не охарактеризират ли и те "сексуална деятелност", тоест сексуално поведение?

нарича се ориентация

Хубавите ми нощи, в които ти липсваш още.........



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.