Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 06.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Pride Now! Този месец, в София, 28 юни  
Автор Бaбaлюra (Мухозол до край)
Публикувано13.06.08 10:32







Този месец, в София, в следобяда на 28 юни. На сайта на БГО Джемини за повече информация.



Тема Re: Pride Now! Този месец, в София, 28 юнинови [re: Бaбaлюra]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано13.06.08 10:37



Изненада!



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Пазарджик?!нови [re: Бaбaлюra]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано13.06.08 12:05



Pride parade в Пазарджик?! Браво, много смело!!!

за следващият път - Поговорете с "Ромо", бармана на "Заппа". Може да вербува малкото смели момчета и момичета от града да дойдат. Освен него не помня кой още е останал там. Малък град с много клюкарки и интриганти. Повечето момчета се крият.

Успех!

Редактирано от martyr на 13.06.08 12:08.



Тема Re: Пазарджик?!нови [re: martyr]  
Автор Бaбaлюra (Мухозол до край)
Публикувано13.06.08 12:13



Откъде ти хрумна в Пазарджик?!



Тема Re: Пазарджик?!нови [re: martyr]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано13.06.08 12:48



Те в Пазарджик само Пинк Пойнт правили, пак не си разбрал.



Колкото до Прайд Парейд-ъ... Аз не се чувствам особено горд, че съм софиянец, донякъде и българин. А да парадирам с гордостта и честта да съм гей - ъъъ... ъъъъъъъъъъъъъъъъ.... ъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъ.... Не, мерси.

A bad 3 o'clock decision...

Тема Мда бе,нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано13.06.08 12:53



не съм обърнал достатъчно внимание.

Яд ме е само, че ПАК няма гласност по проектите на Джемини.

Правят пинк поинт в родното ми село Пазарджик и аз пак научавам постфактум.

После Бабалюга ще ме обвини, че никога не съм стъпвал на пинк поинт и ще ме определи като "педерас с хемороиди и незаинтересованост."

Само си размишлявам, игнорирай ме.





Тема Re: Мда бе,нови [re: martyr]  
Автор Бaбaлюra (Мухозол до край)
Публикувано13.06.08 13:07



От чисто любопитство си задавам въпроса - дали ще има повече от 10 души или заради моралното удовлетворение и полицаите ще трябва да се "причислят" към прайда...



Тема Re: Мда бе,нови [re: Бaбaлюra]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано13.06.08 13:14



От чисто любопитство си задавам въпросът - как разбирам, че се случва нещо?
И на кого съм длъжен да давам отчет за присъствие? Това като в някои университети - подписи за заверка ли има? Кой ми казва за какво иде реч, защо и как?

И за да не пропуснем моралното удовлетворение - трябвали то да произтича от някакви клиширани, комерсиализирани и тем подобни чужди гледни точки, а не моята собствена?

A bad 3 o'clock decision...



Тема Може и да има,нови [re: Бaбaлюra]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано13.06.08 13:21



може и да няма. Пазарджик е много дълбока провинция и всички се познават. Трудно ще накараш децата да се покажат пред одумващите ги съселяни. Аз лично съм се крил до 24-тата си година...

От друга страна, докато срещам неинформиране, грубо и арогантно отношение, предпочитам да правя напук и да не ходя нито на Пинк, нито на Чек, нито на Търн поинт.

Само си размишлявам на глас...





Тема Re: Може и да има,нови [re: martyr]  
Автор Бaбaлюra (Мухозол до край)
Публикувано13.06.08 13:49



Определено си харесваш родния град, вижда се

Най-малкото, за него мислиш.

Имах предвид дали на прайда, в София, ще дойдат хора.



Тема Re: Pride Now! Този месец, в София, 28 юнинови [re: Бaбaлюra]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано13.06.08 14:19



Каква е идеята?

1. Ако е за купон- мисля, че няма да се получи, поне аз не мога да купонясвам на открито, да подскачам на улицата, да надувам свирки, да крещя и да се кълча- нещо не ме влече. /Отдавна не ходя и на политически митинги- кауза пердута..../.

2. Ако е за идентификация в обществото- където съм намерил за добре, съм афиширал гейското, да шокирам евентуално останалите /пък и себе си от нечии реакции, предполагам/, не по този начин- ако някой се интересува, може /е могъл/ да ме види във всички гей- клубове от 95 г. насам всяка седмица /понякога и по- често

/. А и не смятам, че правата ми са нарушени в някакък смисъл, за да го обявя гордо пред целия свят....

3. Ако е за допълнително шашкане и на без това разбърканото българско общество- май само крайно крайни елементи ще бъдат "възбудени" от розов парад в момента- толерантността съществува, защото никой не желае да му се навира в носа нещо по- различно от света, в който иска да вегетира.... И без това всички търсят виновните за всичко...

И за да не се заблуди някой в горните доводи- имам възможност да отида тук- там на подобни събития навън /или пък на Октобер фест, например/, ама...- прочети т.1

Иначе приятно прекарване на всички участници...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 13.06.08 14:23.



Тема Re: Може и да има,нови [re: Бaбaлюra]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано13.06.08 15:31



'Имах предвид дали на прайда, в София, ще дойдат хора.'

Никъде не прочетох някой да кани.
Тук ни информирате и... толкова.
На сайта Ви това е информация за членовете и... пак няма ПОКАНА.
Едно време, за манифенстациите се е съобщавало сборен пункт и... толкова. Вие правите същото. Явно червеното ви е по наследство. Пък и в червено пишете, за да няма обръкване.

На телепорта брояча ви е сбъркан. Оправете си го, че е голяма главоблъсканица преди и след финалната сметка... , 'представи си...'!



Тема Re: Може и да има,нови [re: Kurvoazie]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано13.06.08 18:52



'Каква е идеята?'

'Ние сме деца на своите родители, имаме братя и сестри, деца или роднини... Затова,първият гей прайд в България, е посветен на Семейството – бащи и дъщери, майки и синове, братя и сестри.
... Не е небходимо условие да си гей, за да дойдеш. Не е нужно и да познаваш гей или лесбийка. Задължително условие е да вярваш, че хората са равни...'

Таргет група дълбоко под средно ниво; различни от гей; деца с родители, фамилни клонове; тези дето още смятат, че хората са равни...

Какъв комунизъм, какъв тотал...

Какво да правет тези дето не вярват, че хората са равни... , а са просто различни - високи, слаби; грозни, красиви; бедни, богати; шампиони и просто олимпийци...

'Чети редовно тук за повече информация.'





Тема Re: Pride Now! Този месец, в София, 28 юнинови [re: Бaбaлюra]  
Автор Dyke on Byke (непознат )
Публикувано14.06.08 13:51







Тема Re: Мда бе,нови [re: Бaбaлюra]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано14.06.08 18:53



От чисто любопитство си задавам въпроса - дали ще има повече от 10 души или заради моралното удовлетворение и полицаите ще трябва да се "причислят" към прайда...

Ами аз бях на един такъв "парад". Полицаите бяха повече от нас а и никой не разбра какво точно става... То с 10 броя парад не се прави :)



Тема Re: Мда бе,нови [re: mizrahi]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано15.06.08 01:29



да,
и аз си го спомням този момент.
значе това е втори, а не първият парад!!!





Тема Re: Ама пак мрънкане - и от теб, и от другитенови [re: Kurvoazie]  
Автор petar28 (непознат )
Публикувано15.06.08 03:53



Ама по комунистическо било, ама нямало покана - алооо, вие в кой свят живеете? И още хиляди причини защо няма да отидете .... докато явната причина е една - въпреки многото напъни, дълбоки размишления, пространни словоизлияния по форуми на най-различни тематики и гей-проблематики, и масирано присъствие по сайтове и чатове за секс-запознанства, българският гей все още е дълбоко скрит в килера.

Има да минат още много, много години, докато българския гей си позволи сам на себе си да бъде щастлив и да започне да приема НАИСТИНА сексуалността си, а не да го твърди само по форуми или профили за запознанства.

И това, а не дискриминацията от страна на хетеросексуалните, е ОСНОВНИЯ му проблем



Тема Re: Ама пак мрънкане - и от теб, и от другитенови [re: petar28]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано15.06.08 03:59



Никой не ми пречи /не ми е пречил/ да обиколя няколкото гей- клуба по няколко пъти на вечер, стига да искам /а и го правя, когато съм на кеф/.

Да пищя по улиците не ми е първа грижа, а като гледам, много народ си пищи и безпарадно.... т.е неорганизирано и на определена дата.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Ама пак мрънкане - и от теб, и от другитенови [re: petar28]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано15.06.08 04:17



Още чакам филма на Нешънъл Джиографик за защратеният животински вид - българският гей. Носят се слухове, че той може да е щастлив само на парад, парадирайки с нещо, което се предполага, че му е вродено. Той е горд с нещо, което нито е постигнал, нито е заслужил с нещо, заработил или създал - сексуалността си. Истинско възприемане на сексуалността си постига само на оживени места под някакво мото, предполагаемо дори ненасочено конкретно към него.

Братя и сестри Българи, призовавам Ви да създадем инициативен комитет за подкрепа на Българския Гей. Нека отделим по лефче от паричките за закуска или обяд и ги дарим в най-близкия и единствен офиз на Джемини, за да можем да осигурим на този застрашен и малоброен вид по едно шарено знаменце! ПРизовавам Ви! Моля Ви! Бъдете Истински Гей според официалните доктрини и документи, удостоверяващи това. Не бъдете Фалшив Гей със собствено мнение, мислене и поведение! Алилуя...

A bad 3 o'clock decision...



Тема Re: Pride Now! Този месец, в София, 28 юнинови [re: Бaбaлюra]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано15.06.08 09:17



Да, преди 10 години животът беше съвсем друг. Точно след хипер-инфлация, масово обедняване, границите затоврени, нямаше НАТО, нямаше ЕС, а момченцата ставаха МЪЖЕ в армията. Други времена бяха, това сегашното нищо не е.

Чудно дали ще има ответна реакция и дали няма да сме свидетели на размирици по улиците, по време на парада.

Save the original.


Тема Re: Мда бе,нови [re: Бaбaлюra]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано15.06.08 09:19



По кои улици ще минат?

Може би ще има повечео от 10 души, но въпросът е какви ще бъдат?

Save the original.


Тема Re: Може и да има,нови [re: martyr]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано15.06.08 09:21



Защо прекрати "криеницата", не беше ли по интересно с нея?

Save the original.


Тема Re: Pride Now! Този месец, в София, 28 юнинови [re: ljove]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано15.06.08 09:23



И на мен ми е любопитна мотивацията на организаторите.

Save the original.


Тема Re: Pride Now! Този месец, в София, 28 юнинови [re: Dyke on Byke]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано15.06.08 09:29



Много добре казано.

Save the original.


Тема Re: Ама пак мрънкане - и от теб, и от другитенови [re: petar28]  
Автор Maтa Kocмaтa (космат маймун)
Публикувано15.06.08 09:32



Я по-кротко. Такава ни е средата, всеки има право сам да избере как да се вписва в собствената си среда. Хората в България, като цяло не желаят да участват в обществено полезни каузи - най-яркият пример е отказа за гласуване.

Save the original.


Тема Re: Ама пак мрънкане - и от теб, и от другитенови [re: Guardian_Hearts]  
Автор petar28 (непознат )
Публикувано15.06.08 15:52



Няма истински и фалшиви гей.
Има такива, които приемат сексуалността си и такива, които не го правят.
Първите считат за ок да запознаят приятелите и семейството си със сексуалния си партньор именно в качеството му на такъв.
Вторите - не.
Първите не разполагат сексуалността си като централно нещо за разговор в своята смесена (хетеро и хомосексуална компания), макар да не крият и да не се притесняват от това с кого се виждат,
докато вторите, обикновено след 25-30г. се обкръжават със себеподобни, с които обикновено обсъждат колко са зле мъжете и други такива приказки по женски.
Първите остават до сутринта и се гушкат, колкото и да са мъжествени, вторите нахлузват панталоните в момента, в който секса свърши и си тръгват при мама или при приятелката /жена си.

Мога да изброя още много разлики, но мисля, че е ясна основната идея.

И тъй като говорим за гей-прайд - да, сексуалността не е нещо, което се извоюва или получава в резултат на тежък труд,
но приемането на хомосексуалността си е нещо, което малцина дръзват да направят. Да приемеш, че си хомосексуален и че това е ок, означава да приемеш, че е нормално да настояваш да можеш да се омъжиш, да си отговорен за здравето или имуществото на партньора си, да можеш да отглеждаш деца заедно с него и не на последно място - да можеш да го държиш за ръката, докато вървите заедно по улицата.

Този, който не е приел сексуалността си, ще твърди, че подобни изяви са "парадиране", а аз твърдя, че това е един нормален живот на един уважаващ себе си човек. Въпрос на гледна точка.



Тема Re: Ама пак мрънкане - и от теб, и от другитенови [re: petar28]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано15.06.08 16:06



Не ти прави чест как ни групираш и дискриминираш, но ти си знаеш. Ако това е нивото ти - определено получавам потвърждение, че съм прав за себе си в мнението си за Джемини и хората около тях.



A bad 3 o'clock decision...

Тема Аз дискриминирам.нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор petar28 (непознат )
Публикувано15.06.08 18:08



Някъде да виждаш да призовавам някой да ходи на прайда, организиран от Джемини, или какъвто и да е било друг прайд ? Нямам нищо, ама нищо общо с тях и аз самия няма да ходя на това мероприятие

Аз - дискриминирам ? Да, ако щеш така го наречи. Дискриминирам и не толерирам цялата пошлост, обезличаване и прикритост, присъщи на сигурно от 95% от гей-мъжете в България и пряк резултат именно от прикритостта им . Дискриминирам хората, които по всякакви форуми мрънкат колко лошо се отнасят хетеросексуалните към нас.

Дискриминирам и тези, които твърдят колко "недискретно" е да "пищиш" и "демонстрираш" сексуалността си на един прайд, но по много "дискретен" начин имат над 200-300 партньора на възраст от 25, тайничко - в паркове по тъмно, по паркинги или между четири стени на "терени", както и тези, които питат "свирката брои ли се за изневяра?".

Неслучайно природата за близо 3 милиарда и половина години се е трудила, за да създаде човека- да създаде едно от най-приспособимите, интелигентни и социални животни. Вродено ни е да споделяме радостите и тъгите си с другите около нас - включително радостите и тъгите от интимните си връзки.
Цялото общество се гради на социализиране на интимната връзка.

Дискриминирам всички, които се опитват да ме убедят, че тъй като си падам по мъже, не заслужавам или не мога да бъда толкова "човек", колкото и останалите. И най-силно дискриминирам гей, които го повтарят или импонират.

Много отдавна не бях писал тук, но хвърлям по един поглед - нищо не се променя - хетеросексуалните си живеят живота и вървят хванати ръка за ръка по улиците, а повечето гей стоят пред компютрите си в след-сексова депресия и мрънкат по форумите как не можели да го направят същото.

P.S. След-сексовата депресия е широко застъпен и пряк резултат от горепосочените "дискретни" "връзки". Но за нея - друг път.



Тема Re: Ама пак мрънкане - и от теб, и от другитенови [re: petar28]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано15.06.08 18:54



Апропо ти запизнал ли си вашите със сексуалния си партньор :)



Тема Re: Аз дискриминирам.нови [re: petar28]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано15.06.08 19:30



Благодаря за обобщенията и класификациите по адрес на мен и другите като мен, както и за изразеното ти лично мнение. Вярвам, че притежавам добро възпитание и култура над средната. Може би затова виждам липсата на смисъл във воденето на диалог с теб. Винаги съм се доверявал на интуицията и усещанията си, ще го направя и сега.

Или казано на обикновен разговорен език: "Бе я ходи си еби майката...".

A bad 3 o'clock decision...

Тема Re: Ама пак мрънкане - и от теб, и от другитенови [re: petar28]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано15.06.08 19:51



'Има такива, които приемат сексуалността си и такива, които не го правят.'

Много си прав, че твоето е въпрос на гледна точка. Заковала те е и наникъде.
Забит с нея, можеш само де се възмущаваш. Ама си забит и ти в килера. Нещо повече - чакаш някой да ти извоюва свободата, за да я консумираш.
Няма да отидеш на парада, какво по-голям доказателство колко ти е дълбок килера. Ще останеш да чакаш докато някой пребори за твоята свобода.

Толкова си обсебен от сексуалността си, че не виждаш: по-далеч от носа си; по-интересно от филмите, които преразказваш; нещо по-важно от собствената си болка.
А се появи с упрек, че някой мрънкат (и аз).
Аз и мрънкане.... ! Не съм от таргет групата на Джемини! Тебе мога да те причисля. Става ли!

Тъкмо пишех какво ще правя с парада и ти изля възмущението.
Лесно е да си въобразиш сламка в чуждото око, а собствената греда, в собственото око, може само да ти пречи да виждаш... прилично.

Колкото секс’ориентация се придобива, толкова и е въпрос на приемане!
Т.е. и едното, и другото са природа - не подлежат на промяна. Приемането и сексуалността нямат пресечна точка, защото са даденост. И с възмущение не може да се пресекат.



Тема Re: Аз дискриминирам.нови [re: petar28]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано15.06.08 19:59



Родителите ми познават сериозните ми приятели досега, както и компанията, останалите 200- 3000- не, просто, защото ги няма....
Най- близките ми хетеро познати също ги знаят.

Не смятам, че човекът е мръднал много по- напред /освен в материалния свят/, от времето на Люси и т.н. /това бяха фосили на хоминид отпреди няколкостотин хиляди години/- ще бъдеш цапардосан с "тоягата" по главата, а си посегнал към "папото" на някого.

В интимно отношение няма значение хомо или хетеро връзка имаш- едни ще ти се радват, други ще ти завидят, трети може и да се опитат да ти измъкнат "парчето" от ръцете- на мен ми е радостно безразлично в подобни ситуации, защото на никого насила нищо не мога да дам, а само да взема- пък нещо не ме бива много в това отношение....



Хората като цяло са дискриминирани в почти всички отношения от създаването на цивилизацията /и отпреди това/- и никакви революции, камо ли паради, са променили този факт. Винаги ще се намери някой, който да ми се изсмее в лицето за нещо си, ако ще да се разхождам и със сто мъже под ръка.. Пък и винаги ми се струвал странен арабския обичай мъжете да се разхождат под ръка- може и да съм обременен от заобикалящата среда, но пък кой не е в някакво си отношение.

Прегръдките /със секс подтекст/ и целувките посред бял ден и на публично място също нещо не мога да ги възприема- това са интимни взаимоотношения и не е необходимо, както маймуните и кучетата да демонстрираме успешното "завладяване" на самка или самец. Иначе защо да не проповядваме и секс на улицата- той ще е естествено продължение на започнатото... Може и да погледам, но не и да го направя, май няма да мога да се възбудя .... Наистина, не е прието двама мъже да ходят ръка за ръка, но не бих се притеснил да сложа ръка на рамото на приятел- хетеро или хомо.
Пък и не знам някъде по света /въпреки различните степени на толерантност спрямо гейовете/ повсеместно да се прави това- могат да си го позволят само най- разкрепостените и освободените, и то не в дълбоката провинция, например....

P.S. Сталик е прав- както човек насила не може да стане гей или хетеро, така и насила не можеш да промениш мисленето на когото и да е било, би могло да бъде потисната само естествена му реакция към едно или друго.... А това не е кой знае колко успокояващо като постижение.
И парадокс- чувстваш се дискриминиран и протестираш, а самия ти дискриминираш открито инакомислещи???

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 15.06.08 20:10.



Тема Re: Аз дискриминирам.нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано15.06.08 20:03



Що не го изтриеш последното?



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Аз дискриминирам.нови [re: ljove]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано15.06.08 20:46



Защото нямам причина да го трия.

Мисля преди да пиша и щом съм го написал няма да го изтрия. Никога не трия или редактирам мненията си, все пак директно говоря каквото искам да кажа.

Ако мартир прецени, ще ме редактира за въпросното.

A bad 3 o'clock decision...

Тема Re: Аз дискриминирам.нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано15.06.08 21:06



Твърде силно е като аргумент...
След такъв човек остава без аргументи...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Аз дискриминирам.нови [re: ljove]  
Автор petar28 (непознат )
Публикувано15.06.08 21:37



>>>Прегръдките /със секс подтекст/ и целувките посред бял ден и на публично място също нещо не мога да ги възприема- това са интимни взаимоотношения и не е необходимо, както маймуните и кучетата да демонстрираме успешното "завладяване" на самка или самец.

Аз не говоря за точене на лиги и други секрети или други такива. Замисли се обаче - когато си в една "смесена" компания, винаги разбираш кое момиче е приятелка на кого и обратното - може да не се мляскат, опипват и тн, но се разбира, защото не подтискат езика на жестовете си - нещо, което повечето гей изключително внимателно подтискат, когато са с някое "гадже" навън - само и само никой да не ги "надуши" и да не им "проличи"

>>>И парадокс- чувстваш се дискриминиран и протестираш, а самия ти дискриминираш открито инакомислещи???

По никакъв начин не се чувствам дискриминиран в стандартния смисъл на думата (от хетеросексуалните) заради сексуалността си. Забележи, че аз "дискриминирам" , тоест правя разлика в отношението си, към тези мъже, които имат смелостта да бъдат себе си пред всекиго и към тези, които измислят оправдания защо не могат да го направят.

Не се опитвам да твърдя кой води по-"правилен" начин на живот, а изразявам личното си отношение към това кой ми се струва по-пълноценен, от моя гледна точка и от гледната точка на много мои хетеро-приятели, с които сме коментирали темата coming out.



Тема Re: Аз дискриминирам.нови [re: petar28]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано15.06.08 21:53



Знаеш ли, и когато съм в гей- компания с гадже, никога не съм демонстрирал чувствата си парадно- малко ми е кофти за тези без, например, или да не прозвучи по някакъв педалски /образно казано/ начин, и т.н. .... Всички знаят за чувствата ми към човека до мен и табелки с надписи не са необходими...
Когато съм на обществено място, по един или друг начин се разбира, че сме двойка, и това е безспорно- не е необходимо да се държим за ръце...

А се е случвало, да се чукат пред мен демонстративно и на неочаквано място- въобще не е възбуждащо, поне за мен...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 15.06.08 21:56.



Тема Re: Ама пак мрънкане - и от теб, и от другитенови [re: Kurvoazie]  
Автор petar28 (непознат )
Публикувано15.06.08 22:08



Никога не съм чакал някой да ми извоюва свободата, просто защото тя ни е даденост, която мнозина трудно могат да понесат и съзнателно или несъзнателно се отказват от нея, за да угодят на "другите" или да запазят някакъв статус.

Никога и съм имал проблем с никого относно сексуалността си, освен с потенциални гей-партньори, които са недоумявали как всичките ми приятели приемат "това" толкова нормално - нормалността в случая се превръща в ненормалност, от която средния килеро-обитател се ужасява.

Сексуалността е даденост, НО категорично не мога да се съглася, че неприемането на (нетрадиционната) сексуалност е фиксирана константа, която не може да се промени в процеса на личностно развитие.

Това е все едно да твърдиш, че всички мъже, родени с голям нос, лунички или къдрава коса, до края на живота си все си мислят, че това е "грозно" и са непривлекателни - тоест не заслужават да бъдат харесвани от околните, вместо да израстнат малко и да разберат, че на някои хора това всъщност много им допада.

Това "прозрение" може да дойде отвътре, след определен личен опит, но може да бъде дадено и от приятели, или от други групи от хора.



Тема Re: Аз дискриминирам.нови [re: ljove]  
Автор petar28 (непознат )
Публикувано15.06.08 22:10



Много се радвам за теб :) Приятно е, когато интимната ти връзка е социализирана, било не и "демонстративно" с дълбоки целувки уста в уста - това предполага по-голямата й дълготрайност :)



Тема Re: :)нови [re: mizrahi]  
Автор petar28 (непознат )
Публикувано15.06.08 22:11



Да, майка ми много го харесва и само ме пита как е :)



Тема Re: :)нови [re: petar28]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано15.06.08 22:36



:) браво



Тема Re: Ама пак мрънкане - и от теб, и от другитенови [re: petar28]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано15.06.08 23:40



Ти говориш за човек в развитие, аз за съзрял.

Не е задължително да си съгласен с мен, камо ли категоричността е фактор.
Всичко е константа в дълбочина. Какво ще е проявлението - също. С годините нищо не се променя, а се образуват комбинации от вече съществуващото. Влиянията са с временен характер и пак са в границите на възможното.

Смесването на физически/телесни параметри с какви и колко са гънките по мозъка е плетка без разплитане, защото опираме до възможности.
Физическото тяло е друго тема.
Носът ми, ако е голям, ще се смали ли в огледалото, защото някой го харесва голям!

Идеше реч за сексуалността и приемането й в самия човек.
Твърдения с пожелателен характер (‘вместо да израстнат малко и да разберат’) са не от липса на израстване, а от възможност на мисълта.
Да, прозренията идват отвътре, от възможността да прозреш. Няма ли я възможността - пета гънка, по основната крива, какво правим...!

Не виждам разминавания по същество. Що беше този трясък с мрънкането! С поканата, ама за това евентуално друг път....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.