Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 17.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Любими Филминови  
Автор Uninvited (непознат)
Публикувано02.06.08 12:44



Филми на които сме се смяли

ревали или са ни накарали да поразмислим малко

I need a moment to deliberate

Тема Re: Любими Филми [re: Uninvited]  
Автор Uninvited (непознат)
Публикувано02.06.08 12:46



Запо4вам с любимите ми филми на Гей Тематика

Just A Question Of Love
Speedway Junky
A Love To Hide
Touch Of Pink
Mambo Italiano

I need a moment to deliberate


Тема Re: Любими Филминови [re: Uninvited]  
Автор the Jack (of clubs)
Публикувано02.06.08 13:22



Какъв е смисълът от безпредметно изброяване - още един списък, още лексикон...

Защо ти харесват тези филми - смеха, рева, музиката, героя, човека с когото си бил, като си ги гледал, мястото, времето.......

"Суета на суетите," казал Еклисиаст; но нека суетата да по-малко, моля.


T. Капоти (1948)
– C. Van Vechten

Тема Re: Любими Филминови [re: the Jack]  
Автор _RedBull_ (новак)
Публикувано03.06.08 00:52



Последния филм който гледах е "Планината Броукбек". Не мисля да разказвам, защото едва ли има клубар тук, който да не го е гледал. На мен ми въздейства много силно. На подобна тематика е филма "Йоси и Джагър", който ми попадна случайно. Действието се развива в казармата, по време на бойни действия. Отново става въпрос за класическата тройка - двама приятели с чувства един към друг и жена влюбена в единия. Но определено първия филм е по-въздействащ.



Тема Re: Любими Филминови [re: _RedBull_]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано03.06.08 01:00



Think again...

Аз не съм го гледал и няма да го.

Ако трябва да посоча от раз няколко тематични филма, това ще са Formula 17, Testosteron, Manay Po, Iron Ladies 1&2, 20 Centimetros, Chuecatown, Reinas(Queens)... and so on. Твърде много са, и то предвид факта, че не споменавам тематичните филми "за лесбийки", от които също имам доста любими.

A bad 3 o'clock decision...

Тема Re: Любими Филминови [re: Uninvited]  
Автор lmperator (новак)
Публикувано03.06.08 12:03



Нека да попитам ,само така информациионно - защо всички се радвате на един американски филм, възпяващ скритите чуства и най-мерзостното ми, а именно криенетои нетолерантността - Планината Брудбек везерам.

За мен филм, които ме накара да се смея, плача и да чувствам, да се усетя свободен и открит, да ми помогне да преодолея собствения си страх и лицемерие, да хвана ръката на приятеля си на Витошка, дри без да се смутя, е Клетка за птици. Силно ви препоръчвам да гледате не пренесената американска версия, а ако успеете да си намерите оригиналната френска такава от 70-те години, направена по оригиналното театрално преизведение.

Гледайте, разбира се и култовият филм, неспоменат до сега - На Уанг Фу с любов - Джули Нюмар.

Стига с измислените драми на боящите се хора.



Тема Re: Любими Филминови [re: lmperator]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано03.06.08 16:11



На Броубек си поплаквам накрая- говорим за филм, интерпретиращ действителността през петдесетте- шестдесетте години в затънтената ам. провинция. Всеки може да се кефи на "Ах, този джаз" или изброените от теб, но виж и Пазолини, и "Сбогом, наложнице моя"- животът е малко по- различен от желанието всичко да е прекрасно и на една ръка разстояние...
Днес все още има страни по света, в които екзекутират хомо....
P.S. Поплаквам си и на "Пържени зелени домати"- на нотката лезбо, на "Почти идеално" не мога....



Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Любими Филминови [re: ljove]  
Автор Uninvited (непознат)
Публикувано04.06.08 03:43



Ако ви попадне A Love To Hide го гледайте задължително
Малко бях настроен скиптично към филма когато прочетох че има замесени нацисти и естествено предположенията ми за зверски изтезания и мъки се оказаха верни
Един от малкото филми който за два часа те кара да изпиташ и любов и радост и мъка и какво ли още не
Европейското кино за пореден път доказва че с нищо не отстъпва на холивудските продукции
За щастие блудкав Happy End нееема

P.S. Участват към 20 нашенци като определено беще изненада за мен да видя в ролята на хомосексуалист Юлиан Вергов.Явно и ням защото ако не се лъжа не чух и дума от него

I need a moment to deliberate


Тема Re: Любими Филминови [re: Uninvited]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано04.06.08 09:55



За съжаление го няма в Замундата, иначе бях чел за него някъде...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Любими Филминови [re: Uninvited]  
Автор casjop (a beatnut)
Публикувано07.06.08 23:16



току що го изгледах. много силен филм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.