Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:01 02.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Няма нищто по-лошо от........нови [re: ljove]  
Автор Sapiens (master Merlin)
Публикувано30.04.08 13:05



Твърде фриволно мнение, явно се наслаждаваш на чалгата...
За твое съжаление, и в най-далечните времена е имало висша и нисша класа, простаци и селяни. И съответната музика за всеки.
И не само музика..., но това са теми от различни културни пластове и за различни други форуми.

"Не винаги е най-правилно да постъпиш правилно."

Тема Re: Твърденови [re: Sapiens]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано30.04.08 14:18



смело /и безотговорно/ предположение относно чалгата и доколко тя има почва у мен.

И относно приемането на музиката, тогава и сега. Спомням си, че Белини е бил готов да се откаже от композиране след шумния провал на премиерата на "Норма". И че музиката на други композитори не се е възприемала безапелационно от самото начало. И че велики художници са умирали в нищета и непризнати, въпреки "висшите" и "нисши" класи. И че "селската" музика има запазено място при всеки народ...
Явно, в нашите културни пластове се заражда лек земетръс...

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Твърденови [re: ljove]  
Автор loverrock ()
Публикувано30.04.08 14:29







Тема Re: Твърденови [re: ljove]  
Автор loverrock ()
Публикувано30.04.08 14:36



Музиката сьбира хората

,не ги раздела!



Тема Re: Твърденови [re: ljove]  
Автор Sapiens (master Merlin)
Публикувано01.05.08 01:01



Високото говорене в стил "Аре, ва,... ", мляскането и джвакането с широко отворена уста, уригването с пълно гърло и също отворена уста, провеждането на суперличен разговор по "жесеема" на супервисок глас в автобуса или трамвая и наслаждението от въпросната чалга вървят ръка за ръка.


Вярно е, че ""селската" музика има запазено място при всеки народ... ", но тук не става въпрос за селската музика, а за просташката отровнозелена чалга, която си е селска еманация на простотията в градско изпълнение.

"Не винаги е най-правилно да постъпиш правилно."

Тема Re: Твърденови [re: Sapiens]  
Автор loverrock ()
Публикувано01.05.08 01:17



И аз не обичам чалга, но не злобея срещу хората, които я слушат! Има една дума започва с Д- никак не е хубава!



Тема Re: Твърденови [re: Sapiens]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано01.05.08 04:17



Аха, разбрах какъв ти е проблема- в терминологията. "Селската" музика /народната/ я смесваш /отправяш/ с /към/ простолюдната /чалгата/, не ти придирям- колкото можеш, толкова даваш....



Съжалявам за препинателните знаци, малко в повече са....

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: Твърденови [re: Sapiens]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано01.05.08 12:13



Изключително съм благодарен и за лекцията "Как да се държим в обществото"- досега никой не ми е обръщал внимание на тези дълбоко вкоренени ми стереотипи.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: Твърденови [re: loverrock]  
Автор Sapiens (master Merlin)
Публикувано01.05.08 12:55



Спокойно, и аз не злобея, т.е., започвам да злобея едва тогава, когато това ми се натрапва насила, например в автобуса, от тъпия шофьор, който счита, че тази музика е пъпът на света и друга не може и не бива да се слуша.
Или в магазин, който се посещава от много хора, тъпите продавачки, джвакайки дъвка, надуват радио или друг вид озвучително средство, естествено, поставено на станция, която излъчва само и единствено чалга.
Има си поговорка "Мненията са като задниците - всеки го има, но не всеки счита за нужно да го показва...".
Обичай си чалгата, слушай си чалгата, но не ме принуждавай и аз да я слушам.
А, освен това, понеже съм и тъпичък (надявам се като изляза от пубертета да го израста...) не разбрах, коя е тази думичка, започваща с Д.



"Не винаги е най-правилно да постъпиш правилно."

Тема Re: Твърденови [re: ljove]  
Автор Sapiens (master Merlin)
Публикувано01.05.08 12:57



Радвам се, че най-накрая съм разбран правилно...

"Не винаги е най-правилно да постъпиш правилно."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.