Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За какво всъщност иде реч?нови  
Автор BlindHunter (?!)
Публикувано18.01.08 23:32



Далеч съм от идеята, че "магията" на влюбването може да бъде разкрита: или харесваш някой, или не. Ама и това май-май не е в категорията на влюбването :(

Гледах в четвъртък епизад на "Клъцни/срежи" и там имаше един симпатяга, който правеше секс с мъже, за да го издържат финансово. Актьорът беше не един, а много пъти... каквото и да значи това, де. И сега си мисля: не са флуиди, не е симпатия. Това -по-скоро е едно странно чувство точно под слънчевия сплит- топло усещане. А иде реч за някой си, в някаква роля (не че всеки не е малко или много в роля, ама няма да се задълбочавам в анализ на сиоцлното поведение не ми е ресор)... това не е е любов. Не е и желание за секс (май!). Просто чувство.

Има един калпак- хетеро. Познаваме се от три години и от първата ни среща в кварталното кафене го харесвам. С него съм различен- никога уморен, пълен с идеи, чувствам се разбран, разбирам го и него. Той знае, че го харесвам. И колкото по-далеч бягам от него, толкова по-необходим го чувствам. Не е желание за секс (май!), а по скоро за близост. Не че такава няма- когато сме заедно сме само двамата, говорим за всевъзможни глупости и това не ни пречи да стоим до 4 ч. сутринта. Гадно ми е. Не че има защо. Просто чувство.

Искам да изживявам емоциите си. Яко. Но объркващо.

А сега по въпроса: ако в хетеросексуалните отношения се търси ... (и идея си нямам какво!?), то ние какво искаме? Някой, който е като нас или такъв, който е всичко, което ние не сме?

Той е готин, hot, awsome,... а аз? Ако имам отговор, значи съм егоцентрик. А ако ли не- значи не съм наясно със себе си.



Тема Re: За какво всъщност иде реч? [re: BlindHunter]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано19.01.08 02:31



Харесваш или влюбен- ама толкова различни неща са това! Харесвам мъже, но не съм влюбен във всички от тях- лично аз мога да обичам само един, останалите- за "следващ живот"....

Представата за всичко поражда представата за нищо- ще обичаме винаги и нищо конкретно /хоризонтът е пред нас, но е малко трудно достижим, ще има и римейк- не един!!!!!/.

А когато престанем да се нуждаем и от това, буците пръст ще барабанят върху капака на полирания абаносов ковчег на възможностите - за назидание на оставащите......

Редактирано от ljove на 19.01.08 02:35.



Тема Re: За какво всъщност иде реч?нови [re: BlindHunter]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано19.01.08 12:45



любов е когато забравиш егото си, когато сичко егоцентрично в теб изгори, когато не ти пука колко мн те боли, щом е в името на др, когато не преценяваш доколко той или тя те заслужава или обратното, когато се държиш като глупак и се самоунижаваш без това да предизвиква злоба....когато не може да кажеш какво харесваш в др , защото просто няма нещо което да не харесваш, когато сичко което чувстваш е екстаз и агония, когато си щастлив, че си жив без да си сигурен какво е щастие (но не и всичко тва едновременно

...любовта не е нито единствена и неповтроима нито еднозначна, нито константна)

ами попримнцип секи търси нещо различно (а и изобщо не е убеден дали наистина го иска) , а май най-много са тези , които не знаят какво искат...най-добре е да се възползваш максимално от това, което животът ти предлага, защото то винаги е най-доброто за теб...,такам по същество .,,..дали да е Някой, който е като нас или такъв, който е всичко, което ние не сме? ..,.май е най-добре и от двете по-малко: да е доста различен от мен за да има какво ново да видя и науча от него и да е доста като мен за да не се избием..... истинските противоположности рядко се привличат а и рядко попадат в общи компании!

___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE

Тема Re: За какво всъщност иде реч?нови [re: hauntedsoul]  
Автор BlindHunter (?!)
Публикувано24.01.08 21:15



С извинение, че отново връщам топката в това поле, но просто искам да проверя:
за този симпатяга от Клъцни/Срежи идеше реч. Интересно ми е, коя е първата ви мисъл..





Тема Re: За какво всъщност иде реч?нови [re: BlindHunter]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано24.01.08 23:36



Честно казано, не се влюбих в него от пръв поглед .... Готин, но нещо ми липсва, не знам какво точно. Красотата привлича и същевременно респектира, освен нея има още много подробности от "пейзажа".....

А се извинявам за по- горния ми постинг, беше написан под влиянието на доста алкохол......





Тема Re: За какво всъщност иде реч?нови [re: ljove]  
Автор BlindHunter (?!)
Публикувано24.01.08 23:45



Да де, ама ако не е влюбване остава да желание... за какво?! Защото лично аз не се възбуждам неудуържимо като го гледам.

Май-май "респектиращият момент" е добро като определение, но за какво?

ПП
In Vino Veritas*

--------
* - който не види дънце, да не види слънце (б.пр)



Тема Re: За какво всъщност иде реч?нови [re: BlindHunter]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано25.01.08 00:45



Може да се приеме и като възпиращ, например- много красивите са забелязвани и съответно ухажвани, такъв човек не събужда представата за вярност и постоянство /или издръжливост спрямо изкушенията/, поне аз съм моногамен и идеята, че индиректно ще деля леглото си /да не говорим за сърца/ с още неизвестен брой хора, не ме кара да се чувствам "венец на природата".

Не съм ревнив, просто човекът до мен е единствения, /скоро някой каза: "За останалите съм сляп"/, мисълта, че красивото трябва да /ще/ се сподяля с останалия "свят" не е от най- приемливите /това не означава, че се влюбвам специално в грозни приятели/.

РS Преводът е буквален / просто перфектен/!

Редактирано от ljove на 25.01.08 00:57.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.