Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:21 16.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "Излекувай живота си" Луиз Хейнови  
Автор Wizard_ (малък)
Публикувано08.01.08 20:48



„...Нека приложим същата теория към хората с хомосексуални наклонности, които освен другите си проблеми, еднакви с тези на останалите хора, имат и един допълнителен – по-голямата част от нас ги сочат с пръст и казват: „Лош!” В повечето случаи собствените им родители също им казват: „Ти си лош”. Това е тежко бреме и е трудно да обичаш себе си при такива условия. Не е изненадващо, че мъжете от тази група бяха сред първите засегнати от ужасния СПИН.
Сред хетеросексуалните има много жени, които се ужасяват от остаряването, защото силно им влияят системите от убеждения, изградени около великолепието на младостта. За мъжете е по-лесно, защото видът им започва да става по-изискан с прошарена коса. Възрастният мъж излъчва респект и хората дори гледат с подчертано уважение на него.
Не е такъв случаят при мъжете хомосексуалисти обаче. Те са си създали една културна среда, която държи извънредно много на младостта и красотата. В началото всички са млади, но само малцина се вместват в критериите за красота. Такова значение се придава на външния вид на тялото, че чувствата са напълно пренебрегнати. Ако не сте млад и красив, тогава вие почти не съществувате. Човекът няма значение, важно е само тялото.
Този начин на мислене е позор за цялата култура. Това е равносилно на твърдението: „Хомосексуалистите не ги бива достатъчно.”
Поради начина, по който хората с хомосексуални наклонности се отнасят помежду си, за много от тях остаряването е нещо, от което те се ужасяват. Смъртта е едва ли не за предпочитане пред старостта. А СПИН е заболяване, което често убива.
Много от тези хора смятат, че когато остареят, ще бъдат негодни за нищо и нежелани. По-добре е едва ли не да се самоунищожат, преди това да се случи, и много от тях си създават разрушителен начин на живот. Някои от представите и отношенията, които са част от този начин на живот – култът към тялото, непрестанната конкуренция, отказът да се сближиш с другия и т.н., - са чудовища. А СПИН е чудовищна болест.
Тези нагласи и начин на поведение могат да създадат единствено чувство за вина на едно много дълбоко ниво, независимо от това колко добре живеем. Защото този живот, колкото и наслада да носи, може да е изключително разрушителен и за даващите, и за вземащите. Това е просто начин да се избегне близостта.
В никакъв случай не се опитвам да създам чувство за вина у никого. Трябва обаче да погледнем отблизо нещата, които е необходимо да се променят, за да може животът ни да бъде изпълнен с любов, радост и достойнство. Преди петдесет години почти всички мъже хомосексуалисти живееха много затворено. Сега са успели поне да си създадат микрообщества, в които могат да бъдат относително по-открити. Жалко наистина, че много от онова, което са направили, е причина за страданията на техните събратя. Често отношението на обикновените хора към хомосексуалистите е възмутително, но начинът, по който много от самите хомосексуалисти се отнасят към другите като тях, е направо трагичен.
Обичайно е мъжете да имат повече сексуални партньори, отколкото жените, а когато много мъже се съберат, естествено е да има и повече секс. Дотук добре. Обществените бани задоволяват една подобна потребност, освен в случаите, в които сексуалността се използва поради погрешни причини. На някои мъже им харесва да имат много партньори, като по този начин се опитват да задоволят дълбоката си потребност от уважение към самите себе си, а не заради самата радост, която изпитват от секса. Не смятам за нередно да имаш няколко партньори, а и употрбата на алкохол и някои безобидни стимуланти „от време на време” е нормално. Ако обаче се натряскваме до козирката всяка вечер или ако се „нуждаем” от няколко партньори на ден само за да си докажем, че сме голяма работа, тогава това съвсем няма да ни помогне. Необходимо е да направим някои промени в начина си на мислене.
Сега е време за лечение, за възвръщане на целостта, а не за осъждане и порицаване. Трябва да се издигнем над ограниченията на миналото. Всички сме Божествени, Великолепни проявления на живота.
...”



Тема Re: "Излекувай живота си" Луиз Хейнови [re: Wizard_]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано08.01.08 23:56



Горката Луиз, още веднъж доказва, че всяка незадоволена американска домакиня носи в себе си "велик психоаналитик"..... Тя беше тази, която се разтоварваше, карайки по магистралите и крещейки с пълно гърло.... Вероятно това има ефект в началото, но прекалената употреба на този метод води до сериозни отклонения в разбирането на действителността. На моменти има известно право, но какво от това- като цяло, тя ни вижда като нова, непозната за науката пеперуда, която от горе на всичко страда от екзотични заболявания на крилцата....





Тема Re: "Излекувай живота си" Луиз Хейнови [re: ljove]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.01.08 09:59



Е, като изключим начина на изказване, не е лишено от основание това, което казва... В гей средите да си създадеш връзка е почти равнозначно на това да улучиш 6ца от тотото. На повечето гей мъже социалният им живот се свежда до "чукай и бягай", защото някъде в себе си са решили, че ще се оженят и ще имат деца, все някога :)

Естествено има и изключения...



Тема Re: "Излекувай живота си" Луиз Хей [re: mizrahi]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.01.08 11:35



О, уцелвал съм на няколко пъти шестици....

Да, мисля за деца, ама това е атавизъм, заложен във всеки гей...... Но си представям и живота със семейство- жена, която си иска своето /нещо, което ще възниква като проблем всеки път, когато си лягаме, все пак не съм би/, деца, които ще обичам и за които ще трябва да се жертвам изцяло /нищо против, но факт/, да не говорим за втръсването от съвместния живот, вероятните изневери и т.н. Ми че това го има и при гей- връзките, защо да усложнявам и без това сложното? А и кой може да гарантира вечността на подобна хетеровръзка?

Въпросът е друг- може да се види черно на бяло "толерантното" отношение на "изтъкнати психолози" относно хомосексуализма в САЩ, а техните книги се четат в стотици хиляди екземпляри и формират в някакъв смисъл общественото мнение. Нека после ми говори някой за провинцията България и гоненията над гейовете, изразени в сваляне на гейбилбордове от центъра на София.....

Моето кредо: - архаично като визия, но в душата ми, /за един определен човек/.....

Редактирано от ljove на 09.01.08 11:55.



Тема Re: "Излекувай живота си" Луиз Хейнови [re: ljove]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.01.08 13:23



На мен мисълта ми беше по скоро за модерната култура, която издига в култ визията, външността , а отдава все по малко значение на това, което всъщност крепи една връзка - същността на човека...

Милиони жени над 25 години изпадат в истерия всеки път, щом се погледнат в огледалото или щом чуят поредната реклама за крем против бръчки, където моделката изглежда абсурдно млада... Към това трябва да прибавим и все по изкуствено изглеждащите красавици, дело на пластичната хирургия и в крайна сметка получаваме едно преследване на вечната младост, което още в началото си е обречено на неуспех...

С това не искам да кажа, че човек не трябва да се поддържа - напротив - по добре здрав и силен на 50години, отколкото торба с лайна на 30 :) но товао, което е ясно е, че всички ще остареем и няма нищо по смешно от 60 годишен мъж или жена, които се опитват да водят живот на 18 годишни тинейджъри ...



Тема Re: "Излекувай живота си" Луиз Хейнови [re: mizrahi]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано09.01.08 14:05



"Не е такъв случаят при мъжете хомосексуалисти обаче. Те са си създали една културна среда, която държи извънредно много на младостта и красотата. В началото всички са млади, но само малцина се вместват в критериите за красота. Такова значение се придава на външния вид на тялото, че чувствата са напълно пренебрегнати. Ако не сте млад и красив, тогава вие почти не съществувате. Човекът няма значение, важно е само тялото."
- ето, и с това не съм съгласен- имал съм и красиви, и грозни приятели, самият аз съм средна хубост....- за пламване на чувствата не е отговорна само физиката, има още много и важни подробности, да не говорим, че едни харесват високи, други дебели, трети -- ъъъъъ, извънземни. Въпреки че съм на 44 г. вече, /може би защото съм сравнително младолик/, но не се чувствам ненамясто по клубове и дискотеки.... А и общо взето съм в крак със съвременния денс... :-)))

Да, прекрасно е да си млад и хубав, но това не е гаранция за щастие, преживявал съм различни моменти и преди, и сега.... И предпочитам да нямам сериозни контакти с хора, за които външността е на първо място.

Редактирано от ljove на 09.01.08 14:06.



Тема Re: "Излекувай живота си" Луиз Хейнови [re: ljove]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.01.08 18:01



:) И това го има... Просто изтъкнах фактите - няма спор, че за много хора, и гей и хетеро, външността е на първо място... Разбира се, едно тяло може да те привлече / и аз се грижа за плочките на корема си :)/, ама само с тяло няма да създадеш връзка...



Тема Re: "Излекувай живота си" Луиз Хейнови [re: Wizard_]  
Автор uncool (еднорог)
Публикувано10.01.08 12:53



хммм.... е, и?!

по хамерикански, "what's new?"



Тема Re: "Излекувай живота си" Луиз Хейнови [re: ljove]  
Автор fiti111 (непознат )
Публикувано07.03.09 23:44








Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.