Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 25.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема аз  
Автор lost in my life (непознат )
Публикувано06.01.08 00:14



Какъв съм аз?Прост въпрос , а също толкова сложен.И само да знаех отговора.На 15 , от София и прекалено неориентиран и неизследвал себе си и собствените си желания , за да кажа нещо друго...Защо ли пиша тук?Като че ли , защото това е единственото място , което ми допадна.В поредната безинтересна и самотна нощ просто пиша нещо , което си мисля всеки ден и пак се питам – Какъв съм?...Със сигурност нормален поне в собствените си представи...Защото за мен и хетеро и хомосексуални са еднакво нормални и еднакво объркани като всички хора на този свят...Но какво ли мога да кажа аз?Нямам опит , няма интересни неща около мен – само сив фон от незначителни събития и аз,стоейки на едно и също място...А съм чувал , че любовта е хубаво нещо независимо дали между индивиди от различен , или от еднакъв пол.Тя е красива , но все още не съм я разбрал... а искам.Но ме е страх.Понякога си мисля , че се нуждая от момче , от момче като мен , но какво ли ще стане ако опитам? Още по-сложно.Или пък имам нужда от момиче , но последното ми преживяване с момиче свърши с тъжен край , който все още ми се е загнездил в главата.Не си мислете , че съм сам , съвсем сам , въпреки че така се чувствам.Около мен приятели , познати , роднини...но не живеят моя живот , не ми помагат.А аз искам само да обичам някого и да получа същото.Не искам толкова физически докосвания , колкото духовни ... и привързаност , и обич.
Съжалявам ако това е най-глупавото и безполезно нещо , което сте чели.Да , това сигурно е просто пубертет.Просто реших да пиша , а това ме успокоява.
И повярвайте трудно е да намериш за какво да мечтаеш , когато дори не знаеш какво имаш...





Тема Re: азнови [re: lost in my life]  
Автор lsis. (restless)
Публикувано06.01.08 06:38



Хех, странно, но на тази възраст си осъзнал нещо, което индивиди на по 30-40, а и по-нагоре не разбират.

Това, че ние хората сме едни безкрайни вселени, в които колкото повече търсим, толкова повече се объркваме и колкото повече мислим, че се познаваме, толкова повече се шокираме от себе си.

Винаги ми е приятно да видя хора, които са отворени към света и към себе си.

А любовта ще дойде. Който ТЪРСИ, намира.



Disce quasi semper victurus; vive quasi cras moriturus

Тема Re: азнови [re: lost in my life]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано06.01.08 07:49



Написал си го страхотно, но не ми се връзва нещо с предствавата ми за днешните момчета на 15 години /признавам, нямам никакъв опит с подобна възраст/.....



Тема Re: азнови [re: lost in my life]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано06.01.08 09:45



Още нещо- "но последното ми преживяване с момиче свърши с тъжен край "- току- що приключи почти тригодишната ни връзка с моя, вече бивш, приятел, беше хубаво, но винаги съм знаел- всяко нещо има начало и край...... И ново начало, и нов......

Имаш всичкото време на света да обичаш други момичета /или момчета/, от любовта не можеш и не трябва да се пазиш......

Редактирано от ljove на 06.01.08 09:55.



Тема Re: азнови [re: lost in my life]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано06.01.08 10:17



Уаууу прочетох го и ако не беше написал че си на 15 никога не бих си го и помислил. Звучиш много зряло и осъзнато. Нямаш нужда от безполезни съвети и празни приказки, разбрал си нещата. Това че сега си в някаква фаза (скоро приключила любов) еми нормално е да се чувстваш по особен начин. Времето лекува всичко.
Няма от какво да те е страх, който не рискува той не печели. Да много е вероятно да бъдеш наранен и да не се получи нито от първия нито от десетия път.... но това не значи че трябва да спреш да опитваш, или пък изобщо да не опиташ щото можело да не се получи. Хората край теб едва ли някога ще те разберат, но уви това е често срещано явление. Не можеш да угодиш на всички, затова и по добре не се мъчи. Живей си твоя живот, днес си на 15 и като утре ще дойде денят когато ще си на 20 после 30.... живота не чака никого. И няма втори шанс.
Искрено ти желая да срещнеш човека който да те обича и ти него, млад си още много, и време поне имаш за доста опити и грешки (завиждам ти малко).
Надявам се да продължиш да пишеш в клуба, приятно е да види човек че не всички се интересуват от пикове, сантиметри и......т.н. Някои мислят и за любов и чувства , бих те гушнал и бих те цункал по бузката (съвсем приятелски без задни мисли)




http://s2.bg.bitefight.org/c.php?uid=77405

Тема Re: азнови [re: Dregnot]  
Автор lost in my life (непознат )
Публикувано06.01.08 10:48



Мерси на всички , че сте се постарали да прочетете изповедта...или по-скоро анализа ми.
А иначе защо да не пиша тук стига да имам време.Изглеждате ми симпатични и най-вече...истински.





Тема Re: аз,ти и той !нови [re: lost in my life]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано07.01.08 02:44



А ми,не ти вярвам,особенно,след като си на 15.
И ще бъда откровен.Струва ми се ,че опитваш водата колко е дълбока.
Изглежда,че ти е рано да мислиш по тези така наболели те въпроси.
Нямаш ли си уроци,домошни,контролни,
училишни занимания.
Всичко много добре си го написал,наистина дано да те успокои.



Тема Re: азнови [re: lost in my life]  
Автор Neuken ln De Keuken (Lul)
Публикувано07.01.08 15:46



Здравей



Първо, да ти кажа, че въпроса "кой съм аз и какъв е смисъла на живота??" си го задава всеки средноинтелигентен на твоята възраст, така че нищо ново в случая. Ще мине време и ще спреш да се питаш и ще виждаш все повече и повече, че животът на повечето хора в повечето случаи е сив и ги е поочукал с времето, разликата е че повечето хора си го живеят без много да мислят над въпросите, които ти си задаваш сега и определено им е по-лесно.

Въпреки че се заобиколен от приятели или такива които ти се правят на такива, защото така е с повечето хора, и роднини и така нататък ти си сам, защото тези хора не те разбират и ти не би могъл да им кажеш това което тука на нас казваш, просто живеете в различни светове от интереси и разбирания. Предполагам приятелите ти са на твоите години и дори и да има такива, с които можеш да говориш за нещата, които те вълнуват и да споделяш мислите си те едва ли са повече от един. Влечението към същия пол само утежнява положението.

А любовта просто ще дойде един ден без да те пита, тя не е канена гостенка. При мене двата пъти когато е идвала резултата беше като след опустошително торнадо, което ме направи доста антисоциален и по точно безчувствен и без емпатия към хората и да ти кажа в известен смисъл така ми е по-добре, защото поне така никой не може да ме нарани вече. Мисълта ми е че има от какво да се плашиш, защото не знаеш какво ще ти дойде до главата но това съвсем не значи че трябва да се спираш, ако следваш такава политика то по-добре да си сложиш една каска на главата и да не излизаш от вас, ако не опиташ няма как да разбереш какво изпускаш и определено е по-добре да живееш с положителна нагласа и да мислиш, че ако опиташ е по-вероятно да ти хареса отколкото да се опариш и да съжаляваш.

И тази последната мисъл че било трудно да намериш за какво да мечаеш когато не знаеш какво имаш е откровена глупост. Мечтите не са за това което имаш все пак, те са безплатни, те са нещо хубаво.

Редактирано от Neuken ln De Keuken на 07.01.08 15:49.



Тема Re: азнови [re: lost in my life]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано07.01.08 18:33



Твърде много го мислиш. Изключително популярен рефрен за описание на личността и изискване към другата личност е "наясно със себе си. знае какво иска и как да го постигне". Мен ако пита някой - това е адски отегчително.

Да чукам на дърво, направо не си представям какво би било ежедневието ми ако всичко за самия мен ми беше ясно, известно, предвидимо. Обичам да се изненадвам сам себе си, да откривам нови неща за поведението и характера ми. Харесва ми и ако има кой да се изненадва от мен.



Ако наистина си на 15, то значи имаш още мноооого време. Според мен човек може да седне спокоен, че познава себе си и е наясно със себе си и тем подобните, чак на старини. И тогава да го удари на живот.

Вместо да седиш и да мислиш, просто остави нещата да се случват, живей си живота дето се казва в клишето. А клишетата почти винаги са ужасно верни и истински. И да търсиш и да чакаш, това няма да повлияе на случването. Дори напротив, може да привикнеш да се самоубеждаваш какво/кого търсиш и какво/кого чакаш, и когато покрай теб мине нещо/някой дето си заслужава, да го пропуснеш ей така, от много мислене, търсене и чакане.

Просто живей. Когато изпиташ нужда да направиш нещо - направи го. Когато искаш да кажеш нещо - кажи го. Животът е един, няма какво да се лъжем. Затова заеби стахът и стига си анализирал. Не си правиш уислуга в никакъв случай. Сега му е времето и да се научиш да не се извиняваш за всичко, да не се подценяваш, както и много други неща. Давай по-смело и вярвай на интуицията, инстинктите, усещанията и вътрешния си глас. Останалото ще си се случи и без ти да го ръчкаш.



Тема Re: азнови [re: lost in my life]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано07.01.08 20:15



В последната ти фраза
'...трудно е да намериш за какво да мечтаеш , когато дори не знаеш какво имаш...'
мисля, че проблема е в крайната дума. Май си искал да кажеш... ', когато не знаеш какво си...'. Така се връзва и с водещата мисъл 'Какъв съм аз?'. (да не е проблем...., май)

Мисловен тип човек те усещам, което за основната част от живота е полезно. За купон - не, ест, но нали и живота не е купон... само.

Засягаш и темата за любовта. Това ми дава повод да споделя едни мисли от скоро, по повод гей' любови.

Да знаеш има любов. В гей' взаимоотношения, тя не се случва като в хетерските. При нас е по-друга... Много по-трудна и... рядко, много рядко стига далеч във времето. Гей' любов ни сполетява, но... редовно е временна. При хетерото, целта е брак, деца, къща... и много соц' ползи. При гейовете не е така. Ние, в БГ, още не постигаме мечтаното живеене, което сбъсква реалност, с какво знаем за нечии живот по-назапад...

Кое е по-друго! Искаме, мечтаем, ама... редовно ще срещаш хора, които я искат, но самите те... не могат да я осъществят. Само си говорят и... до там.
Да си мечтаеш за любов на твоите години е повече от нормално. Но подготви се за реалност, която няма да ти е приятна. Самият, ти, ще си изправен пред много трудности да даваш според представите ти. Самият, ти, ще си задаваш въпроси 'Защо се случва така, а не - иначе?', както го очакваш, както си го представяш. Точно представи и реалност ще окажат най-силно въздействие върху теб. Толкова ще ти е трудно, че като много гейове, може да се предадеш и да го подкараш през просото... - бройки, с тоя/оня, уж в търсене на любовта.
Много ще ти помогнат тези фрази (май на Блага Д.)
'След любовта е пак любов.
След хоризонта е пак хоризонт.'



Хубави са, нали! Но, можем ли да гоним хоризонта! Той е неуловим. Значи ли, че и с любовта е така!!!!
При някой гейовете, това като че е естествена логика - гонят любовта, ама май я гонят.... повече, отколкото се стремят да я постигнат. И така се получавало, защото другият/те са виновни или не се появява... точният.

И така стигам.... до приятелство. Мисля, че да очакваш приятелство със свестен човек е по-разумно, околкото да си оставаш САМО с мечти за любовта. Ние сме мъже, и нищо не може да ни промени. Логиката ни е мъжка, независимо каква е фасадата, опаковката. И да постигнеш мъжко приятелсто, за мен е повече от любов - това само от практични съображения.
Мисля, че като говорим за 'мъжка любов', там където се казва, че я има, струва ми се, че там е мъжко приятелство. Мъж с мъж за мен могат да са приятели, а не всеки да си мисли, че връзката му трябва да е като между мъж и жена.





Тема Re: азнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано07.01.08 20:32



Наистина остави нещата да се случват - може да останеш приятно изненадан



Zdaj ne vidi se vrhov za nas
In pusti naj te nosi voda


Тема Re: азнови [re: Пaвчyko]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано08.01.08 02:47



"Животът е това, което е"- скоро някой го цитира, /било от не знам си кой/.... И какво от това- ние /всеки/ иска нещо определено от живота във всеки даден момент и никой, никой, не би могъл да го разбере, та камо ли да му помогне да го получи- нещо от рода на онзи древногръцки персонаж, който бе наказан да стои в река, но ожаднявайки, като се наведе да пие от нея, тя.... пресъхва.
Вероятно това е смисълът- ще живеем даже и на инат!

Редактирано от ljove на 08.01.08 03:07.



Тема Re: азнови [re: lost in my life]  
Автор big hot dog (непознат )
Публикувано08.01.08 22:39



hey, ta az deto sym na 24 se 4uvstvam po sy6tiq na4in. Znam koi sym, no ne moga da se priema takyv - neznam za6to. Moje bi ako sre6tna nqkogo kato men 6te preosmislq tzennostite si, no uvi!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.