Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:55 29.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Зимни вечери...нови  
Автор mezzo_ ((на пост))
Публикувано13.12.07 20:56



Момчета, кажете ми как си представяте един такъв семеен празник като Коледа?

Veritatem dies aperit


Тема Re: Зимни вечери...нови [re: mezzo_]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано13.12.07 23:45



В интерес на истината, никога не сме чествали Рождество Христово вкъщи- нямам набожни роднини, пък е намесена и известна доза езичие, не че имам нещо против това.....


Празнуваме Бъдни вечер, въпреки същата му насоченост, /но православна/, подаръците си подаряваме на Нова година.
Иначе празниците около края на годината са трогващи, човек се опитва да прояви доброто в себе си и да зарадва близките хора с вниманието си.... и с подходящи подаръци /не на последно място/.
Прекрасно би било с моят човек да сме заедно- но той е при родителите си, които не подозират даже за положението.....
А предполагам, че на моите би им било приятно, /или любопитно, поне/, да са с другата рода.....

Редактирано от ljove на 13.12.07 23:52.



Тема Re: Зимни вечери...нови [re: mezzo_]  
Автор ganimed_85 (непознат )
Публикувано14.12.07 00:07



хубаво нещо са зимните празници... от дете и като дете им се радвам...
безпричинната радост... тази, която се родее с "безумството на кръста".
вярвам, защото е абсурдно и се радвам, защото е абсурдно.

не Е ли именно тази абсурдна радост вечна? КОЙ МОЖЕ ДА ТИ Я ОТНЕМЕ ??



Тема Re: Зимни вечери...нови [re: mezzo_]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Сергей Педалов)
Публикувано14.12.07 00:12



Предпочитам да съм с някой, който ме изпълва вътрешно (емоционално имам предвид), отколкото с мама и тати





Тема Re: Зимни вечери...нови [re: mezzo_]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано14.12.07 01:16



Представям си го в компанията на Мезимфорте... Съвсем сериозно.

Тази година - патица с кисело зеле на пещ. Отделно всички останали неща, които обожавам - пълнени чушки с боб, бобена салата с адски много лук, постни зелеви сърмички със стафиди, много цър-пър(де що теле, прасе и пиле има - под ножа). Всичко това - при баба и дядо, с цялото домочадие, у прувинцийо.

Последните две седмици прекарах в зареждане на хладилника с масло, яйца, мляко, и шкафовете с брашно, захар, мед, какао, ядки, кокос, канела и т.н. за голямото печене на коледни сладки. Почвам го тази събота-неделя и ще продължа през цялата следваща седмица. Ще ходя в една приятелка да помагам за тамошното коледно печене на сладки, щото там се правят и цели къщи и замъци от меденки.

Представям празника разорен. До последната стотинка. Незнайно защо гледам да зарадвам хора, които не само, че не биха/не се сещат за мен, ами май не го и заслужават. Ама съм си такъв, кретеноиден. Може да е продиктувано от желанието ми да ме харесват, или просто защото съм си добричък - кой знае. Знам, че ще си направя труда за някои хора, макар че не трябва и няма смисъл.

Отделям много време + внимание при избора и опаковането на подаръците. Винаги гледам да измисля нещо интересно и оригинално - независимо дали е за близки приятели, познати, произволни личности или роднини. Излишно е да казвам, че оригиналност и приятни изненади не получавам в замяна.

Знам, че ще получа последната книга за Хари Потър - и миналата година се наложи да си го кажа месец предварително, и да го повтарям, за да я получа в крайна сметка, и сега историята се повтаря. Други "изненади" не се очакват.

Иначе - Бъдни вечер и Коледа са си семейни по традиция. Ритуали, ала-бала, ходене на църква, пързаляне с шейни, подаръците на сутринта, бумтящият огън в печките - абе класика в жанра си е. Барабар с преяждането.

Гадже нямам - който има да му мисли как да го съчетае със семейството.



Тема Re: Зимни вечери...нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано14.12.07 08:59



Бре, звучи възторжено.... и вкусно!


И макар че още е рано за пожелания за Новата година- да се намерите с гаджето, с което ще спретнете софрата за следващата Коледа......



Тема Ами, то не е голяма философия.нови [re: mezzo_]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано14.12.07 09:51



Моето семейство сме аз, мъжа ми и котката ни. Ще наготвя някой манджи, ще се потопим в спокойствие и ще хапнем и пийнем. Не съм много по християнските празници, но щом повечето хора ще се приберат със семейството си, за да се "натъпчат като попски чада на задушница", не виждам причина да не го направим и ние. Може да поканим някой и друг приятел на раздумка и хапване, дето няма къде да отиде.





Тема Re: Зимни вечери...нови [re: mezzo_]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано14.12.07 17:33



Да ще праэнуваме!
Абсолютно не съм религиоэен,но щом всички празнуват,ще празнуваме и ние!
Сега в неделя ще окрасяваме елхата.Подараците са купени.На Коледа пуйка пълнена ,ще бъдем в къщи с още една двойка.Далеко съм от България,така че
с роднините е просто не възможно.А и на моят партньор роднините му са също далеко .
Да си призная ,обичам Крисмас и Санта Клаус като дете.Елхичките ,подараците
окрашенията,много е красиво!



Тема Re: Зимни вечери...нови [re: redjeep]  
Автор newfff (непознат )
Публикувано14.12.07 22:06



Сам вкъщи.Вие сте щасливци ! Дано за дълго запазите това което имате!Изгубих близки. Приятелите се затвориха в семействата си.Всяка коледа си пожелавам и се надявам да срещна своя човек.Но не се и отчайвам! Идва Нова година.
Бъдете здрави!



Тема Re: Зимни вечери... [re: mezzo_]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано14.12.07 22:41



Щастливи са тези от вас, които ще прекарат празника с любимите си същества. Аз тази година няма да имам възможност, понеже графикът ми около празниците е доста натоварен и не ми позволява да се прибера в България, а приятел си нямам... Поканиха ме няколко приятели да прекарам Коледа със семействата им, но отказах, защото ми е неудобно да им се присламчвам на трапезата. Така, че най-вероятно за Бъдни Вечер ще си замеся една питка, ще направя кекс, бобена яхния, ще накълцам някакво подобие на суджук (не съм вярващ и не постя) и ще си отворя бутилка червено вино. Ще си прекарам празника сам със себе си, а за подарък ми стига да си пожелая най-накрая да се влюбя щастливо...

На НГ пък ще се събираме с компанията ми у един приятел :)

Весели празници на всички!

Zdaj ne vidi se vrhov za nas
In pusti naj te nosi voda



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.