Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:45 28.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема психология на хомосексуализманови  
Автор ganimed_85 (непознат )
Публикувано04.12.07 19:23



скоро приключих с четенето на една иначе нелоша книга: "Фантастичните победи на съвременната психология" . Авторът е Пиер Дако. та това е своего рода някакво въведение в материята на психологията. Май авторът е все още жив(макар и дрът:) книгата си е вече поостаряла. за какво точно става въпрос. В раздела за сексуалността казва:"доскоро най-обикновения хомосексуализъм( което при това е съвсем леко отклонение) беше посрещан на нож. Вече започваме да се запитваме дали хората с полови извращения не са болни, а не "порочни", отдали се на "мръсотиите си"? е... пак му прави чест, че не е от онази група учени, посветили се на лечението на хомосексуализма.


На друго място определя хомосексуализма като разстройство на целия организъм. причините могли да бъдат чуство за малоценност, омраза към жените, всичко, което можело да феминизира момчето.
По-нататък следва големата изцепка:" Хомосексуализмът е форма на полова импотентност">

кво мислите по въпроса?


ps.

всички знаем, че съвременната психология е стигнала до заданена улица с лекуването на педерастлъка...тогава болест ли е?явно не.обаче хомофобите биха казали: НЕЛЕЧИМА БОЛЕСТ!
....само и само да не е нещо естествено. ама и така да е! гейовете пак нямат избор- неизлечимо болни са...ше ги търпят!




Тема Re: психология на хомосексуализманови [re: ganimed_85]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано05.12.07 09:29



Абе този въпрос никога няма да намери правилно решение, докато на обществото не му стане ясно, че за ЛЮБОВТА граници няма. Когато приемат, че да обичаш момче е същото като да обичаш момиче, тогава няма да задават тъпи въпроси за болести и тн.

Наскоро четох някаква простотия, че всъщност някакви лекарства правели хомосексуалистите в утробата на майката... Интересно тогава, как в миналото, като не е имало хапчета пак са го правили...

И не може да е болест, защото в Древна Гърция примерно всички са го правили - така че едва ли е болест, по скоро въпрос на свобода да избираш кого да обичаш... За наш срам, в 21 век сме по зле в това оношение отколкото народи живели преди 3 000 години



Тема Re: психология на хомосексуализманови [re: mizrahi]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано05.12.07 11:30



хм по-скоро не свобода, а ограничение....<=> дали сутрин си мажеш филията с шоколад или с мармалад...дали ближеш шоколадов сладолед или предпочиташ сметанов

...кое повече ти харесва...bla bla bla...

а няма как хора, които дори не са се опитали да разберат някого или нещо да го разберат....

относно въпросания психолог...всяко едно от твърденията му е безкрайно неаргументирано и лесно може да бъде разкатано...дори не е добър манипулатор

___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE

Тема Re: психология на хомосексуализманови [re: mizrahi]  
Автор ganimed_85 (непознат )
Публикувано05.12.07 16:20



е, виж сега- най-лесно да се намери отговор. ше почнат: при стресови ситуации от психично или физиологично естество, организмът на майката отделя еди-какви си хормони, които впоследствие влияят на сексуалността на детето т.н. и т.н. заключение: ето защо хомосексуалисти е имало и в миналото! лесно се извежда, нали?

като чета все повече и като се самонаблюдавам имам чуството, че мистерията на хомосексуализма никога няма да бъде разгадана докрай. дори вече си мисля, че всеки гей е хомосексуалист по свое му



може би дори всеки човек е сексуален по свое му...



Тема Преди малконови [re: ganimed_85]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано05.12.07 16:29



един от модераторите в друг клуб ми подсказа още една алтернатива. Ще го копи-пейстна, малко с риск да ме изкара плагиат. Та:

8<-----------------------------------------------------
На този свят освен размножаване има и оцеляване.
Ако не беше юдейо-християно-мюсулманската религия, бисексуалните щяха да бъдат повече. Но религията изкривява мощно секса, защото секса отвлича хората от ревнивия шушумигав бог.
Педерастията, ако е част от бисексуално поведение, вероятно би подобрила социалните връзки, съответно ще подсигури по добри шансове за оцеляване, и от там за размножаване.
Ако беше изцяло вреден белег - нямаше да е толкова разпространена.
Нещо като пернициозната анемия в средиземноморския регион - вредна но помага срещу малария.
Вероятно нормалното състояние (ако не беше споменатия ревнив шушумигав бог) би било бисексуализма. Но в следствие на векове религиозен отбор, се стига до "разделение" - хетеросексуални и малка група бисексуални и хомосексуални.
Бе не ми пречат педалите - повече педали - повече свободни мацки. Виж лесбийките ми пречат ...
8<-----------------------------------------------------

Та така. Може и да е прав. Сексуалността, която не е "стандартна", вероятно е някакъв еволюционен инструмент. За мене, личната ми предпочитана теза е, че е генетично заложена. Дори, като се замисля, още от 10-годишен съм ги вършил едни такива (не е добра идея да разказвам) именно с момчета. Според мен винаги съм си бил гей, просто бавничко и трудно съм се осъзнал като такъв. Имаше и кризи и себеотричане, но това не промени основната тенденция.

За това, като ми изтърси някой, че трябва да се обърна към религията и ще се "изцеря от педерастията" се кикотя шумно и грубо и пращам святкащи фанатични погледи, преди да обърна религиозните фанатици в крещящи глупаци, твърдящи/врещящи шаблонно непроверени двусмислени глупости от библията.

И част от личната ми дзен философия, с която се успокоявам понякога: "Ти си това, което си и освен това си най-хубавото нещо в живота ти. Всички останали твърдения са непроверени и/или неправилни. Утре е първият ден от по-хубавата половина от живота ти."


Офффффффф, пак прекалих





Тема Re: Преди малконови [re: martyr]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано05.12.07 20:21



Проблемът според мен е, че хетеросексуалните градят самочувствие от това, че чукат путка... Смятат, че това ги прави нещо повече от гейовете да речем..
особено когато няма с какво друго да ги превъзхождат...


Чува се от време на време как някой некадърник казва за някой друг свой по кадърен колега "Абе той пробива, щото е аналноподатлив пък аз не...". С една дума, извинение за собствената си некадърност търси не в себе си а в гейството на другия...

Аз никога не съм можел да разбера, как някой необразован и некадърен тъпанар може да се смята за нещо повече от другите, само щото си го завира в някаква слива :) Фактите обаче са такива - много хетеро се имат за нещо повече щото са "мъже", просто щото спят с жени, като че ли ние все едно не сме мъже...



Тема Re: Преди малконови [re: mizrahi]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано05.12.07 20:23



Точно по тази причина те продължават да поддържат мита за "извратените, обратните " и тн., щото иначе ще загубят извинението за собствената си некадърност...

Аз примерно не съм чул някой успял хетеросексуален певец /Примерно Джъстин Тимбърлейк/ да плюе по Елтън Джон, щото той видиш ли бил обратен... Чувал съм обаче родни "певци", дето нямат и един хит, щото песните им са тъпи, да се оправдават с това, че лявата лента била по бърза, пък видиш ли, те не били леви...



Тема Re: Преди малконови [re: mizrahi]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано05.12.07 21:07



Ми като е по-бърза, да вземат да сменят лентата



Zdaj ne vidi se vrhov za nas
In pusti naj te nosi voda


Тема Re: Преди малконови [re: mizrahi]  
Автор ganimed_85 (непознат )
Публикувано05.12.07 23:59



Проблемът според мен е, че хетеросексуалните градят самочувствие от това, че чукат путка... Смятат, че това ги прави нещо повече от гейовете да речем..
особено когато няма с какво друго да ги превъзхождат...




много вярно и много тъжно!



Тема Re: психология на хомосексуализманови [re: ganimed_85]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано07.12.07 08:55



Момчета, мисля че много се вторачваме в "проблема", което говори, че наистина имаме проблем със собственото си его....

Всеки аспект от живота има твърди подръжници, твърди отрицатели, както и хора без категорично мнение. Отричане правото черните да се чувстват "бели", да се ценят картините на един художник, а на друг- не, една музика да се счита за класика, а друга- за предкласика, една партия е истински защитник на хората и истината, а друга- не, едни да ядат кучета като деликатес, а други да отричат свинското месо като "мръсно" и т.н.- и човечеството /цивилизацията/, и отделния човек, са причината едно да се приема, а друго не.

Проблем става, когато мнението на достатъчно голяма група хора става пречка за нормалния живот на друга група- всъщност у нас няма подобен елемент... Имаме заведения, дискотеки /ту ги отварят, ту ги затварят, ама поради липса на клиенти, не заради нещо друго..../, клубове и т.н., имаме известни хора, които се "водят" гей и от това нищо не следва, а за други се шушука, и пак няма последствия.....

Всичко зависи, според мен от "вместимостта" на черепната кутия на всеки един или на по- голямата част от обществото, и няма значение психолог ли е или просяк от Манила.... Същото важи и за мен- не ми е кеф да таковам п...и и колкото и да ми го обясняват, няма да го почувствам гот /но няма и да твърдя, че това е природната заложба да се размножаваме- любовта е всеобразна, та включително и към самия себе си/.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.