Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:44 30.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Напротив,нови [re: ambrosii]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано05.04.08 18:38



Нито един католик няма да се съгласи с теб.

Както и един фанатизиран мюсюлманин няма да се съгласи с останалите, че самоубийствените атентати сред невинни хора са нещо лошо... Едно време богомилството е било ерес, и защото е проповядвало бедност и смиреност в светски план сред духовните лица, наложило се е последователите му да се изселят чак във Франция.
Принципно всички религии проповядват ненасилие и обич между хората, но на практика при колко от тях това е факт? Да не говорим, че всичките смятат, че са единствено верните и комуникиращи с единствения истински Бог.
Да, вероятно има "Бог", ама ние даже и не подозираме за истинската му същност, форма и възможности ....



Тема Re: Напротив,нови [re: ljove]  
Автор ambrosii (непознат)
Публикувано05.04.08 18:59



Всеки сам прави избор на типа религия.Просто моето мнение е такова и то се базира на дадена фактология.Когато аз не се възприемам такъв какъвто съм,/както вероятно и автора на темата/,за мен единствения изход е това.Отделно разбира се има и други причини.Човек има някакво мнение за произхода на битието,ако приеме сътворението,то тогава Бог не е абстракция и не е скрил Себе Си в пълна непознаваемост.Изучавал съм различни религии и за мен по-висша от Християнството като учение няма.В коя друга религия има любов и свобода?



Тема Re: Напротив,нови [re: ambrosii]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано05.04.08 20:29



За каква свобода и любов става дума, при положение, че не можеш според каноните да обичаш това, с което си се родил, а ги приемаш, за да заглушиш противоречията в теб?
Това е по- скоро ампутация на част от тебе, а не полет на духа и вярата ....





Тема Re: Напротив,нови [re: ljove]  
Автор ambrosii (непознат)
Публикувано05.04.08 21:35



Кой може да ти даде друго обяснение,ако не Създателя?Просто това е част от нашата паднала човешка природа,както прелюбодейството/извънбрачна връзка на хетеросексуални/,пиянството и т.н.Ние се раждаме в грях и го носим,той се проявява различно.Ампотацията е в това да се очистиш от греха-всеки сам избира иска ли го.Алкохоликът сам избира-ще спре ли,или ще продължи.И там говорят за гени.Понякога падаме,но можем да се изправим.Свободата е в това ти сам да избереш пътя-никой не те кара насила и никой няма право да те съди.Осъждането е грях.



Тема Re: Напротив,нови [re: casjop]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано06.04.08 16:29



свобода и войни уфф!!!... свободата е състояние на духа колкото и бизтъркано да звучи..,.

___

...


Тема Re: Напротив,нови [re: hauntedsoul]  
Автор ambrosii (непознат)
Публикувано06.04.08 16:55



Да,свободата да избираш е второто най-висше нещо след любовта.Щастливи сме че имаме този ценен дар.Духът е всичко-плътта не те ползва,тя само иска и търси своето си.Но сме станали повече материални...не знам защо е така.Много плътско мислене.



Тема Re: Напротив,нови [re: ambrosii]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано06.04.08 17:46



Ако църковните канони и и обществената нагласа не бяха хомофобни, щеше ли да имаш нужда да променяш нещо в себе си, при положение, че не пречиш по никакъв начин на околните? В този смисъл нямаш свобода на избор дали да си себе си и например вярващ православен. Двете положения са несъвместими.

А не можеш да приравняващ същността на човек, която поражда любов, с пиянството и т.н., доста е цинично.....

Освен това, доколкото знам, католиците погребват деца до една- две годишна възраст в църковните дворове, даже и да не са получили последно причастие- смята се, че на такава възраст човек все още е чист от грехове...



Тема Re: Напротив,нови [re: ljove]  
Автор ambrosii (непознат)
Публикувано06.04.08 18:00



Прощавай ако съм те засегнал-просто такова обяснение получих при четене на томове литература.Ще ти дам друг пример-влязох в два сайта за запознанства,първоначално на майтап-е казвам ти гадост...как никой не те пита що за човек си,какъв характер си и т.н.Гледат те като парче месо и толкова.Това любов ли е,или интерес?Питам ги с колко връзки са-не попаднах на един,който да каже една.Ако не дадеш снимка те разкарват,което ясно доказва какво търсят.Обществената нагласа е ясна,изпитвал съм я,а другото което е-не каноните животворят,а духа.Твоята душа за Христос е по-ценна от целия свят.Той приема всички-и блудницата и митаря.Пръв влиза в рая разбойника.



Тема Re: Напротив,нови [re: ambrosii]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано06.04.08 19:48



Не съм обиден, защото това, за което пишеш, не го приемам като насочено срещу мен, ти не ме познаваш, де факто...


Що се отнася до сайтовете за запознанства, това са места най- вече за търсене на секс партньори. Нивото на търсещите обикновено е обикновено /да не кажа нещо повече /, затова човек не трябва да очаква нещо по- различно от твоите наблюдения.
В крайна сметка, привличането и любовта между хората е съвкупност от дух и материя, ако ги разделим, отиваме към платоничната или пък съответно към плътската любов. Аз предпочитам да ги разделям.....



Тема Re: Напротив,нови [re: ljove]  
Автор ambrosii (непознат)
Публикувано06.04.08 20:26



Може ли страничен въпрос-семейството ти знае ли за теб и приема ли те?И още-веднага ли щом се осъзна се възприе,или ти беше трудно?Имам още куп въпроси,но да не досаждам..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.