Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:03 25.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Новата freecards кампания на Джемини  
Автор Free Cards (непознат )
Публикувано30.10.07 17:39



Кажете си тежката дума за новата кампания с картички на БГО Джемини, пък после ще ви кажа как реагират хора извън т.нар. гей общност на тези картички:

Първата картичка от серията:



Втората картичка от серията:

През декември ще излезе последната, трета, картичка.



Тема Re: Новата freecards кампания на Джемининови [re: Free Cards]  
Автор kon_s_kapaci (веселяк)
Публикувано30.10.07 17:59



хаха...хитро замислено...



Тема Re: Новата freecards кампания на Джемининови [re: Free Cards]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано30.10.07 21:10



Учудващо ми харесаха. Но не съм ги виждал никъде преди да дадеш линковете, нито съм чувал за тях преди да ги споменеш. Което ме кара да се чудя къде и как са ги разпространявали. Или просто са направени и... толкоз?
Айде като кажеш повече за там каквото имаш и искаш да кажеш повече, пак ще коментирам ако има какво.





Тема Re: Новата freecards кампания на Джемининови [re: Free Cards]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано30.10.07 21:16



Сега прочетох и мненията на дамите(...) в съседния клуб, според които кампанията е прекалено агресивна?!?

Интересно ми е момчетата и мъжете тук дали ще се съгласят с тях или наистина има значение пола за реакциите. А и както си обяснил/а там - кампанията е насочена срещу гей-мъжката хомофобия. Макар, че лично аз не го виждам като "кампания", а по-скоро като... инфо-нещо-си?

Е, там е взъможно и един човек с няколко нерегистрирани ника да повтаря едно и също мнение, но да речем, че не е това случаят.



Тема Re: Новата freecards кампания на Джемининови [re: Free Cards]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано30.10.07 21:25



първата картичка я видях за пръв път в предпоследното горещо, където участваше аксиния. текстът на първата ми се струва агресивен. втората е ок, но ми е интересно къдеще се разпространяват?

нещо не схващам замисъла на кампанията - за подобряване на общественото мнение към гейовете л ие ?



Тема Re: Новата freecards кампания на Джемининови [re: [bbourgas]]  
Автор mezzo_ ((на пост))
Публикувано30.10.07 21:31



Не без резерви аз също считам, че може да се намери и по-подходящ подход.
Много е вероятно без да искат Джемини в крайна сметка да постигна обратния ефект – агресията по презумпция поражда агресия.

Veritatem dies aperit


Тема Re: Новата freecards кампания на Джемининови [re: Free Cards]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано30.10.07 22:19



мн са яки!!!....ии не са агресивни....просто са саркастични....je l'adore!



___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE

Тема Re: Новата freecards кампания на Джемининови [re: Guardian_Hearts]  
Автор MEHTA (някоя си)
Публикувано30.10.07 23:07



" и равни сме пред болката си, щом живеем в обща рана ..."

И на мен ми стана много интересно какво мислите във вашия клуб по темата и се учудвам, че има хора, на които им допада. Аз съм убедена, че Джемини ще постигне обратния ефект. Това е все едно някой циганин да застане пред вас на площада и да започне да крещи "уважавай ме бе, аз не съм циганин". Ми освен да му се изсмеете, а някои лелички да се уплашат "олеле боже, какви хора има по тоя грешен свят", няма каква друга реакция да предизвика. А, и някой бабаит да фане да го пречука!

Ако толкова държите да има антихомофобска кампания, според мен, трябва да насочите посланието към това, че гейовете са навсякъде в обществото и всеки един около "нормалните" хора може да бъде гей и това не го прави по-лош съсед, по-малко професионален колега, по-голям замърсител на околната среда и пр. Разбирате ли, чрез тези плакати вие не показвате мнението на обществото за вас, а собственото си мнение за вас самите.



Малкият принц или Мечо Пух? Това е въпросът ...


Тема Re: Новата freecards кампания на Джемининови [re: Free Cards]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано30.10.07 23:42



Като отворих първият линк, текстът ме предизвика с... 'пулиш'. Замислих се, кога ли гей ще се пули на... хетеро. Не си го представям. Много измислено.
'Пулиш' и 'педал' се качват доста високо и малко не ми се връзват с целта, кампания - никак.

Вторият линк – интересно ми се видя. Лисата глава веднага ми направи впечатление - пропуск или... приятеля на... мой....
Текста след няколко прочита взе да ми олеква, да става наивен.

За мен двете картички не са обединени. Може и това де е целта! Първата отрича гея (педала), втората - оправдания, 'ученичешко' каране примесено със сръдня.

Мернах и темата в дамския клуб. От там си спомних за 'Горещо'. 'Кво се пулиш, бе педал!' ме бодна... кофти. Замислих се тогава, че сигурно е смигване на екипа - бъзик.
Сега го свързвам и така – лезбиен да го казва на гей, защото е бременна.

Смело е подходено. Това ми допада.
Ефекта - още нямам идея.



Тема Re: Новата freecards кампания на Джемининови [re: MEHTA]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано30.10.07 23:52



Ами да, харесаха ми картичките. Без да имам ни най-малка представа за какво са, защо са, за кого са, къде са. Известно е, че рекламата(а това си е реклама) има за цел да привлече вниманието. А картичките са като онези оригинални картички за разни партита и тем подобни, които нямат кой знае каква стойност или смисъл, и служат само за украса на някое огледало, стена и тем подобни с интересната си визия или слоган.



Хубаво ми/ни говориш, но аз/ние нямаме нищо общо с Джемини. С идеята им. С кампанията им. С целта им. Никой от нас явно не знае за тази инициатива. Нито за смисъла в/зад нея. Нито за таргет групата към която е насочена. Нито за... нищо.

Картичките наистина ми харесват. Но не ги приемам за нищо повече от поредния безсмислен флайър, който ще сметна за забавен, докато след няколко месеца не замине в спонтанно(редовно) разчистване на натурията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.