Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 29.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Добрата форма - загубена кауза или има шанс?нови  
Автор Uniqs ()
Публикувано21.10.07 18:56



Преди седмица-две бях в компания с приятели и познати, с които сме горе-долу на една възраст, около 30-те - все интелигентни момчета със сериозни и доходоносни професии. Нещо се бях "отнесъл" в някакви мои си размишления, когато изведнъж едно нещо ми избоде очите - "Бахмааму, кво става тука?!?!?!". Около десетината момчета, макар и като цяло младолики, вече бяха пуснали шкембенца, вариращи от деликатна заобленост до свирепа издутост - безспорен белег за това, че дори и ние, довчерашните младоци, сме подвластни на деструктивната сила на времето. Темата взе да ме гложди и между наздравиците, се обърнах към приятелчето до мен: "Абе кво стана с твоя фитнес, тръгна ли отново?" - "Мииии ...да, да, ще ходя по принцип, ама сега работя по един проект и не остава време...". Не мирясах с този отговор - пуснах мухата да бръмчи на масата - отсреща ми върнаха "Уфффф, ама много ми е скучен фитнеса като цяло...", "Що бе, готино е и трябва да се прави, ама нямаме хубав фитнес до нас...", "Бе който ме харесва, и без да се правя на голям юнак като вдигам 140 от лежанка, пак ще си ме харесва", "Ама знаете ли, че финтеса си е вреден за костната система...", "Да де душице, ама кой ще си легне с тебе ако му станеш като кит :))))))"... ... ...

Мързел? Лентяйство? Оправдания? Или действително са немаловажни уважителните причини, като прекомерна ангажираност, твърде много работа, постоянен страничен стрес...? Не искаме ли всички да изглеждаме по-добре и да ни харесват повече? Нали повечето от нас принципно искат да поддържат добра форма и да живеят по-здавословно? И то особенно в днешно време, когато стойността на критерия "външност", е повишил невероятно много значимостта си. Нали уж сме живеели в епохата на метросексуалността, където един от законите пред модерният мъж е стремежът към добрата визия и поддържано тяло. А защо мнозина от нас не си го поставяме сред приоритетите? Имат ли действителен смисъл подобни усилия на тялото и волята, или всичко това си е излишна суета?

Самият аз винаги се водя от максимата "Здрав дух в здраво тяло" и считам, че цял живот е нужно да полагаме усилия за да се поддържамe и доколкото можем да се развиваме балансирано и хармонично.

Какво мислите в тази насока?

Uniqs


Тема Re: Добрата форма - загубена кауза или има шанс?нови [re: Uniqs]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано21.10.07 19:06



Ами фитнесът наистина е вреден, но пък има разни спортове като плуване, бягане и колоездене с които може да се поддържа добра форма





Тема Re:нови [re: Пaвчyko]  
Автор Uniqs ()
Публикувано21.10.07 19:15



Аз съм твърдо "ЗА" споменатите плуване, бягане и колоездене

А какви хубави плувци има само...

Uniqs

Тема Re: Добрата форма - загубена кауза или има шанс?нови [re: Uniqs]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано21.10.07 20:52



Абе глезотии и оправдания. Въпрос на ценностна система и на това, каква цена си готов да платиш за хубавото тяло... Естествено с възрастта става малко, но наблягам на МАЛКО по трудно да се поддържа добро тяло, но пък не бих казал, че е невъзможно... Ако имаш обаче дефект на волята, нищо не може да се направи...

И аз нямам хубав фитнес до нас, ама си купих гладиатор. Сега тренирам 5 пъти седмично по 30тина минути сутрин и съм доволен от резултата... Тва е само един пример за това, как можеш да си решиш проблема, стига да искаш, особено щом всички сте с прилични финансови възможности...

Останалата част от свободното си време предпочитам да прекарвам по спортове, които наистина ми харесват - плуване и тенис на корт...



Тема Re: Добрата форма - загубена кауза или има шанс?нови [re: Uniqs]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано21.10.07 21:39



мми...сичко си зависи как си редиш приоритетите......и се пак ако външността е сичко за някой...хмм не мога да кажа нищо за тоя човек освен --- *puke*

аз лично съм ЗА фитнеса ....нее за задушните зали в които помпаш с цел да дигаш 100 и нз колко си от лежанка или да направиш някви огромни мускулни маси зобайки сякфи синтетизми....,.. заобиколен от мутри, дърти хомосексуални швейцарци (дошли да бройкат нещо свежо и мислещи си, че никой др не говори немски

) ии сякви др Мистър Фитнес-и...а и от гледна точка на биология и физиология мога да кажа че половината неща които сякфи специалисти и фитнес маниаци казват са пълни глупости...

говоря просто за фитнеса [like FITness], а той си е начин да си здрав....във всички аспекти.....да се чувстваш добре и да изглеждаш добре....да си познаваш тялото ии да знаеш как да го подържаш....да знаеш кфо по колко и кога да ядеш и как да си тренираш мускулите, така че да не се отпускат....а точно тоя начин на живот е ключът към хубава кожа, супер изваяни мускулести форми, които са изконно секси etc. ..

3 в 1 с др думи

___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE

Редактирано от hauntedsoul на 21.10.07 21:51.



Тема Re: Добрата форма - загубена кауза или има шанс?нови [re: Uniqs]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано21.10.07 22:40



Малко неща могат да се постигнат без по- голямо или по- малко усилие, независимо за какво става дума- здраве, интелект, култура, външност, материални средства...... Зависи от приоритетите, интересите, стремежите и надеждите на всеки един. А също така и от дозата примирение, с която приемаме неминуемата "благословия" на времето.

Мързел, лентяйство, безхаберие, липса на време- има ли значение как наричаме нежеланието да направим едно или друго.... Едно е сигурно- трябва да се съжалява,/евентуално/, само за това, което си направил, онова, което не си, е с неизвестни последици........

"Здрав дух в здраво тяло"- прекрасен девиз, особено ако намериш подходящите поддържници на тази идея и тя бъде преследвана съвестно.



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ljove на 21.10.07 23:12.</EM></FONT></P>

Редактирано от ljove на 22.10.07 00:07.



Тема Re: Добрата форма - загубена кауза или има шанс?нови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано21.10.07 22:52



....дозата примирение, с която приемаме неминуемата "благословия" на времето.

Хубава мисъл.
Скоро не съм чел нещо създадено от момента, плод на потенциала.

Доста се вглеждаме в качеството извън нас. Загърбваме собствените си стойности и... така се лишаваме от удоволствието да сме в душевен комфорт.

Външният вид - тялото, изработеното тяло, не е ли проекция на наш идеал. Естественото не е ли по-ценно от маскарада от мускули.

Абе някой правят мускули за да се продадат.
Тялото стока - що не!



Тема Re: Добрата форма - загубена кауза или има шанс? [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано22.10.07 00:01



В днешно време, пък и не само, когато всичко е превърнато в стока и сложено на тезгяха, е много трудно да запазиш идентичност, без да се поддадеш на изкушението да се "продадеш" възможно най- изгодно, стремейки се да се доближиш максимално до образите, които ни заливат от всеки медиен материал.

Бях чел някъде, че Шарън Стоун имала проблеми със съня- всяка сутрин се стараела да се буди преди мъжа в леглото си, за да може да се приведе в бляскавия вид от предишната вечер /и това при положение, че коефициента и на интелигентност бил наистина висок!/. Благодаря- няма да задоволявам чак дотам суетата си.... или интелигентността си.

Един от начините да бъдеш себе си, /макар и трудно осъществим/, е да срещнеш човека, който да те вижда на "дневна" светлина- като сбор от достоинства и недостатъци, и от това да му гот.

Останалото е стремеж към Бог, /ако приемем, че го има/, или в по- скромния вариант- например към Давид на Микеланджело или някой курос на Овидий.

Аз лично предпочитам да се отдам на съзерцание във втория случай.....




Тема Re: Добрата форма - загубена кауза или има шанс?нови [re: ljove]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано22.10.07 00:47



Да, лесно е изкушението да те превърне в медиен материел.

Давид на Микеланджело....
В "Страдание е възторг" си спомням, че блока, който е съблякъл за да стигне до Давид, бил отписан като материал. Май беше търсил тялото трудно. Та си мисля, коя стока е по-ценна естествената или... придобитата (телесна)!
Що не ваяме туй което имаме, макар и трудно, а се напъваме да станем блок! То няма ли после купувача пак да дълбае за истинския образ!



Тема Re: Добрата форма - загубена кауза или има шанс?нови [re: Kurvoazie]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано22.10.07 01:54



.......Що не ваяме туй което имаме, макар и трудно, а се напъваме да станем блок! То няма ли после купувача пак да дълбае за истинския образ!.......

Изкефи ме! Само да не реши някой, че си менкаме комплименти!



Рано или късно се стига да истината, но тя е частна за всеки, почти винаги неразбираема за околните и твърде горчива, за да започваш всичко отначало. Но обикновено всеки го прави- с надеждата, че този път резултатът ще е различен- че ще сме запазили поне малко парче от онзи материал, от който сме произлязли.....

Редактирано от ljove на 22.10.07 02:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.