Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 26.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Църквата на лицемерието...  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано14.10.07 11:05



Ватиканът отстрани духовник – гей

Ватиканът съобщи, че е отстранил временно от високопоставен пост висш духовник с хомосексуална ориентация, съобщава АП.
До отстраняването на Томасо Стенико се е стигнало, след като италианска телевизия е показала запис със скрита камера, на който духовникът ухажва млад мъж и го уверява, че хомосексуализмът не е грях.

Ватикана отхвърля хомосексуалните връзки като грях, каза говорителят на Светия престол и допълни, че докато случаят се разследва, служителят в Конгрегацията на духовенството няма да изпълнява задълженията си.

Стенико е контактувал и с други свещеници в уеб чат, който е популярен сред хомосексуалистите.

news.bg



Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: mizrahi]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано14.10.07 11:06



Отново виждаме, как всъщност проблемът не е в това, че нещо се прави, а че другите разбират, че то се прави... Всички знаем, че сред свещениците хомосексът е изключително разпространен, но това не е проблем, докато не се разшуми по него... Пфу! Лицемери.



Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: mizrahi]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано14.10.07 12:10



Ами без да ми се обиждат вярващите, религията по принцип е лицемерна - не само по отношение на хомосексуалността...



Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: mizrahi]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано14.10.07 15:10



Според мен проблемът не е в съществуването на религиите- в голямата си част проповядват хуманни начала. Проблемът е в тези, които се смятат за единствено достойни и със свисше право да ги ръководят и управляват, да тълкуват кое е добро и кое- зло. Инквизицията, кръстоностните походи, унищожаването на тамплиерсия орден, та до ден днешен- всичко това, както и куп още престъпления срещу човечеството са се извършили на практика в името на християнсвото, но нямат нищо общо с теорията....

Горкият Томасо Стенико- станал е изкупителна жертва на боричканията във Ватикана.





Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: mizrahi]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано14.10.07 15:56



...духовникът ... уверява, че хомосексуализмът не е грях.

За това, че 'уверява' трябваше да го подгонят, а не защото е гей. Това не е ли еретично...!

Ватикана отхвърля хомосексуалните връзки...

значи, може да има хомосексуалност, но връзки - не.
А като връзките са проблема, къде подминават другите свещеници от уеб чата или това е чатене, а не... връзки.

Като го прогонят да ме би "грехът" да... зачезне.

Мисля, че проблема в религиите е тяхната догматичност, а не в степента хуманност, която изповядват. Точно хуманността трябва да ги доведе... след време, до разбирането, че не е хуманно да отричаш природните дадености.



Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: Пaвчyko]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано14.10.07 16:27



Браво! Напълно съм съгласен с теб.
Дето има един израз: Религията е утопия за народа


Може да се спретне една религиозна темичка...ако на някой му се занимава



Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: mizrahi]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано14.10.07 16:58





тук е казано достатъчно по въпроса са еврейската и християнската религии.



Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: Sam]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано14.10.07 19:06







Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: Sam]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано14.10.07 19:56



Интересно е , макар и да не съм убеден до колко е обективно. Но поне си упражних малко английския





Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: Dregnot]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано14.10.07 20:00



Не съм казал, че е обективно. Но че е вярно съм сигурен, проверявал съм цитатите един по един в изданието на българския Св. Синод.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.