Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 22.09.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Съвсем напротив,нови [re: ambrosii]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано20.04.08 20:46



най-великият български цар Симеон I-ви (не онзи със затрудненият говор от телевизията а истинският цар) е покръстил съвсем с "ятаган" най-напред всички боляри а те от своя страна са покръстили народа.

Всеки, който е запазвал езическото си име или символите на боговете, които тогава са били почитани е чувал "Искам смъртта му, смъртта на жена му и смъртта на децата му!"

Прочетете собствената си история.



Тема Re: Съвсем напротив,нови [re: martyr]  
Автор ambrosii (непознат)
Публикувано20.04.08 22:58



Едно е цар,друго патриарх,или епископ-църквата не се управлява от царе,макар те да са оказвали влияние.Проблемът е ,че папата е нареждал походите/а папата е върховната и единствена власт в католичеството/,той нарежда и инквизицията и т.н.Симеон,или цар Борис са на първо място политици,а не религиозни дейци,докато папата е и религиозен деец-и там е разликата.И другия момент е,че докато католичеството се измерва само с една върховна личност,то православието е съборно и грешките/по човешки/на един човек,не покриват и не са критерии за цялата общност.Та си знам историята-във всички периоди,и това ще ти кажа,че ВЯРАТА,ДОГМАТИКАТА И ЦЪРКОВНОТО ПРАВО са дело на събори/събор от епископи/въз основа на Писание и Предание-това е така да се каже църковната власт и къде е там ятагана?Точно обратното-самите те са били подложени на ятаган-буквално съсичани,горени,хвърляни на лъвовете,заточвани и разстрелвани/при СССР/,та ако наивната идея,че църквата била създадена да управляват политиците,чрез нея масите и да ги държът в подчинение е вярна,то защо тогава тя е била гонена почти през цялото време на своето съществуване от императори,царе,политици,езичници,друговерци,комунисти и т.н.Ми как на тях не е хрумвала идеята да я ползват за да управляват масите?И още има друг момент-много е важно кой слагаш под понятието"църква",прави ли се разлика м/у православни,еретици и разколници



Тема Re: Съвсем напротив,нови [re: martyr]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано21.04.08 01:01



Цар Борис І.





Тема Re: Съвсем напротив,нови [re: ljove]  
Автор ambrosii (непознат)
Публикувано21.04.08 01:35







Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор enarees (НеДоВолен!)
Публикувано21.04.08 09:58



Е да, ама Него има кой да го бръсне, подмива и парфюмира.





Тема Грешката е моя,нови [re: ljove]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано21.04.08 16:57



пак пиша наизуст.

За покръстването на Борис 1-ви говорех. Обезглавил е 52-ма боляри, които са продължавали да почитат старите начини и са тръгнали на открит бунт срещу него. Амброзий, викаш ... "тук няма ятаган"? 52 глави на боляри, че и жените и децата им.

И като сме тръгнали да пощим опресията на църквата в историята ни:

Защо Борис-Михаил I-ви приема православното християнство? България страда от глад и бунтове в този период. Византия предприема открита инвазия. За да приемат капитулацията на Борис му предлагат да конвертира/покръсти народа си в християнската вяра. Тук също няма "ятаган" така ли? Пардон, гладиус от желязо и бронз, а не ятаган.



И както са потрошени преди 20-тина години статуите на Буда и манастирите на будистите от талибаните в Афганистан - по същият варварски начин са изпепелени и храмовете на Перун, Велес, Морана, Чернобог, Лада и т.н.

Огън и сеч в името на бога. Единственият ревнив и брутален Йехова. Който всъщност е 3-единство от Бог, Син и Свети дух. Но е един. Но са 3-ма. Абе недей да спориш. Това е така защото бог тества вярата ти в него.

Левит, трета книга Мойсеева, глава 20, ред 13: "Ако някой легне с мъж като с жена, и двамата са извършили мръсотия: да бъдат умъртвени, кръвта им е върху тях. "

Няма ятаган, мдам. Може и с камък да те "пречистят", щом не могат да те покръстят.

Редактирано от martyr на 21.04.08 16:58.



Тема Re: Няма грешка!нови [re: martyr]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано21.04.08 17:08



"Левит, трета книга Мойсеева, глава 20, ред 13: "Ако някой легне с мъж като с жена, и двамата са извършили мръсотия: да бъдат умъртвени, кръвта им е върху тях. "

Ето защо винаги си лягам с мъж като с мъж!!!!!

Нека някой ми каже тогава, че съм нарушил божии забрани....

А всъщност има огромна разлика между Стария и Новия завет, по- точно сякаш в двете части на Библията "управляват" различни богове, триединството е в "подобрената" част....

Редактирано от ljove на 21.04.08 17:16.



Тема Re: Грешката е моя,нови [re: martyr]  
Автор ambrosii (непознат)
Публикувано21.04.08 21:14



Често пишем на изуст и грешим. Нека да се изясним кой какво разбира под православие и тогава да стигнем до царе и талибани





Тема Може би повече от църкватанови [re: ambrosii]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано22.04.08 10:29



ми се оголват зъбите само от руската реч. Амброзий, един истински патриот като мен, не може никога да се изкаже ласкаво за народа, който ни е смачкал по-грозно националната гордост и от Римската и Османската империя.

Та, за да не се мъча да чета този бъркоч ..., какво точно искаше да кажеш за православната църква?



Тема Re: Може би повече от църкватанови [re: martyr]  
Автор ambrosii (непознат)
Публикувано22.04.08 11:52



На мен от английската, и не само че ми се оголват зъбите, но и ми трябва и литър лиги. И какво ти е виновен обикновения руски народ...и той е бил жертва на същия режим, както и ние. Но да се изкарват руснаците по-лоши от турците...освен ако ти не симпатизираш на Балева. Та за православната църква искам да кажа това, което и в предишния ми коментар, т.е. кой стои начело на църквата, кой я управлява и носи отговорност. Когато това се изясни, вече можем да говорим конкретно за цар Борис, или някой византийски император. Ссылката, която посочих накратко изяснава основни положения в православието, максимално сбито, тъй като темата е доста обширна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.