Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: Sam]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано14.10.07 20:52



ахяхяхяххя.....тфа видео е направено толку манипулативно и елементарно......иии типпично направено от американци и за американци... I-(

___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE


Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: hauntedsoul]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано14.10.07 23:30



Че е манипулативно, манипулативно е. Но ако проследиш историята по създаването на библията, ще видиш че и тя е направена манипулативно. Включени са точно тези неща които са били удобни и необходими на църквата.
А много други просто са изхвърлени... въпреки че са исторически верни и част от нея.
Имам един докумнетален филм точно за това. Много полезно филмче.



Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: mizrahi]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано14.10.07 23:38



Всяка религия,е такава измислица,такава аругантност,лицемерие,бруталност.
Религиите са достигнали до раково състояние вярвящите,промиват мозъците,
всичко е толкова отвратително.
Манипулации,и ограбване на хората.
Та Ватикана е най корумпираната индустрия за ограбване.Те тънат от богаства и разкош.
Отвратен съм,от всяка религия,не стъпвам в църкви,не чета библии(опитах се да я чета много отдавна,и такива глупости,измислици).
Даже и женитбата е църковна измислица.
Отвратен съм,гнусни са,фунтят.



Тема Да, от ясно - по-ясно е,нови [re: mizrahi]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано14.10.07 23:58



църквата отрича наличието на хомосексуални в редиците и. Винаги е било така.

Преди няколко месеца конфронтирах един :богослов:. Бях наричан "педераст", "промит мозък", "комунистическа отрепка" и т.н.

Обясняваше ми, как "ако се обърна към господа, ще се оправя", как "ако се предам на милостта му, ще ми бъде простено" и прочее.

Като видя, че не поддавам на конвертиране се почна същата тирада: "Боклук", "Измет", "педераст", "промит мозък", "комунистическа отрепка" и т.н.

Някога симпатизирах на християните. Сега съм изключително НЕрелигиозен, заради купищата глупости, които съм изслушал с нахлупена табелка "бог" или "св. писание".


Дзен!



Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: mizrahi]  
Автор enarees (НеДоВолен!)
Публикувано15.10.07 07:58



Тези, които издават същината на Ватикана не са желани.




Но какво пречи на монахът да каже: "Братя, и вие сте като мен!" ?


Овцете?



Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: Kurvoazie]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано15.10.07 08:36



...духовникът ... уверява, че хомосексуализмът не е грях.


Ами разгеле, сетил се... То според редица историци Исус и св. Йоан са поддържали отношения в древногръцки образец на Учител-Ученик, ама не знам що все се премълчават... Като имаш предвид, че Исус е бил на 33 а Йоан на 14... може и да е вярно...Освен това в Библията, като описват учениците на Исус за Йоан се казва "Йоан беше ученикът, когото Исус обичаше..."

Както с всяко нещо в Библията, въпрос на тълкувание, но като истинска Божия книга, всеки ще намери вътре нещо добро за себе си :)



Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: Dregnot]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано15.10.07 16:20



(nod)...е тфа е ясно

...най-малкото библията е писана от хора за да управлява хора....се пак то си зависи кой трябва да се манипулира....понякога трябва малко повече потенциал....изкуството да манипулираш хяхя

___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE

Тема Re: Църквата на лицемерието...нови [re: mizrahi]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано15.10.07 16:37



а ммнапротив....той исус сички е оби4ал

...хм ако има нещо истинско в The Book of Lies то тфа е инфото за любовта...доколкото поне съм запознат с текстовете и...

...ии абе същност доста истински неща има, но самият факт че са наложени безброй догми и норми профанизира цялото......а съществуването на йерархия от духовници, които дори са управлявали държави неминуемо води до опорочаване,корист, etc....както е и положението с мн мн др религии

май само източните религии и философии oтдават внимание на наистина важните неща и затфа водят до, в някфа степен, по-пълно разбиране на смисъла...

___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE

Тема Народът на Книгата сте ВИЕнови [re: hauntedsoul]  
Автор enarees (НеДоВолен!)
Публикувано15.10.07 17:54



Но с притворство наследство не се доказва.



Тема Re: Народът на Книгата сте ВИЕнови [re: enarees]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано15.10.07 18:52



Ohh come all yfere ye faithful!

___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.