Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:58 13.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Здравейте, господа,нови  
Автор Rene (uncommunicative)
Публикувано23.09.07 03:59



с почитания от комшийския клуб....

Гледах тази вечер по Канала филм, който ме разтърси - "Премълчана любов" /Франция, 2005 г./. Признавам откровено, че не съм плакала на филм, откакто гледах "Мъглите на Авалон", и донякъде "Мадам Бътерфлай", а това има - няма, са 5 години - а тази вечер плаках.

Разочарована съм от филмите с лес - теми, поне от тези, които съм гледала. Единственото ми изключение е "Пържени зелени домати".

Питането ми е банално: кое ви въздейства повече - човешкото поднасяне на любовта в многообразните й форми, или държите на строго тематичната насока на произведението ?
Неприемливо ли е осъзнат гей или хомосексуална жена да се трогнат до сълзи от една хетеросексуална любов например, ако е разказана съпричастно и човешки ?

Интересно ми е да чуя вашето мнение - тук все още пишат интелигентни хора.



Тема Re: Здравейте, господа,нови [re: Rene]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано23.09.07 11:46



Здравей,
За мен по-скоро е важна историята, представянето на любовта, а не ЛГБТ тематиката въпреки, че последната в доста случаи е решаваща за създаването на проблема с любовта. Ще ти цитирам един от любимите ми филми - "Просто въпрос на любов": "Не става въпрос дали си педераст. Това е просто въпрос на любов!"

Последният филм на лес тематика, който гледах беше "Дъщерите на китайския ботаник" (не съм сигурен дали на български е преведено така)... Наистина много красив филм, каквото и да казват критиците...

Поздрави!


Редактирано от Пaвчyko на 23.09.07 11:50.



Тема Re: Здравейте, господа,нови [re: Rene]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано23.09.07 16:26



Приемливо е,ние сме хора преди всичко!
Всичко е възможно.



Тема Re: Здравейте, господа,нови [re: Rene]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано23.09.07 17:59



Аз съм лесен за разплакване от филм. Дори и на ефтини романтични комедийки пускам по някоя сълза в повечето случаи. Но понеже питаш конкретно, да ти отговоря и конкретно. Май тематичните филми не ми действат много-много. Някак след като "съм"(тематичен) просто знам, че нещата не стават така. Поне за мен. Или просто имам реалистичен и знаещ поглед върху нещата от моята си гледна точка.

Колкото до "хетеросексуалната любов" - ревввввввввв... Ред сълзи, ред сополи.

Изплаках си очите на Мулен Руж, всеки път рева на Амели и все в този дух. Във връзка с това което казах по-горе - хетеросексуалната любов ми се явява някак фантастично, непознато и по-друго нещо, което автоматично ми дава възможността да реша и да се самоубедя, че това е безкрайно адски романтично. Някак гей и лесбо романтиката просто (на мен лично) се явява някак нереалистична. Но пък аз съм с вроден рефлекс срещу романтиката, тъй че хетеро романтиката/любов по филмите е моето малко бягство от мен самия и... реалността?

Посуепис: В общи линии рева на любоф, но доста по-рядко на гей и лесбо такава по филмите. По-трудно е да остана без думи - справка "Буньоел и мистичната маса на цар Соломон".



Тема Re: Здравейте, господа,нови [re: Rene]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано24.09.07 08:45



Доколкото изобщо харесвам любовни истории, предпочитам такива на гей-тематика... Въпреки, че и хетеро филми могат да въздействат. ИМаше един, бяха го превели много тъпо Любов в облаците, с Киану Рийвс... Не е лош, но нещо, което е много силно на гей тематика примерно е Letter Days :) Много рекламна верия на гей любовта :)



Тема Re: Здравейте, господа,нови [re: Rene]  
Автор aпpил (STR8)
Публикувано25.09.07 00:05



Разочарована съм от филмите с лес - теми, поне от тези, които съм гледала. Единственото ми изключение е "Пържени зелени домати".

Не си гледала Телма и Луиз (

), или по твоему мястото на филма не е в целулоидния килер ()?!

Thelma: OK, then listen, let's not get caught.
Louise: What're you talking about?
Thelma: Let's keep going.
Louise: What do you mean?
Thelma: Go.
Louise: You sure?
Thelma: Yeah, yeah. Let's.








Тема Re: Здравейте, господа,нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Megaloman (дрогиран)
Публикувано25.09.07 00:23



Значи във Вашия клуб влезнах (аз съм хетеро)един път от любопитсво, и останах потресен какви личности сте! След това продължих да чета постингите Ви в следващите дни , като някакъв воаьор .Шапка Ви свалям. Много сте интелигентни и съчуственни! Аз работя сред такива като Вас, ама тук си изясних нещата, колегите си ще ги уважавам още повече!





Тема Re: Здравейте, господа,нови [re: Rene]  
Автор WebMister (content)
Публикувано27.09.07 14:37



Ами аз лично не държа на тематичен елемент за да харесам един филм

Точно в момента не се сещам за примери, но е имало хетероистории които са ме вълнували повече от гей такива, които преобладаващо са over-the-top .
Пържени зелени домати ми е един от любимите филми , както и Часовете ако се класира в темата.
Харесва ми доста и Bound (ех, тази Джина Гаршон )



Тема Re: Здравейте, господа, [re: Megaloman]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано27.09.07 16:40



Такива,онакива.
А бе приятелю,навсякаде има всякакъв вид хора.Не можахте ли да разберете
че класивикацията води до дискриминация.
Религия,цвят,сексуална ориентация,това нещо да ти говори?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.