Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:51 27.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Искате ли да имате дете/деца ?нови  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано31.07.07 23:22



Досега не съм срещал дискусия в български гей-форум дискусия по тази тема, а тя ми се струва точно толкова важна колкото "Как си представяте живота си на 50 и повече години"

Та - искате ли деца ? Ако искате - какви възможни варианти са Ви хрумвали за това как да имате деца ? Мислили ли сте за осиновяване или за съвместно отглеждане на дете с хетеросексуална/хомосексуална приятелка ?

Ако не искате да имате дете - защо ? Нещо Ви дразнят децата , не считате че да си гей и родител е нещо съвместимо, или ?

Аз лично много силно искам да имам деца - не знам, заради това, че съм на 28 вече или какво, но когато видя някоя майка или баща с децата им, един много дълбок глас в мен ми казва "време ти е и на теб" - явно това е инстинкта ми за размножаване. Но не, не е само инстинкт. Просто искам да предам всички хубави неща, които съм научил за живота, на някой след мен; искам да се грижа за детето си и да му разказвам приказки: да го виждам как расте и се развива. Такива, простички неща, от живота. Все още нямам ясна идея как може това да стане, тъй като до момента, мъжете, които съм срещал, са се ужасявали от идеята да отглеждат дете с друг мъж (какво ще кажат хората), а близките ми хетеросексуални приятелки вече си имат сериозни гаджета и съпрузи. Няколкото лесбийки, който съм срещал и сме обсъждали тази тема, са ми казвали "да, и аз искам дете, но искам да си го гледам с приятелката си, а не с мъж, било той и гей" Ако имате идеи или можете да споделите личен или чужд опит - давайте :)



Тема Темата е малко лична, но (my 2 cents)нови [re: peterbio]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано01.08.07 10:53



Самият прякор martyr изникна поради точно тази причина. Бях се "жертвал" да поддържам една ужасна хетеро връзка, за да си направя деца. Доста време мина, докато осъзная каква егоистична тъпотия правя. Можех да го направя. Да я "оплодя" и да я изгоня. Щях или да си плащам издръжката, за да ми гледа детето. Или да я осъдя и да си го прибера. Такива ми бяха сатанинските планове. Чувствах се като скапано шовинистично говедо през цялото време. Бях си наложил, да не миткам по разни момченца, докато съм с нея. Издържах, докато тя не започна да митка по разни мъже, които естествено и даваха повече взаимност.

В крайна сметка се разбрахме, като зряли хора да се разделим. Така и не и казах за сексуалността си. Щеше да е много жестоко и без друго.

Та: Не го правете по този начин. Дори и да обожавате децата, като мен. Това не е начина да си направите свои.

Може би някъде има жена, която ще дари с готовност дете на един гей. Аз обаче не съм намирал. Всички, с които съм говорил са някакви меркантилни кучки, които започват от 20 хиляди евро, за износване и като чуят думата договор, почват инкрементално да увеличават на всяко изречение.

Лесбийките от своя страна казват: Аз пък искам да ме забремени някой и после да изчезне завинаги от живота ми. (справка: съседният клуб).

Въпроса е много комплексен. Но не мисля, че трябва да ставате като мен, "мъченици" на някаква измислена кауза. Лъжата е грозна.

Надявам се, да съм ви отвратил достатъчно ... поне до толкова, че да не правите, като мен.





Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор nightstorm (непознат )
Публикувано01.08.07 14:48



в съседния клуб също е пусната подобна тема:))) ще отговоря тук все пак,защото там някакви странни спорове са възникнали за нещо толкова наистина важно.
да и аз,заедно с моята половинка искаме да имаме дете. и ние сме на възраст, в която сериозно се замисляме за живота. като всеки порядъчен гей си имам и най-добре приятелка лесс.тя си има сериозна връзка с жена,с която искат истинско сем. и вече сме си говорили доста на тази тема.те са съгласни,даже нещо повече,държат детето да познава баща си и той да бъде част от живота му. родители ни просто ще се примирят,че ще бъдем една от тези двойки,които не желаят сватба и прочие(нито нашите,нито техните знаят за сексуалната ни ориентация,което усложнява нещата). и въпреки всичко остава проблема за небиологичните родители,с които ще отглеждаме детето....те няма да имат никакви законови права ,а техните родители не могат да се радват на внучето....всичко е толкова объркано и объркващо:)
все още нищо не сме предприели,но смятам,че това е единствения начин да си имаме дете. а пък половинките ни могат да ни последват след време :))))) другото кофти в цялата история е,както умно е отбелязано в темата в съседния клуб,ако връзките ни някога пропаднат какво става...
всичко това все още е само на думи,защото честно казано си е доста страшно..не мисълта,че ще ставаш родител, а товва,че ще си хомосексуален родител.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано02.08.07 00:37



В краткосрочен пла не мисля за такива неща. В дългосрочен - тъкмо напротив. искам да имам дете с партньора си, независимо дали ще намерим начин някой от нас да е бащата или ще последваме примера, да речем, на една Мадона, и ще си осиновим Малавийче примерно. Все тая е. Искам да имам деца, когато бих имал и възможността (финансова и всякаква друга) да ги отгледам както трябва. Не знам дали партньора ми е на същото мнение, но аз определено искам.




Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Гpифoн_Kpивoycт]  
Автор enarees (НеДоВолен!)
Публикувано02.08.07 15:02



Това, че сте гей, не значи, че не трябва да общувате с жена и да имате деца.
След това обаче жената ще започне да пречи на взаимоотношенията ви, пък и детето, заедно със "загриженото" общество.

Аз защо казвам, че картите трябва да се сложат на масата!



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор WebMister (content)
Публикувано02.08.07 20:35



"Досега не съм срещал дискусия в български гей-форум дискусия по тази тема, а тя ми се струва точно толкова важна..."








Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор gay_i (:-))
Публикувано13.08.07 20:22



Аз бих искал дете, но няма да търся някоя жена да ми го роди. Би било хубаво да си е от моята кръв, ама идеално щастие няма. Има толкова изоставени деца и бих си осиновил. Все пак човечеството трябва да се продължава.
Но тъй като в България не може гей да осинови дете, ще се наложи да намеря някоя жена да ми го роди.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано18.08.07 02:55



Дали 'искаме'?
Отговора може да е 'Да.' или 'Не.', само. После евентуално обяснения защо.
За гея вярната посока е 'Как?' и разсъждения за начина.
Ако е решен проблема с осинавяването, много ще е интерсно, колко гея ще се впуснат в това "приключение"? Другият вариант - гей да си направи дете с жена, винаги е възможен, никога не е забраняван.

Децата осмислят живота на жената.
Жената осмисля живота на мъжа.
Любовта е връзката за да се случи осмислянето.

На гея какво осмисля живота?



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Kurvoazie]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано18.08.07 13:41



"Децата осмислят живота на жената.
Жената осмисля живота на мъжа.
Любовта е връзката за да се случи осмислянето.
На гея какво осмисля живота?"



пълни клишета!

"биологичното развитие" и "продължаване на рода", като клиширани понятия не са критерий за другото клише - "осмисляне" на нечий живот. по твоята логика сигурно ромите водят най-"смисления" живот на планетата!



умственото равитие на човека, като индивид, го различава от животните, където нагонът е основният движещ механизъм. Нагонът малко или много се проявява и при човека, но голяма роля играе и съзнанието.

изобщо не смятам, че децата осмислят живота на човека. има и други неща, които могат да те накарат да се чувстваш щастлив, че си жив. в този ред на мисли намекът ти, че животът на хомосексуалните е безмислен ми се струва смешен.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Kurvoazie]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано18.08.07 17:48



Тази дума "смисъл" понякога не означава нищо. Ти какво имаш предвид под "смисъл"? Може би "цел" и може би някаква конкретна цел... Може би целта е размножаване? А може би е щастие, което може да се постигне само ако се размножаваш? А може би целта е съвсем друга? Просто разсъждавам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.