Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 19.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хетерорецидив...  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано13.09.07 19:32



Сетих се да ви попитам, изживявали ли сте това, което аз наричам "хетерорецидив", тоест имали ли сте желанието и мислили ли сте сериозно да се опитате да се държите като хетеро, да си намерите приятелка, да се жените, да си направите деца? И ако да, на какво се дължи - дали на обществен натиск или на нещо друго?

Аз лично сега засега парирам твърдо всякакви опити на родители, роднини и прочее да ме шантажират по темата. Нищо, че сме си изяснили въпроса, не престават с преки или косвени намеци "Ожени се, направи деца, няма значение иначе с кого спиш..." и други такива...

Аз обаче не се виждам нито в ролята на баща, а още по малко в ролята на съпруг...



Тема Re: Хетерорецидив...нови [re: mizrahi]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано13.09.07 21:35



Май съм виновен за тази тема?

Значи, идеята ми като написах онова нещо в клуба на разведените беше да ги питам откъде накъде ще наказват гей, който се е оженил за жена, след като му оказват натиск да се ожени...

А това дето съм написал какво си мисля на тази възраст.... да мислил съм си да се оженя за жена заради удобството, но не знам дали ще издържа. Изобщо няма да ми е лошо да имам жена, която е възпитана послушно да се грижи за мъжа си. Да готви, да чисти и т.н. и да не и трябва секс. Деца ще и направя и ще им бъда баща... И двамата ще бъдем щастливи. Но проблема ми е, че сигурно ще търся жена, която поне малко ми харесва и ще се забия с някоя властна и ревнива.

Редактирано от jaytee на 13.09.07 21:42.



Тема Re: Хетерорецидив...нови [re: jaytee]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано13.09.07 22:44



Няма вече такива жени :) Това е някаква патриархална мъжка мечта от по-добри времена в които жените са били нещо средно между слугиня, майка и курва, според каквото му се прииска на Господаря...

Сега всички си имат изисквания :) Не си мисли, че ще те остави на мира дори за момент - имам достатъчно приятелки, дето са женени за хетеро мъже - направо им спират тока. Все нещо им искат - секс, пари, уважение, внимание и т.н. и накрая, когато ти направиш всичко което тя поиска, тя пак няма да е доволна, щото й седиш на опашката и не я обичаш вече...



Тема Re: Хетерорецидив...нови [re: mizrahi]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано13.09.07 23:30



Абе Милене, какви са тия странни мисли дето те преследват напоследък?





Тема Re: Хетерорецидив...нови [re: mizrahi]  
Автор davide ()
Публикувано14.09.07 04:07



Не съм имал никакви намеци и шантажи от когото и да било, включително и от нашите, но пък аз не съм единствено дете и вече имам двама племенника, които са им някаква утеха.

Също така абсолютно никога не съм се замислял и за секунда за варианта да си намеря момиче, да създадем семейство и въобще да се преструвам на хетеро. И то не защото не искам семейство и деца или защото не се виждам в ролята на баща, а защото не искам да лъжа и наранявам никого, както и да да бъда нещо или някой, който не съм. Има момичета, които много ми харесват, дори такива, за които съм си казвал: "ако бях хетеро, моето момиче щеше да е като това", но само до там...

Иначе понякога в сънищата ми или в моменти на самота и равносметка ме спохождат две ситуации: при едната имам приятелка, която има дете от друг мъж (хетеро), с когото не живее. Тя обаче се разболява от неизлечима болест и преди да си отиде от този свят, изрично настоява аз да отгледам детето и аз съответно го правя, т.е. ставам баща. При другата ситуация отново имам приятелка, но тя е влюбена в мен, знаейки, че съм гей. Тя е толкова влюбена обаче, че много иска дете от мен, като много добре осъзнава, че няма да сме семейство, а само приятели и родители на детето и въобще разбира много добре всичко. Отново си мисля, че бих приел... И постоянно си представям как се грижа за нея и детето, макар да няма любов и сексуално привличане. Може би въпрос на привързаност и бащино чувство...

Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Хетерорецидив...нови [re: [bbourgas]]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано14.09.07 09:37



Не на мене бе Ице, просто напоследък, забелязвам една много гнусна пропаганда в тази насока. Онзи ден бях на кино. Гледах "Позабременяла". Много тъп филм - разказва историята за това как един нормален мъж трябва да захвърли всичко и да стане подлога на жена си доживот, само щото се е изцвъкал вътре, докато е бил пиян...

После ходих да гледам "Шрек ІІІ" - и там същата простотия - общо взето се прокарваше идеята, че човек и добре да живее, трябва да се ожени и че да бърше лайняните дупета на бебетата е най-голямата радост в живота...

Като прибявим и нонстоп опитите на нашите да "обърнат" нещата ...

Ето защо исках да разбера, дали и другите усещат подобен натиск, било от обществото, било от близки, било от филми и книги /защото те възпитават модели на поведение/ и ако да, доколко се поддават на него.



Тема Re: Хетерорецидив...нови [re: mizrahi]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано14.09.07 10:52



а, тва е мн глупаво като цяло (в глобален план), да се преструваш на такъв какъвто не си...аз не бих могъл могъл да се събера с жена ако не съм се влюбил в нея...а и жените са загадка...

а и изобщо ако искаш да имаш дете от някаква жена която не обичаш или имаш някакви др планове , тя трябва да бъде напълно наясно с това (като Ъзис *puke*) ...иначе е ебаси гадната измама...

да кажем, че чакам по-модерно, революционно различно общество.....на полигамия и разврат......ахяхяхахяхая

___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE


Тема Re: Хетерорецидив...нови [re: mizrahi]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано14.09.07 14:32



аз поне не усещам такъв натиск. нашите са презадоволени с внуци - брат ми и сестра ми са си "изпълнили мисията".

по принцип мисля, че тази пропаганда е на религиозна основа - архаичните представи за семейтвото и прочее. това обаче, до голяма степен е несъвместимо с времената, в които живеем.

нашето общество е меко казано поизостанало - има голяма пропаст между представите за живот на един 60 годишен човек и този на 30, а какво да кажем пък за тези, които едва навършват пълнолетие...
в наше време религията остава на много заедн план в ценностната система на новото, модерното общество, докато преди нещата не са стояли така и моралът е бил друг.

просто по-възрастните се опитват да ни се натрапват. поне аз си го обеснявам по този начин.



Тема Re: Хетерорецидив...нови [re: [bbourgas]]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано14.09.07 17:00



Така е, ама все още сме далеч от това утопично общество в което сексът е свободен начин на общуване, няма ревност, собственическо чувство и стремеж да "си принадлежим"... :)



Тема Re: Хетерорецидив...нови [re: mizrahi]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано14.09.07 17:27



Не съм млад,и сега мисля по трезво.
Да си призная до 27 годишна възраст не си знаех сексуалната ориентация.
Обратен ли съм,праволинеен ли съм, и точно по това време имах възможност да се оженя.Добре че не съм го направил.
В България нещата стоят много различно.
Аз говоря за себе си.
За да си прекрия тогава,
бях като актьор.Един с родители, близки и колеги,друг на места където никой не ме познава и в зависимост от ситуацията си избирах роля.
Просто се съсипвах,измарях се.
Да мислил съм за семейство и деца,но след като се знам,
съм се примерил с мисълта,и сега с моят приятел сме щасливи и си имаме много неща в живота на които сме доволни не само ние а и хората окола нас.
Живота не се състои от женитби и деца,има много неща на които трябва да се обръща внимание,
било в работата,в къщи, на улицата,на всякаде .
Особенно в работата си.
Много се говори да има баланс между работното място и в къщи.
С колегите си,едно семейство,както се казва и
в къщи другото семейство и задължения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.