Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 26.09.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Искате ли да имате дете/деца ?  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано31.07.07 23:22



Досега не съм срещал дискусия в български гей-форум дискусия по тази тема, а тя ми се струва точно толкова важна колкото "Как си представяте живота си на 50 и повече години"

Та - искате ли деца ? Ако искате - какви възможни варианти са Ви хрумвали за това как да имате деца ? Мислили ли сте за осиновяване или за съвместно отглеждане на дете с хетеросексуална/хомосексуална приятелка ?

Ако не искате да имате дете - защо ? Нещо Ви дразнят децата , не считате че да си гей и родител е нещо съвместимо, или ?

Аз лично много силно искам да имам деца - не знам, заради това, че съм на 28 вече или какво, но когато видя някоя майка или баща с децата им, един много дълбок глас в мен ми казва "време ти е и на теб" - явно това е инстинкта ми за размножаване. Но не, не е само инстинкт. Просто искам да предам всички хубави неща, които съм научил за живота, на някой след мен; искам да се грижа за детето си и да му разказвам приказки: да го виждам как расте и се развива. Такива, простички неща, от живота. Все още нямам ясна идея как може това да стане, тъй като до момента, мъжете, които съм срещал, са се ужасявали от идеята да отглеждат дете с друг мъж (какво ще кажат хората), а близките ми хетеросексуални приятелки вече си имат сериозни гаджета и съпрузи. Няколкото лесбийки, който съм срещал и сме обсъждали тази тема, са ми казвали "да, и аз искам дете, но искам да си го гледам с приятелката си, а не с мъж, било той и гей" Ако имате идеи или можете да споделите личен или чужд опит - давайте :)



Тема Темата е малко лична, но (my 2 cents)нови [re: peterbio]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано01.08.07 10:53



Самият прякор martyr изникна поради точно тази причина. Бях се "жертвал" да поддържам една ужасна хетеро връзка, за да си направя деца. Доста време мина, докато осъзная каква егоистична тъпотия правя. Можех да го направя. Да я "оплодя" и да я изгоня. Щях или да си плащам издръжката, за да ми гледа детето. Или да я осъдя и да си го прибера. Такива ми бяха сатанинските планове. Чувствах се като скапано шовинистично говедо през цялото време. Бях си наложил, да не миткам по разни момченца, докато съм с нея. Издържах, докато тя не започна да митка по разни мъже, които естествено и даваха повече взаимност.

В крайна сметка се разбрахме, като зряли хора да се разделим. Така и не и казах за сексуалността си. Щеше да е много жестоко и без друго.

Та: Не го правете по този начин. Дори и да обожавате децата, като мен. Това не е начина да си направите свои.

Може би някъде има жена, която ще дари с готовност дете на един гей. Аз обаче не съм намирал. Всички, с които съм говорил са някакви меркантилни кучки, които започват от 20 хиляди евро, за износване и като чуят думата договор, почват инкрементално да увеличават на всяко изречение.

Лесбийките от своя страна казват: Аз пък искам да ме забремени някой и после да изчезне завинаги от живота ми. (справка: съседният клуб).

Въпроса е много комплексен. Но не мисля, че трябва да ставате като мен, "мъченици" на някаква измислена кауза. Лъжата е грозна.

Надявам се, да съм ви отвратил достатъчно ... поне до толкова, че да не правите, като мен.





Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор nightstorm (непознат )
Публикувано01.08.07 14:48



в съседния клуб също е пусната подобна тема:))) ще отговоря тук все пак,защото там някакви странни спорове са възникнали за нещо толкова наистина важно.
да и аз,заедно с моята половинка искаме да имаме дете. и ние сме на възраст, в която сериозно се замисляме за живота. като всеки порядъчен гей си имам и най-добре приятелка лесс.тя си има сериозна връзка с жена,с която искат истинско сем. и вече сме си говорили доста на тази тема.те са съгласни,даже нещо повече,държат детето да познава баща си и той да бъде част от живота му. родители ни просто ще се примирят,че ще бъдем една от тези двойки,които не желаят сватба и прочие(нито нашите,нито техните знаят за сексуалната ни ориентация,което усложнява нещата). и въпреки всичко остава проблема за небиологичните родители,с които ще отглеждаме детето....те няма да имат никакви законови права ,а техните родители не могат да се радват на внучето....всичко е толкова объркано и объркващо:)
все още нищо не сме предприели,но смятам,че това е единствения начин да си имаме дете. а пък половинките ни могат да ни последват след време :))))) другото кофти в цялата история е,както умно е отбелязано в темата в съседния клуб,ако връзките ни някога пропаднат какво става...
всичко това все още е само на думи,защото честно казано си е доста страшно..не мисълта,че ще ставаш родител, а товва,че ще си хомосексуален родител.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано02.08.07 00:37



В краткосрочен пла не мисля за такива неща. В дългосрочен - тъкмо напротив. искам да имам дете с партньора си, независимо дали ще намерим начин някой от нас да е бащата или ще последваме примера, да речем, на една Мадона, и ще си осиновим Малавийче примерно. Все тая е. Искам да имам деца, когато бих имал и възможността (финансова и всякаква друга) да ги отгледам както трябва. Не знам дали партньора ми е на същото мнение, но аз определено искам.




Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Гpифoн_Kpивoycт]  
Автор enarees (НеДоВолен!)
Публикувано02.08.07 15:02



Това, че сте гей, не значи, че не трябва да общувате с жена и да имате деца.
След това обаче жената ще започне да пречи на взаимоотношенията ви, пък и детето, заедно със "загриженото" общество.

Аз защо казвам, че картите трябва да се сложат на масата!



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор WebMister (content)
Публикувано02.08.07 20:35



"Досега не съм срещал дискусия в български гей-форум дискусия по тази тема, а тя ми се струва точно толкова важна..."








Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор gay_i (:-))
Публикувано13.08.07 20:22



Аз бих искал дете, но няма да търся някоя жена да ми го роди. Би било хубаво да си е от моята кръв, ама идеално щастие няма. Има толкова изоставени деца и бих си осиновил. Все пак човечеството трябва да се продължава.
Но тъй като в България не може гей да осинови дете, ще се наложи да намеря някоя жена да ми го роди.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано18.08.07 02:55



Дали 'искаме'?
Отговора може да е 'Да.' или 'Не.', само. После евентуално обяснения защо.
За гея вярната посока е 'Как?' и разсъждения за начина.
Ако е решен проблема с осинавяването, много ще е интерсно, колко гея ще се впуснат в това "приключение"? Другият вариант - гей да си направи дете с жена, винаги е възможен, никога не е забраняван.

Децата осмислят живота на жената.
Жената осмисля живота на мъжа.
Любовта е връзката за да се случи осмислянето.

На гея какво осмисля живота?



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Kurvoazie]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано18.08.07 13:41



"Децата осмислят живота на жената.
Жената осмисля живота на мъжа.
Любовта е връзката за да се случи осмислянето.
На гея какво осмисля живота?"



пълни клишета!

"биологичното развитие" и "продължаване на рода", като клиширани понятия не са критерий за другото клише - "осмисляне" на нечий живот. по твоята логика сигурно ромите водят най-"смисления" живот на планетата!



умственото равитие на човека, като индивид, го различава от животните, където нагонът е основният движещ механизъм. Нагонът малко или много се проявява и при човека, но голяма роля играе и съзнанието.

изобщо не смятам, че децата осмислят живота на човека. има и други неща, които могат да те накарат да се чувстваш щастлив, че си жив. в този ред на мисли намекът ти, че животът на хомосексуалните е безмислен ми се струва смешен.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Kurvoazie]  
Автор jaytee (познат)
Публикувано18.08.07 17:48



Тази дума "смисъл" понякога не означава нищо. Ти какво имаш предвид под "смисъл"? Може би "цел" и може би някаква конкретна цел... Може би целта е размножаване? А може би е щастие, което може да се постигне само ако се размножаваш? А може би целта е съвсем друга? Просто разсъждавам.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: jaytee]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано19.08.07 23:04



Просто разсъждавам.
Това беше целта да се разсъждава. Както аз, така може би и друг.

Аз нямам отговор на въпроса 'Какво осмисля живота на гея?'.
Ако се опра на моя живот ми се струва недостатъчно. Впечатления и наблюдения от преживяно, четено и чуто мисля, че пак са недостатъчни.

Доста мислих по темата и само изводите за мъжа и жената постигнах. Като ги формулирах започнах да търся потвърждения. Намерих. Но и осъзнах, че тези '"шаблонки"' са доста пелчални изводи, особено за мъжа.
Също, разделянето по пол ми се струва едиствено правилно и после да се гради надстройката. Нали гея е сексуална разновидност на мъжа, поне за мен!

Да използвам думата 'смисъл' означава въпроса да е с вид: Има ли смисъл живота на хомосексуалния? Отговора е прост. Щом природата го е създала - има. Това изначално ниво е добра база. Продължавайки в посоката 'смисъл' стигам до място, където сексуалната ориентация изгубва стойност. А гей мъж е вършителя на действието.
'Осмисля' извежда на преден план Нещо в целия живот. Може би функция! Като То определено трябва да е обвърцано със сексуалната ориентация.

Ето защо нямам отговор.
Видимото в гейските отношения е, че те се свеждат до поведение един между друг, както е при мъжа и жената. Значи грешката е вярна. Но, няма покритие в осмислянето, което означава, че трябва да се търси друго и 'осмисля' иска друга стойност, иска разлика.

Гейският секс е част от живота. Секса е мимолетно (до часове) изживяване, а и до време е с високо качество. Така, че според мен секса отпада като осмислящ. (патологиите не ги броя.)

Типичните дейности валидни за всички човеци не може да се разглеждат. Човеците с нещо си вадим хляба. И хетеро, и хомо стават лекари, нпр. Професионалният признак разграничава само по умение. Кой гей, кой - не - няма значение. И това не е посоката.

Цел размножаване..., за мен няма такава цел. Имаш или нямаш дете става от самосебе си. А, да имаш дете с 'цел', начина ще стане както при 'мъжа'. Първо трябва жена, като морала няма отношение. Гея баща става 'мъж' по типологията и въпроса ми отпада. Отпада и въпроса по темата. Искаме ли деца, 'жената' първо, после всичко останало. Предвид и това, че мъжа е фактор при отглеждането дотолкава, доколкото участва, начина за сдобиване на дете от гей е техническа подробност и жената отново излиза пред детето. Бебе сукалче в ръцете на гей не си представям.
Осиновяването е заместител и покрива идеята 'цел'. Гей да осинови "дете" около двайстте - става. Тук май се получава някакво осмисляне за гея мъж и може да се намери някаква "цел". Е да ама в края на живота гея мъж ще си е стандартна личност. Мисля, че гея има друга стойност.

Една японка казала: Всичко е добре, само малко гейско липсва. Тук има нещо...



пп
Пък като се намери отговора, ще видим при ромите ще пасне ли....?



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано20.08.07 00:31



Определено не.Те се едни малки чудовища които могат да ти вземат живота.
Настръхвам като чуя за деца.Хетеросексуалните да му мислят.
И още,българите не са готови да ни разберат,поне в близките 100 години,това е една друга причина,от която също се съобразявам,и не желая да помисля за дете.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: redjeep]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано28.08.07 21:14



абе яко е да имаш деца...по 2.,по 3., по 34....

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE


Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: [bbourgas]]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.08.07 10:26



Ице, напълно съм съгласен с теб, даже ще отида малко по-далече - няма по жалка гледка от това, да видиш как някой мъж се е принизил до ролята на подсигурител на жена си и хлапетата. Целият му живот минава в това да ги храни, облича и т.н. За тези, които намират единствен смисъл да живеят в това да оставят потомство - е, може би е вариант, за останалите обаче си е чиста загуба.

Колкото до децата - засега не искам. Може и да ми дойде друг акъл, но се съмнявам. Намирам живота си за достатъчно смислен, но в него няма място за деца...

Чувал съм естествено такива приказки, най вече от майка ми "Какво ще правиш като остарееш, няма да има кой да те гледа...". Честно казано, ако ще правя деца, само за да ми бършат ла**я задник на старини, предпочитам да им спестя това "удоволствие"...



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано29.08.07 22:59



Доста интересна тема си започнал. Като поизчетох постингите дотук виждам че има и хора които не обичат и не желаят деца. Честно да си призная това ме учудва. Аз обичам децата и бих се радвал да си имам собствени. Но как ще стане е доста неясен и мъгляв въпрос. Ясно е че един истински гей не би могъл да има жена, това ще е мъчение и за двамата. Варианта с осиновяването за съжаление е неприложим в българия. Кой би дал дете са самотен мъж или на двойка мъже??
Изхода за тези които имам възможност и желаят дете е може би чужбина, скандинавските страни. Там може. Но едва ли са много хората които могат и биха направили това.
Тъй че както изглежда ще си умрем бездетни за съжаление.





Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано04.09.07 18:02



Ами мисля, че няма проблем да се осинови дете. Никъде във формулярите не пише "сексуална ориентация". Проблемът е в социалната работничка, която ще се интересува за живота ти за да издаде съответния доклад, в който да те одобрят за осиновител. Наистина е възможно, когато тя разбере, че си гей да даде кофти доклад. Но ако не разбере, имаш прилично жилище и също такъв приличен доход и двама приятели напишат колко много ставаш за баща, е много вероятно да даде положителен доклад. После е чакането, осиновяването и 2-годишния период, когато същата социална работничка ще идва отвреме на време (2 или 3 пъти) за да проверява как се грижиш за детето.

Предполагам, че могат да възникнат съмнения още преди одобряването за осиновител, защото не са чести случаите на осиновяване на дете от неженен мъж. При жените няма проблем за осиновяване от сама жена. Дискриминация. :)



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Дoбpe,дe!]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано06.09.07 03:01



В България двойка от две жени или двама мъже не може законово заедно да осинови дете. И представи си, че родителят осиновител замине в командировка на някъде, а детето междувременно влезе в болница, а другият родител няма никакви права... За това трябва да се реши въпроса с осиновяването на деца от хомосексуални двойки


Редактирано от Пaвчyko на 06.09.07 03:01.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: mizrahi]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано10.09.07 23:20



...няма по жалка гледка от това,... мъж се е принизил до ролята на подсигурител на жена си и хлапетата. Целият му живот минава в това да ги храни, облича и т.н. ..... - е, може би е вариант, за останалите обаче си е чиста загуба.

Погледнато отстрани, пробвайки да си аналитичен..., може да се нарича вариант, всичко което ти е непонятно. Всяко нешо е вариант спрямо друго и така до безкрай. Няма нито губещи, нито печелещи, всеки живее живота, какъвто му дойде.

Не мисля, че е недостойно за който и да било мъж да се грижи за хората, които обича. Който се чуства мъж ще изпитва и удоволствие от факта, че се справя.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Kurvoazie]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано11.09.07 23:38



Може. Проблемът е обаче, че повечето мъже не намират смисъла на живота си в това, това е ЖЕНСКИЯТ начин да се правят нещата - Гнездото, Пиленцето, Храна за пиленцето и после още пиленца... Причина за реакцията ми е, че напоследък се подлъгах да отида на няколко филма, които съвсем неприкрито пробутват тезата "Човек, дори и добре да живее трябва да се ожени...". НЕ МЕРСИ :)



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: mizrahi]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано12.09.07 00:50



...повечето мъже не намират смисъла на живота си в това, това е ЖЕНСКИЯТ начин да се правят нещата...

А кой е МЪЖКИЯТ начин? Има ли го някъде поне веднъж реализирал се? Интересно става и с въпроса 'Какъв е мъжкият смисъл за създаване на брак?'.
Мизрахи, май няма мъжки и женски начин, няма мъжки и женски смисъл по отношение на брака. Той си е прикрита от любов и чуства сделка, знаеш, като в края любов, чуства не се делят, а само материалното.

Наскоро покрай тази тема се запитах как се е стигнало до идеята брак! Кой е измислил брака?
Не знам....

"Човек, дори и добре да живее трябва да се ожени..."
Брака си е статус. А и с другарче по добре се заспива, и е по приятно да се събуждаш. Кога ли гейове в брак ще е добър... статус.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Kurvoazie]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано12.09.07 12:14



А кой е МЪЖКИЯТ начин? Има ли го някъде поне веднъж реализирал се?

О, да, неведнъж - Исус, Леонардо Да Винчи и т.н. - мъже, които са дали на света много повече от 2-3 парчета месо...



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: mizrahi]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано12.09.07 18:02



смисълът на възпроизвеждането е да създадеш хора със сходни на твоите гени
(максимално сходни на теб биологично).., да им предадеш вижданията си за света и живота...ревоюционни идеи, които ще променят света...всичко, което си постигнал или прозрял..

..ако въпросните бяха направили това децата им сигурно щяха да ги надминат...

___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE


Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Kurvoazie]  
Автор Илиaнa29 ()
Публикувано16.09.07 21:32



Аз съм истинска хетеросексуална жена, колкото и да е скандално това за вас и мисля, че няма нищо по-достойно за един мъж да посвети себе си и живота си на една жена и на децата си все едно дали прави секс с мъже или не


Пък и какъв ли секс може да получи един мъж от мъж........уау



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Илиaнa29]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано16.09.07 21:56



axqxq......ми няма как да разбереш...

___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE


Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Илиaнa29]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано16.09.07 22:00



Илианче, повярвай ми сексът мъж с мъж може да е божествен и върховен. както и всеки друг вид секс в който обичаш и желаеш партьора си.
Ти като истинска хетеросексуална жена мисля си наясно какво е да правиш секс с мъж, тъй че наистина ли е нужно да ти го обясняваме



За децата и семейството донякъде съм съгласен с теб. Но само донякъде. Да аз бих се радвал да се грижа за децата си, но в никакъв случай не бих искал да имам жена до себе си. И да трябва да се грижа и за нея. Извинявай много ама идята за жена домакиня и мъж изкарващ парите за прехрана, някак не ми се връзва в представите за живота.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Dregnot]  
Автор Илиaнa29 ()
Публикувано16.09.07 23:16



Ах, недей


Геят е гей докато не срещне точната жена, останалото са елементаризми.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Илиaнa29]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано16.09.07 23:25



d'oh....*headbang*

това е 100% доказано...d'oh

btw...била ли си гей?

___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от hauntedsoul на 16.09.07 23:26.</EM></FONT></P>

Редактирано от hauntedsoul на 16.09.07 23:27.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Илиaнa29]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано17.09.07 01:02



И като си истинска хетеросексуална,и какво?

Че то има хиляди неща в живота на които можем да се посветим.Защо ти ,ще ми налагаш на кого трябва да се посвещавам.
Защо ти,ще ми ровиш в сексуалният живот,
това е толкова лично.
Колко си интересна,че от каде на каде ти,ти която си нямаш понятие от анален секс,си даваш мнение?
Така ли?
Хайде да ни кажеш,
ако мъжът ти си го слага,колко време би живяла с него?



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Илиaнa29]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано17.09.07 01:18



клише след клише...
ти до сега колко гея си обърнала в хетеро, че аз пък да ти кажа колко стрейт мъже са ми искали повторно?!





Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Илиaнa29]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано17.09.07 13:10



няма нищо по-достойно за един мъж да посвети себе си и живота си на една жена и на децата си

По голяма глупост от това е само другото ти изказване, че геят бил гей, щото не бил срещнал подходяща жена... За такива като тебе един приятел имаше много готин лаф, ще ме извиняваш, ама не мога да ти го спестя. Той казваше, че жените са "Двугъзи чудовища"... и определението му не е далеч от истината...поне според повечето гей мъже, които познавам.

Сега сериозно... Не виждам никакъв смисъл един мъж да се принизи до обслужващ персонал на вечно врещящата си жена и някакви парчета месо, които тъкмо ще почнат да стават адекватни и ще влязат в пубертета и ще почнат да мразят родителите си повече от всичко на света, след това ще се отделят и евентуално на старини може да минават да ти казват по едно здрасти...

А това, че децата надминавали родителите си - това не е вярно. Айнщайн е имал доста хлапета, ама нито едно от тях не е било гениално...

Както и да е - революционната идея си се предава достатъчно успешно и без прякото продължение на рода... а аз се интересувам от деца, само ако са навършили 14 :РРР



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: mizrahi]  
Автор davide ()
Публикувано17.09.07 17:37



Все ви се чудя на акълите защо се хабите да отговаряте на такива...

Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: mizrahi]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано17.09.07 17:54



еми кво да ти кажа.....не си прав нито за жените нито за децата...смисъл и тя не е права ест........има много различни истини и секи човек си намира своята за себе си......а и да твърдиш, че само твоето мнение е миродавно не е особено мъдро

ии нито тя може да те разбере на 100%, нито ти нея...,а да отричаш това което не разбираш също не е особено мъдро...
___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от hauntedsoul на 17.09.07 17:55.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от hauntedsoul на 17.09.07 17:56.</EM></FONT></P>

Редактирано от hauntedsoul на 17.09.07 18:01.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор davide ()
Публикувано17.09.07 18:25



Принципно искам. Но не ми е фикс идея, защото знам, че нито е толкова лесно, нито дали ще бъде съпроводено с достатъчно положителни емоции.

Никак не обичам израза "обичам децата". Звучи ми като едно от онези клишета в живота, които трябва да казваме, само за да не изглеждаме задръстени. Е, нека аз за пореден път бъда задръстен. Не мога да кажа, че обичам децата. Не мога да кажа и че ги мразя. Факт е, че понякога са много досадни и направо могат да ти скъсат нервите, особено през първите си няколко години. Друг факт е, че някои са много сладки и се случват и забавни моменти. По са ми интересни след първите си седем години - ученици и нагоре.

Родителството си има както приятните, така и неприятните емоции. Искам да стана родител не защото ТРЯБВАЛО да оставя поколение, а защото така го чувствам - би ми било приятно да имам поколение, да споделям неговите болки и радости, бидейки добър родител на добри, свестни деца. Доколко ще бъда добър родител и какви биха били децата ми не се знае разбира се, но вероятно както и на много други хора, ми е любопитно, гъделичка ме отвътре и ако не опитам, няма да разбера. Казват, а и аз съм съгласен, че човек съжалява най-много не за онова, което е направил, а за онова, което не е направил. Така че желанието го имам и то заедно с пълната сериозност и отговорност, които то изисква.

Някой някъде мъдро отбеляза, че дори в БГ да разрешат осиновяванията от гейове, едва ли доста хора биха се престрашили. Както и аз. Най-вече заради самото дете - не искам да расте в кошмар. Евентуално. Само дето ЕВЕНТУАЛНО все още носи твърде голяма вероятност. Трябва да мине още доста време, през което нашето общество (в БГ) да порастне и да стане по-либерално към нас и едва тогава бих се замислил отново. Какво тук значи някакъв си закон и лично желание - необходимо, но съвсем недостатъчно условие... Аз поне искам моите деца да имат хубав живот, да бъдат стойностни хора и да им бъда добър родител. Иначе - няма смисъл.

В темата "Хетерорецидив" посочих две ситуации, в които се виждам с дете, но те са само теоретични. Засега не попадам в нито една от тях и не се опитвам да попадна. Така че не насилвам нещата и съм ги оставил на съдбата.

Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: davide]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано17.09.07 20:04



Ами тя явно търси заяждане защото пише глупости. Ама тъй като няма други много актуални теми...малко да разлаем кучетата.
Иначе съвсем няма кво да се пише, а изчетох вече старите теми





Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Dregnot]  
Автор davide ()
Публикувано17.09.07 20:39



Аз поне предпочитам да направя нещо полезно или добро за себе си, за някой, който заслужава или за света вместо да се занимавам с малоумници. Или пък просто да гледам тавана - пак е по-добре.



Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: hauntedsoul]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано17.09.07 23:35



Не е точно така, именно защото всеки живее собствения си живот. За мен САМО МОЯТА ИСТИНА има значение. Аз не искам да се женя. Не мога да си представя да живея със жена. Не обичам деца и не смятам да имам. Това е.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Dregnot]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано18.09.07 08:13



По-точно да разлаем кучката




Редактирано от Пaвчyko на 18.09.07 08:13.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: mizrahi]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано18.09.07 17:55



Това ти изказване ми напомня на един цитат от любимия ми филм "Междузвездни войни" Епизод 6 когато Оби Уан Кеноби казва на Люк: "Ще откриеш че много от истините на които държим, зависят от личната ни гледна точка!"
Тоес това което е лошо за едни е добро за други.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: mizrahi]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано18.09.07 21:57



уфф...дано на твоите години да не мисля така...

___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE


Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Илиaнa29]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано18.09.07 23:50



Ще започна с едно уточнение.

Отговорих на Мизрахито, че не е недостойно мъж да се грижи за тези които обича. Вмъкнах думата 'обича' не случайно, защото наличието на обич към каквото и да било се случва - от човек към човек, от човек към животно, има и други варианти. Този принцип е естествен и обеснява (опрадава) обичащия.

Закачайки се за моя пост, разбирам, че отправяш послание към форумците. Но и привнасяш нов момент. Поставяш като единствено достойно за мъжа посвещаването на живота му към жена, а и към децата. Употребяваш 'достойно' в нов смисъл. Твоето е модификация. Това ме кара да ти отговоря.

Въпреки, че обичам жените, често съм безжалостен към тях, защото обичта ме е срещнала така с тях, че май често ги разбирам.
Ти явно не си от еманципатките (извинявам се!). И като не си, си от този спандарт жена, които искат мъжа да им се посвети, да им принадлежи. Това ще поразнищя.

Да се посвети е равно на доходоносно, ласкателно, "задължително", най-събирателното - изгодно. Изгодата дава свободата.

Защо?
Ще носи пари, ще угажда, ще служи.
За целта, жената прилага какви ли не хватки. Като: коварство, манипулиране, разиграване и... богат арсенал, който се измисля/прилага според случая.
Ако не поддава или не е "мъж", или е... епитети бол. После раздяла и се търси друга влюбена жертва. Просто използвате мъжката природа в своя полза. Практично! Мисля, обаче, че света е оцелял, защото мъжа остарява с времето и проглежда (някой и рано) - към съседката, колежката, секретарката и... сметката му излиза.

Мъжа се грижи за децата си, ако има жена до него иначе грижата му обикновенно е косвена. Пряка... много рядко.

Все пак не мисля, че това е лошо. Да, жената трябва да използва мъжа за да отглежда детето. Има няма чуства, то трябва да се отглежда. Вродено и е на жената да търси осигурителя. Така, че
ти лансираш старата фикция, че най-достойното за мъжа е да се посвети..., т.е. работиш и тук за женският пол. Просто... по инерция.

Достойнството на мъжа е в неговото мъжко. Мъжкар, мачо, самец май... доста привлича жените. И хубави деца правят.... Лошото е, че тях трудно ги удържа брака....

По останалото в поста ти е отговорено доволно изчерпателно от другите



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: hauntedsoul]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано19.09.07 09:34



Ами не те знам на колко години си :) Ама както е известно, мъдростта идва с времето... Имал съм възможности да си проваля живота, като се оженя и имам деца и съм бил достатъчно мъдър да остана верен на себе си а не на някакъв измислен обществен модел и сега съм доста по доволен и щастлив, отколкото ако се бях набутал в тези семейни "филми"...



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Илиaнa29]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано23.09.07 00:12



Когато една жена извърти на един мъж свирка, поне наполовина толкова добра, колкото би му направил един друг мъж - тогава с радост ще седна и ще обърна внимание на простотиите които говориш.



Посуепис: Ако петър се появи и желае - ще затрием офтопика.

Посуепис 2: Илианче, како, нямаш представа в точно колко лошо настроение съм. Моля те недей да се изцепваш пак така.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Илиaнa29]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано23.09.07 01:57



А човешката простотия е вовеки...




Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Пaвчyko]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано05.10.07 19:40



Taka e, прав си. Трябва да се реше въпроса с осиновяването на деца от хомосексуални двойки. Но това означава още години без деца. Не виждам причина да не се осиновяват деца, а да се чака законова уредба.

И, да, разбира се, всяко осиновяване крие рискове. Представи си - двамата партньори катастрофират. А техните приятели нямат родителски права. Това не е мотив, според мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.