Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:14 27.09.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: mizrahi]  
Автор davide ()
Публикувано17.09.07 17:37



Все ви се чудя на акълите защо се хабите да отговаряте на такива...

Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: mizrahi]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано17.09.07 17:54



еми кво да ти кажа.....не си прав нито за жените нито за децата...смисъл и тя не е права ест........има много различни истини и секи човек си намира своята за себе си......а и да твърдиш, че само твоето мнение е миродавно не е особено мъдро

ии нито тя може да те разбере на 100%, нито ти нея...,а да отричаш това което не разбираш също не е особено мъдро...
___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от hauntedsoul на 17.09.07 17:55.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от hauntedsoul на 17.09.07 17:56.</EM></FONT></P>

Редактирано от hauntedsoul на 17.09.07 18:01.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор davide ()
Публикувано17.09.07 18:25



Принципно искам. Но не ми е фикс идея, защото знам, че нито е толкова лесно, нито дали ще бъде съпроводено с достатъчно положителни емоции.

Никак не обичам израза "обичам децата". Звучи ми като едно от онези клишета в живота, които трябва да казваме, само за да не изглеждаме задръстени. Е, нека аз за пореден път бъда задръстен. Не мога да кажа, че обичам децата. Не мога да кажа и че ги мразя. Факт е, че понякога са много досадни и направо могат да ти скъсат нервите, особено през първите си няколко години. Друг факт е, че някои са много сладки и се случват и забавни моменти. По са ми интересни след първите си седем години - ученици и нагоре.

Родителството си има както приятните, така и неприятните емоции. Искам да стана родител не защото ТРЯБВАЛО да оставя поколение, а защото така го чувствам - би ми било приятно да имам поколение, да споделям неговите болки и радости, бидейки добър родител на добри, свестни деца. Доколко ще бъда добър родител и какви биха били децата ми не се знае разбира се, но вероятно както и на много други хора, ми е любопитно, гъделичка ме отвътре и ако не опитам, няма да разбера. Казват, а и аз съм съгласен, че човек съжалява най-много не за онова, което е направил, а за онова, което не е направил. Така че желанието го имам и то заедно с пълната сериозност и отговорност, които то изисква.

Някой някъде мъдро отбеляза, че дори в БГ да разрешат осиновяванията от гейове, едва ли доста хора биха се престрашили. Както и аз. Най-вече заради самото дете - не искам да расте в кошмар. Евентуално. Само дето ЕВЕНТУАЛНО все още носи твърде голяма вероятност. Трябва да мине още доста време, през което нашето общество (в БГ) да порастне и да стане по-либерално към нас и едва тогава бих се замислил отново. Какво тук значи някакъв си закон и лично желание - необходимо, но съвсем недостатъчно условие... Аз поне искам моите деца да имат хубав живот, да бъдат стойностни хора и да им бъда добър родител. Иначе - няма смисъл.

В темата "Хетерорецидив" посочих две ситуации, в които се виждам с дете, но те са само теоретични. Засега не попадам в нито една от тях и не се опитвам да попадна. Така че не насилвам нещата и съм ги оставил на съдбата.

Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: davide]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано17.09.07 20:04



Ами тя явно търси заяждане защото пише глупости. Ама тъй като няма други много актуални теми...малко да разлаем кучетата.
Иначе съвсем няма кво да се пише, а изчетох вече старите теми





Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Dregnot]  
Автор davide ()
Публикувано17.09.07 20:39



Аз поне предпочитам да направя нещо полезно или добро за себе си, за някой, който заслужава или за света вместо да се занимавам с малоумници. Или пък просто да гледам тавана - пак е по-добре.



Наистина тръгвам да търся морето и тебе.
С огромното мое безумие тръгвам.


Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: hauntedsoul]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано17.09.07 23:35



Не е точно така, именно защото всеки живее собствения си живот. За мен САМО МОЯТА ИСТИНА има значение. Аз не искам да се женя. Не мога да си представя да живея със жена. Не обичам деца и не смятам да имам. Това е.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Dregnot]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано18.09.07 08:13



По-точно да разлаем кучката




Редактирано от Пaвчyko на 18.09.07 08:13.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: mizrahi]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано18.09.07 17:55



Това ти изказване ми напомня на един цитат от любимия ми филм "Междузвездни войни" Епизод 6 когато Оби Уан Кеноби казва на Люк: "Ще откриеш че много от истините на които държим, зависят от личната ни гледна точка!"
Тоес това което е лошо за едни е добро за други.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: mizrahi]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано18.09.07 21:57



уфф...дано на твоите години да не мисля така...

___

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE


Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Илиaнa29]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано18.09.07 23:50



Ще започна с едно уточнение.

Отговорих на Мизрахито, че не е недостойно мъж да се грижи за тези които обича. Вмъкнах думата 'обича' не случайно, защото наличието на обич към каквото и да било се случва - от човек към човек, от човек към животно, има и други варианти. Този принцип е естествен и обеснява (опрадава) обичащия.

Закачайки се за моя пост, разбирам, че отправяш послание към форумците. Но и привнасяш нов момент. Поставяш като единствено достойно за мъжа посвещаването на живота му към жена, а и към децата. Употребяваш 'достойно' в нов смисъл. Твоето е модификация. Това ме кара да ти отговоря.

Въпреки, че обичам жените, често съм безжалостен към тях, защото обичта ме е срещнала така с тях, че май често ги разбирам.
Ти явно не си от еманципатките (извинявам се!). И като не си, си от този спандарт жена, които искат мъжа да им се посвети, да им принадлежи. Това ще поразнищя.

Да се посвети е равно на доходоносно, ласкателно, "задължително", най-събирателното - изгодно. Изгодата дава свободата.

Защо?
Ще носи пари, ще угажда, ще служи.
За целта, жената прилага какви ли не хватки. Като: коварство, манипулиране, разиграване и... богат арсенал, който се измисля/прилага според случая.
Ако не поддава или не е "мъж", или е... епитети бол. После раздяла и се търси друга влюбена жертва. Просто използвате мъжката природа в своя полза. Практично! Мисля, обаче, че света е оцелял, защото мъжа остарява с времето и проглежда (някой и рано) - към съседката, колежката, секретарката и... сметката му излиза.

Мъжа се грижи за децата си, ако има жена до него иначе грижата му обикновенно е косвена. Пряка... много рядко.

Все пак не мисля, че това е лошо. Да, жената трябва да използва мъжа за да отглежда детето. Има няма чуства, то трябва да се отглежда. Вродено и е на жената да търси осигурителя. Така, че
ти лансираш старата фикция, че най-достойното за мъжа е да се посвети..., т.е. работиш и тук за женският пол. Просто... по инерция.

Достойнството на мъжа е в неговото мъжко. Мъжкар, мачо, самец май... доста привлича жените. И хубави деца правят.... Лошото е, че тях трудно ги удържа брака....

По останалото в поста ти е отговорено доволно изчерпателно от другите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.