Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:19 27.09.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: jaytee]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано19.08.07 23:04



Просто разсъждавам.
Това беше целта да се разсъждава. Както аз, така може би и друг.

Аз нямам отговор на въпроса 'Какво осмисля живота на гея?'.
Ако се опра на моя живот ми се струва недостатъчно. Впечатления и наблюдения от преживяно, четено и чуто мисля, че пак са недостатъчни.

Доста мислих по темата и само изводите за мъжа и жената постигнах. Като ги формулирах започнах да търся потвърждения. Намерих. Но и осъзнах, че тези '"шаблонки"' са доста пелчални изводи, особено за мъжа.
Също, разделянето по пол ми се струва едиствено правилно и после да се гради надстройката. Нали гея е сексуална разновидност на мъжа, поне за мен!

Да използвам думата 'смисъл' означава въпроса да е с вид: Има ли смисъл живота на хомосексуалния? Отговора е прост. Щом природата го е създала - има. Това изначално ниво е добра база. Продължавайки в посоката 'смисъл' стигам до място, където сексуалната ориентация изгубва стойност. А гей мъж е вършителя на действието.
'Осмисля' извежда на преден план Нещо в целия живот. Може би функция! Като То определено трябва да е обвърцано със сексуалната ориентация.

Ето защо нямам отговор.
Видимото в гейските отношения е, че те се свеждат до поведение един между друг, както е при мъжа и жената. Значи грешката е вярна. Но, няма покритие в осмислянето, което означава, че трябва да се търси друго и 'осмисля' иска друга стойност, иска разлика.

Гейският секс е част от живота. Секса е мимолетно (до часове) изживяване, а и до време е с високо качество. Така, че според мен секса отпада като осмислящ. (патологиите не ги броя.)

Типичните дейности валидни за всички човеци не може да се разглеждат. Човеците с нещо си вадим хляба. И хетеро, и хомо стават лекари, нпр. Професионалният признак разграничава само по умение. Кой гей, кой - не - няма значение. И това не е посоката.

Цел размножаване..., за мен няма такава цел. Имаш или нямаш дете става от самосебе си. А, да имаш дете с 'цел', начина ще стане както при 'мъжа'. Първо трябва жена, като морала няма отношение. Гея баща става 'мъж' по типологията и въпроса ми отпада. Отпада и въпроса по темата. Искаме ли деца, 'жената' първо, после всичко останало. Предвид и това, че мъжа е фактор при отглеждането дотолкава, доколкото участва, начина за сдобиване на дете от гей е техническа подробност и жената отново излиза пред детето. Бебе сукалче в ръцете на гей не си представям.
Осиновяването е заместител и покрива идеята 'цел'. Гей да осинови "дете" около двайстте - става. Тук май се получава някакво осмисляне за гея мъж и може да се намери някаква "цел". Е да ама в края на живота гея мъж ще си е стандартна личност. Мисля, че гея има друга стойност.

Една японка казала: Всичко е добре, само малко гейско липсва. Тук има нещо...



пп
Пък като се намери отговора, ще видим при ромите ще пасне ли....?



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано20.08.07 00:31



Определено не.Те се едни малки чудовища които могат да ти вземат живота.
Настръхвам като чуя за деца.Хетеросексуалните да му мислят.
И още,българите не са готови да ни разберат,поне в близките 100 години,това е една друга причина,от която също се съобразявам,и не желая да помисля за дете.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: redjeep]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано28.08.07 21:14



абе яко е да имаш деца...по 2.,по 3., по 34....

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE


Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: [bbourgas]]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.08.07 10:26



Ице, напълно съм съгласен с теб, даже ще отида малко по-далече - няма по жалка гледка от това, да видиш как някой мъж се е принизил до ролята на подсигурител на жена си и хлапетата. Целият му живот минава в това да ги храни, облича и т.н. За тези, които намират единствен смисъл да живеят в това да оставят потомство - е, може би е вариант, за останалите обаче си е чиста загуба.

Колкото до децата - засега не искам. Може и да ми дойде друг акъл, но се съмнявам. Намирам живота си за достатъчно смислен, но в него няма място за деца...

Чувал съм естествено такива приказки, най вече от майка ми "Какво ще правиш като остарееш, няма да има кой да те гледа...". Честно казано, ако ще правя деца, само за да ми бършат ла**я задник на старини, предпочитам да им спестя това "удоволствие"...



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор Dregnot (малък сладур)
Публикувано29.08.07 22:59



Доста интересна тема си започнал. Като поизчетох постингите дотук виждам че има и хора които не обичат и не желаят деца. Честно да си призная това ме учудва. Аз обичам децата и бих се радвал да си имам собствени. Но как ще стане е доста неясен и мъгляв въпрос. Ясно е че един истински гей не би могъл да има жена, това ще е мъчение и за двамата. Варианта с осиновяването за съжаление е неприложим в българия. Кой би дал дете са самотен мъж или на двойка мъже??
Изхода за тези които имам възможност и желаят дете е може би чужбина, скандинавските страни. Там може. Но едва ли са много хората които могат и биха направили това.
Тъй че както изглежда ще си умрем бездетни за съжаление.





Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: peterbio]  
Автор Дoбpe,дe! (познат)
Публикувано04.09.07 18:02



Ами мисля, че няма проблем да се осинови дете. Никъде във формулярите не пише "сексуална ориентация". Проблемът е в социалната работничка, която ще се интересува за живота ти за да издаде съответния доклад, в който да те одобрят за осиновител. Наистина е възможно, когато тя разбере, че си гей да даде кофти доклад. Но ако не разбере, имаш прилично жилище и също такъв приличен доход и двама приятели напишат колко много ставаш за баща, е много вероятно да даде положителен доклад. После е чакането, осиновяването и 2-годишния период, когато същата социална работничка ще идва отвреме на време (2 или 3 пъти) за да проверява как се грижиш за детето.

Предполагам, че могат да възникнат съмнения още преди одобряването за осиновител, защото не са чести случаите на осиновяване на дете от неженен мъж. При жените няма проблем за осиновяване от сама жена. Дискриминация. :)



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Дoбpe,дe!]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано06.09.07 03:01



В България двойка от две жени или двама мъже не може законово заедно да осинови дете. И представи си, че родителят осиновител замине в командировка на някъде, а детето междувременно влезе в болница, а другият родител няма никакви права... За това трябва да се реши въпроса с осиновяването на деца от хомосексуални двойки


Редактирано от Пaвчyko на 06.09.07 03:01.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: mizrahi]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано10.09.07 23:20



...няма по жалка гледка от това,... мъж се е принизил до ролята на подсигурител на жена си и хлапетата. Целият му живот минава в това да ги храни, облича и т.н. ..... - е, може би е вариант, за останалите обаче си е чиста загуба.

Погледнато отстрани, пробвайки да си аналитичен..., може да се нарича вариант, всичко което ти е непонятно. Всяко нешо е вариант спрямо друго и така до безкрай. Няма нито губещи, нито печелещи, всеки живее живота, какъвто му дойде.

Не мисля, че е недостойно за който и да било мъж да се грижи за хората, които обича. Който се чуства мъж ще изпитва и удоволствие от факта, че се справя.



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: Kurvoazie]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано11.09.07 23:38



Може. Проблемът е обаче, че повечето мъже не намират смисъла на живота си в това, това е ЖЕНСКИЯТ начин да се правят нещата - Гнездото, Пиленцето, Храна за пиленцето и после още пиленца... Причина за реакцията ми е, че напоследък се подлъгах да отида на няколко филма, които съвсем неприкрито пробутват тезата "Човек, дори и добре да живее трябва да се ожени...". НЕ МЕРСИ :)



Тема Re: Искате ли да имате дете/деца ?нови [re: mizrahi]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано12.09.07 00:50



...повечето мъже не намират смисъла на живота си в това, това е ЖЕНСКИЯТ начин да се правят нещата...

А кой е МЪЖКИЯТ начин? Има ли го някъде поне веднъж реализирал се? Интересно става и с въпроса 'Какъв е мъжкият смисъл за създаване на брак?'.
Мизрахи, май няма мъжки и женски начин, няма мъжки и женски смисъл по отношение на брака. Той си е прикрита от любов и чуства сделка, знаеш, като в края любов, чуства не се делят, а само материалното.

Наскоро покрай тази тема се запитах как се е стигнало до идеята брак! Кой е измислил брака?
Не знам....

"Човек, дори и добре да живее трябва да се ожени..."
Брака си е статус. А и с другарче по добре се заспива, и е по приятно да се събуждаш. Кога ли гейове в брак ще е добър... статус.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.