Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:48 19.04.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За обидитенови  
Автор Aricik (the little bee)
Публикувано02.07.07 21:09



Обиждате ли се, като ви нарекат "обратен"? Имах един приятел-гей, който нямаше нищо против. Но пък АЗ се обиждам, ако ме нарекат обратна. Че кое ми е обратното? Не ходя на ръце, нали?



От кои названия не се обиждате? Гей, предполагам. А други?

Amor omnia vincit

Тема Re: За обидитенови [re: Aricik]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано02.07.07 22:55



Обиждам се когато ме замерят с нещо.



Но по темата. Не бих казал, че се обиждам кой знае колко ако ме нарекат обратен - самата дума не ми носи отрицателно значение, пък и ми навява едни такива асоциации, че съм начорчек, което си е голям кеф. Е, предвид непостоянните ми настроения не се знае как ще реагирам.
Ако някой ме нарече гей - няма как да се обидя, освен ако прилежащите прилагателни са от по-цветистите, но и тогава ще се обидя от тях, а не от това, че са ме нарекли гей. Все пак не е като да не съм.
Малко вероятно е да се обидя от някои думички-определения на сексуална практика/техника/поза, като духач, гъзолизец и други, защото секса си е секс, правя го, тоест - не е като да не съм и да не го. Но макар и клиширано - зависи.

Обиждам се от педерас(т), педал, хомо и други такива(за които в момента не се сещам). Бих се обидил ако някой ме нарече би/бисексуален - съвсем сериозно. Имам си чест на чистокръвен гей...
Обиждам се и ако ми говорят в женски род. Смятам, че е обидно да говориш за мъж в женски род, и да - смятам, че определенията като кралици и принцеси(извън определен гей контекст) са си подигравка и опит за унижение, един вид вътрешна дискриминация. Друг е въпросът ако в компанията никой няма нищо против - въпрос на избор. То и аз наричам приятелките си с умалителни зеленчукови и плодови имена, ама ако дойде някой не-приятел и почне да им вика "сливке"... Ша фърчат крайници...

При вас как е? Честно казано освен лесбийка не знам как другояче да нарека една девойка, ако се налага въобще да използвам някаква такава дума. То ще е по-скоро ако примерно директно я питам дали е. В краен случай ако ме мързи в процес на разговор по неин адрес да кажа "която си пада по жени" - също. Но лизе/лесбо/лези или нещо подобно ми се струва обидно. Признавам си ,че не съм съвсем наясно какво е общоприето, тъй че ако нямаш нищо против - сподели.

И накрая нещо, което просто ми изникна в главата като прочетох темата. Навремето, по време на семеен спор, майка ми нарича сестра ми "контра", защото винаги прави точно обратното, напук. В стремежа ми да се самоизтъкна като по-доброто чадо, аз ни в клин ни в ръкав се изцепвам "Аз пък съм педал!" (), разсъждавайки, че един велосипед контрата го спира, а педала го води напред...



Тема Re: За обидитенови [re: Guardian_Hearts]  
Автор Aricik (the little bee)
Публикувано02.07.07 23:20



"Аз пък съм педал!" Горката ти майчица, дано е хванала майтапа и не е заподозряла нещо друго!

Относно лесбийките - ами май за други friendly думички и аз не се сещам . Освен "лес", може би. Като прилагателнор но рядко съм го чувала. Понякога се казва, че "тя е гей", но това ми се струва доста англицизирано. На български "гей" не е със същото значение, както на английски. Пък и аз не бих казала, че съм гей. Аз съм... лесбийка

Да не говорим, че според някои мои приятелки "лесбийка" е мръсна дума Говорихме си за една писателка и аз викам "Ама тя е била лесбийка, нали знаете?" и едната ми колежка като се изчерви и вика "Ма не я наричай така, де!" Ми как бе, душа? Да кажа, че не си е падала по мъжката част от населението, или?

Но много се дразня, когато някой напише леЗбийка, или лИЗбийка! То бива-бива неграмотност, ама пък чак толкоз ли!!!

Amor omnia vincit

Тема Re: За обидитенови [re: Aricik]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано03.07.07 09:22



Щом се дразниш от изписването със "з", избягвай да четеш текстове на словенски, хърватски или сръбски


Иначе аз се обиждам от педи, гейтак, и това да ми говорят в женски род. Последното ако го исках, щях да си отрежа парчето



Тема Re: За обидитенови [re: Aricik]  
Автор WebMister (content)
Публикувано03.07.07 12:20



Ами май и друг път е ставало дума. Мен ме обиждат обикновено не самите думи а тона и контекста. Има начин да ти кажат и "ти си гений" по силно обиден начин

. От друга страна самата дума "обратен" никога не ме е притеснявала особено, дори сам съм я използвал. педал и педераст ги имам за малко по-кофти думи но пак зависи от контекста (хихи какво стана с хор Пеещите педали / Мenage а Trois / Bitch Boys ).

Донякъде off:
Тази сутрин като пътувах с такси, шофьора (пълен селянин) ме изуми посочвайки някакво момче в съседна кола и казвайки - "ей тоя сто на сто е гей. ".
Самият обект на посочване наистина беше очевиден, но от този шофьор бих очаквал изказ от типа на "баси педала", така че населението може би бавно се образова...



Тема Re: За обидитенови [re: WebMister]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано03.07.07 17:41



Аз пък зимата от един таксиджия чух "гледай го горкото малко педалче", посочвайки ми едно момче, което пресичаше улицата. Идваше ми да му кажа "ами и аз съм педалче, но мен май не ме разбра"...





Тема Re: За обидитенови [re: Пaвчyko]  
Автор Aricik (the little bee)
Публикувано03.07.07 21:15



А пита ли го кое толкова му е "горкото"?

Amor omnia vincit

Тема Re: За обидитенови [re: Пaвчyko]  
Автор Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaйcти (Хомо с......)
Публикувано04.07.07 00:56



Sweety, кво ти пука, че ни мислят за болни. Никой не може да знае какво ни е всъщност, ако не е гей. Така ни е писано - да ни отричат, заклеймяват, да ни се подиграват и подценяват, но това може би има някакъв смисъл? Може би сме таква, защото имаме нещо особено в себе си, нещо, което трябва да изразим. Не знам, аз винаги, и преди да се осъзная като гей, съм знаел, че съм по-различен, и че ми е писано да бъда трън в окото на нормалните....

"Ако някой легне с мъжко, като с женско, и двамата са извършили гнусота,непременно да се умъртвят"


Тема Re: За обидитенови [re: Пaпa_Бeнeдиkт_шecнaй]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано04.07.07 01:31



Сега, когато времето на "избора" между хормонално "лечение" и затвор е отживелица и лош спомен хич не ми пука ... То си е за тия дето не ни приемат - нека се тровят!





Тема Re: За обидите [re: Aricik]  
Автор hauntedsoul (mmm)
Публикувано17.07.07 00:03



kato cqlo da se obijda6 ot ne6to zna4i da ima6 nqkaf kompleks...az taka si go obqsnqvam....'pendel, pedal, pederast, pansy, queer, lqva lenta, meka kitka, obraten'....whatever

Bitter Suites to Succubi *evil grin*

LIVE AND LET OTHERS DIE



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.