Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 10.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Културен шок...нови  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано04.07.07 11:53



Ще ми се да споделя нещо а и да ви чуя мнението по въпроса. Миналата седмица бях за няколко дни в Мадрид и трябва да кажа, че след срещата ми с испанските момчета, определено ме тресе културен шок :) Няма по весели, отворени, симпатични, забавни и т.н. от тях /пропуснах ли да ги похваля как са в кревата? ами супер са./

Това което ми направи впечатление за кой ли път е, че в чужбина хората общуват свободно. В Мадрид не ти трябвадт гей заведения и чатове дори - свалките стават най непринудено на улицата, в метрото. Достатъчно е един поглед, една усмивка и след минута вече сте на калъп...Това, че две момчета се целуват бясно на опашка в увеселителен парк, заобиколени от хетеро двойки не прави впечатление на никого и то не само от учтивост - смята се за нормално...

Като сравня с БГ направо ми се повдига... Тука никой не смее да те погледне, а ако го направи, бърза да си обърне погледа, да не би да му налетиш на бой или знам ли какво... Като цяло ми се струва, че сами сме си наложили някаква автоцензура и смятаме изявата на нашата сексуалност за нещо срамно...

Честно да си призная съжалявам, че имам професия, която ми харесва и която може да се работи само в БГ, иначе отдавна да съм се изнесъл от тая държава и от нейните тъпи, задръстени и страхливи педерасти... /апропо за четящите последните епитети не важат :)



Тема Re: Културен шок...нови [re: mizrahi]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано04.07.07 12:18



Ами във Варна също няма нужда от гей барове - можеш навсякъде да се мляскаш по заведенията и никой няма да посмее да ти направи нещо. Аз съм го правил и съм виждал други да го правят също.
Отделен въпрос е да направиш подобно нещо на улицата - рискуваш да бъдеш засипан от ругатни от разни хора, придошли от по-малки градове и села. Иначе хората , живели повечко време в големите градове го приемат вече нормално, поне според моите наблюдения.
Иначе аз като си харесам някого си го зяпам без много да ми пука какво ще си помисли





Тема Re: Културен шок...нови [re: mizrahi]  
Автор mezzo_ ((на пост))
Публикувано04.07.07 14:51



Когато за пръв път бях в Мадрид се чувствах по подобен начин, поради ред причини, най-вече защото за пръв път, още в далечната 1997г. посещавах испанска земя.
Нещата на нашите географски ширини в действителност са доста различни, но все пак е добре, когато човек пътува. Особено в тази посока.
Става интересно, като толкова много „вдигнеш летвата” и се връщаш обратно тук...



Тема Re: Културен шок...нови [re: mizrahi]  
Автор epoussette (френско келеме)
Публикувано04.07.07 15:00



Аз пък бях в Париж.
И там момчетата си ходеха хванати за ръка, не само в гей-квартала.
Съвсем естествено беше, никой не се заглеждаше в тях осъдително и не им подсвиркваха или да им се подиграваха зад гърба.



Тема Re: Културен шок...нови [re: mizrahi]  
Автор enarees (НеДоВолен)
Публикувано04.07.07 20:42



Тези, които цензурират показността на гейовете също са хомо.
Страхуват се - имат лоши спомени.

Иначе стават доста люти хомо оргии по манастири, села и паланки, ама се пази в строга секретност.



Тема Re: Културен шок... [re: mizrahi]  
Автор AЛБATPOC (прелитащ...)
Публикувано05.07.07 13:14



апропо за четящите последните епитети не важат :)

Споко. Да не ти пука. На мен пък една мадама ми написа, че ми отивало да пиша тук.


пп. Мога ли да си позволя да я нарека педераска и какво би трябвало да означава тази дума в женски род?

Ще полетиш ли с мен?

Тема Re: Културен шок...нови [re: mizrahi]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано05.07.07 18:46



напълно те разбирам! трябва да се сменят 2-3 поколения, за да се променят нагласите.
ей, на - днеска в новините на дир-а чета, че сме нивото ни щяло да достигне това на най-развитите страни след около 100 години. и как няма - то с тоя балкански синдром!
ад, ама аз нямам време да чакам толкова, затова се смятам да съм се изнесъл още преди края на тази година, че всеки ден минимум десет отрицателни примера ми се набиват в очите!



Тема Re: Културен шок...нови [re: mizrahi]  
Автор MeчOka ()
Публикувано05.07.07 20:11



Ми премести се в Мадрид



Тема ..каквито педерастите,нови [re: mizrahi]  
Автор Диoниc (Загрей)
Публикувано07.07.07 17:47



...такава и държавата...



...аз пък веднъж замалко щях да изпадна в културен шок от поведението на швейцарките, които ми се усмихваха за щяло и нещяло, вместо да да ми се мръщят, когато им намигам...хехе

...всеки българин, независимо от сексуалните си предпочитания може да получи културен шок, посещавайки европейска страна, намираща се на запад от Балканите...един приятел (хетеросексуален) даже получи културен шок, прибирайки се с автомобил от Италия през Словения, Хрватска и Сърбия...каза ми, че Словения и Хрватска са дръпнали немислимо много, а сръбските полицаи са го "загряли" за нашата действителност още преди Белград...

...прав си, че гей-обществото в България има какво още да учи, за да се интегрира в хетеросексуалното, както и че хетеросексуалното ни общество има да пасе още много, за да възприеме гей-обществото като равностойно...

...лошото е, че и ти и аз (бидейки иначе различни) сме в шок, и че отдавна бихме се изнесли оттук...и не мисля, че формулата за нашия растеж минава през отрицанието...затова ти предлагам да не съжаляваш, че си българин и работиш в България, нито че си фин гей, а другите - "тъпи, задръстени и страхливи педерасти", а да направиш необходимото това да се промени...

...аман от политици, народ, граждани, селяни, цигани, турци, малцинства, педерасти, гейове, хетеросексуални, бити жени, сектанти и всякакви други, които се държат така, сякаш "тая държава" не е тяхна...



Тема Re: ..каквито педерастите,нови [re: Диoниc]  
Автор stepped_out (непознат )
Публикувано08.07.07 00:13



Аз пък съм в непрекъснат шок с отрицателен знак (амок) от нашата действителност ...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.