Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 01.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Нещо по-социалнонови  
Автор lmperator (непознат)
Публикувано21.05.07 21:29



Казваме, че сме в Европа.
Днес, докато вървях към работа през центъра и си мислех: прочките играят, ходя като Джак Никълсън, улиците са реки......давете се и после ходете да гласувате за Лошото момче.

Винаги съм си мислел, че съм толерантен, но това прехвърли и границите и дори фантазийте ми ..... Наглостта и безочието явно не само са навсякъде около нас, но уви, са и на мода.

Питам вас - къде виждате страната ни сега и след 10 години - колко ще се променим, ще мога ли с портньора ми да изляза за ръка, ще мога ли да кажа на работа, че съм гай без последствие и най-важното, как милата ми татаковина ще ме направи по-щастлив.





Тема Re: Нещо по-социалнонови [re: lmperator]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано21.05.07 21:46



аз съм твърде скептично настроен. трябва да измрат две поколения, за да се оправят нагласите - не само гей, а по принцип ...





Тема Re: Нещо по-социалнонови [re: lmperator]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано22.05.07 06:33



Грасувах за 'Лошото момче'. Винаги в новото търся положителното, а се чуват нови идеи. И Бойко ще си мине по реда, после друг ще се появи. Всеки ще оставя по нещо. А и той е Близнаци...

. Дано да изприказва каквото трябва и да има кой да реагира, да свърши нужното, `щото Близначетата много приказват и като са в изобилие... с приказки задръстват движението напред... Хубава си е комбинацията Блз с човек на действието.
Ех, `що не се намери една действена Везна, та да намества, да балансира.... Като Путин..., ама без неговата предистория.

Не мисля, че трябва да се чака толерантността да дойде като по поръчка или като задължитерна нагласа. Нормалното отношение ще се появи, когато и ние се държим нормално, демострираме качества, успяваме без провокативност.
В последно време Азис направи добри ходове. Пак изгради образи, но сполучливо. Дуков успешно се намести в едно... предаване. Коригира някой неща и образът му стана сполучлив. От такива верни ходове имаме нужда, а не от каузи в които прозира ОБИДА. Маскираните гей..., тези под прикритието бисексуалността (тези в медиите), също създават търпимост и помалко спомагат за образа на нормалния гей.
Липсва ни още нефеминизирани гей да получат обществена видимост. Все пак никога няма да се приема достатъчно спокойно феминизацията. С това точно си трябва съобразяване. Найвно е да се мисли живеейки между основна маса хетеро ние да определяме правилата. А не се иска много от провокативните гей. Очаква се - на подходящо място да се осъществява разновидността, а през останалото време всичко да си е естественото нормално. С тази добавка, след 10 години образа на гей ще е смилаем. Всъщност, каквито и усилия да се правят, а то има такива, винаги трябва да се очаква някоя 'кралица' да омаца рабо`тата.

Китаеца на Азис още не ми е ясно какво ще допринесе. Има вид на 'лошо момче'...

...ще мога ли да кажа на работа, че съм гай без последствие...
това не мога да го разбера.
В условия на конкуренция между личностите, при наличие на какви ли не начини да се елиминаме за да постигнеш своето, защо хомосексуалността да се приема като коз. Представям си обратната ситуация. Света е съставен само от хомосексуални и се явява една хетеросексуалност и го съобщава. Ами всичкото гей ще почне да гледа различния по-особено. Или в компания от гей... да има хетеро, ами той си е винаги в някаква изолация, малко чужд.
За явен пример, Катето Евро в ББ3, започна лекичко да нарича чат-пат Китаеца 'КитайчеТО...' Това си беше подбивка, коварство. Знае се, че е гейфрендли, ама и тя в условия на конкуренция търси и сексуалната нотка като карта да цака. Добре, че Азис я фаворизира, избуши си госпожата и... загуби, че и повече от необходимото. За това, съобщаването на сексуалността не мисля, че има стойност извън личният кръг - семейство, приятели. В ситуация на конкурентност за хетерото е възможност за елиминация.

Сексуалността като си на работа нима има решаваща роля!
За сега определено, сигурно, дава само негативи, когато е в противовес с околните. В офис с преобладаващо гей... и... ако не конкурира, не заплашва с възможности, гея сигурно ще е добре приет като такъв... А какво мисли началника..., тази пък посока на зависимост...!!! А, ако си шеф на фирма, зависим от подчинени, какво.... трябва да ги осветлиш! Какво ще се очаква от подчинените! И като капак, трябва ли когато водиш преговори с бизнес партньор да влезнеш с приятелят си за ръка или да съобщиш преди преговорите какво сексуалност имат насреща...!

Логична реплика от написаното по-горе е "Успелите гей как го правят?" Отговора е "Ами, умници са."



Тема Re: Нещо по-социалнонови [re: Kurvoazie]  
Автор kwiksilver (непознат)
Публикувано22.05.07 08:30



съгласен съм с bbourgas - и не че трябва да чакаме две поколения, просто поне толкова ще отнеме България да заприлича на Чехия, да се надяваме. иначе за след 10 години - мисля, че ще е по-добре, така както сега е по-добре, отколкото преди 10 години..



Тема Re: Нещо по-социалнонови [re: lmperator]  
Автор WebMister (in transition)
Публикувано22.05.07 13:45



Хм, въпросите са повечко май, на мен ми направи впечатление последния...
Милата ти татковина не може да те направи щастлив, тя не е за това. Това само ти го можеш. От друга страна е хубаво да не ти скапва настроението на всяка крачка

макар че това също до голяма степен зависи пак от теб.
Аз като вървя обикновено не виждам нищо та чак си рискувам живота, ама обикновено се намира кой да ме дръпне сред свистене на спирачки



Тема How true ,нови [re: lmperator]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано22.05.07 15:11



свежо от тази сутрин.

Вървя си тази сутрин, пресичам Ботев и се вмъквам в Парчевич, отклонявам се в Неофит Рилски, за да си взема една Лаваца от двете сестри, малко след Витоша.

На ГОМНАРчевич, за малко да настъпя огромно кучешко ла!но.
На Неофит ДРИСки настъпих разклатена плочка...

ДЖВАК!

Качих си кал до челото. Представи си засъхнала кал на черни дрехи

. Малко след това ме джавкаше куче и се спускаше да ме напада..., в ш!баният център на ш!баната столица не мога да си вървя на спокойствие.



Тема Re: Нещо по-социалнонови [re: kwiksilver]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано22.05.07 19:40



...след 10 години - мисля, че ще е по-добре, така както сега е по-добре, отколкото преди 10 години..

Това го наричам обективен оптимизъм. Иначе, с песимизъм през деструктивност до... агресия.



Тема Re: Нещо по-социалнонови [re: WebMister]  
Автор Kurvoazie ()
Публикувано22.05.07 20:01



Милата ти татковина не може да те направи щастлив, тя не е за това.

Бях си оставил тази му идея за по-късно. Добре, че и друг (ти) я забелязва.

Все чакаме някой да ни оправи живота. Все ако може друг да съвърши рабо`тата. Все трябва друг да ни е виновен.

Топката е в топките! И като ти е слаба потенцията мрънкането е досадно.



Тема Re: Нещо по-социално [re: lmperator]  
Автор lmperator (новак)
Публикувано23.05.07 07:04



Въпросът - какво ще направи татковината ми - не си мисля някак си, че е мрънкане или оплакване, а желанието на един гражданин доброволно отдал част от правата и свободите си на този Левиатан - Държавата, да получи защитата и грижата, заради които го е сторил. Мисля, че държавата наистина се променя от нас и аз съм направил достатъчно, за да се промени тя, за да напредне, за да са доволни останалите, за да съм щастлив, но остава частта на Държавата.

А за 10-те години ли, ами някога Кисинджър, когато беше в България, каза че страната ще се промени тогава, когато поколението, което сега (1999 г., май ако не съм прав, поправете ме) е на 50 гад измре до крак. Е мина част от периода - сега остава да направим така, че презд остатака нещата да се случват в резултат на нас.

Незнам дали и редно и защо се налага, но все пак ще обясня нещо: именно защо пуснах настоящата тема.

Пуснах темата, защото ми се искаше да разбера повече за социалната отговорност, за позицията на хората в обществото. Имам понякога искреното усещане, че социално-отговорното поведение и позиция ни убягват.

Не ме съдете, а просто дерзайте.



Тема Re: Нещо по-социалнонови [re: lmperator]  
Автор WebMister (in transition)
Публикувано23.05.07 10:23



Не те съдим бре човек

. Споделяме части от жизнената си философия под формата на диалог, ползвайки за опорни някои точки от твоето изказване

Tables only turn when tables learn...


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.