Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 02.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ljove и aidede11нови [re: Kurvoazie]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (redeaming & hot)
Публикувано04.02.09 01:39



И едно време лаеше срещу модераторите, задето били "толерантни" към мен, и сега лаеш срещу мен - защо, май само ти си знаеш.



Нека си изясним нещата. Те не са тайна, никога не са били. Обществено достояние са. Това дали някога си ги знаел, дали ги знаеш сега, дали си ги забравил удобно или нещо друго, вече е извън моята компетенция.

Модератор можех да стана много преди да ме изберат. Не станах по собствено желание. На по-следващите избори бях избран. През 2006 си подадох оставката и помолих на мое място да бъде избран друг модератор. Предложението бе отхвърлено и това не се случи. Единственият модератор на АиА, който е "играл" по правилото за мандата е джейти. Мартир също си е подавал оставката, като и неговата бе отхвърлена.

Ние не сме несменяеми. Нито аз, нито той живеем в и за този клуб. Двама сме, защото през годините се е установило, че това е успешна комбинация. Обемът на мненията, като бройка и текст, понякога е непосилен за един човек. Още повече, че модераторството не е работа, а доброволно занимание, за което ние отделяме от личното си време. Модераторството означава да четеш всяко едно мнение, независимо кой го е писал и за какво се отнася то. Не важи логиката "четеш заглавието на темата и ако не ти харесва не отваряш". Четеш всичко. От-до. Означава да поддържаш минимум архив за няколко дена(явно никой не се сеща да ползва тази функция на клубовете). Да преценяваш, спрямо личната си преценка, как трябва да се процедира в определени ситуации. И да носиш отговорност за тези си решения и преценки.

Можеш да пуснеш темата за избор на нов/и модератор/и още утре сутринта. Ако искате да ме/го/ни смените - знаете процедурата. Намерете един, най-добре двама или повече желаещи, номинирайте ги, гласувайте, и готово. Нито аз, нито мартир имаме проблем с преотстъпването на модераторството. Нямаме и проблем с изпълняването на тази роля междувременно. Вие, хората пишещи и четящи в клуба решавате. Не ние двамата.

Относно срещите на клуба - в скоро време ще пусна тема за следващата официална среща и можеш там надълго и нашироко да се обясняваш колкото ти душа иска. Само ще вметна, че организирах срещите още преди да стана модератор, и предложението ми те да бъдат организирани от такъв(и според някакви правила) беше отхвърлено.


Сега конкретно по въпросът с айдеде и люве. Айдеде има невъзпитан тон спрямо люве. Вторият обаче се чувства длъжен да отговаря на нападките - негово право си е. Двамата са завихрили словесен двубой в не една и две теми. А темите все пак са теми. Какъв е смисълът като отвориш тема за искуството да четеш как айдеде квалифицира люве като жена, а в съседната тема се обиждат на тъп и прост и неграмотен?

урвоазие, моля те ако имаш нещо лично конретно към мен да ми го кажеш, понеже ми омръзна да повтарям едно и също. Говориш наизуст, и то глупости, през по-голямата част от времето. Едно време поне пишеше по-смислено.

Казах ти - модераторът се избира, за да действа спрямо личната си преценка. Можеш да попиташ всички настоящи и бивши такива не само в този клуб, но и в други клубове и форуми.

В една тема попитах - искате ли да си регистрираме по втори ник за личните мнения, който да няма общо с модераторския, за да няма обърквация кога срещу кого какво и защо?

Всяко твое мнение изразява личната ти позиция, личното ти мнение, преценка и отношение спрямо различни хора. Какво аджеба е по-различното в твоите мнения от това, за което ти ме критикуваш? Знаменцето с "м"? ...

Курвоазие, ако искаш да си модератор, или нямаш нищо против да бъдеш номиниран за такъв - кажи си, да е ясно.

Часът е 2 без 20. Човек съм. Нямам сили повече да се опитвам да разбера какво и защо пишеш и да ти отговарям. Утре живот и здраве - пак.



Тема Налагам бананче на aidede11,нови [re: Guardian_Hearts]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано04.02.09 11:05



докато се научи да пише без обижда и дразни другите.

Модерирам 5 форума, такава жлъч и злоба само в А&А се вижда. Другаде като предупредиш човека за лош език и неспазване на правилата си взима поука или просто се обръща и си намира друго място за изяви.

Забележките по темата са излишни и ще ги трия, освен ако не са на лична бележка, както е редно да се общува с модераторите.



Тема enareesнови [re: Guardian_Hearts]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано19.03.09 11:32



с поредната си безумна тема, в която говори глупости си спечели още една точка в посока постоянен банан.

Достатъчно безсмислени офтопици и чат-постове извън темата гледаме накуп.

Оплакваме се, че сме изгонили някого от клуба? Че то какво има за четене точно тук? 2 смислени теми на Сийстар, няколко развлекателни, МНОГО теми, които остават без отговор, защото се оспамват от словоблудстването на няколко човека, които не могат да оставят topic thread да не завършва с ПОРЕДНИЯТ им постинг от 5 думи на кръст.

Клубът е такъв, какъвто си го правят присъстващите. Запитайте се ВИЕ момчета, колко хора сте поканили тук? И колко теми, по които се води истинска дискусия сте пуснали? Чий груб език изгони davide? Защо старите модератори боян и Дж. Т. минават само да хвърлят по един поглед? Кой дразнеше айдеде11 с контра постинги, докато му писна и започна да провокира и обижда?

Клуба умира. Всеки ден по малко. Наздраве на всички!





Тема Re: enareesнови [re: martyr]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано19.03.09 13:18



Не става ясно кого точно визираш в обясненията ти? Ако търсиш някакъв "изход" от конкретната ситуация, би трябвало да говориш конкретно и поименно.
Ясно ми е, че съм трън в очите на някои, та даже и на нов ник?, който побърза на 10- тия ден от появяването си да проповядва колко му е скучно и как хората бягали оттук /явно заради мен/. Ти продължаваш негласно тази линия, като отгоре на всичко и си противоречиш /конкретно за айдеде, стана ми ясно кой е, неадекватното му поведение преди време ме накара да престана да се виждаме.../. Само един твой пост по- нагоре:
"Налагам бананче на aidede11, докато се научи да пише без обижда и дразни другите. " Ми по- скоро трябваше да сложиш бан на този, който го бил "дразнел"- демек на мен, вероятно, тъпото беше, че се обяснявах с теб в посока да му махнеш бананчето... Като допълнение, айдеде беше събрал накуп пет- шест стари мои теми и ме беше подпукал с простотии, нещо, което се случва и в момента с някой си фити111...
Имало сериозни и несериозни теми- ми да, една от тях беше на Аладин, ама да се изказа по нея? Вместо това отричаш сериозната тема на Сий Стар от личен опит без каквото и да е обяснение? Това е адски "смислено", но не и за широката аудитория...
Като се върна назад, за четири месеца си пуснал две теми- "Гай Ричи" и "Свършване"- явно по този начин няма как да ангажираш интереса на този фити11, който пък не е правил нищо друго освен да пръска слюнки...
Питах го какво би му било интересно- глас в пустиня... Май айдеде се върна или пък има достоен заместител...


Навремето бях пуснал една тема "Да си кажем всичко в очите", дали да не я продължим?
Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Редактирано от ljove на 19.03.09 13:35.



Тема Re: enareesнови [re: martyr]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано19.03.09 13:42



Защо да е безумна? Много е прагматична даже.

Ембриони могат да се правят и без яйцеклетки.

Многото думи и увъртанията задължителни ли са?



Тема Re: enareesнови [re: ljove]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано20.03.09 23:33



Да, теб и още двама души визирам, които сте на всяка манджа меродия.

Не, никакъв трън не си ми. Насилвам се да ти изчитам мненията, защото вече нищо не казваш в тях.

Не си противореча. Имахте конфликт, който стана на сеир. Изгоних този, който прекали.

През дядовият ми е с кого и какво си имал. Имам си личен живот, твоят ме интересува дотолкова, доколкото не нарушава правилата, които съм избран да налагам.

Сериозните теми са сериозни, доколкото разискват сериозни неща. Не съм задължен да имам мнение по всяка тема, както ти правиш.

Кажи си всичко директно, както аз ти го казвам. В очите не можеш да ми кажеш нищо, защото гардиън предпочете да не ме кани на вашата среща. А и не настоявам да се срещам с никой, който се чуди какъв кусур да ми открие преди да ме е видял и опознал. Имам си достатъчно "приятели" да ме дразнят и критикуват, че да си натрапвам още.

Не ме интересува нищо, никой и никого. Спазвайте правилата. Имам си достатъчно главоболия, за да ви чета 50 постинга на ден, та чак и да се мъча да ги осмислям. Чета по диагонал и редактирам ако има нарушения. Ако на някой себичен форумен плъх, който се е взел насериозно му накривя шапката, пак ще повторя "НИЩО ЛИЧНО".

Мнението ти не ме касае. Ако имаш конструктивна критика по модерирането на форума - лична бележка.

Ако имаш проблем с модератора - бележка до Киро.

Ако имаш проблем с личността на модератора - get a life boy.

Ако имаш проблем с липсата на хора - покани си.

Ако имаш проблем с хората в клуба - иди в друг клуб.

Ако имаш проблем с някой в клуба - реши си го на лична бележка.

Ако имаш проблем с темите в клуба - пусни си такава, която те интересува.

Ако се чудиш за к'ъв чвор съм аз тука, вземи прочети дефиницията на думата "Модератор".



Тема Re: enareesнови [re: martyr]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано21.03.09 00:24



Ще имаш да вземаш- ако някой нищо не казва, то това си ти.
Ако смяташ, че като модератор си върха, това си е твое мнение, аз съм чувал и други...
Не съм имал конфликт с никого, който не ми се е мяткал без причина...
Твоя личен живот ни най- малко не ме интересува, ти и сам си говорил за него...
Темата е формулирана "Освен това ако имате някакви проблеми, свързани с темите и мненията ви - тук е мястото да си кажете каквото имате да казвате.", така че не смятам да ти пиша бележки, когато съм го правил, ти е било през оная работа...
Не ти търся кусури, това е втория път, когато се обръщам конкретно към теб, и то защото си позволи да ме квалифицираш по изкривен начин. И ако има квота за брой мнения на ден, трябва да я зная...
Ако не искаш да четеш постинги, знаеш какво да направиш.
Поканил съм човек тук, а ти? Други, на които съм казвал, не са проявявали интерес..
Лека нощ.

Прави каквото трябва, да става каквото ще...


Тема Re: enareesнови [re: ljove]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано21.03.09 00:47



Да. Изключително важно ми беше да чуя какво мислиш за мен.

Благодаря.

Приятна вечер и успех в измислянето на смислени постинги и каненето на важни членове в този забравен от бога форум, дето Киро щеше да го е закрил преди 2 години, ако никой нямаше да го обвини в хомофобия.

Лйове, sorry пич, ама мног о насериозно взимаш виртуалният си живот.

Get a life.



Тема Re: enareesнови [re: martyr]  
Автор ljove (може би познат)
Публикувано21.03.09 00:56



Нали и това беше проблем, който повдигна- колко души сме поканили? Сега се оказва, че не били важни, ми не мога да ти осигуря ъъъ ... Евгени Минчев или Кузов, например.

Сега се оказва, че не ти пука, откъде да знам кое наистина те интересува и кое- не?
А виртуалния ми живот е свързан по- скоро с Диогеновото дирене, а не с себедоказване, колко правилно и смислено пиша...
Нямам лоши чувства към теб, щом айдеде го преглътнах и исках да му махнеш бан- а....

Прави каквото трябва, да става каквото ще...

Тема Re: enareesнови [re: ljove]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано21.03.09 01:09



Нищо не ме интересува. Върша си работата, на която съм назначен, но ако нещо наистина си ... "изгубил", то моля те - Дай ми номера на кредитната си карта, за да ти върна парите, които си инвестирал в този форум.

'що не можете да осъзнаете нещо толкова елементарно бе хора? Форумите са отживелица. Правилата в тях са, за да не ги затрупа някой с реклами. Добрият български език е задължителен, защото това е частен форум, чиито постинги са собственост на dir.bg (да, на Жан Виденов е фирмата, няма майтап) и те се използват както е удобно на управата. Виждал съм телевизионно шоу, в което от темата "Гей вицове" бяха крадени мо-та-мо и едно към едно МОИ вицове, превеждани от английски за форума.

Вашите уникални и специални мнения НЯМАТ значение за никого, ако не съдържат реклама, груб език и не са писани на латиница. period. Ако нямат художествена или друга стойност за content, можете смело да си ги запазите за себе си. Ще ги прочетат 5 човека на кръст и ще ги забравят 15 минути по-късно, докато си гледат работата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.