Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 20.05.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема помощ ? цензура в ОАЕ :)нови  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано19.03.07 07:36



Та значи поради определено стечение на обстоятелствата се озовах в Обединените Арабски Емирства. Дубай, Абу Даби, Шарджа.. всичко е като една голяма лъскава и красива приказка, магистралите се осветяват и т.н.
Но целта на този постинг е не да правя екскурзоводски гид, а да търся съдейдствие :)

В ОАЕ да си гей е незаконно. Могат да те депортират или да те сложат в затвора. Има специална "морална" тайна полиция, която души дали примерно мъж и жена живеят заедно без брак или някой е гей.

Да, вярно е, че почти всички араби , както и всички индийци и пакистанци (които са всъщност 80% от населението) вървят хванати за ръка, но това е признак, че две момчета са много близки приятели и няма нищо общо със сексуалната им ориентация.

В ОАЕ има цензура. Ама цензура, не ала-бала :) Тъй като единствения интернет-доставчик е правителството - държавната телекомуникационна компания, всички сайтове за запознанства - хетеро и гей, са блокирани. Блокиран е целия домейн Израел. Блокирани са всички известни безплатни проксита.

От друга страна, локалните момчета заобикалят това, като си купуват сателитен интернет, но той е безумно скъп.

Та - моя въпрос е - някой от тук може ли да ми помогне в това да ми посочи начин за заобикаляне на тази цензура ? Единия от начините за който мислих, е да имам хостинг на български сървър и там да има интсталирано приложение, което след въвеждане на потребителско име и парола, да отваря вътрешен браузър в браузъра и по този начин да се създаде "виртуален тунел".

P.S. По улиците е пълно с много хубави момчета, но поради горепосочените обстоятелства, е прекалено рисковано просто да заговориш някой на по-"специална" тема - тук всички ти се усмихват и се държат за ръце, но това за тях не значи нищо "гей".



Тема Re: помощ ? цензура в ОАЕ :)нови [re: peterbio]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано19.03.07 09:02



Човек, от всичко, което съм слушал за там си мисля, че е по-добре въобще да не опитваш, защото не дай Боже да те хванат, спукана ти е работата: общо взето в такъв случай имаш два варианта - затвор или да ти порастнат гърди. Не, не се шегувам - ако искаш да избегеш затвора, трябва да започнеш "лечение" с ЕСТРОГЕН


Същото нещо в началото на 50-те години на ХХ век е сполетяло английския математик Алън Тюринг, но във Великобритания! Човекът не издържал и изял една ябълка с цианид... Има и версия, че британската полиция го е отровила, но никой не може да го потвърди със сигурност... За щастие днес тези неща са отживелица и само един лош спомен!
Така, че, човек, ако искаш някакъв по-нормален любовен живот, вдигай гълъбите и се прибирай в Европа!

Редактирано от Пaвчyko на 19.03.07 09:03.



Тема Re: помощ ? цензура в ОАЕ :)нови [re: Пaвчyko]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано19.03.07 10:14



Благодаря за съвета, но както казах, търся техническо съдействие или информация, а не съвети да се прибирам обратно :)



Тема Re: помощ ? цензура в ОАЕ :) [re: peterbio]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано19.03.07 10:20



Най-сигурното, което мога да ти препоръчам е да помолиш някой твой приятел да пусне SSL прокси сървър със 128bits AES криптиране в България примерно и ти да се свързваш през него... Тогава няма да могат арабите да ти следят трафика, но все пак рискът да те хванат остава...
Успех!



Тема Re: помощ ? цензура в ОАЕ :)нови [re: peterbio]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано19.03.07 17:01



- browsing чрез страница. има доста подобни сайтове.

дай един сърч в гугъл на "anonymous browsing", за повече инфо.



Тема Re: помощ ? цензура в ОАЕ :)нови [re: [bbourgas]]  
Автор peterbio (peter25reloaded)
Публикувано19.03.07 17:42



Мечо, забравих да кажа, че всякакви такива браузинг през сайт и анонимайзъри също са блокирани :)



Тема Re: помощ ? цензура в ОАЕ :)нови [re: peterbio]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано19.03.07 18:19



а и като гледам специално hidemyass няма SSL тунел така, че ако някой е решил точно на теб да ти следи трафика няма да има никакъв проблем... Иначе altunblock.com (в момента не е активен, но би трябвало скоро услугата пак да е на линия - работил съм за тях и поддържаме връзка

) е сигурен и се съмнявам да са го блокирали арабите - поне според собственика му ... Ако се интересуваш, мога да го поразпитам...



Тема Re: помощ ? цензура в ОАЕ :)нови [re: Пaвчyko]  
Автор kwiksilver (непознат)
Публикувано19.03.07 18:23



не знам това дали е някакъв вариант изобщо, но ssh или remote desktop не могат ли да свършат работа? по този начин ще браузваш от отдалечения компютър.. или пак ще е ясно и на твоя какво се показва? не ми е прекалено ясно..



Тема Re: помощ ? цензура в ОАЕ :)нови [re: kwiksilver]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано19.03.07 18:28



ssh, VPN и т.н са наистина крайни решения...



Тема Re: помощ ? цензура в ОАЕ :)нови [re: kwiksilver]  
Автор WebMister (in transition)
Публикувано20.03.07 14:22



ще блъскаш страшни количества ненужен трафик. SSL тунел е добро решение, докато не се усетят и го блокират.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.