Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 09.06.24 
Запознанства
   >> Адам и Адам
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Празници!нови  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано14.12.06 16:02



Как се готвите за празниците?
Розкажите всичко,дайте идеи,какво например ще готвите,какви слаткиши и торти,за приятелите си които ще поканите,въобще,може да споделите всичко което ви дойде на ум.За украсата,елхите.



Тема Още търсим приятелско семейство/семейства,нови [re: redjeep]  
Автор martyrМодератор (мчк)
Публикувано14.12.06 16:12



с които да празнуваме.

В общи линии, като изключим бъдни вечер, когато знам какво ще правя за хапване (и отчасти коледа) нямам идея



Иначе за бъдни вечер: нечетен брой постни хапвания и вино. Сърми, баница с левче, баклава (to hell with this: От магазина), печени картофи с обелките (имат много добър аромат), туршия ... (да млъкна вече а ).

За коледа знам само, че ще направя огромно гюведже с кисело зеле, пилешки копанчета и кървавица. Много вино.

До тук май само за плюскане приказвам (и ми личи, да знаеш).

Не съм украсявал елха. Мисля си да взема една жива и да и сложа шаренийки ... не обичам мъртви растения (и ми иде да си претрепя котето, ама си я обичам и ще и се размине).



Тема Re: Празници!нови [re: redjeep]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано14.12.06 18:12



ние още се чудим къде да прекараме НГ. имаме няколко идеи, но ... все няма консенсус и накрая ще въртим шише



това, за което се сещам и съм пробвал рецептата, е ябълков пай.
Продуктите, които са ти нужни са: 250 грама брашно, пакетче и половина краве масло, малко прясно мляко/половин кафена чашка/, 270 грама захар, малко сол/половин чаена лъжичка/, 6-7 ябълки, канела и индийско орехче/ако нямаш не е фатално/.

за основата: смесваш 200 грама брашно, 75 % от всичкото масло, захар 15-20 грама, изсипваш млякото и солта и почваш да месиш докато бутилките на ръцете не ти се схванат. шегувам се-трябва да се получи еднородно тесто и голяма част от захарта да се е разтопила. след като го намесиш го разстилаш по дъното и малко по стените, в подходяща тава за печене, аз мажа дъното и стените с масло за всеки случай.

пълнежа: най-добре се получава от зелените ябълки, които леко киселеят. не е фатално ако използваш други, но имай предви, че вкуса се променя доста Ябълките се настъргват. Добавяш им 150 грама захар и разбъркваш докато захарта не се разтопи в сока. След това ги изцеждаш и отделяш, но не хвърляш сокът им. на изцедените ябълки добавяш канелата, индийско орехче на око и вкус/ако имаш/ и 3-4 супени лъжици брашно. смесваш го хубаво и застилаш равномерно върху вече засланата основа в тавата. след това с една лъжица взимаш от сока на ябълките и "оливаш" изцедените ябълки, дотолкова, че сока им да попие добре между тях, но не и да ги "наводни".

"замазката"/така му викам аз: трябва ти останалото брашно, останалото масло, и останалата захар. размесват се хубаво докато се получи хомогенна смес. добавяш и малко от останалият сок от ябълките, но не всичкия-на око, достатъчно, да да поразреди замаската, за да може да се разлее върху пласта на ябълките. заливаш и изглаждаш.

нагласяш фурната на 200 градуса и изчакваш докато не се загрее достатъчно. ръгаш и запичаш. обикновено 40-45 минути в зависимост от фурната. аз го рпедпочитам изстуден, затова после го ръгам във хладилника да поизстине за час-два.



Тема Re: Празници! [re: redjeep]  
Автор Guardian_HeartsМодератор (храбрият свирач)
Публикувано16.12.06 17:37



Украсил съм едното дръвче у къщи, сега съм вдигнал мерника и на другото, а следващата събота ще глася и третото.

Елхичките са фалшименто - хубаво е да ти мирише на горичка(по възможност непрепикана), ама... Това елхичките дето ги продават са жалка гледка - едни бледи, бледи, редки и чепати - то си е направо грозно като го украсиш. А игличките - има да си ги чистиш до следващата Коледа. Затва - елхичка фалшименто, а иначе малко клонки натюр тук и там като украса, по венци, вази и тем подобни.

Иначе имаме някои много стари играчки - ехеее от кои години, но са много готинки. А по елхичките - никакви измислени цветове - само златно, сребърно и червено(туй за гирляндите). Другоцветните гирлянди - из апартамента, но не и по елхата - много смешно и грозно ми идва. Та такива ми ти работи с украсите.

На Коледа ще ядем пуйка - миналата година бяхме с патица, по-миналата с гъска, преди нея май пак бяхме с пуйка. Кестени едва ли ще намерим свестни, то и боровинките са нещо кът, затва още не сме измислили с какво ще я натъпчем. Естествено и свински и телешки цър-пър в различни форми и вкусове ще има - всичко това на 25-и. На 24-и всички постни манджи дет са сетим - ошав, сърмички с ориз и стафиди, питки, булгур, леща, бобец и какво ли още не. Направо издивявам като си помисля, стомаха ми почна да се обажда.

Иначе аз пека сладки в индустриални количества, бъркам сладкиши, даже и щолен съм се зарекъл, че ще направя тази седмица. Отделно и едната баба пълни тенджери с курабии и сладки - орехчета, меденки, бисквитени курабии, гъбки. Накупили сме и от онези италианските сладкиши-козунаци.

Коледа - посемейно. С две думи ще ядем, пием и празнуваме до пълно изтощение. Нова Година - все ми е тая. Ще ядем, ще пием и ще се трепем с дряновите сурвачки. Не се смейте, аз така си захранвам финансите бая добре...

Ми общо взето така е при мен. За подаръците само забравих - ми не знам, миналата година си бях поръчал един(новата книга за Хари Потър) и другите бяха изненади(например част от подаръците събраха почти цялата поредица от Хрониките на Нарния). За тази година - не знам. Пуснах малко намеци, та сигурно ще получа един два речника и граматики по японски, ама за другите неща - изненади ще са сигурно.

А, и пращам картички(поне по мейла) на всичките ми познати за празниците. Или поне се старая... Добри са ми намеренията, ама понякога се оплитам в милион начинанията си и позабравям малко. Ама наваксвам с тези по случай Нова Година.

Я сподели и ти, няма само ние я!



Тема Re: Празници!нови [re: redjeep]  
Автор vj (boy toy)
Публикувано16.12.06 18:41



Ми аз никога не съм се готвел кой знае колко.
По принцип тия празници са ми ей така,за по-голямо забавление.
Може би,ако не живеех с наште,щях да направя нещо по-специално,но на дали.
Колкото и да е хубава,Коледата е самотен празник.
Това е мнението ми,съжалявам ,ако е офтопик.



Тема Re: Празници!нови [re: vj]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано16.12.06 21:52



няма нищо и за мен така...
доста ми е терсене по тия празници. хич не ги обичам коледа и нова година!





Тема Re: Празници!нови [re: redjeep]  
Автор Dregnot (непознат)
Публикувано17.12.06 10:33



Ами тя Коледата си е семеен празник, тъй че няма нищо чудно че ще празнувам със семейството си


В къщи се прави малко спретната елхичка (пластмасова) малко подаръчета, абе такива обикновенни и непретенциозни работи.
Нова година пак ще е в къщи само дето няма да има подаръци, но пък ще има пиратки
И след това пак на работа. Дни като всички останали.



Тема Re: Празници!нови [re: Dregnot]  
Автор redjeep (TJ-Sport)
Публикувано18.12.06 01:09



Да,вярно семеен празник!По някога някои от нас са далеко от роднините си и се налага да празнуват с приятелите си.
Ние двамата например ще празнумаме Коледа с още двама приятели.Новогодишната елхичка е готова,подараците също.Тържествената вечеря е пълнена печена пуйка,ще има предястия,салати,ракия ,вино и разбира се коледна музика.На другият ден сутринта се отварят подараците.По този повод сме си поканили съседката с която сме добри приятели.Дядо Коледа(Санта Клаус)e помислил и за нея.Разбира се че кафето,чая и домашно приготвените корабийки ще са на кафе-масичката.
Та такива ми ти работи.



Тема Re: Празници!нови [re: redjeep]  
Автор vj (boy toy)
Публикувано18.12.06 18:16



Приготовленията ти са страхотни.Това сигурно не се случва и в най-добрите семейства.Звучат ми като в онзи филм "Плезънтвил",дето всичко беше идеално.
Но евала ти.



Тема Re: Празници!нови [re: redjeep]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано19.12.06 15:46



Имаме си кристЩолен от найъдобрата пекарна в Радебойл, имаме си дzрвени пирамидки от ерцгебÜрге, ходихме веê на Щрицелмаркт на Стария паzар на Дреzден, бяхме и на Средноверковния паzар на Ноймаркт, който съЩо беШе раzкоШен. Приготвили сме подаръците и така, все хубави работи =)))





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.